Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjas élet - ügyek-bajok, tapasztalatok, praktikák fórum

Nyugdíjas élet - ügyek-bajok, tapasztalatok, praktikák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1311. liliom10 (válaszként erre: 1306. - 55Judit)
2022. dec. 29. 22:22
Tökmagolaj van itthon. Néha locsolok kicsit a kenyérre, megsózom, teszek rá apróra vágott fokhagymát. Nagyon finom !
1310. liliom10 (válaszként erre: 1303. - 55Judit)
2022. dec. 29. 22:17

Ennyi reggelivel nem sokáig bírnám. :) Reggelire nem kívánok hideget enni, elég nekem az este, mikor a joghurtot eszem.

Tavasztól többet gyalogolhatsz vagy kertészkedhetsz. :)

1309. 55Judit
2022. dec. 29. 15:18

Tegnap beáztattam diót, ma szárítom. Nyers édességhez így kell.

Hogy ne csak jaj de egészséges kajákat kapjon a pocakom, holnap kihívás elé állítom. Fel kell dolgoznia a rumaromát amit a datolyás dió golyókba teszek.😀

1308. 55Judit (válaszként erre: 1181. - Török Évi)
2022. dec. 29. 14:49
Köszönöm.
1307. 55Judit (válaszként erre: 1300. - Liliom10)
2022. dec. 29. 12:32
Az oldalról most a tökmag krémet mentettem. Van egy grisini recept is, amivel mártogatni lehet.
1306. 55Judit
2022. dec. 29. 10:52

A reggeli régen elmúlt, kissé hígra is soikerült, így most ettem egy fél saját tk. zsemlét, belemártottam máriatövis magolajba, sóztam, katonáztam, mindegyikre tettem 1 szelet fokhagymát.

Gyönyörű, nagy gerezdes fokhagymám termett és sok van. Még retkem is van. Az ablakban pedig erkélyládába ültetett tépősaláta és mizuna. 1 nagy cserépből pedig metélőhagyma figyeli a dermedt konyhakertet bentről.😀

1305. 55Judit (válaszként erre: 1304. - Tumbo2)
2022. dec. 29. 10:21

Nagyon finom!

Tudtad hogy az 1 napig hűtőben tartott főtt krumplinak megváltozik a szénhidrátszerkezete és lassúbb felszívódásúvá válik? Szuper jó kaja!


Nekem is maradt egy kevés vajas krumplipürém tegnapról. Holnap használom fel tonhalfasírt készítéshez.

1304. tumbo2
2022. dec. 29. 10:15
a maradékok maradéka. petrezselymes krumpli párolt káposztával.
1303. 55Judit (válaszként erre: 1302. - Liliom10)
2022. dec. 29. 10:05

Még főzök ahogy eddig, tavasztól jön a nagyobb változás e téren. A reggelimen viszont a napokban változtattam az egyik videó hatására amit itt is mutattam.

Kávédarálóba 2 tk. lenmag, 1-1 tk. szezám és chia. Ehhez ma 5 szem aszalt szilva volt. Vízzel turmixoltam. Aztán karikáztam bele fél banánt.

Van hogy datolyával turmixolom. Most fázok, alig fűtök, ezért a hideg reggelibe nem teszek fagyasztott gyümölcsöt. Este viszont mageszem szobahőmérsékletűre kiolvasztva.

Sok olyat eszek még amiről tudom hogy nem kéne, de a megszokás nagy úr. Majd leküzdöm valahogy.


Mai ebéd lesz: Paradicsomleves, kelkáposzta főzelék debrecenivel.

1302. liliom10 (válaszként erre: 1301. - 55Judit)
2022. dec. 29. 09:28

Már nagyon ritkán sütök, kb. 2-3 havonta vagy még ritkábban. Ez a kekszrecept megtetszett.

A zabpelyhes-banános-csokis nyerstortát pár napja elkészítettem. (Ennek a receptjét feltettem ide a hoxára.) Tényleg egyszerű, és nagyon finom (nekem). :) Sajnos, a családom nem rajong a reform, egészséges édességekért, de azért megeszik.

Mit változtattál mostanában az életeden ? Már kezdesz kevesebbet ügyködni a konyhában ?

1301. 55Judit (válaszként erre: 1300. - Liliom10)
2022. dec. 29. 08:49

Már el is kezdtem olvasni. Innen a dósa jegyeket kezdtem el tanulmányozni és ennek alapján keresni valami egyszerűbb receptet.

A keksz nem jöhet számításba, túl sok benne az üres kalória. Bár a bejglit megsütöttem karácsonyra, de csak fiam miatt. Ha elutazik, nagyban változhat az életem. Már folyamatban van. :)


Én a tojás helyettesítését ismerem, de nem akarom használni. Sok hasznos olvasni való van az oldalon, köszönöm.

1300. liliom10 (válaszként erre: 1297. - 55Judit)
2022. dec. 28. 21:37

Nézd, mit találtam !

[link]

Itt is vannak jó receptek, és néha a tojást is helyettesíthetjük ezekkel.

A "sárgarépás-diós-zabpelyhes keksz"-et már kiírtam magamnak.

1299. 55Judit (válaszként erre: 1298. - Nemer Eszti)
2022. dec. 26. 12:34
Szívesen! 😀
1298. Nemer Eszti (válaszként erre: 1295. - 55Judit)
2022. dec. 26. 12:23

Megsütöttem a lencsezsemlét ma délelőtt. Finom és egészséges összetevőkből áll!

Én a naplómba tettem fel képet róla.


Nagyon köszönöm Judit!

1297. 55Judit (válaszként erre: 1296. - 55Judit)
2022. dec. 26. 11:26
Mégis elképzelhető hogy lehet e mellett a reggeli mellett fogyni. Kisebb adaggal jóllaktam mint amit a pasi csinált, mindjárt dél van és még nem éheztem meg. Már az is előny ha kevesebbet eszek.😀
1296. 55Judit
2022. dec. 26. 11:23

Ezt reggeliztem: [link]

Nem gondolom hogy ettől fogyni lehet. Pici kefirem volt azt tettem bel + vízzel pótoltam. Legközelebb csak víz lesz. A magvakról ha külön-külön olvastok, kiderül mennyire jótékony hatásúak. (A párizsis zsemléhez képest.😀)


Nálam mindig változik a recept. Biztos variálom majd ezt is. A mixerem 3dl-es, pont jól lehet vele lakni. így 2 királydatolyát tettem bele, a magokból is kicsit kevesebbet mint a pasi. Ha variálok is, a datolya biztos hogy megmarad mert imádom, és 2 szemtől ekkora adag nem túl édes, de érezni az ízét. Fahéjat is tettem bele.😀

1295. 55Judit
2022. dec. 25. 18:29

Itt a vöröslencse zsemle: [link]

Egyet már megettem hogy meg tudjam írni, nekem ízlik. Bátran kipróbálhatja az aki sütöget otthon.🙂

1294. 55Judit (válaszként erre: 1293. - Liliom10)
2022. dec. 25. 16:33

Cica már nagyon öreg. Ő már nem vadászik. A tóból se próbálja kifogni az aranyhalakat csak mozizik, pedig azok ha mozgást látnak a parton, teljesen kijönnek és fent tátognak eleségért a felszínen. Még 2 éve is az ajtóba hordta az agyon játszott egeret, de már az is elmúlt.

Kb. 20 éve tartottam tyúkot, kacsát, muszáj volt. Mindig velük haltam kicsit mikor levágtam őket. Olyan traumatikus élmény volt, hogy soha nem felejtem el. Már nem tartanék semmit. Részben az előzőek miatt.

1293. liliom10 (válaszként erre: 1290. - 55Judit)
2022. dec. 25. 15:29

Igen, tudom, hogy sok mindenen muszáj gondolkodni. A hangulatunk is hullámzik, hol sötétebbnek látszik a jövő, hol szebbnek.

Kisebb településeken néha árulnak naposcsibéket. Tartanál ? Vagy csak ilyen szabad helyen tartott jércét, tyúkot vennél ?

A cica azért nem halna éhen. Fogna magának egeret, madarat, ha nem kapna enni. Nekünk régebben többször idehozta a lakásajtóba a cica a zsákmányát, pedig kapott enni.

1292. liliom10 (válaszként erre: 1291. - Tumbo2)
2022. dec. 25. 15:22
De ott legalább el tudtak szaladni a másik elől.
1291. tumbo2 (válaszként erre: 1289. - Liliom10)
2022. dec. 25. 15:06
nálunk a csirkék egy aránylag nagy területen voltak,mégis csipkedték egymást.
1290. 55Judit (válaszként erre: 1289. - Liliom10)
2022. dec. 25. 13:52

De bizony gondolkodnom kell a jövőről is, másként nem fogom tudni kitalálni sok dologra a megoldást. Minden téren nagyon rosszul állok, változtatnom kell ha rájövök hogyan.


A szabad tartású csirkével lehet hogy jobban járnék, csak nem tudok olyanhoz hozzájutni. Mindegy. Ha elmegy fiam, lehet nem is veszek, vagy nagyon ritkán.


Cica valóban nem foglalkozik a jövővel. Természetes neki hogy ott a kaja a tányérban, és megoldom minden problémáját. ha nekem is lenne egy olyan segítségem aki minden gondot levesz a vállamról, én se töprengenék a megoldásokon.


Most megyek megsütni a lencsés zsemléket.🙂

1289. liliom10 (válaszként erre: 1277. - 55Judit)
2022. dec. 25. 13:44

Semmi baj azzal a hússal, amit nem nagyüzemileg állítanak elő, illetve csak boldog, szabad állatokat nevelnek háztájiban. Gondolok a kapirgáló csirkékre, legelésző tehenekre,stb. Azért árt a hús, mert antibiotikumokat, növekedési hormont, sőt nyugtatót is tartalmaz. Ha nekem kéne egész életemben mesterséges fényben, ketrecben élni másik sok sorstársammal, jó szorosan összezárva, meg is őrülnék. Persze,hogy nyugtatót is adnak a csirkéknek, hiszen agyon csipkednék egymást a stressztől.

Már azon is gondolkodtam,hogy talán azért lesznek az emberek egyre magasabbak, mert fiatalon a húsokkal megeszik a sok növekedési hormont is.


Tudom, hogy most ez nagyon nehéz időszak lesz Neked. A fiad ahogy tudja, majd tartja Veled a kapcsolatot ! Remélem, beindul neki az üzlet is annyira, hogy tudjon Téged támogatni anyagilag !

Minden fájó, rossz időszakomban csak a következő napra gondoltam, a teendőimre, nem hónapokra előre. Minden napnak legyen egy kis öröme ! :) Pl. mindjárt jön a tavasz ! :) Ennyire gondolj csak most, mint ami jó lesz hamarosan ! Most pedig vegyél példát a cicádról ! Nem foglalkozik a jövővel, csak boldogan hízeleg, dorombol Neked, vígasztal ! :)

1288. 55Judit (válaszként erre: 1286. - Tumbo2)
2022. dec. 25. 13:35
Tudom hogy baj van a lábaddal, viszont vannak ám olyan tornagyakorlatok, még kardio is, amiket ülve lehet végezni. Kerekes székeseknek találták ki, és nagyon jók. Én a helyedben keresnék ilyet. Úgyis bent ülsz, bele fér az idődbe, ne tartson semmi vissza! Hidd el, pár perces mozgástól is jobban érzed magad. De van amit egy áltó helyben is lehet végezni. A törzs kimozgatása, nyújtása megkönnyíti a létezést. Én is sokat nyűglődök a derekammal, az ágyéki szakaszban vannak összemeszesedve a csigolyák. Ezt már nem tudom helyre hozni, de amit bírok mozogni vele meg is teszem mert nem akarok végképp lerobbanni. Az ülés nagy ellenség. Én a gép előtt csak néhány percet szoktam ülni. Igaz hogy elég gyakran, de mit csináljak itt tök egyedül. Ne is olvassak? Hát még az agyam is leépülne.
1287. tumbo2 (válaszként erre: 1284. - 55Judit)
2022. dec. 25. 13:15
mikor volt az öcsém esküvője,előtte elmentem pszichiáterhez.ez volt vagy 22 éve.fölírt valami gyógyszert,életem legjobb 2 éve volt.mindenkivel megjavult a kapcsolatom,de aztán jött a tél,a hideg,én nem utazgatok drága pénzért minden hónapban.ha nincs ott a munkatársam,haza sem tudok jönni,annyian voltak,az utolsó buszt is lekéstem volna.én már nem megyek sehova,majd visznek.
1286. tumbo2 (válaszként erre: 1284. - 55Judit)
2022. dec. 25. 13:07
én is csak mutatom,mert nem akarom elkeseríteni a lányom.sajnos futni nem tudok,mert az orvos elbakkerolta a térdem,hogy miért hallgatok én a hülye húgomra,a hűtő alatt volt a zsinór,hogyne tudnád megemelni.na,meg is roppant a derekam,alig tudok vánszorogni.
1285. 55Judit (válaszként erre: 1281. - ,zumba)
2022. dec. 25. 12:02
Igen, a mérték mindenben fontos. Még a víz ivásba is bele lehet halni ha egyszerre brutál sokat megiszunk.😀
1284. 55Judit (válaszként erre: 1280. - Tumbo2)
2022. dec. 25. 11:46

Lehet hogy én is depis vagyok, fedezek fel magamon olyan tüneteket. Öngyilkossági gondolataim nekem is vannak, de egyenlőre az anyagi helyzetem és az egészségromlásom mértékéhez kötöm. Azóta vagyok e felől nyugodt és nem félek hogy nem sikerül, mióta megvan a módszer. Tehát nem most, és nagyon is igyekszem kijönni ebből az állapotból. Ezért a sok torna, a rendszeres nagy gyaloglások és igyekszem a szerintem egészségesebb étkezésre is.


Mivel néha már kocogok is, éppen ma kerestem egy szuper jó kis bemelegítő videót a nagyon kezdő futók részére. Minden féle mozgás jó depi ellen!! Nem szabad hagyni hogy belesüppedjünk mint egy mocsárba. Ez az: [link]

Azért is örülök neki, mert ha fázok idebent, a megszokott mozgásformám mellett ezt is végezhetem elmacskásodás és vérpezsdítés ellen.

Nagyon igyekszem a jó oldalát látni még a bajaimnak is, biztos látod nem egy lehangolt bejegyzéseim vannak, de sajnos a derű csak a felszínen van meg. Bizony, sokszor nekem sincs kedvem kikelni az ágyból. De hátha jobbá válik valami! Próbálj bízni te is! Én is egyenlőre csak a próbánál tartok, de hátha sikerül!!🙂

1283. 55Judit (válaszként erre: 1279. - Tumbo2)
2022. dec. 25. 11:30
Elég gáz. Lassan mindentől fáj vagy begyullad valamink annyi ártalom kerül belénk azt se tudjuk lassan mit biztonságos megenni.
1282. tumbo2 (válaszként erre: 1281. - ,zumba)
2022. dec. 25. 11:06
mire megfognék fél kiló szöcskét a rossz lábammal.sosem tudtam volna levágni egy állatot,mintha az én nyakam nyiszálták volna.az unokaöcsém az apám halála után levágta a disznót,a combokat besózta,forgatta,pedig 14 éves volt.most a lóbőrt húzza a dobokra,sok mindenhez ért.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook