Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyakfájásra injekció fórum

Nyakfájásra injekció (beszélgetős fórum)


9. Edit9 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. jún. 12. 18:04

Hasonló tapasztalataim vannak nekem is. Rájöttem, hogy akármelyik fájdalomcsillapító csak rövid hatást nyújt, az alap-okra pedig nem tudtam rájönni,erre valódi tájékoztatást sem kaptam, ugyhogy csak akkor szedek be ilyet "Szomszédasszony" tanácsára vettem egy Schantz (kb)- gallért, és jobban bevált, mint akármelyik gyógyszer.A gép előtt, többnyire rajtam van, de azért vigyázok, hogy n e túl sokáig.

Köszönöm a tanácsaidat, erre-arra igyekszem tornáztatni a nyakamat, most tanultam újat is, és megerősitetted, hogy jó uton járok.

Köszönöm.

8. f9e9103487 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. jún. 9. 16:18
Köszönöm szépen! Sajnos, elég sokat ülök illetve ültem eddig a gép előtt...most már kezdem csökkenteni. Mert ha leülök a gép elé, sokkal jobban fáj! Nagyon megijesztettek a szteroid injekcióval...még a körzeti orvos is lebeszél a továbbiak beadásáról. Köszi a jó tanácsokat!
2018. jún. 9. 13:49

Tuti, hogy nem ettől érzed ezeket. Inkább a frontok miatt volt éjjel izzadásod, stb. és a vérnyomásod is inkább a front miatt ugrálhat.


Én a derekamra kaptam szintén szteroidos injekciót. Az orvos azt mondta, hogy évente max. 2 db.


A válladra 3 db-ot fogsz kapni és sajnos a hatása csak hetek múlva fog jelentkezni.

A férjem kapott ilyet múlt évben, és kb. 6 hét után múlt el a vállfájása.


Nem tudom mi a baja a nyakadnak és a válladnak, én a következőt javasolnám:

Éjjel alvásnál támaszd alá a nyakadat a kis párnáddal, hogy ne feszüljön alvás közben, a karjaidra ne feküdj rá, és írass fel a dokival flector port, mert a nyakra és vállra tapasztalataim szerint az a legjobb fájdalom és gyulladáscsökkentő, valamint minden nap kb. 10-15 percet óvatosan tornáztasd meg a vállad és a nyakad. Fejkörzés pl., de nem teljes, csak egyik válltól a másikig elől, majd hátul. A karjaiddal meg sokat nyújtózkodj és csinálj váll körzést is. Minden ilyen fájdalomra a legjobb a mozgás!


Azt sem tudom, hogy esetleg sokat egerezel e, vagy más egyoldalú mozgást végzel e, de ha igen, akkor nagy odafigyeléssel csináld ezt is. Ha gépezel, akkor x időnként állj fel, járkálj, mozgasd át a karjaidat, nyakadat. Állítsd be a képernyőt és a klaviatúrát megfelelő magasságra és távolságra, hogy a hátad egyenes maradjon, a karjaid ne a levegőbe legyenek, stb.

6. fincsi5 (válaszként erre: 5. - F9e9103487)
2018. jún. 9. 07:45

'16-ban kaptam utoljára, akkor már volt, ilyesmi mint neked. Fiatalabb koromban nem.

De az az egy nap nekem megéri, mert hónapokig is jól vagyok utána.

5. f9e9103487 (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2018. jún. 8. 21:53
És nincs panaszod az injekció beadását követően?
4. globus (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2018. jún. 8. 20:50
Ismerősöm allergiára kapja. Mondjuk neki nem fáj semmije és 30 éves, nem fekszik :) Tartós hatású, dicséri.
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - F9e9103487)
2018. jún. 8. 20:36

Én a gerincem miatt szoktam kapni, de csak egyet. És évente max. kettőt.

Igen, ajánlatos aznap semmit tenni, csak feküdni. De a hatása nagyon jó.

2. f9e9103487 (válaszként erre: 1. - F9e9103487)
2018. jún. 8. 18:36
Bocs, nem írtam az injekció nevét: Diprophos
2018. jún. 8. 18:35

Véleményeket várok azoktól, akik már kaptak ilyen injekciót.

Tegnap elmentem privát egy reumatológushoz. A bal vállam és a nyakam bal oldalt nagyon fáj elég régóta. Rögtön kaptam a fenti injekciót. De semmit nem mondott róla az orvos. Itthon néztem meg, hogy ez bizony szteroid és hogy mennyi mellékhatása lehet. Első éjjel leizzadtam annyira, hogy pizsamát cseréltem. A fejem is fáj. Most délutántól meg tűzpiros az arcom. Remélem, a vérnyomásom nem nyomja meg, mert azzal egyébként is gondok vannak. Egy hét múlva kell visszamennem újabb injekcióra, és utána még egyet fogok kapni. Várom a véleményeteket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook