Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D fórum

Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
207. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 205. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 16:38
nyilván nem tudom bizonyítani, de szerintem megállja a helyét hogy nem pazarol az, akit érdekel az, hogy máshol éheznek (szerintem-egy ez vélemény)
2011. márc. 29. 16:36

jó, hagyjuk a vádaskodást

most már feltettem, hogy megértelek

elmondod mielőtt belekezdtél ebbe, hogy mi volt az amiből nagyon sok volt otthon? és mennyi volt az a sok?

2011. márc. 29. 16:30
Afrikai gyerek nem kamu
2011. márc. 29. 16:29

És azért mert agyatlanul összevásároltál mindenfélét amire nem volt szükséged azért ne máson verd le a port.


Olyan nincs h nem tudod miből van otthon.. mondjuk veszel egy csomag rizst, és otthon kiderül h jaaj még volt az előzőből is.. na bumm akkor mi történik? Ha meg nem egy van otthon hanem 5 azt azért nem felejti el az ember. Ennyit erről.


Veheted tőlem támadásnak, de legszívesebben én lelövetném az ilyen anyákat, mert magával tényleg mindenki azt tesz amit akar, de hogy a saját gyermekével.. Azoknak akiknek tényleg napi pár száz forintból kell etetniük a gyereküket a szívük szakad meg hogy nem tudnak neki többet megadni, aki meg megtudná az meg inkább gyűjt mert neki vágyai vannak de tenni max annyit akar érte hogy mástól elveszi. Mert nehogy már ő hiányt szenvedjen csak azért mert van az a két nyavalyás gyereke..

Na drágám ez már közelít támadáshoz, bár attól még mindig messze áll. Minek támadjalak? Undorodom az ilyen nőktől akik ennyire önzőek (lenne pár tippem minek van gyereked - és ilyen esetekben mindig be is jön..) és ez még mindig csak vélemény nyilvánítás, bár tudom egyszerűbb tudomást nem venni róla és a másikat hülyének nézni. Mert te tökéletes vagy, tökéletes anya. Az persze, egy jó anyukában azért felmerül, hogy mindent jól tesz e a gyerekéért, de te ahogy látom elég büszkén vered magad milyen jó anya vagy. Hát gratulálok.

203. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 201. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 16:17

Azért kritizálom, mert így, ebben a formában, ahogy te csinálod és mondod hülyeség. Különben az egésszel nem is értek egyet, és nincs is benne semmi újdonság. Ha igazán spórolni akarsz, kérdezz meg egy olyat, akinek nincs úgy teli a kamrája, mint a tiéd, de azért mert nincs neki miből felhalmozni.


Különben jobban átgondolva, ezt az afrikai gyerek dolgot is jól kitaláltad de különben te magad buktatod le magad, hogy kamu :) Aki a szívén viseli az ottani gyereke sorsát az nem pazarol, pont emiatt nem, hiszen jól tudja mennyien éheznek. Bár már akkor tudtam, mikor nem a kérdésre válaszolva, újra kihangsúlyoztad ezt :)


És a kritizálásra visszatérve drágám, van a világon egy jó pár dolog amit valaki megmondott, hogy ez jó dolog és néhányan követik is, de attól az még baromság. Gondolkodj picit, tuti kapásból vagy 10 jutna eszedbe. Éppen ez a lényeg, hogy néha kell az eszünket használni, és nem mindig azt várni hogy majd más megmondja a tutit.


Idejöttem, mást gondoltam mint Te, és neked ez már cseszegetés :) Akkor van egy hírem drágám, szerintem ne is lépj ki a kis burkodból a világban, mert ott bizony ez megy, emberek véleményekkel, amik sokszor nem egyeznek.

202. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 198. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 16:04

Hát persze, az sokkal többe kerül, mert úgyis veszel még valami mást is, habár azért nem olyan dolgot amit utána hazamész és kidobsz, hanem valami olyat amit majd később a családod elfogyaszt.

Abban, hogy előre bevásárolsz is egyet értek veled, ezt én is így csinálom, 3-4 hetente, attól függ hogy van rá szükség az egyik hipermarketben megveszem ami fogyóban van. Ezt általában ilyen mosószer vagy tisztítószer elfogyásához kötöm vagy mondjuk ha a tej vagy krumpli fogy el, mert tejből én is a tartósat veszem és krumplit is veszek egyszerre mindig 15-20 kilóval ami sokáig elég:)))) Nekem teli a fagyasztóm husikákkal, van otthon rizs, tészta bőven, mivel ezek nem mennek kárba. De ettől függetlenül megyek boltba pékáruért, zöldségért, gyümölcsért, tejtermékért és persze nagy ritkán azért kell más.

Ennyi. Én ebben nőttem fel, pedig mi rászorulva nem voltunk soha, valószínűleg nekem ez ezért természetes, de ha belegondolsz akkor ez teljesen ésszerű is.

2011. márc. 29. 16:00

De figyelj, az egesz oldalon azt hallgattam hogy te hulyeztel le engem, egyaltalan nem okoskodasbol mondtam hogy honnan szarmazik az elv, de a folytonos szitkozodasodbol ugy vettem ki hogy te ezt nem tudtad, szoval hogy szerinted a semmirol forumozom, meg hogy hulye modszerekkel sporolok stb.


Szoval most ne gyere ilyen marhasagokkal hogy te ennyire otthon vagy a temaban mert akkor ELOTTE miert kritizaltad annyira?!


Szoval akkor ha te meg ezeket is kritizalod (nevezetesen liz pullman westont) akkor nemhogy nem vagy a kepben, hanem pont te jatszod a tanarnenit!


Es legyszi te allj inkabb le, egyebkent meg utolag megneztem az adatlapodat es gratulalok, hogy nyitottal Rubint Rekarol 3 tok ugyanolyan forumot, szoval oriasi gratula micikenek a profnak, ez nagyon nagyon intelligens:)


Es itt be is fejeznem mert ha nincs mas mondanivalod, akkor viszlat, ha meg van akkor nem vagyok ra kivancsi.


Es egyaltalan nem neztelek hulyenek, egyszeruen te jottel ide cseszegetni es nem forgattam ki a szavaidat, annak ellenere hogy te egyfolytaban csak tamadtal, probaltam NEM visszatamadni mert en nem vagyok ilyen

200. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 194. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 15:48

Tudom, hogy nem te találtad ki, ne nézz megint sült töknek légyszíves már tényleg kezd zavaró lenni, ez a felsőbbrendűséged.


A gazdaságtanról származó kiselőadásaidat köszönöm szépen, gtk-n végzek most a 2. szakommal, tehát nem jó embernek adogatod elő, hogy milyen művelt vagy. Az első szakom különben pont pénzügy volt. Nem tartozik ide, csak azért írom, hogy vegyél vissza egy kicsit, nem a szomszéd Juliska néni előtt játszod, hogy mennyi eszed van..


És nem hiszem, hogy az egyensúlyi törekvéseidbe bárki belekötött. UTOLJÁRA MÉG ELMONDOM: amit én hülyeségnek tartok, az az hogy minden ott lévő dolgot felélni, ugyanis egy háztartásokban az anyagi tartalékon kívül azért nem árt ha élelmiszer is van. Természetesen ésszerű keretek között. És ha Nálad ezek a keretek nem voltak ésszerűek, akkor az volt a felelőtlen és a buta dolog. És ha ez így van, akkor itt jön amit mondtam, ébredezel téli álmodból, ami jó, csak nem hiszem, hogy ehhez bármiféle mozgalom vagy diploma vagy akármi is kellene, hogy az ember az ésszerűségre tudjon törekedni, ehhez tényleg elég ha használjuk az agyunkat. Ezért nem értettem, hogy mire fel ez a fórum.


És még egy dolog, amikor minőségről beszéltem, azt úgy értettem, hogy egy élemiszert/krémet/brámit meg lehet venni több árkategóriában is, és az, ha az olcsóbbat veszed, az bizony a minőség kárára fog menni, ha nem így lenne, ki venné a drágábbat? az aki nem tud spórolni? Az akinek nincsenek vágyai? Ugyan. Csak épp nekik ugyanúgy van egy fontossági sorrendjük, mint Neked, csak épp az övékben az egészség áll az első helyen. Nyilván ész kell itt is, mert sokszor a drágább sem jobb.

2011. márc. 29. 15:19
Nem az adatlapodrol vettem az infot hanem ugy remlik hogy pont te emlitetted ebben a forumban hogy meg nincs egy eve annak hogy sajat haztartast vezetsz
2011. márc. 29. 15:17

Eddig pazaroltam, meglehet, felig igaz felig nem.


Nem figyeltem ennyire az arakat, es leginkabb azt vettem amire szukseg is van, azert tunik igy utolag pazarlasnak mert nem gondoltam hogy tenyleg ekkora de ekkora kulonbseg van, ha egy honapra elore megtervezem a menut, vagy pedig csak alkalmankent beszaladok a boltba 1-2 dologert (az alkalmankent beszaladas sokkal de sokkal tobbe kerul)

197. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 193. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 15:16

Ja es a tehenet ugy ertsd hogy igenis ami neked keveske, abbol Afrikaban tehenet is tudnak venni es egy kis falu tejhez jut igy:)



Erre válaszoltam, hogy jön ehhez az amit Te írsz? Kicsit figyelj már oda légyszíves, fárasztó olyannal beszélgetni akinek mindent magyarázni kell.


Drágám szerintem Te valami burokban nőttél fel :)

2011. márc. 29. 15:12
Ereda=ered a
195. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 192. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 15:12

Ja es apropo vagyak:a fontossagi sorrendemben benne van termeszetesen a gyerekek jovoje is, es nyugi, oda is igyekszunk tenni a felretett penzbol, de itt elsosorban kajapenz volt a tema, es szerintem te nagyon felreertettel itt valamit mert az egyik fonalon pont az egeszseges taplalkozasrol is beszeltem vagyis hogy pl a bio az olcsobb, az ideny az gazdagabb vitaminokban, tapanyagokban.


Egy tudatos anyuka ezt is szem elott igyekszik tartani, ha neked ez emberi butasag hatartalansaga, minek olvasod?


Erre annyit, hogy nyilván nem ez a butaság, ha ez nem érted akkor vagy Te vagy a buta, vagy pedig szándékosan forgatod ki amit mondok, így aztán hiába is mondanék bármit bele kötnél, ezért nem fogom Neked elmagyarázni. Szerintem akinek van itt egy kis esze is az tudja, hogy nem erre írtam. Erről ennyit.


12 éve vezeted mégis, mégis most ébredsz a téli álmodból, hát gratulálok. Eddig szerintem te pazaroltál, most felébredtél, és azt hiszed ettől okos vagy.. jó, szabad fórum, mindenki arról nyit témát amiről akar, ha te ezt akarod hirdetni, ám tedd, én csupán nem értettem meg, hogy tulajdonképpen ennek most mi értelme? De igazad van, hátha van még egy ember a világon aki alszik és hátha idetéved.. Szóval akkor mégis van értelme a fórumnak :)

Na igen Neked úgy látszik?:D na mesélj már nekem erről, hogy miből látszik ez Neked úgy?:D Csak nem véletlen az adatlapomról?:DDD

Tisztában vagyok vele, hogy a gyerekeknek más az ízlésviláguk, köszönöm a felvilágosítást :) (Te amúgy mindenkivel úgy beszélsz mintha totál hülye lenne és csak Te lennél a világ okosa?:D )

Tehát tudom, milyen az ízlésviláguk, de azt is, ha a gyereken múlna egész nap nutella lenne a menü, és pont azért vagy Te az anyja, egy felnőtt mögötte, hogy ebbe vigyél egy kis irányt. Arról, hogy mennyire lehetnek jól meg, arról már kezd sejtésem kialakulni, és sajnálom is őket, de mást mit tehetnék?

A lényeg, hogy egy öntelt anyuci áll felettük aki nagyon jó anyuka és ezt tudja is :))))


Az, hogy a bio az olcsóbb, arról vitatkoznék, de biztos nem egy helyen élünk :) És az hogy az idény olcsóbb és vitaminban gazdagabb.. Nahát gratulálok, ismét megvan a spanyol viasz :))))) De nem lesz már sok? Ennyi új felfedezést szerinted elbír még az emberiség?:DDDD


Tanácsot tanácsot.. mégis milyen tanácsot vársz? H oltsd le a villanyt?:D vagy az utca végéig ne kocsival menj ha gyalog?:D Hát, ha Neked fórum kell ahhoz, hogyan lehet spórolni (bár nem is a spórolás a jó szó, hiszen ez az ésszerűség) akkor tessék, íme 1-2 tipp. Valóban elkerülte a figyelmem, hogy ezért lenne ez a fórum, már csak mivel a címe nem erről szól. És nem is hittem, hogy ehhez fórum kellene, szerintem elég egy agy is amit használunk..

2011. márc. 29. 15:12

Meg egyebkent is, ezt az egesz nullas honap elmeletet nem en talaltam ki hanem gazdasagi tanacsadok.


Letezik most a gazdasagtudomanynak egy aga:personal economy


A hagyomanyos (vallalatokra, intezmenyekre) vonatkozo gazdasagi elveket alkalmazni egy haztartason belul, ez lenne a cel.


Nagyon rovid ido alatt nagyon sok kovetoje lett ennek a mozgalomnak es en is igy talaltam ra. Segit rendbehozni csodbejutott haztartasokat, vagy megelozni a bajt, alkalmazva bizonyos szabalyokat.


Egyik ilyen szakerto, Liz Pullman Weston talalta ki a nullas honapot, es egy csomoan belevagtak ebbe a probaba es nagyon jo tapasztalatokrol szamoltak be.


De amugy is, alkalmazva a gazdasagi egyensulyra vonatkozo szabalyokat, szinte mindenki akar egy even belul penzugyileg ugymond bebiztositja magat:)


Ez nem munka, nem errol van szo, hanem megtanit arra hogy hogyan kell beosztani a penzt.


Szoval innen ereda nullas honap, ha nem hiszed, nezz utana a neten:)

193. f758a7200f (válaszként erre: 191. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 29. 14:46
Nem akartam a semmire felhivni a figyelmet de te kerdezted hogy miert nem adogatom oda valakinek aki raszorul
2011. márc. 29. 14:42

A forumot nem azert nyitottam hogy most elmondjak olyat ami amugy is logikus hanem ha megnezed a bevezetot, tanacsokat is szivesen veszek.


Speciel 12 eve vezetek sajat haztartast, te nem tudom, de nekem ugy latszik hogy csak most ugrottal bele es osztod az eszt.


Azt sem tudom hogy vannak-e gyerekeid, de lehet hogy nincsenek, vagy ha igen akkor barmit megesznek. Maskulonben tudnad, hogy a gyerekeknek mindig kulon izlesuk van, nem adhatok nekik azt amit en szeretnek hanem azt, amit ok. Masreszt az edesseg/chips amugy is tobbe kerul, tehat akkor inkabb olcsobb a normalis kaja, es nem veszek el toluk semmit, esetleg kevesebb cart adok nekik (keszetelek, chipsek, edesseg)


A vedono tanacsara en naluk a mediterran etkezes szabalyait kovetem nagyjabol, de ha nem kivanjak akkor nem szoktam eroltetni, de koszi jol megvannak:)


Ja es apropo vagyak:a fontossagi sorrendemben benne van termeszetesen a gyerekek jovoje is, es nyugi, oda is igyekszunk tenni a felretett penzbol, de itt elsosorban kajapenz volt a tema, es szerintem te nagyon felreertettel itt valamit mert az egyik fonalon pont az egeszseges taplalkozasrol is beszeltem vagyis hogy pl a bio az olcsobb, az ideny az gazdagabb vitaminokban, tapanyagokban.


Egy tudatos anyuka ezt is szem elott igyekszik tartani, ha neked ez emberi butasag hatartalansaga, minek olvasod?


De legfokeppen teljesen leragadtal ezen a kamra dolgon...mi az ami zavar? Frusztral a sajat haztartasod?!

191. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 156. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 14:26

Tudom, hogy értsem, Afrikából szakdolgozok :)

Bár tulajdonképpen ezzel előtte is tisztában voltam. Az a legnagyobb baj, hogy hülyének nézed az embereket, és lehet, hogy Te most ébredsz a 100 éves álmodból, de szerintem a többi ember eddig is nyitott szemmel járt a világban, úgyhogy felesleges a semmire felhívni mindenki figyelmét.

Bár, mint tudjuk mindenki magából indul ki.

190. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 155. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 14:22

:D Hát ne haragudj, de akkor az a megoldás, hogy nem venni semmit és felélni mindent? :D Na érdekes megoldás:D Az én változatom az, hogy folyamatosan cserélődik, természetesen van otthon az elálló dolgokból egy kisebb tartalék, de nem értem mire mennék vele, ha most azt mindet felélném.


És ha meg a Te elméleted arról szól, hogy felesleges valamit sokáig őrizgetni, ahogy írod, akkor nyilván ebben igazad van, de minek ehhez fórum? Ezzel tulajdonképpen sok új dolgot nem mondtál szerintem egy józan embernek se.


A kaja sokban kerül, ez tény, rohamosan drágul és a bérek nem követik a változást. Ezért a hónap végén kevesebb marad. Ez mind tény.

És több úgy lesz, ha több folyik be, vagy kevesebb ki. És a Te megoldásod nem a plusz munka, hanem hogy spórolsz az élelmiszeren, azon amit a gyereked is eszik. És mindezt azért mert vágyaid vannak, amit nem úgy akarsz elérni, hogy többet teszel érte. Hát, ha a lelkiismereted nem bánja akkor csináld, magával mindenki azt tesz amit akar, bár ennél szomorúbb a helyzet ha gyerek is van, mint nálad.

De nem is folytatom, meggyőzni úgy sem tudnálak, az emberi önzőség és butaság mint tudjuk határtalan.

189. f758a7200f (válaszként erre: 188. - C45a97b7cb)
2011. márc. 28. 18:35
Vagy ki sem megyek a strandra hogy nehogy leegjek a napon:))))
188. c45a97b7cb (válaszként erre: 186. - F758a7200f)
2011. márc. 28. 12:55

:-O


Szóval strandkendő:-))))


Erre az a legjobb ha bemész a vÍzbe,és mikor hazamentek akkor jössz ki:-)


Senki sem látja így a huplikat a bőrünkön:-)

187. d5ef6da91d (válaszként erre: 185. - F758a7200f)
2011. márc. 28. 12:46
Na, ma is okosabb lettem valamivel :-)
2011. márc. 28. 12:45
Cellulitisz-takarónak is hívható:DDDD
2011. márc. 28. 12:45
Az a kendő, amit a derekunk köré tekerünk a fürdőruha fölé:)
184. d5ef6da91d (válaszként erre: 183. - F758a7200f)
2011. márc. 28. 11:57
Mi az a pareo?
183. f758a7200f (válaszként erre: 180. - D5ef6da91d)
2011. márc. 28. 11:51
Erre az 1-es pontra az lenne a megoldás, hogy havi szinten félretenni abból a 10%-ból pár hónapig, míg össze nem gyűlik az összeg, egyébként meg itt is a fontossági sorrend, hogy nem az a baj, hogy valaki vesz egy mittudomén drága napszemüveget, hanem, hogy cserébe valami másról mondjon le, tegye hátrébb a sorrendben. Pl akkor ebben az évben nem veszek fürdőruhát, pareot, használom a tavalyit stb. Vagy nálam volt olyan, hogy kitűztem, hogy mondjuk pár hónapig nem veszem meg a kedvenc újságomat, és így tovább.
182. f758a7200f (válaszként erre: 181. - D5ef6da91d)
2011. márc. 28. 11:47

Én is:)


Ha viszont megengedek magamnak egyet évszak elején és teljes árat fizettem, akkor számon tartom, és 2-3 évig nem veszek másikat. De egyébként is nagyon vigyázok mindenre

181. d5ef6da91d (válaszként erre: 177. - F758a7200f)
2011. márc. 28. 11:32
Kiárusítások: én szinte mindig a következő szezonra vásárolok, hatvan-hetven-százezres kabátaim vannak 20-30 ezerért.
180. d5ef6da91d (válaszként erre: 177. - F758a7200f)
2011. márc. 28. 11:30

Nézd, egy igazi, minőségi darab egy életre szól.

ehhez több dolog kell:

1, pénz, hogy azt vehesd meg

2, jó ízlés, hogy azt vedd meg

3, stílusosan és nem divatosan kell öltözködni


A stílus ugyanis az a minőség, ami a divatból hiányzik. Példa: édesanyámnak csodás táskái vannak, egyik sem fiatalabb húsz évesnél és egyre csak szépülnek, mesteri darabok.


Vagy ott van a férjem édesapja: ugyanott készítteti a cipőit sok-sok éve: egyik sem ment még sem szét, sem ki a divatból, pedig van olyan cipője, ami negyven valahány éves. Ehhez persze klasszikusan kell öltözködni. Ma már -részben muszájból- a férjem is ott készítteti a cipőit.

179. c45a97b7cb (válaszként erre: 176. - F758a7200f)
2011. márc. 28. 11:27

Még ebből kimaradt.


Bevonzom az anyagiakat..


Igen,mert úgy állok hozzá ,hogy mindig van annyi amennyire szükségünk van bármikor.


De bevonzom én simán a rosszat is ha úgy állok hozzá,főleg ha energetikailag lentebb vagyok.


Szóval működik ez mind a két irányba.


Akkor kezdtem hinni ebben amikor a rosszakat vonzottam be.

Aztán meguntam. Elegem lett,és azóta próbálok máshogy gondolkodni.


De mint írtam,ez nem mindig megy,nekem is csúszik be hiba.

178. c45a97b7cb (válaszként erre: 176. - F758a7200f)
2011. márc. 28. 11:22

Nem napi 12 órát,hanem 12 órás műszakban.


Nem kéne dolgoznom,a férjem keres annyit hogy jól éljünk,így az én fizumhoz sosem nyúlunk,az a megtakarítás.

Amikor nem dolgoztam ,GYES-en voltam,akkor természetesen a GYES és még az ő keresetéből lett félretéve,és ugyanolyan jól tudtunk élni.

Ebből látszik,hogy sokszor felesleges dolgokra is költök .)próbálok változtatni rajta)


A 12 órára visszatérve,a munkám ,a hivatásom az életem része,szeretem,ez az utam.

Ha nem csinálhatnám fél ember lennék,és a fodrász árát tuti pszichiáterre köklteném:-)


Én így vagxok elégedett,így kerek az életem,így vagyok boldog.


És sok a 12 óra,mer fizikai és szellemi munka,de feltölt nagyon.

Ha hibázom a munkámban lecsukhatnak..


De ez az én utam,ezt szeretem.


csak mert kitértél a 12 órás műszakra azért írtam le ezeket.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook