Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D fórum

Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
267. kittike23 (válaszként erre: 266. - Drienke)
2011. ápr. 3. 10:36
H kell befőzni ezt? Nyár végén szeretnék én is eltenni ezt télire, csak nem tudom h kell csinálni.
266. Drienke
2011. ápr. 2. 19:32
Sziasztok! Az én egyik tippem, hogy nyáron amikor megfizethető a paradicsom és a paprika rengeteget főzök be (na jó szülői segítséggel)lecsónak. Hó végén rengeteg kaját feldobok vele v. ha kevesebb húst veszek kiváló dúsításhoz. (Igaz van is helyem a tároláshoz.)
265. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 261. - Kittike23)
2011. márc. 30. 21:08
Ez egy nagyon édes történet :)
264. f758a7200f (válaszként erre: 263. - Kittike23)
2011. márc. 30. 13:30

Sajnálom, mert gondolom mire az egészet megtisztítottad stb... De ez a mélyhűtéses módszer kivédi az ilyesmit is:)


Én nem használok tartósítószert ezért nekem is oda kell figyelni, hogy azért lehető leghűvösebb helyet találjak nekik

2011. márc. 30. 13:23

És a hónap végi spórolás topikban találtam jó palacsinta tésztát is a lekvárhoz :)

Én tavaly 10 kg földieperrel megjártam, mert már májusban eltettem és jöttek a melegek, a spajzom meg nem volt valami hűvös, és elromlott :(

262. f758a7200f (válaszként erre: 259. - Kittike23)
2011. márc. 30. 13:16

Kitty ezt a lekvaros dolgot ki fogom probalni, tenyleg ugyes, mert telen kapora jon egy kis meleg:)))


Igen mi sem vagyunk oda nagyon a bolti keszetelekert, a hugom is dolgozott elelmiszeriparban es ugyanezeket meselte marmint hogy a gyumolcslebe is dobalnak bele osszevissza mindent, de az arat azt elkerik...

261. kittike23 (válaszként erre: 255. - 3e0ba54fb8)
2011. márc. 30. 13:02

Én is ecetes v.ok, a férjemtől karácsonyra ecetet kaptam, olyan édes volt... jött haza a melóból és azt mondta h nézte h mit bir venni és annyi pénzért ecetet vett, mert tudja h annak úgyis örülni fogok :) na ezek azok a pillanatok, amit sosem felejtek el!!!

Régen én tele voltam vegyszerrel, ezeket mind elhasználtam és lecseréltem 1 Dom...ra, és az ecetre. Már nincs külön vegyszer a csapokra. Ó én buta, ha visszagondolok, milyen sok vegyszert megvettem, mindenre mást, hisz ami jó a csempére, az nem jó a parkettára, ami meg a gáztűzhely tisztitására van azt külön kellett megvennem, azt nem lehet sima mosogatószerrel letörölni, gondoltam én a reklámok alapján. Mondhatnám h környezet kimélő, de h pénztárca kimélő az biztos.

2011. márc. 30. 12:54
huuu, bocsi h ilyen hosszú lettem!!!
2011. márc. 30. 12:54

Sziasztok!

Megtetszett a fórum témája.

Én 25 éves v.ok, és sajnos 21 éves korom óta az egyetem mellett háztartást vezetek. Ekkor halt meg anyukám, majd összeköltöztem a párommal, majd apu is meghalt tavaly. Szóval ha valaki, én úgy érzem tudom milyen úgy élni h senki sem tud segiteni semmiben, igy korán meg kellett tanulnom, h ha én nem jól osztom be a pénzt, akkor a férjemmel nem eszünk.

A párom munkája h éllelmiszereket ellenőriz, és ebből kifolyólag ő semmit nem hajlandó megenni ami "bolti", vajon milyért? Nem azért, mert azt a paradicsompürét nem vehetnénk meg, hanem mert, amit én teszek el, abban tuti paradicsom van, tuti h csak az van benne amit én teszek bele, és tuti h finom is.

Nem csak a szegény tesz el télire, bár ha sok milliomos csak 1x kipróbálná milyen az igazi házi lekvár, főleg a sárgabarack, azt hiszem nem költenének többé cukorszirupos boltira.

Nálunk mérv adó h amit eszünk az olcsó is legyen meg egészséges.

Egy jó tipp, én is kaptam pár éve, és tökéletes. Nyáron pár üveg lekvárt mindig csinálok az éppen érő gyümikből, és jó sok gyümit pedig berakok a mélyhűtőbe, és télen, én általában karácsony körül csinálom a friss lekvárt. Nagyon nyerő, mert friss és nem kell szenvedni az izzasztó nyári melegben a lekvár kifőzéssel, télen meg pont kapóra jön a meleg tűzhely mellett állni.

Amikor anyósoméknál laktam, a férjem fizetése késett, és nem tudtam h hány napot fog késni, és tettem félre pénzt, ekkor kezdő háziasszony voltam, gondoltam sütök kenyeret, azzal is spórolok 1 kicsit, én büszkeségből se kértem anyósoméktól, meg tudtam akkor is oldani, hála istennek most is. Életemben akkor sütöttem először kenyeret, a férjem még a mai napig azt emlegeti h az milyen finom volt :) és 1 pillanatig se szégyellem h a szükség szülte. Azóta tökéletesitettem a receptet is :)

Nekünk van kis kertünk, nagyon sokat segit. Most éppen nincs, de szoktunk csirkéket nevelni, és tojós pipiket is. Apróság, de most h veszem a tojást most érzem h de jó is volt, mikor nem kellett venni. Nagyon sok régi receptet olvastam el, és az alapján főzök, pl csőrege, szilvás gombóc, rétes, barát füle, fánk :) és ezeket imádja a párom, mert csak a mamájánál evett ilyeneket. A pékségben lévő fánkok, és sütemények meg elbújhatnak a házihoz képest.

A vásárlást úgy csinálom,h havonta 2x nagybevásárlás, hétköznap csak tejterméket veszek, meg kenyeret, de volt h a tejet is beraktam lefagyasztani, és semmi baja sincs. Szerintem főzési trükkökkel sokat lehet megspórolni, mi pl ezt a pénzt mind épitkezésre költjük, és magam is meglepődök h milyen sokat félre lehet tenni, ha nem minden hülyeséget veszünk meg.

Nálam pl tabu a készlevesek, mindenféle ilyen zacsis adalékok, kész pudingok, gyümölcs joghurtok, chipsz, max csak natur kekszet veszek, még csak csokit is csak évente max 2x veszünk (szerencsére nem v.unk édes szájúak), szörpöket nem iszunk, marad a citromos limonádé, ami egészséges és nagyon finom, semmi C.la... Nekem ez nem teher, már 3-4 éve ilyeneket nem veszünk, mert minek? És ha volna tojásom most is gyúrnám a házi tésztát, annak párja nincs!

2011. márc. 30. 11:24
Ja nem ugy ertem hogy gaztuzhelyen, mert villany van, hanem a melegviz az gazbojlerrel van
257. f758a7200f (válaszként erre: 255. - 3e0ba54fb8)
2011. márc. 30. 11:22

Mosodiot nem hasznalok de a mi vizunk eleg lagy es eleg a keves mososzer is.

Ecetes vizkooldast en is csinalok, es egy itteni forumon ugyes megoldast talaltam, nem tudom olvastad-e, szoval a rovid programot elinditod es amikor megtelt vizzel a gep, kikapcsolod. Kesobb mikor mar szepen kiazott a ruha, visszakapcsolod, es egy rovidprogramnyi fogyasztassal komplett aztatas es hosszumosast csinalhatsz:)))


Ezt en meg ugy tetezem, hogy nem melegitek abszolut vizet a geppel ha lehet, meg 30 fokra sem, mert gazzal melegitve olcsobban jon ki, tervezek egy dupla kivezetos mosogepet ami gazzal melegit, addig is en adom hozza a vizet.


Azert vannak dolgok amiket 60-90 fokon kell mosni de meg ekkor is egy reszet a gazzal melegitettem ha en adom hozza :)

256. f758a7200f (válaszként erre: 255. - 3e0ba54fb8)
2011. márc. 30. 11:13

Nem, nem mostanra gondoltam, 29 van, ez valtozo, van aki bejeloli, kijeloli stb, en is igy szoktam, de orulok hogy olvasol es orulok hogy tetszett a mogyorovaj recept:D Amerikai oldalrol szedtem, original:))) es ok is csinaljak mandulabol is. Nemsokara en is atterek a mandulas valtozatra mert lehet hogy allergias vagyok (hianyozni fog ha kiderul hogy igen)...


Ja igen ez a mogyoro huvelyes, szoval nem illik a paleoba gondolom

255. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 250. - F758a7200f)
2011. márc. 30. 10:41

A naplódat én jelöltem be, mert őszintén kíváncsi vagyok, találok-e olyan ötleteket, amelyekkel a personal economy-m még jobb lehet :)).

A mogyoróvaj gyártását már ki is loptam, de közben megtudtam, hogy nem igazán paleo,úgyhogy én mandulából fogom gyártani.


Mosódiót használsz már? Fehérítőket egyáltalán nem veszek, helyette mosószódát, vízkőoldó helyett ecetet, de minden újabb jó ötletre vevő vagyok :)

254. f758a7200f (válaszként erre: 253. - 452458ca03)
2011. márc. 30. 09:43

Köszi szépen, Izmír!


Nem, nem rideg egyáltalán, én is írok áras füzetet és excel-táblával vezetem a bevétel-kiadást, plusz heti menüt is táblázatba kinyomtatva, hogy emlékezzek rá, és mindig először mielőtt listát készítek, leltárt csinálok otthon, és olyan recepteket találok ki, hogy minél kevesebbet kelljen mellévenni:)


Nálunk anyám és a nagyi tudtak, szegény családból származom, de soha nem mondták el, hogy hogy csinálják, ezért ma már nem tudom tőlük megkérdezni, hát újból tanultam a trükköket egytől egyig:))))


Szép a munkád:)

2011. márc. 30. 09:33

Sziasztok!


Én csak eddig olvasó üzemmódban voltam.

Nagyon tetszik a topic,bár én sem tudnám megcsinálni.Nálunk ez félig müködik.

Van kertünk,sok minden abból van,vannak csirkéink,a tojás tőlük származik és bár nem heti menüzök,mert fejben szoktam eldönteni nagyjából előre hogy mi lesz egy hónapban.Mielőtt vásárolni megyek,felmérem a készletet és úgy írok listát.Az én férjem válogatós,de nem olyan szinten,hogy sznob.

Az egyszerű ételeket szereti,azokat szoktam variálgatni.Kenyeret nagyon keveset eszünk,1 kg majdnem 1 hétig elég.

Krumplit ősszel veszünk,akciós áron 5 zsákot,hogy kitartson tavaszig,így nem télen rohangálok a boltba az aranyáron mért krumpliért.Zöldséget fagyasztok,lecsót teszek el télire,meg befőtteket,meg savanyúságot.

Ezt mind nyáron, a szabadidőmben végzem el,úgy hogy dolgozom is.12 órás munkarendben vagyok 1 hónapban 4x éjszakázom is,ápolónő vagyok.Sokszor vagyok fáradt és nagyon sokszor túlórázom is,mégsem érzem elfecsérelt időnek ezeket a dolgokat.

Pedig előttem nem volt példa,mert anyukám a mirelit cuccok és a kölcsönök világában élt,mindent hitelre vettünk és ma is elfolyik a kezéből a pénz.

Nálunk érdekes módon megmarad,pedig meg is tudunk venni magunknak mindent és egy szál kölcsönünk sincs,ami azért szerintem a mai világban nagy szó.

Van háztartási naplóm,takarítási naplóm,munkarendem.Lehet ridegnek hangzik,de a régi emberek is így csináléták és tényleg igaz,hogy müködik.

Szóval hajrá Gribedli!

252. f758a7200f (válaszként erre: 251. - D5ef6da91d)
2011. márc. 30. 09:08

Én is zabkását vagy saját készítésű müzlit, müzliszeletet szoktam reggelizni:)


Könnyebb is így mert csak azt teszem bele amit szeretek, olajos magok, aszalt gyümölcs stb, és NO tartósítószer, adalékanyakok és társai:)

251. d5ef6da91d (válaszként erre: 217. - 19540a8e12)
2011. márc. 30. 08:51

Kenyeret mi nem eszünk omlett vagy rántotta mellé. maximum zöldséget.

Plusz reggelire eszünk müzlit (igazit, nem cukrozottat), omlettféléket, zabkását sokféle módon, néha pirítóst, granolát, turmixitalokat, gyümölcsöket...

2011. márc. 30. 08:45

Micike, nem a 30-40 fokos mosás a legtakarékosabb, de a naplóm olvasói tudják ezért nem akartam ismételgetni.


Ez nem egy receptes fórum, ezért nem akartam ide recepteket gyűjteni, nagyszerűen működik a hónap végi spórolós fórum arra, és korábban mások is megerősítették már hogy igenis 4 embernek (2 felnőtt 2 gyerek) ki lehet hozni a kaját havi 40-50 ezerből.


Mi normális adagokat eszünk (lehet, hogy neked is jót tenne?:D)


Még mindig csak fröcsögsz, bár meg lettél cenzúrázva de csak kritizálsz és fröcsögsz, de nem fogom visszadobni rád ezt a negatív energiát, mert csak sajnállak, de amúgy meg aki kritizál az vesz, szóval már be is jelölted kedvencnek a naplómat és a fórumomat, csak nehéz bevallani hogy igen, felkeltette az érdeklődésedet!


Csak könnyebb itt leszólogatni meg ilyenek, közben meg titkon már a követőm vagy, és szabad véleményt mondani (ha nagyon sértő mint az a bizonyos, amit cenzúráltak, hát akkor így jártál), de én is arról nyitok fórumot amiről akarok, szóval én is arról mondom el a véleményemet amiről akarom

249. 19540a8e12 (válaszként erre: 247. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 29. 21:08

Én most ugyan itthon vagyok, de amikor még csak egy gyerek volt és dolgoztam (pár hónap és megint dolgozok majd) jó volt befőttet eltenni. Ha azt nézzük nem olyan sok idő, hetente egy-egy este nyáron, és egész télre megvan a gyümölcsbefőtt, savanyúság, lecsó, paradicsompüré. A bolti a közelébe sem érhet.

Most persze könnyebb elrakni, de amikor dolgoztam, akkor egyfajta kikapcsolódás volt, pár óra egy héten, nem kell azonnal, mindent egyszerre.


A savanyúságot úgy csináltam és csinálom most is, hogy bekeverem a levet, aztán, ha érik a termés a kertben, vagy kapunk valamit az megmosom (pár perc) és mehet a vödörbe. Nagyon finom, csak soha nem elég. Jó, hogy akár egy hónap múlva is lehet bele uborkát dobni, vagy karfiolt.


A paradicsompüré, lecsó egy-két este alatt meg van egész télire. Főleg nyáron, amikor még este kilenckor is világos van, nem olyan nehéz.


És, ha majd a nyáron kipróbálod a befőzést meglátod, hogy milyen jó. Milyen jó érzés lesz télen, hogy azt te tetted el. Vagy milyen jó lesz vasárnap az ebédhez a vödörből kihalászni az uborkát, karfiolt, paprikát savanyúságnak.

248. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 246. - Cicanilla)
2011. márc. 29. 20:57
persze elképzelhető, és néha tényleg ki is lehet hozni, de azért hosszú távon ezt nem lehet egészségesen csinálni mindennap szerintem..
247. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 244. - Cicanilla)
2011. márc. 29. 20:54

Én nem dolgozom, tanulok, most meg szakdolgozatot írok, és nyelv vizsgázok, de pl néhány héttel ezelőttig besegitettem a családi cégekbe, és mégis mire vége lett semmi másra nem vágytam, mint hogy ledőljek, vagy kicsit kimozduljak, kikapcsolódjak.. persze ezt csak addig lehet csinálni, amíg nincs az embernek gyereke..

De ha végzek a sulival nekem is dolgoznom kell majd, bár tökéletes lenne nekem az otthoni szerep is, de én magam szeretném azt ha egyedül is megtudnék állni a lábamon, nm függnék senkitől, és ahhoz kell az anyagi biztonság..

Nagyanyáink háztartást vezettek így teli volt a kamra minden földi jóval, befőttel, amit csak akartak, de ez azért teljes embert kívánt

Az se jó senkinek ha fáradtak vagyunk, nem tudunk kiakpcsolódni.. nekünk se, a környezetnek se..

Szóval habár tetszik ez a paradicsompürés ötlet és télre bespájzolás más dolgokból is (pl befőtteket még a mamám teszi el nekünk, de most nyáron szeretnék majd én is), de azért azt mondom, hogy az a paradicsom püré 80-100 ft, és akkor már inkább kipihent vagyok és van időm másokra is

ugyanez a kenyér is, én még nem próbáltam de azt hallottam hogy állati melós, és sokszor nincs is olyan fini mint a bolti

246. cicanilla (válaszként erre: 242. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 29. 20:43
Szerintem ha valaki otthon főzőcskézik és megnézi, hogy olcsóbban hol tudja beszerezni ugyanazt az alapanyagot, illetve tekintve, hogy gyerekekről van szó és külföldi árak vannak, elképzelhető, hogy olyan olcsón is összehozza a napi ételt, főleg, hogy Gribedli van, amit ajándékba kap /pl. a tojást/. A nullás hónap csak próba volt, én is csak kipróbálnám, de hosszútávra nyilván nem lenne kedv bevállalni egy ilyen spórolást :)
245. cicanilla (válaszként erre: 241. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 20:38
Ez jó ötlet :) Ha valaki biztat és örül a sikereknek, sokkal könnyebb megvalósítani dolgokat :)
244. cicanilla (válaszként erre: 240. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 29. 20:36

Én is dolgozom, ezenkívül két órát utazom naponta, így hulla fáradtnak érzem magam hazaérve... foglalkoztat a dolog, hogy mit hogy lehetne átszervezni, hogy több pénz maradjon és még finomabbakat is együnk esetleg, de igaz, hogy nekem sincs annyi időm mindezt megvalósítani. De azért ne adjuk fel :) A nyári időszámítással egy kicsit máris tovább van világos, így csak több kedve van az embernek bármihez :)

Mondjuk az is igaz, hogy szívesebben lennék itthon, szerintem sok nő van ezzel így... nekem elég férfias a munkám, ennek ellenére ha most kellene harcolni a női egyenjogúságért, nem tenném ezt meg. Jó volt az úgy, hogy a nő vezette a háztartást és őrizte a családi tűzhely melegét... kár, hogy manapság ez már luxus... :(

243. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 235. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 20:36
nem tik, csak elszomorít
242. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 233. - Cicanilla)
2011. márc. 29. 20:33
persze tudom hogy nem következik, én ezt arra írtam amivel gribedli büszkélkedik hogy napi 300 ftből eteti e gyerekét.. és azt se mondom h 1-1 étkezést nem lehet kihozni ennyiből, na de hosszú távon?
241. f758a7200f (válaszként erre: 238. - Cicanilla)
2011. márc. 29. 20:33

Ha nem esztek hust, akkor ha szeretitek a huvelyeseket, abbol betankolhatsz:)))


Lehet belole fasirtot is csinalni, van hoxan is recept, es igazan olcso de nagyon taplalo alternativa.


Aztan majd menet kozben meg megdumaljuk, ha elkezded, es tartjuk benned a lelket:DDD

240. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 233. - Cicanilla)
2011. márc. 29. 20:31

igen én is örülnék, de gribedli csak annyival szolgál, hogy idény gyümölcsöt vegyünk.. meg hasonlók, igazán újítást még nem hallottam:)

talán az tetszett, hogy tegyünk el paradicsom pürét télire..

de kiváncsi lennék, ha dolgozna is akkor is ennyi csináld magad ötlete lenne e, vagy a vágya akkor éppen a pihenés lenne?

239. f758a7200f (válaszként erre: 234. - 19540a8e12)
2011. márc. 29. 20:29

En akkor tanultam meg mikor osszekoltoztunk a ferjemmel annak idejen, mert mindenhova kocsival kellett jarni, most is, minden eleg messze van, szoval nem is nagyon szaladhattam el a boltba, mindent meg kellett hogy vegyek a heti bevasarlasnal.


Aztan lett jogsim nekem is, de ruhelltem egy valamiert visszamenni ha elfelejtettem a szombati bevasarlaskor mikor egyutt mentunk, szoval jott a heti menu precizen es csak listaval bevasarlas:)

238. cicanilla (válaszként erre: 236. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 20:28
Még nem biztos, hogy nem fogom kipróbálni, érdekel, csak magam sem tudom, hogy milyen ételeket kellene összeválogatni, meg menüket összeállítani. A húst én nem eszem, a férjem viszont igen, így ráadásul előfordulhat, hogy kétfelé kellene gondolkozni :) de majd utánanézek :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook