Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti adtatok 4 hónapos babátoknak almát, gyümiket?Vagy ahogy a nagykönyvben meg van írva 6 hónapig csak anyatej? fórum

Ti adtatok 4 hónapos babátoknak almát, gyümiket?Vagy ahogy a nagykönyvben meg van írva 6 hónapig csak anyatej? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
82. Anka71 (válaszként erre: 80. - Laleh)
2010. máj. 16. 21:06

Tudom, hogy nem arra az anyukára gondoltál, aki nem TUD szoptatni:)

Engem mondjuk a gyerekorvos simán besorolt a "lusta szoptatni" kategóriába, amikor kijött első alkalommal. (úgy, hogy a kórházi zárót meg sem nézte.)

81. M_Marcsa (válaszként erre: 52. - Ymanie)
2010. máj. 16. 20:18
jujj
80. Laleh
2010. máj. 16. 19:24

Nem tudom, Bobomama hogy van vele, de nincs itt anyukabox. :)

Csak épp nem bólogatunk egymásnak. ;)

Amúgy is, nem vagyok egy sértődős fajta, attól ez az eszmecsere nagyon messze áll! :D


A személyeskedést viszont megint nem látom a hozzászólásaimban...


A topicnyitó sem gondolhatta, hogy majd mindenki csak azt mondja, ami neki is tetszik.


Anka, mégegyszer: nem azokról írtam, akik valami miatt nem TUDTÁK, hanem nem AKARTÁK szoptatni a gyereküket.

De sok ilyen van pedig. :(

Köztük a legjobb barátnőm is, ráunt, hogy sokat szopott a 3 hós baba...

Neki is elmondtam a véleményemet. Ő meg akkor is másképp csinálta.

Ugyanúgy barátnők vagyunk.

2010. máj. 16. 19:14
Én 1 éves koráig szoptattam a kisfiam és 4 hósan kezdtem a hozzátáplálást! Gyümölcslével majd gyümölccsel.
2010. máj. 16. 17:53
csak lazán csajok :DDDDDD
77. zsanci79 (válaszként erre: 76. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 16. 17:52

And this is the beginning of a beautiful friendship :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Mérkőzés végeredménye 1:1

76. cbe267d9cf (válaszként erre: 71. - Laleh)
2010. máj. 16. 17:45

Igen, igazad van, valóban nem a 39-es hozzászólásodban éreztem ítéletet, hanem a következőben (meg persze utána a nekem adott válaszaidban is...:)), csak nem vettem külön a két hozzászóláshoz való mondandómat. Ha nem volt ilyen szándékod, elnézést kérek, én mégis úgy éreztem, ezért tettem szóvá.

A többi - szerintem szintén személyeskedő - megjegyzésedre vonatkozóan (a sörtől a legújabb kutatásokig) tudnék sok mindent írni, de nem fogok, mert nem vagyok híve az "anyuka boksz"-nak (mint azt valahol itt valaki frappánsan megjegyezte). Különbözünk. Téged a legújabb kutatások győznek meg, engem meg a gyerekem jelzései. Te elítélsz valakit valamiért, én szóvá teszem, ha valami nem tetszik, de igyekszem nem ítélkezni. Biztos vagyok benne, hogy annak ellenére, hogy különbözik a véleményünk, és más stílusban kommunikálunk, mindketten ugyanúgy a legjobbat akarjuk a gyerekeinknek - meggyőződésünk szerint.

75. tündér74 (válaszként erre: 69. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 16. 17:30
Én nem találtam, hogy Lelah hol minősítgetett vagy ítélt el bárkit is. Szerintem is csak a véleményét írta le, ahogy más is.
74. Anka71
2010. máj. 16. 17:25

Az én lányom egy mikrogramm anyatejet nem kapott, a kórházban elcseszték, de ezt most nem fejtem ki.

Tápszeres volt, és ebből kifolyólag a védőnő bíztatott már 2,5 hónapos korában, hogy adjak neki friss gyümölcslevet.

Meggy lével kezdtük, májusi baba volt a lányom, és júl. közepén érett a meggy nálunk, azt paszíroztam, és itta a levét.

Aztán jött a kertben az őszibarack, azt is átnyomtam fémszitán, hogy véletlenül se kerüljön bele rost, és cumisüvegből kapta. Nem lett semmi baja. Aztán banánt reszeltem apró lyukú reszelőn, és fele tea, fele reszelt banán, ezt összeráztam a cumisüvegben (ehhez kissé nagyobb lyukú cumi kellett).


Amúgy a "lusta szoptatni" kifejezéssel nemigen tudok mit kezdeni, (nekem a gyerekorvos mondta ezt nagy okosan) mert én nem is tudom, milyen lett volna szoptatni. De az, hogy napi kb. 20 db apró kis vacakot a konyhában elmosni, kifőzni (ezt sajnos nagyon komolyan vettem anno), hát nem volt kényelmes ez sem:))

73. zsanci79 (válaszként erre: 71. - Laleh)
2010. máj. 16. 17:16

"Sajnálom, de én csak elítélni tudom azokat (és most akinek nem inge ne vegye magára), akik a saját kényelmüket előtérbe helyezvén minél hamarabb szabadulni akarnak a szoptatástól."


Ez itt a kulcsmondat!!!!


És egy újabb anyuka boksz... bírom az ilyet


Amúgy elolvastam a 39. hsz-ad, és én nem találtam benne általánosítást, meg minősítést, ledorgálást sem. Tök szimpla vélemény. Hogy egyeseknek miért kell mindenre harapni???

Én pl. meg sem mertem mondani senkinek, hogy nem igény szerint szoptatok, hanem 3 óránként...mondjuk a gyerkőcnek ez volt az igénye. Mert leszedték volna a fejem.

És érdekes, milyen hamar milyen frankó napirendje lett, és mennyien irígyeltek hogy milyen flottul mennek a dolgok. Pedig nálunk is volt hasfájás, műtét, stb...

72. Laleh (válaszként erre: 70. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 16. 15:33
Elfogadom. :)
71. Laleh (válaszként erre: 69. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 16. 15:32

Nem tudom, miről beszélsz?

Milyen minősítő szóról? Hol?

A stílusban sem értünk egyet, szerintem egyáltalán nem durva.


És de: joga van azt mondani, hogy teher a szoptatás.

Én kifejezetten utáltam szoptatni.

Hidd el, tudom, miről beszélek.

3 hós koruk után nem voltak hajlandóak együtt szopni, az időt kitolták 40 percre, ezt szorozd be kettővel... Pedig hidd el, nem vagyok híve az igény szerinti szopinak, amikor egész nap az anyukán lóg a gyerek. Persze az óramű pontosságúnak sem.

De a gyerekeimnek ez a legjobb, nem nagy áldozat kibírni azt a fél évet értük.


Sajnálom, de én csak elítélni tudom azokat (és most akinek nem inge ne vegye magára), akik a saját kényelmüket előtérbe helyezvén minél hamarabb szabadulni akarnak a szoptatástól.


A gyerekeim is nézték már ki az apjuk kezéből a sört, mégsem kaptak.

Meg a nagykést sem adom oda nekik, csak mert annyira szeretnék...

És mert a szomszédnak semmi baja, mert már 30 éve dohányzik, attól lehet, hogy ha én is azt teszem, tüdőrákban halok meg.

A gyerekülésbe bekötitek a gyereket? Minek, régen nem is volt? Aztán csak rájöttek, hogy hasznos.

Én is felnőttem nélküle, igaz, balesetünk sem volt. Én nem kockáztatok.


Egy valamit áruljatok már el?

Kinek az érdeke azt állítani, hogy 6 hós korig csak szopjon a gyerek?

Hát nem a tápszer meg bébiétel gyártó cégeknek.

Talán mert a legújabb kutatások ezt bizonyítják...

70. cbe267d9cf (válaszként erre: 68. - Laleh)
2010. máj. 16. 15:17

Laleh Kedves,

Nem a vélemény nyilvánításoddal van bajom, mint ahogy ha jól láttam nem is írtam olyasmit, hogy nincs jogod leírni amit gondolsz. A stílusban találtam kivetni valót, de ha te úgy gondolod, az is rendjén van, ám legyen.

Ebben az esetben nekem is van jogom véleményt nyilványítani, légy kedves, és fogadd el. :)

69. cbe267d9cf (válaszként erre: 65. - Tündér74)
2010. máj. 16. 15:15
Én is így gondolom. De miért kell őket minősítgetni? Miért kell mást az alapján megítélni, hogy mennyi ideig szoptatja a babáját? Nincs egy nőnek joga azt mondani, hogy neki teher a szoptatás? Akkor már rossz anya? Nekem nem a véleménnyel volt problémám, hanem a stílussal, és a hozzá tartozó minősítéssel.
68. Laleh (válaszként erre: 62. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 16. 15:04

1. Először is, én arra reagáltam, hogy valaki azt írta, szerinte a szoptatott babák nem is akarnak aztán sokáig enni mást. Erre írtam ellenpéldának az enyémeket.


2. Felejtsük már el a nagyanyáink korát, sajnos az teljesen más világ volt!

Még annál is régebben csak a szoptatás volt az egyetlen alternatíva, ha valaki nem tudott szoptatni, vagy keresett dajkaanyát (nem almaléért rohant), vagy nem maradt életben a gyereke.

Boszorkányt ne üldözzünk? Régen is csinálták...


3. Annyira bírom, amikor valaki felháborodik, hogy neki szíve joga x idősen tömni a gyereket bármivel, mert azt csinál amit akar. :S

Nekem meg szívem joga minősítgetni is akár, vagy ledorgálni másokat. Vagy hazudnom kellene, és hátba lapogatni a másikat, de ügyes vagy, miközben más a véleményem?

Nekem ez a véleményem, és vállalom is!

Nehogy már ne mondhassam el!

67. Laleh (válaszként erre: 64. - F8db0709b8)
2010. máj. 16. 14:58
De, képzeld, azokkal sem értek egyet, akik betegesen szoptatnak 3 éves korig, azokkal sem, akik mindent alárendelnek a szoptatásnak, és éjjel is felkelnek 86x, és úgy altatják el a gyereket, hogy a cici lóg a szájából...
66. Laleh (válaszként erre: 65. - Tündér74)
2010. máj. 16. 14:56
Köszönöm, valaki fel is fogta, mit írok!
2010. máj. 16. 14:24
Szerintem Laleh nem azokról az anyákról beszélt, akik nem tudnak valamilyen ok miatt szoptatni. Hanem azokról, akik tudnának, de nem akarnak és már 3-4 hónapos korban mindenféle kajával tömik szegény babákat.
64. f8db0709b8 (válaszként erre: 39. - Laleh)
2010. máj. 16. 14:01

nekem a 2. lányom mikor megszületett,időm sem volt szoptatni!

4 napig kómában volt és gépeken élt,szondán etették,igaz anyatejet kapott,az enyémet.

Szal nem hinném,hogy igy kéne reagálnod a dolgokra,mert nem tudhatod ki miért nem szoptat vagy táplál hozzá hamarabb!

Igen jó 6 hónapig.....de aki betegesen még a 3 évest is szoptatja az nem háborit fel?

63. Dinuss (válaszként erre: 62. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 16. 13:53
Teljesen jol beszelsz!!
62. cbe267d9cf (válaszként erre: 39. - Laleh)
2010. máj. 16. 13:23

Ne haragudj, de a jó étvágy nem biztos hogy csak a szopitól van. A sógornőm kislánya is csak szopizott 6 hónapos koráig, most 10 hós, és nem eszik szinte semmit az anyatejen kívül. Két hónapja nem hízott... :( Viszont tejcukor érzékeny... szóval akkor hol is itt a törvényszerűség? Neked bejött, örülj neki, de azért nem kell mások fölött ítélkezni, ha nekik nem jött be ugyanaz. Ahány gyerek annyi féle. És ha egy mama nem bírja, akkor miért ne táplálhatna hozzá? Attól nem leszel az Év Anyája, hogy mindent a "nagykönyv szerint" teszel. És az, hogy neked működik, nem jogosít fel arra, hogy másokat ledorongolj, vagy minősítgess.

Most a "mindenáron szoptatunk" a divat, 20 éve a tápszer volt, előtte a három hónapig szoptatás. Ki tudja, 10 év múlva mit fogunk dicsőíteni?

61. f8db0709b8 (válaszként erre: 52. - Ymanie)
2010. máj. 16. 12:01

Nálam dettó,bár én 2szer jártam igy!

Nem is válogat egyik sem:)

60. Dinuss (válaszként erre: 57. - Tündér74)
2010. máj. 16. 11:58
Csak ugy altalanossagban irtam...
59. rexona (válaszként erre: 52. - Ymanie)
2010. máj. 16. 09:35
Lehet így is???
2010. máj. 16. 07:17

Én 16 hónapig szoptattam,a gyerkőcöm januában volt 3 éves és talán vagy 4x volt beteg,de úgyis behozza majd szeptembertől a lemaradását az oviban:-(

Ha van bőven tejed a babó elégedett,nem éhes jól alszik akkor várd meg vele azt a másfél hónapot.Ha nyűgös,síros éhesnek látod akkor el lehet kezdeni a hozzátáplálást.

De amúgy meg felesleges erőltetni,ha amúgy meg kiegyensúlyozott a baba.Hallgas az anyai ösztöneidre,sokszor a védőnőt elletmondásokon kaptam rajta.Az egyik hónapban még ezt mondta,a következő hónapban ugyanarról a dologról már teljeen másképpen beszélt.

57. tündér74 (válaszként erre: 56. - Dinuss)
2010. máj. 15. 22:33

Biztos, hogy nekem szántad, amit írtál? Én nem az anyatejről és tápszerről írtam.

Egyébként egyetértek veled. Az én kisfiam is tápszeres baba volt. Augusztusban lesz 3 éves és 1x volt náthás.

56. Dinuss (válaszként erre: 44. - Tündér74)
2010. máj. 15. 21:17
Szerintem ebbe ne menjunk bele,mert ismerek olyan kisbabat akit az anyukaja meg mindig szoptat es most egy eves es mar vagy 25x volt beteg mig az en fiam sajnos tapszert kap de meg egyszer sem volt beteg es egy idos a kislannyal.Ugyhogy ez nem attol fugg,hogy anyatejes avagy tapszeres a baba.
55. *Vinike* (válaszként erre: 52. - Ymanie)
2010. máj. 15. 21:17
Istenem...
54. Dinuss (válaszként erre: 52. - Ymanie)
2010. máj. 15. 21:16
Hu hat ez azert meredek!
53. tündér74 (válaszként erre: 52. - Ymanie)
2010. máj. 15. 20:47
Gratulálok!!:((
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook