Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D fórum

Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. márc. 15. 14:16
Ez a tartalék leltár érdekes. Nekem mindig mondja a tesóm, hogy egy hipermarket készlete van a spejzban. De tényleg, nagyon be tudok raktározni. Csak soha nem emlékszem, hogy mi van itthon. Pl. veszek 3 cs. pudingport süteményhez, közben itthon van 10 csomaggal.Ez sem jó, lehet, én is felleltározok.
26. kisj (válaszként erre: 23. - F758a7200f)
2011. márc. 15. 14:08

Érdekes amit írsz.

Most el is gondolkodtam, hogy vajon hol élhetsz?

25. kisj
2011. márc. 15. 14:06

Én már a nullás hónap végénél tartok. Ha leltároznom kellene a kamrában, hűtőben, akkor nem sok felsorolni valóm lenne:P

Ilyenkor, ha nem tudok egy jó kis leltárt produkálni, akkor mi a teendő? :)

Nem tartom jó ötletnek a konyha teljes kifosztását, mert úgyis az a vége, hogy be kell vásárolni, de akkor aztán a gatyám is rámegy.

24. f758a7200f (válaszként erre: 22. - Andika751)
2011. márc. 15. 13:56

Ugyes vagy:)


Latod nem is olyan nehez, minden egy jo kis leltarozassal kezdodik:DDDD

23. f758a7200f (válaszként erre: 21. - Evawitch)
2011. márc. 15. 13:54

De akkor hogy van megis az, hogy ugy erzed, eluszik a kajapenz? Egy haztartasban az jelenti a gazdasagi egyensulyt hogy a havi bevetel 20%-a megy a felretett penzek koze. Hacsak nem vagy munkanelkuli, akkor ha nem sikerul felretenni semmit, valahol hiba van. Sot, a kaja es hitelek, szamlak elvileg benne kellene lenniuk a 60%-ban. A tobbi 40 az vesztartalek vagy felretett penz vagy luxuscikkek


Jo, tudom, van aki lecarja hogy tud-e felretenni, de ha idetevedtel, akkor gondolom neked fontos:)


Nekem pl fontos (nem mindig volt igy)

2011. márc. 15. 13:44

sziasztok!


én is elkezdtem ezt a módszert, egy leltárral, hogy mi van itthon:


ha senkit nem zavar felsorolnám, azután, majd látom mi lesz belőle:


fagyasztó: borsó, zöldbab, tök, karalábé, savanyú káposzta, dió, zellerzöld, szilva, cseresznye, petrezselyemzöld, kenyér, zsemle, kifli, cukkínipép, panírozott patisszon, brokkoli, hal, darálthús, csirkemáj, füstölt sajt, bacon, ribizli, sült kolbász, sertéscomb, tarja, egész kacsa, csirke ( a hús 1-2-3 zacskó )


hűtő: tej, kefír, tojás, élesztő, csemege ubi, cékla, lekvár, tejföl, joghurt, habtejszín, margarin, sütő is, sajt, pizzakrém, gulyáskrém,mustár, ketchup, majonéz, májkrém, fehér füstölt szalonna, gyümölcsíz, zeller, répa, zöldség, sav, káposzta, hagyma, krumpli, fokhagyma , befőttek több üveg


egy kis gyümölcs


kakaópor, édesítő, étolaj, só, fűszerek, barna rizs, rizs, búzadara, morzsa, szarvacska, paradicsompüré, liszt, csemege kukorica, méz, bab, mazsola, cukor, keményítő, szezámmag, napraforgómag, lenmag, mák, babapiskóta, kókusz, étcsoki, pudingpor, van. cukor, sütőpor, felesborsó, szélesmetélt, kockatészta, csiga, lebbencs, fehérbab, tarhonya


Húúúú leírva nem is olyan kevés, és simán mentem volna a boltba már holnap, van, amiből csak egy-egy adag van, én most 2 hétig próbálom ezt ki, mert sos van! Tejet veszek csak, kenyeret sütöm.

A gyerekek 3x napköziben esznek, szerencsére onnan van nekik, a kaja, ahol dolgozom, én nagyon jól főznek, a kisfiam nem is válogat.


Majd látom mire jutok ezekkel, de egy kihívás az biztos.

21. Evawitch (válaszként erre: 20. - F758a7200f)
2011. márc. 15. 13:27

Szerencsére én nem vagyok nagy vásárlós, tudom, mit veszek meg, mi kell és megyek is ki a boltból. Édességet nem szeretem, azt nem is veszek. max joghurtot reggelire, ezzel le van tudva az édességem. :)

Mennem kell, majd nézem még az oldalt, érdekelnek a spórolási ötleteitek. :)

20. f758a7200f (válaszként erre: 19. - Evawitch)
2011. márc. 15. 13:05

Én bevásárlókártyával, szóval kb. ugyanez, hogy nagyjából nem figyeltem régen az árakat, megvettem ami kellett és kész, a kártya összegét a férjem számlájáról automatikusan hónap végén vonják.


Hetente 2-3x mentem régebben vásárolni, ez azért veszélyes, mert basszus mindig megláttam valami új fogkrémet, sampont, mosószert, vécépapírt, akármit, ami agyon van reklámozva és "hívogat"...


Minél kevesebbet járok vásárolni, annál kevesebb ilyen kísértésben van részem, azért is, mert pl. januárban már elhatároztam, hogy nem veszek semmit, ami nem szükséges, és volt itthon 11 tubus fogkrém meg ilyenek...Elgondolkoztam, hogy mi a francnak veszek mindig valami újat, ha otthon van, és félig sincs elhasználva, vagy rosszabb, fel sem bontottam?


Ezen úszik el a konyhapénz...


mielőtt nekiálltam a nullás hónapnak, előtte megterveztem egy menüt, amúgy amiből érdemes betankolni ilyenkor, az a tartós tej, szárazbab, száraztészta, rizs, paradicsomkonzerv (ezt házilag is készítem). A többi már ott van a mélyhűtőben (zöldség, hús, gyümölcs).


Ha nem is sikerül a hónap végéig kitartani első nekifutásra, de az tuti, hogy már az első hónapban is meglátszik a konyhapénzen (első hónapban 30%-kal kevesebb volt nálam, második hónapban 60%-kal, ebben a hónapban nem veszek semmit, vagyis hónap elején vettem még friss gyümit, zöldséget és annyi)

19. Evawitch (válaszként erre: 15. - F758a7200f)
2011. márc. 15. 12:56
Bankkártyával vásárolok, mindig azon van a pénzem. Egyedül az albérlet, amire kell költenem, a kajával kellene spórolni. Van, mikor közbejön valami, most pl. domestost kellene vennem, de megyek majd az eurósba, ott 3 flakon 1100 ft, ami megéri. Sajnos, nekem soha nincs itthon semmi, mert elrohad, megromlik. Előre bevásárolni nem szoktam ilyesmiket, max néha lisztet vagy fűszert, de ezek nekem sokáig elegek, de zöldség mindig van a fagyasztóban. Minden nap főzök, de úgy, hogy 2-3 napra elég legyen. Székelykáposzta szójakockával olcsó is és sokáig elég. Esetleg főzeléket is lehet csinálni, az is olcsó kaja. Magamtól szoktam kitalálni recepteket (vegát), ami nem csak 1 napos és olcsón megúszom. :)
18. f758a7200f (válaszként erre: 16. - Rowina)
2011. márc. 15. 12:52

Én azt gondoltam, hogy elérve a hónap feléig kb. amikor a hónap elején vett friss gyümi ugyebár már elfogyott, és amúgy sem áll el egy hónapig, szóval nem is vehettem volna olyan sokat, szóval azt gondoltam, hogy a gyerekek hiányolni fogják majd a friss gyümit, ennek ellenére megőrülnek a kompótokért, ami nekik újdonság, mert én leginkább friss gyümölcsöt szoktam venni.


Egyszóval a család tudta nélkül csinálom, észre sem vettek semmit:)

17. f758a7200f (válaszként erre: 13. - Megryan)
2011. márc. 15. 12:49

Az a tapasztalatom, hogy mindenkinek van legalább egy hónapra való tartaléka, csak nem vesszük észre.


Egy csomószor úgy vásárolunk, hogy bekerülnek olyan cuccok is a kosárba, ami egyrészt már van otthon, másrészt nincs is rá szükség.


A nullás hónap pont erről szól, hogy a feleslegeset együk meg, és aztán újra feltölthetjük a tartalékokat, de friss kajával, és immár odafigyelve, hogy akciós legyen, idénynövény legyen stb. stb.

16. Rowina
2011. márc. 15. 12:48
Nálam is müködik a boritékos módszer,fizetés után mindig félre teszem azt az összeget ami a befizetésre váró csekkekre van.A hitelt automatikusan vonják.Egyszer csinálunk nagy bevásárlást,és ami szükséges azt ugye napi-heti szinten potoljuk.Na igen,gyerekek mellett nem olyan egyszerü,joghurt,turó rudi,nasik,van 3 kisfiúnk.
15. f758a7200f (válaszként erre: 8. - Evawitch)
2011. márc. 15. 12:43
Nagyon ügyes módszer, ha félre akarsz tenni, hogy a hónap elején félreteszed a számlákra való pénzt egy borítékba, aztán egy másik borítékba egy kis összeget, 10%-kal kezdeni és feltornászni 20%-ra (ez lesz a félretett pénz), és csak a maradékból kaját venni. Ez a legbiztosabb. Ha ezt az összeget elosztod 4 felé, kijön a heti bevásárlás összege, és ragaszkodnod kell hozzá, hogy ne költs többet:) Akkor bizti megmarad a félretett pénz, ha már a hónap elején elviszed a bankba, és "elfelejted"
14. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - F758a7200f)
2011. márc. 15. 12:39
én is szoktam hasonloan sporolni de az a baj hogy jövő honapban potolnod kell majd amit feléltél a kamrából
13. megryan (válaszként erre: 10. - F758a7200f)
2011. márc. 15. 12:38

Ez feltételezi egyrészt hogy valamilyen szinten tele a hűtő, mélyhűtő, van mit kienni belőle.

Másrészt ezt csak egyedülálló tudja megcsinálni, gyereknek nem mondhatod minden nap azt hogy tessék maradék, vajas pirítós stb.

De amúgy nem rossz ötlet.

É szoktam olyat csinálni, hogy Tescoban bevásálok és utána pár napig, amikor tudom hogy valóban nincs szükség otthon dolgokra, akkor nem viszek se tárcát se kártyát. lehet ám spórolni.

12. f758a7200f (válaszként erre: 7. - Inkábbíjász)
2011. márc. 15. 12:36
Sok sikert, közben megoszthatod velünk, hogy sikerült, milyen bökkenők voltak?
2011. márc. 15. 12:35

TEhát élelmiszerre sem.


Ha valaki olyan ügyesen spórol, hogy nincsenek ilyen kövületek a fagyóban, vagy régen vett, még nem lejárt dolgok a spájzszekrényben, annak gratulálok, és egyébként nincs szüksége ilyen nullás hónapra, mert mindent jól beoszt:)

2011. márc. 15. 12:34

CSak számlákra, és más befizetendő, pl. kölcsön részlete stb.


Kajára nem, és más cikkekre sem, ruha, fodrász kizárva 1 hónapig. De leginkább a cél az, hogy úgy megoldani az egészet, hogy mindent "felenni" ami már egyébként is van a hűtőben, és mélyhűtőben, kamrában, anélkül, hogy vennénk hozzá.


Már 2 hete csinálom, és nem találom olyan nehéznek:)

2011. márc. 15. 12:33
Én nem bírom ki hogy ne vegyek semmit. Ez nem az én asztalom. :(
2011. márc. 15. 12:31

Mostantól kevesebbet fogok enni, nem érdekel, ha rosszul leszek! Nem bírom már elviselni, hogy egy halom pénz a kajára megy el. Szerencsére húst nem eszek, ami egyre drágább, ahogyan hallom.

Nekem az albérleti díj az első, utána a kaja, de nem fogok zabálni, pedig sokszor van kényszerem rá. Szeretnék már spórolni, nem pedig lenullázni a fizetésem hónap végére, mert elettem. Szoktam járni be a városba iszogatni, kocsmázni. Nem költöttem akkor se sokat, mert itthon ittunk bolti italt, mert olcsóbb, de ez is megszűnik már. Nem vagyok nagy tv néző, csak a laptop megy, ha itthon vagyok. Töltött cigit szívok, de nem sokat, szerencsére. Kávét meg egyáltalán nem fogyasztok. Macskámnak megveszem a minőségi kaját, azt fontosnak találom, mert nem szeretném, ha megint hasmenéses lenne a többitől. Ruhát nem veszek magamnak, tavaly már bevásároltam, elég volt. Mostanában szenvedek az evés miatt, de majd csak megszokom...

2011. márc. 15. 12:27
Én erre kényszerülök holnaptól. Úgy próbálom megoldani, hogy, mikor be kell mennem a városba, akkor nem viszem se a pénztárcámat, se a bankkártyámat. Remélem kibírom majd! :)
2011. márc. 15. 12:22

Tehát akkor nincs költés fodrászra, ruhára, stb-re.

Csak és csupán élelmiszerre és számlákra?

5. 06718ca650 (válaszként erre: 4. - M_Marcsa)
2011. márc. 15. 12:21
mi már régóta így csináljuk...
2011. márc. 15. 12:20
csak kaját venni, szigorúan keretek között. plusz számlák.
2011. márc. 15. 12:19
Pontosabban??
2011. márc. 15. 12:17
Ez a semmit nem veszek, azt jelenti, hogy még élelmiszert sem?
2011. márc. 15. 12:16
Azokat várom, akik bevetnének ilyen extrém spórolási stratégiát, muszályból, vagy kíváncsiságból, esetleg belevágnának de nem tudják hogyan. Nem receptes fórum akar lenni, és nem az a lényege, hogy pörögjön, hanem, ha valaki idetéved, ha van ötlete, tanácsa, köszi, és ha nincs, akkor hátha talál:D
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook