Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrmandulaműtét kisgyereknél fórum

Orrmandulaműtét kisgyereknél (beszélgetős fórum)


1 2
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Fa96ed4cf8)
2013. jún. 22. 09:02

Az én fiam sem emlékszik rá:)

Nem volt rosszul utána és csak egyet kellett a kórházban aludnia. A műtét után 2 nappal már rendesen evett.

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - 587bdae269)
2013. jún. 22. 08:59

A fiamnak 3 évesen vették ki a torok és orrmanduláját is. Állandóan beteg volt. Betegen műtötték, mert az állandóan gennyes mandulája miatt nem tudott meggyógyulni. A műtét előtt bevásároltam neki a tavaszi rucikat, cipőket, de nem tudta hordani azokat, mert a műtét után 1 hónap alatt sokat nőtt a lábával együtt. A mandula kivétele óta évente egyszer beteg, max. kétszer. Tehát már nem az volt, hogy 3 nap ovi 2 hét otthonlét.

Ha rendesen kiveszik a manduláját, akkor nem fog visszanőni. Nem lesz semmi gond és jobban lesz, nem lesz annyiszor beteg:)

2013. jún. 22. 08:45

Kisgyerek szinte fol se veszi!

3 evesen vettek ki mindkettot, semmi rosszra nem emlekszem.

2013. jún. 22. 08:36
Szia!Kislányomnak 3 évesen vették ki mert normál állapotában is meg volt nagyobbodva.Előtte rengeteget volt beteg...A műtét elteltével kellett egy fél év,de már erősebb.Nem betegszik olyan könnyen.A műtétre meg nem is emlékszik.Ébredés után 15 -el már játszott.
13. mamuci55 (válaszként erre: 12. - 587bdae269)
2013. jún. 22. 08:32
Én meg Bp-re költöztem már nagyon régen.De a szívem csücske marad zala.Jövő héten is megyünk.Bocsi,hogy eltértem a témától.Reméljük minden jól alakul és az új munkahelyen már helyt tudsz állni.Bár az első időkben orrmandula ide, vagy oda biztosan betegeskedni fogtok.Négy unokám van így már ezt tapasztaltam mikor közösségbe kerültek.Szép nyarat Nektek, és jó egészséget.
12. 587bdae269 (válaszként erre: 11. - Mamuci55)
2013. jún. 22. 08:27

Köszönöm szépen. :)


Én nem tősgyökeres zalai vagyok, Bp.-ről költöztünk ide 1,5 éve (a férjem idevalósi). Eredetileg Bács megyei lány vagyok... :)

11. mamuci55 (válaszként erre: 10. - 587bdae269)
2013. jún. 22. 08:22
Akkor biztosan minden rendbe lesz.Én is "zalai" vagyok,ott éltem egy kis faluban gyerekkoromban.Azóta is gyakran járunk Zalaegerszegre, ott élnek a rokkonaim.Duplán szorítok és minden jót kívánok.
2013. jún. 22. 07:56

A pozitív vélemények vannak egyelőre túlsúlyban, de azért elgondolkodtató mamuci55 tapasztalata.


Zalaegerszegen élünk, itt a legjobb orvos fogja műteni, reménykedek benne, hogy nem lesz "műhiba". Arra engem is felkészítettek, hogy nagy valószínűséggel visszanő a mandula.


Igazából én vártam volna még egy kicsit a műtéttel, de egyrészt a gyakori fülgyulladás miatt indokolt a mostani műtét, másrészt pedig szeptemberben dolgozni kezdek, ráadásul egy új munkahelyen, reményeim szerint így majd nem kell folyton táppénzen és szabin lennem a beteg gyerekekkel. Ha az menne, ami ebben az évben, akkor egy hónapban kb. 2-3 hetet lehetnék velük itthon, annyit betegek...:(

2013. jún. 22. 07:40
3 éves koromig volt vagy 8-szor tüdőgyulladásom, és kb állandóan beteg voltam. Aztán kivették a mandulámat, azóta talán 3-szor, ha lázas voltam. Semmi komoly bajon nincs, immáron 40 éve, a max az évi kétszeri megfázás.
2013. jún. 22. 07:40
Az én "nagy"unokámnak is 2 éves korában vették ki az orrmanduláját.Ő is nagyon gyakran volt beteg, de a műtét után sem sokat javult a helyzet.Sajnos a műtét során, feltételezhetően a nem helyesen sterilizált eszköztől összeszedett valami fertőzést.Hetekig kellett a fülészetre hordani.Aztán egy orvos azt mondta nem a műtéttől szokott csökkenni a betegség gyakorisága,hanem 3 éves kor után erősödik az immunrendszerük.Unokámnak visszanőtt azóta az orrmandulája,ismét horkol,de nem vittük újabb műtétre.Nem akarlak elijeszteni de a lányomnak is sajnos majdnem végzetes lett a mandulaműtétje.Nehéz döntés,jó orvos kell.De ez csak az én tapasztalatom.Minden gyerek más.Remélem sikerül jó döntést hozni.
7. 587bdae269 (válaszként erre: 6. - 07d6ff2f44)
2013. jún. 22. 07:00
Ez megnyugtató!:)
2013. jún. 22. 06:29
Mindkettő gyerekemnek kivetettem orrmanduláját, nem bántam meg :) azóta nem betegeskednek!!
5. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 4. - 587bdae269)
2013. jún. 22. 06:09
De fog, ebben biztos lehetsz. Miután megműtöttek másodszor (hozzáértő orvosok) mintha elvágták volna az akkori tüneteket. Én is beteg voltam állandóan. Azóta, 20 év alatt meg csak tovább fejlődött az orvostudomány. Szóval ne félj, javulni fog a kisgyerek állapota!
4. 587bdae269 (válaszként erre: 3. - 9ec83ec2fd)
2013. jún. 22. 06:03

Köszi a választ.


Nem annyira a műtéttől tartok (bár egy 2 éves gyereknek még nehéz elmagyarázni, mi történik vele), hanem attól, hogy nem fog javulni a helyzet.

3. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 2. - 587bdae269)
2013. jún. 22. 05:59
Szia!Nekem 3 éves koromban vették ki az orrmandulámat, de az okos orvosok betegen műtöttek meg, uh. majdnem ott maradtam a műtőben, napokig infúzióztak, aztán persze az orrmandulám hamarosan visszanőtt és rá pár évre megint ki kellett venni.Szerencsére ekkor már Pécsre kerültem és így a legjobb kezekben voltam. A parlagfűallergiámat későn ismerték fel, ezért sokat fulladtam, begyulladt a fülem stb, de az orr-és garatműtétek, valamint fülműtétek után semmi bajom (le is kopogom).Én a pécsi orvosokban nagyon bízom, ha lenne most gyermekem és beteg lenne, csakis oda vinném. Jobbulást a picidnek. Amúgy ezen műtétek (orr/garat) már rutinműtétnek számítanak, kiveszik neki, másnap még megfigyelik, harmadnap hazaengedik. :-) semmi baj nem lesz!
2013. jún. 22. 05:50

Azt szeretném tudni, milyen eséllyel javul a helyzet műtét után a folytonos betegeskedések terén. 2 éves pici fiam 1 éve szinte folyamatosan beteg, az összes létező betegséget elkapta, ami éppen forgalomban volt, hozzáteszem a bátyja ősszel kezdte az óvodát, így mindent hazahordott.


A megnagyobbodott orrmandula miatt horkol, nehezen kap levegőt, de a legnagyobb problémát a betegségek és az állandó nátha okozza.


Aki hasonló problémákkal küzdött és a gyermeke átesett a műtéten, ossza már meg velem a tapasztalatait, legyen kedves!

2013. jún. 22. 05:46
Orrmandulaműtét kisgyereknél. Tapasztalatokra lennék kíváncsi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook