Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D fórum

Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
87. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 84. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 16:53

a savanyúságot ha jól emlékszem én is irtam :)


Szóval tökjó, hogy szét akartok szedni több oldalról is, de legalább egy hsz-t szedjetek már össze rendesen.. Savanyúság is volt abban az 5 ezer forintban. Amin nem tudom mit kell ennyit lovagolni, sok mindent vettem, ennyi az ára. Nem ez a sok, hanem az a 400 ft a kevés amiből Te egynap eteted a gyereked.

86. d5ef6da91d (válaszként erre: 83. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 18. 16:52

Senki nem mondta, hogy olyat kell enni, amit nem szeretsz, de életemben nem láttam még olyan embert, aki összesen paprikát és paradicsomot képes enni.


Semmi cékla, feketeretek vagy jégcsapretek, semmi cole slowe saláta, semmi aprított zöldsaláta, semmi avokádókrém (2 db-ból, ami 200 ft egy család eszik krémet reggelire), semmi, de semmi, csak a paprika meg a paradicsom? Ez esetben sajnállak a szegényes ízlésed miatt.

2011. márc. 18. 16:51
különben a karalábét nem én írtam, hanem gribedli, én csak reagáltam a mondandójára.
84. f758a7200f (válaszként erre: 82. - D5ef6da91d)
2011. márc. 18. 16:49

Ez igy igaz:)


Letezik savanyusag is, csemegeubi a majkremes kenyerre stb. En telen imadom a ceklat is es kelkaposztasalatat stb.


A paprikat idenyben melyhutom es ezt teszem a lecsoba, porkoltbe.


Es igazad van, vizizu most a paradicsom, de szinte az osszes tobbi ami nem idenynoveny

83. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 82. - D5ef6da91d)
2011. márc. 18. 16:49
természetesen többféle zöldséget ismerek, de amit nem szeretek, nem fogom megenni, csak hogy spóroljak. De kérlek akkor világosíts fel, milyen zöldségről nem tudok? hátha tényleg én vagyok a butuska :)
82. d5ef6da91d (válaszként erre: 79. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 18. 16:34

Úgy valóban nem lehet ésszel spórolni, ha a paprika vagy paradicsom helyett te télen vagy kora tavasszal csak a karalábét tudod elképzelni zöldségként.


Ez a baj a magyarok nagy többségével, hogy lövésük sincs az alapokról, téli salátákról vagy arról, hogy nem csak parizeres/szalámis/műsonkás zsömle létezik vízízü paradicsommal reggelire.

2011. márc. 18. 16:24
400 forintért már a menzán se adnak ebédet, pedig az csak egy étkezés a 3ból/5ből..
2011. márc. 18. 16:22
mi 2-en vagyunk, de az 50 ezer forintot, illetve, hogy napi 400 ft-ból vagy mennyiből kitudod hozni a gyermeked egy napi étkezését azt Te írtad, én innen vettem az 50 ezres példát
79. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 78. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 16:17

Na akkor.. amit levesbevaló zöldségként említettem, az pontosan az amit Te írtál: káposzta, sárgarépa, karalábé, zeller :) De a reggeli szendvicsemre nem szeretnék karalábét tenni:D ezért a paprika, paradicsom, vagy mondjuk pörköltbe szintén ezeket teszem és nem sárgarépát csak mert az olcsóbb. Vagy ha karalábé salátát tennék este az asztalra, hát nem hiszem, hogy nagy sikere lenne..


Azzal pedig, hogy figyeljük az akciókat és akciósat vásároljunk.. hát ha ez a mondanivaló lényege, akkor gratulálok, valamit most feltaláltál :)))) Na jó, bocs, nem akarok gonoszkodni, csak nem értem ennek az egésznek a lényegét.


Ja különben a banán és a narancs idény, eperről szó sem volt.

2011. márc. 18. 16:05

En nem koltok ennyit zoldsegre gyumolcsre mert mindig mindent idenyben veszek. Jomagam nagyreszt szinte csak zoldseget eszem mert allandoan dietazom a gyerekek meg nem nagyon vannak oda a zoldsegert, inkabb a szoszokban szoktam "elrejteni" nekik a zoldseget, de gyumolcsot azt igen, sokat esznek de abbol is az idenyt veszem.


Miert vagy meggyozodve arrol hogyha telen paradicsomot veszel karalabe helyett akkor egeszsegileg jobban jarsz vele? Okos vagy sem, a teli paradicsom az nem ugyanaz mint ha idenyben szedik le ellenben jo borsos az ara. Viszont az ilyenkor ideny kaposztabol sargarepabol karalabebol tobb vitaminhoz jutsz es feleannyit fizetsz.


Ezert egyaltalan nem tartom kizartnak az egeszseges etkezest es az olcsosagot, persze ha valaki ragaszkodik az import primorhoz biztos hogy nem ussza meg olcson viszont vitaminban szegenyesebb mert eretlenul szedtek le es sokat volt utaztatva nem pedig a kornyekrol jott.


En csak egy honapra elore tartalekolok es a tartalekokat igyekszem akcios dolgokbol osszeallitani, igy nem kerul duplajaba, triplajaba.


Egyszeruen figyelem az akciokat es tudom hogy kb mikor mi lesz learazva (12 hetente minden, a marketing egyik szabalya de minden honapban valami mas, csak altalaban egy lotto az 12 hetente van learazva), es igy toltom fel a kamrat:)


Persze osszessegeben kell nezni, egyik honapban feleannyit koltok, masikban nullas, harmadikban akcios vasarlas stb. stb.

Lenyeg hogy van egy maximum hatar amit belottem es azt meg a visszavasarlos honapban sem lepem at.


Elobbi hsz-kben irtam hogy a napi szukseglet zoldsegekbol fel kg kabe es gyumolcs 30 deka korul.


Ez azt jelenti hogy havonta fejenkent 15 kg zoldseg es 9 kg gyumolcs. Termeszetes hogy lehet ezt fedezni nyaron eltett fozelekekbol es friss idenyzoldsegekbol idenygyumolcsbol olcson is, vagy lehet 1200 ft/kg eretlenul leszedett eperbol is, persze az utobbi esetben egy ervagasrol van szo anyagilag de egeszsegileg is...


Szamolj utana, meg fogsz lepodni:) bar az 50 ezer havi is szep eredmeny, nem tudom hanyan vagytok a csaladban es mennyi idosek a gyerekek, 4 fore szep eredmeny ez is

2011. márc. 18. 15:40

nekem pl sok mindenem van otthon ami nem romlandó persze csak olyan, pl most hallom h felment a cukor ára.. Én nem is tudtam róla, mert van még otthon nekem majdnem egy kartonnyi, úgy 170 körüliért vettem még anno, és nem hiszem h 3 hónap múlva bármi baja lesz :) de igaz ez még a tésztától kedve sok mindenre, és legalább nem járok úgy, hogy főzés elött vagy közben derül ki, hogy nincs vmi ami kellene és futhatok a boltba.. És ha esetleg vmi romlandóból vásárolok be nagyobb mennyiséget, akkor pedig tudom úgy alakítani, hogy elfogyjon, és ne kelljen semmit kidobni. Nem nagyon látom át, miért baj az ha valakinek vannak otthon tartalékai, vagyis hogy miért lenne ez pazarlás? Az a pazarlás ha élelmiszert ki kell dobni, de ez a háziasszony butasága lehet és nem pedig azért mert van otthon.

Szóval egy szó mint száz, ezzel az otthoni tartalékok kifosztása módszerrel tulajdonképpen hosszá távon nem leszel előrébb, mert egy idő után kiegyenlítődik a spórolás és az amivel késöbb majd többet költesz, ennek a jó kis módszernek az egyetlen eredménye az lesz h üres lesz a kamra, mindenért rohangálhatsz boltba. És abba belegondoltál már, hogy milesz akkor ha mondjuk olyan helyzetbe kerültök máról holnapra hogy nem lesz miből ennivalót venni? Vagy lényegesen kevesebb lesz rá? Legalább akkor már a kamra is üres lesz..okos..

76. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 68. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 15:27

Igen fedezed a már meglévő dolgokból, de ez akkor azt jelenti hogy feléled az egész kamra tartalmát, addig tényleg jól tudsz spórolni, de mi lesz utána?:D Ha kifogytak? utána még többet fogsz költeni mint előtte, mert gondolom hogy azért régen nem az volt h feltöltötted a spájzt és azt ettétek amit külön vettél hanem vegyesen, innen is onnan is..ergo, igazán okos felélni mindent, majd utána legalább dupla annyikat költhetsz 1-1 ebédre :D

De addig legalább büszke lehetsz magadra, hogy milyen sokat spórolsz :))

75. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 74. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 15:06

hosszútávon nem lehet élvezni, elhiszem hogy most tetszik, mert megteheted! de ha rá lennél kényszeritve, már egyből nem tetszene:D 1-2 hónapig az újdonság erejével hat persze, meg büszke lehetsz magadra. De hosszútávon ki cserélné le a libasültet borsófőzelékre?:)

Lehet spórolni azon, hogy nem veszel minden hónapban új cipőt vagy táskát, de az élelmiszeren nem érdemes, főleg nem akkor ha gyerekről is szó van. Mert persze magával mindenki azt tesz amit akar :)) De ha valaki mindennap akar adni zöldséget, gyümölcsöt a gyerekének és jó minőségű húst akar elé tenni, azt nem lehet megoldani havi 50000 ftból. Sajnos.

Mi falun lakunk, tartunk disznót, egy családi jóbarátunk csirkékkel foglalkozik, rendszeresen kapunk tőle felpucolt tyúkot, kakast, tojást, vannak gyümölcsfáink, és még ennek ellenére is közel annyit költök. Ma pl közel 5 ezer forintot fizettem és mit vettem? paprikát, több félét, paradicsomot, levesbevaló zöldségeket, banánt, narancsot, uborkát, savanyúságot és joghurtot. Ennyi. És ez már 5 e ft. mindjárt megvan az 50 ezer tizede és még akkor nincs hús, köret, kenyér az asztalon, és persze ez amiket ma vettem is néhány napra tart ki, nem is egész hónapra. Szóval a mondandóm lényeg az, hogy ki lehet hozni egy étkezést pár száz forintból, de hosszútávon nem, vagy pedig annak a minőség látja kárát.

Első hallásra fura pl h egy elhízott gyerek is lehet alultáplált, pedig az alultápláltság ugye nem azt jelenti hogy valaki éhezik, csak azt hogy nem kap meg kellő tápanyagokat. De ez nem teljesen tartozik ide, csak azért mondom, hogy ne ess abba a hibába hogy a minőség kárára spórolsz. Ezekből a mai fizetésekből már sajnos az átlag emberek is napról napra élnek, és nem azért mert nem tudnak spórolni.

74. f758a7200f (válaszként erre: 73. - Kisj)
2011. márc. 18. 13:50

Lehet hogy azert utalod mert nem tuztel ki magadnak soha egy celt, hogy mire is sporolj.


Nekem van egy celom amire gyujtok es ez nagyon is megkonnyiti a dolgokat:)


Es ha elertem akkor lesz egy kovetkezo is, nem ulok a baberjaimon


Ha kituznel magadnak egy celt akkor barmilyen kicsi is legyen az de buszkeseggel toltene el hogy sikerult ra osszegyujteni a penzt es ebben rejlik a sporolas, megtakaritas elvezete:)


De akinek a sporolas egy negativ fogalom, az altalaban erolkodesnek veszi, erolkodesnek meg nyoges a vege...

73. kisj
2011. márc. 18. 13:24

Utálom a spórolást és a fillérezgetést!


De írígylem azt, aki ezt élvezi.

2011. márc. 18. 13:06
Igen de mivel a elsejen vettem nekem tenyleg nullas lesz ebben a honapban mert nem 31-ig tart majd hanem jovo honap elsejeig;)
71. andika751 (válaszként erre: 70. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 12:01

köszönöm szépen az ötleteket.


akkor a nullás hónap az igazából mégsem nullás, mert a gyümölcs, zöldség, tejet azt megveszed és utána a tartalékból van a többi.

2011. márc. 18. 09:03

Egyébként ismétlem, ez nem receptes fórum akart lenni, csak ha valakinek hiányzik a fantáziája, hogy hogyan tudná helyettesíteni a romlandó dolgokat otthon készített finomságokkal, hát akkor a felvágottra ezek nagyon jó alternatívák:D


A családineten találtam őket

2011. márc. 18. 09:02

KENŐMÁJAS HÁZILAG


Nagyszerű kenőmájas készíthető olyan májból, amit előzőleg egyben is láttál. Ha természetes zsiradékkal (például kevés libazsír, vagy vaj) tartósítod, akár 10 napig is eláll, például egy műanyag dobozban a hűtőben. Készíthetsz egyszerre dupla adagot és kétféle ízesítéssel, hosszú időre megvan a család reggelije- uzsonnája.


1 kg csirke, nem hizlalt liba, vagy pulykamájat kevés vajon dinsztelj meg puhára, anélkül, hogy sóznád. Ha már majdnem elkészült, akkor olvaszd hozzá a vajat, majd ha már levetted a tűzről, akkor oszd két vagy háromfelé. Egyiket ízesítsd piros paprikával, sóval, borssal, fokhagymával. A másikba vágj apróra póréhagymát, kevés reszelt vöröshagymát, sót és fehér borsot, valamint egy evőkanálnyi fehérbort. A harmadikat ízesítsd csípősebbre, chili porral, borssal, esetleg megtört vörösbabbal, korianderrel, ebbe is kerülhet némi reszelt vöröshagyma. Így három féle ízű májkrémet kapsz. Törd át a májat, akár turmixgépben, vagy sűrű fogú villával és hagyd, hogy megkössön. Különlegesen finom csemege.


ZÖLDSÉGES ASZPIKOS PULYKASZELETEK


Vágj igen apró kockákra körülbelül 25-30 deka pulykamellet, vagy combot. Kevés olajon, sóval, borssal, bio-vegetával ízesítve dinszteld puhára, majd hagyd kihűlni. Konzerv, vagy frissen főtt vegyes apró zöldségekkel (borsó, kukorica, zöldbab) forgasd össze, tedd az egészet egy őzgerinc, vagy más, mutatós süti formába és készíts zselatinból aszpikot, majd öntsd a nagyon sűrűn rakott zöldségekre. Tedd a hűtőbe, félóra múlva mennyei aszpikos zöldésges felvágottal örvendeztetheted meg a családot. Ha a zselatint egy pohár joghurthoz kevered, és azt a keveréket adod a húsokhoz, még különlegesebb, egészséges felvágottat ehettek. Hűtőben akár 5 napig is elállna, ha nem fogyna el gyorsabban.


KÁRMENTŐS FELVÁGOTT


A levesben főtt aprólékról a csirkehúst alaposan leszedjük, sót, borsot, valamint a levesben főtt krumplit, sárgarépát adjuk hozzá. Húsdarálón, turmixban, vagy bot mixerrel alaposan áttörjük, vagy deszkán késsel nagyon apróra megvágjuk. Petrezselyemmel ízesítjük. Egy evőkanál forró húslevessel könnyedén megolvasztjuk a vajat, majd alaposan összekeverjük a húsos-zöldséges keverékkel – gusztusos, ha az egész massza közepébe egy roppanósra párolt (nem puhára főtt!) egész sárgarépát teszünk. Helyezzük a keveréket a répa köré, majd fogjuk körbe folpackkal, és tegyük a hűtőbe, míg a vaj megköt. Kiválóan karikázható, nagyon mutatós felvágott rudacskát kapunk. Meleg szendvicsre is nagyon finom!


A kenyérre nem csak felvágott, hanem pástétom is kerülhet. 3 főtt tojás, egy kis kocka vaj, só-fehérbors, kurkuma, némi curry por és 2 evőkanál mustár összekeverésével például remek tojás-pástétomot készíthetünk, amit pirítósra olvasztva is ehet a család.


A vajkrémek sem drágák, mégis tartalmasabbak, mint az egyszerű vajas kenyér. Akár a fokhagymával összepirított, enyhén sózott vaj visszahűtve, pirítósra olvasztva, akár a különböző zöldfűszerekkel kikevert vajak sokkal egészségesebbek, mint a bolti vajkrémek.

Sokan méltatlanul felejtik ki a körözöttet, vagy a padlizsánkrémet, babkrémet az egészséges uzsonnák sorából.


Ezek az ételek igen hamar, akár néhány perc alatt elkészülnek, hosszú ideig eltarthatók, egyáltalán nem drágábbak, és sokkal egészségesebbek, mint a boltban vásárolható felvágott félék.

68. f758a7200f (válaszként erre: 66. - Andika751)
2011. márc. 18. 08:59

Andi, tulajdonképpen nagyon jól csinálod, én már a múlt hónapban "edzettem", szóval már akkor így csináltam, hogy a meleg ételt azt a tartalékokból fedeztem, és mellé vettem friss gyümölcsöt, zöldséget (pl. salátához). Még így is nagyon keveset költöttem:)


Ez is egy megoldás. Azóta kitaláltam (vagyis inkább ellestem) más trükköket is, hogy hogyan lehetne egyáltalán nem bevásárolni.


Mi tartóstejet iszunk, mert a gyerekek gyomra valahogy ezt bírja a legjobban, egyébként sokáig én is találtam termelőit, és imádom, de úgy látszik, hogy nálunk a tartós jön be legjobban, mert homogenizált is stb. Ezért ezzel nem volt gond, bevásároltam belőle egy hónapra és kész.


A friss gyümölcsöt úgy oldottam meg, hogy még hónap elején bevásároltam egy adag almát, narancsot, és friss zöldségeket is, ez kitartott a hónap feléig, mert amellett, hogy olcsó, jó sokáig eláll ez a 2 gyümölcs (vettem más gyümit is, de azt igyekeztünk megenni az alma és narancs ELŐTT).


Miután elfogy a nyers gyümölcs, én fagyasztottat használtam pl. a zabkásámban, vagy fagyasztott gyümölcs összeturmixolva és joghurttal (amolyan "smoothie" fagyasztott szeletelt banán, bogyósok), emellett van aszalt gyümi, mert a C-vitamin tartalma azért aszalás-szárítás alatt nem annyira sérül, és utoljára maradt a kompót.


Persze átfedték egymást egy kicsit ezek a gyümölcsvariációk, mert a gyerekek a kompótot szívesen ették már akkor amikor még volt friss is stb.


ÉS a felvágottat, házi májkrémet, arra van egy recept, amit mindjárt belinkelek, de gondolom már ismered:)


Szóval mindezekkel a kis trükkökkel azért elég sokáig ki lehet bírni, mondom, a család ebből észre sem vett semmit. Mindenkinek megvolt a kedvence:)


De igazad van, elsőre nem megy, nekem ez a hónap már a második nekifutás volt, mert előző hónapban kipróbáltam és nem bírtam végig, de ebben a hónapban már tapasztaltabb vagyok, és tudom, hogy hol vannak a gyenge pontok, ezért most már könnyebben ment:DDDD


Tulajdonképpen megmaradt az egész havi kajapénz (és a múlt hónapban is a fele azért megmaradt, mert ha mellé is vettem gyümölcs-zöldséget, tulajdonképpen sikerült fedezni a nagy részét a már meglévő dolgokból)

67. andika751 (válaszként erre: 65. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 06:18

jó nagy terveid vannak a spórolással, nem semmi, remélem sikerül is!


Szerintem az elkezdés nehéz, ha már van egy alap utána, az adja a további löketet.

2011. márc. 18. 06:17

a tartalékról jut eszembe, hogy nekem az a bajom csak vele, hogy nem minden étkezést lehet vele megoldani, mert a meleg étel ebéd/ vacsora az elkészíthető belőle: leves, második.


De a reggeli, uzsonna, tízórai nem , tejtermékek, gyümölcsök hiányoznak, úgyhogy teljesen nullás hónapot nem tudok tartani.


Én azt mondtam magamnak, hogy 2 hétre 5000 ft-ot szánok + az összes tartalék:


eddig 03.15-óta: költöttem:


- tejre: 410,-

- víz kellett az irodába, nem vittem üveget otthonról:130+ egy süti 170,- (elcsábultam)

- kávé, szörp (férjemnek+gyerekeknek)+ egy kis felvágott

Összesen: 1400 ft körül.


nem tudom bírom-e tartani. fizetésig 14 nap van.


Tejet biztos veszek (150/l házi jellegű és nagyon finom), meg almát gyüminek, az a legolcsóbb.


Pékárut sütöm, liszt van itthon egy pár kg, pont elég lesz.


A többit megpróbálom a tartalékból: leveseket főzök (több zöldéggeset), főzelékeket, a húsokat kifőzöm, van, ami már régebbi.

65. f758a7200f (válaszként erre: 62. - Pimpike68)
2011. márc. 17. 18:24

Tulajdonkeppen nem jon rosszul egy kis tartalek de lenyeg hogy cserelodjon rendszeresen. Szoval ha a szuleid ilyen spajzolosak, azert neha nezz ra hogy ne olyanokat spajzoljanak amit majd senki nem eszik meg.


De gondolom ha ilyenek akkor nem is nagyon valogatosak, ra tudnad venni oket hogy mondjuk 3 etkezes 5-bol a regen elspajzold kajakbol legyen? Igy legalabb frissul az a tartalek ha nem is tudod "eltuntetni". Sok sikert:)

64. f758a7200f (válaszként erre: 63. - Inkábbíjász)
2011. márc. 17. 17:43

:)

Csak igy tovabb!

2011. márc. 17. 16:16

Sziasztok!


Jó ez a topik, uis, mikor pénzköltős helyzetbe kerülök, eszembe jut, mint egy figyelmeztetés.


Tegnap sajnos nem bírtam ki, elcsábultam munka előtt egy 110 Ft-os pogácsára (mi kerül ennyibe egy pogácsán???).

Ma 60 Ft volt a zsebemben, illetőleg nálam volt a bankkártyám. Holnaptól idehaza hagyom.

Ma betértem egy Tecsóba, egy Spar-ba, meg egy turkálóba is, és nem vettem semmit! :)


Amúgy szörnyű, hogy az a 60 forint is hogy tudja húzni a zsebemet, mindenhol azt néztem, hogy mit tudnék belőle venni, de szerencsére semmi hasznos nincs ilyen áron, maximum zsömle, de azok meg nagyon unszimpatikusak voltak.

2011. márc. 17. 10:09

Én szívesen csinálnám ezt a spórolós dolgot, ha egyedül lennék. Mi négyen élünk egy háztartásban, a két nyugdíjas szülőm, a gyerekem és én.

A két nyugdíjas életszemléletén már nem lehet sajnos változtatni, ugyhogy nálunk ez szinte kivitelezhetetlen. Bennük még meg van az a rossz beidegződés, hogy halmozzunk fel minél nagyobb készletet élelmiszerekből, mert hátha!

61. 40163fd81d (válaszként erre: 71. - Gribedli)
2011. márc. 17. 10:00
:DDDDDDDDDD
60. f758a7200f (válaszként erre: 59. - Andika751)
2011. márc. 16. 20:10

De latod mar ez is tudatossag, ha eldontotted fejben, akkor nemigen fogsz mellevenni, mig ha ugy alltal volna hozza hogy ez is csak egy olyan honap lesz mint a tobbi garantaltan tobbet koltottel volna esetleg olyanra ami nem abszolut szukseges.


Szoval ilyenkor radobbenunk mennyi mindent rejt a huto/melyhuto:)

2011. márc. 16. 18:33

ma sajnos mennem kellett boltba, de ez tej volt , amit amúgy is mindig frissen veszek.


És kávé a férjemnek.


egy nagyon minimális összeget írtam fel erre a vészhelyzetes 2 hétre, de amennyire lehet tartom magam a tartalékhoz.


most sül a kenyér is...


megpróbálok olyat főzni, amihez nem kell semmit pluszba venni.

2011. márc. 15. 20:40

Ja, meg jut eszembe, mivel en kis testalkat vagyok, ram pl jok a 14-16 eveseknek valo cuccok.


A markas ruhakat sokszor gyerekeknek is csinaljak ugye de olyan 30-40%-al olcsobbak mint a felnott. Igy siman meg szezon elejen is "akcios" aron hozzajutok, ha meg egyenesen vegkiarusitason veszem akkor lejon meg 30-40 % ebbol az arbol is:)


Vettem mar igy nagyon szep kasmirpulcsikat ami egyebkent egy vagyonba kerul, de ezzel a modszerrel csak kivartam a vegkiarusitast es kesz:) amugy meg nagyon megbecsulom a ruhaimat es evekig hordhato allapotban vannak, vannak dolgaim amik mar 5-6 evesek megis szinte ujak mert nem csak ugy bevagom oket a mosogepbe...


Szoval van egy csomo trukk azert arra is, ha nem vehetunk magunknak 3 havonta uj ruhatarat

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook