Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D fórum

Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
147. c45a97b7cb (válaszként erre: 146. - Cicanilla)
2011. márc. 26. 19:41
Én is itt vagyok:-)
146. cicanilla (válaszként erre: 133. - F758a7200f)
2011. márc. 26. 19:39

Én mindenre kíváncsi vagyok, csak néha nem jutok gépközelbe, de mindig visszaolvasok minden hozzászólást itt is és a naplódban is, Gribedli :) nagyon jókat írsz :D nekem már az is jó, ha olvasom az írásokat, igaz, néha hozzá is szólhatnék :)

Igen, kíváncsi vagyok arra is, hogy hogy bírod a nullás hónapot - én nem nagyon bírok még egy nem nullás hónapot sem, a férjem szerint a nők shoping-mániában szenvednek, és valahol igaza lehet :D pedig nem veszek magamnak ezt-azt, inkább azt veszem észre, hogy néha vásárolhatnékom van, pedig nincs is semmire szükség... persze régebben vásároltunk is ilyenkor, de mostanra azért legalább átgondolok dolgokat :) mióta olvaslak, megnézem mire költök, és ha nem is teljesen, de a shopingok abbamaradtak :)

Jah, és nem maradtatok ketten a topicban, én biztosan jelen vagyok mindig itt is, illetve a naplódban is, ha más nem, olvasóként :)

145. f758a7200f (válaszként erre: 141. - Andika751)
2011. márc. 24. 13:13

Nalunk a gyerekek sem szeretik, a kicsi az gyumolcsimado es leveses, a nagy az husis minden mennyisegben, es mindketten szeretik a tesztat, mindennap, vagy rizottot, es mivel ezek mar eleve szebhidratok, nem kell melle nekik kenyer, nem is igenylik:)


De pl a nagy eleg rosszevo is ugyhogy or

144. f758a7200f (válaszként erre: 141. - Andika751)
2011. márc. 24. 13:13

Nalunk a gyerekek sem szeretik, a kicsi az gyumolcsimado es leveses, a nagy az husis minden mennyisegben, es mindketten szeretik a tesztat, mindennap, vagy rizottot, es mivel ezek mar eleve szebhidratok, nem kell melle nekik kenyer, nem is igenylik:)


De pl a nagy eleg rosszevo is ugyhogy orulok, ha megeszi a hust legalabb, mert ha elotte kenyeret is enne akkor mar nem maradna "hely" a gyumolcsnek, zoldsegkoretnek

143. f758a7200f (válaszként erre: 142. - Andika751)
2011. márc. 24. 13:07

Nem, aprilisban mar nem csak a ho elejen veszek majd zoldseg gyumolcsot, mert nem all el egy honapig.


De mondjuk tervezem tartani egy osszeget ami kb a fele kajapenz lesz es benne:tartos tej, pelenka, es par dolog amit ezalatt a honap alatt megettunk de muszaly visszavenni. A maradek elvileg inkabb friss gyumolcs lesz, mert a zoldsegeket nagyreszt fotten eszem, de amit nyersen es ideny, azt is frissen veszem majd

142. andika751 (válaszként erre: 139. - F758a7200f)
2011. márc. 24. 11:09

most, hogy írod a feles hónapot, talán nekem is feles hónapnak kellett volna kineveznem a következőt.


Kíváncsi lennék, hogy így áprilisra akkor hó elején bevásárolsz gyümölcsöt, tejet, zöldségeket (frisseket) és így akkor mennyit veszel adagra? Mikből?

2011. márc. 24. 11:06

mi sem használunk túl sok cukrot, lisztet, bár én sütök a gyerekek miatt, általában hetente, de van, hogy csak kéthetente, vagy kelt tészát csinálok még, ebédre leves után, meg hát a házi kenyér, kifli, csak erre már egyre kevesebb időm marad.


Úgy általában írtam ezeket a termékeket, de a többi is felment ezzel párhuzamosan.

2011. márc. 24. 11:04
úgy látszik ketten maradtunk...
139. f758a7200f (válaszként erre: 138. - Andika751)
2011. márc. 24. 09:13

Engem a cukor es a liszt ara nem donget meg, mert mi egyiket sem hasznaljuk es nem hasznalok ilyen baromi draga liszthelyettesitoket sem, szoval nem az van hogy a sima lisztet lecsereltem egy dragabbra, idonkent csinalunk pizzat stb, de alapvetoen csak barnarizst, rizst, durumtesztat es zabpelyhet de bar az aruk biztos felment valamennyire de en nem kovetem olyan regota hogy tudjam egesz pontosan, mennyit.


A gyumolcs-zoldseg, igen az draga is meg nem is, mostanaban amiota idenyt veszek es odafigyelek, latom hogy szinte kevesebbet koltok pedig tobbet vettem.


Pont mar tervezem is, hogy mit csinalok aprilisban, mert vegulis ezalatt a honapban nem is ettunk meg mindent a melyhutobol, igy ha marcius nullas honap, hat aprilist kinevezem FELES HONAP-nak:)))))))


Mert ami nagyon fogyocikk volt, friss gyumi, tej, pelenka, azt megint meg kell majd vennem de pl hus es zoldseg meg mindig van a fagyoban, rizs, teszta stb a spajzban.


Szoval fele-fele, majd veszek is meg nem is, es igy megmarad a kajapenz fele, majusban meg visszaallok normalis uzemmodba, szoval husi, es idenyzoldseg, eltennivalok, egyszoval megint feltoltok mindent, de mostmar csak egy honapra elore gondolkozom, es meglatjuk.


Vegulis egy csomo mindenben tullottem a szuksegletet masbol meg nem vettem eleget, meg fogom talalni az egyensulyt, ki kell tapasztalni:))))

2011. márc. 24. 06:10

hát sajnos nálunk az a baj, hogy én már régóta nagyon minimálisat költök magamra ruha terén, szerencsémre a testvérem tavalyelőtt költözött haza külföldről és sok szép darabot hozott nekem, én most ebből öltözöm. Amikor gyesen voltam, nem sok fele mentem, így nem is kellett úgy öltözködni, mint most mikor dolgozok.


A pipere, kozmetikai dolgokat mindig akciósan veszem, nem sok darabom van, egy pár minimális sminkkészlet, egy parfümöm, tehát egy kis alap, amihez ragaszkodom, a mindennapi ápoltság miatt.


Vegyi árúból szinte mindig nagy tétel és akciósan veszem, hogy azok a minőségű dolgok, amiket szeretek és beváltak legyenek itthon és mindig akciós áron, de ebből sem használok százfajtát, egy alap készletem van.


Én 2003 óta mióta megszületett a fiam, vezetem a költségeket és bevételeket egy kockás füzetben, majd a gépre is felvittem őket és sajnos, a bevételünk (fizunk) egy pár éve stagnál, sőt volt amikor több volt, akkor volt is elrakva több pénzem.


Viszont az élelem az egyre több, most ebben a két hónapban szinte miden terméket megemeltek, a cukrot, lisztet, tésztákat, de a gyümölcs is 300-400 ft körül van már kig/ja, stb, szóval egyre több, és egyre nehezebb kihozni.


Így ha marad valamennyi persze elrakom.


Kíváncsi vagyok más hogyan oldja ezeket meg? Mik a tapasztalaitok? Írjatok! Jó a fórum!

2011. márc. 23. 17:26

Hat a berek nalunk sem emelkedtek a gaz arakhoz;)


De pont most jott meg a villanyszamla es 100 kWatt-al kevesebbet hasznaltunk havonta, a februar honapot szamolva (elosztottam 28-al es megszoroztam 31-el, hogy rendes havi fogyasztast lassak), hala a kis trukkjeimnek, es en orulok a kicsinek is, mert ha hozzaadom, hogy ebben a honapban nem koltottem kajapenzt, szep:)


Ebben az evben amugy is az epitkezes/koltozes miatt sok velejaros koltseg volt.


Pl nem lakunk meg az uj hazban hanem alberletben, de igy nekik ugy jon le, hogy 2 lakhelyunk van, ezert a hazra fizetunk egy "masodik haz" adot, pedig az az egyetlen hazunk. Es bar nem lakhato meg, de azota fizetjuk amiota fent van ajto/ablak...


Szoval ilyen dolgok mellett persze hogy senkinek nem eleg a fizetese, de probaljuk ugy csinalni hogy azert a nyaralas meglegyen, a gyerekek dolgai meglegyenek stb, inkabb magamnak veszek kevesebb dolgot, pl szepen atturtam a szekomat, tavasz/nyarra teljesen oke vagyok ruha teren, 2 par cipo van betervezve mert a labam a mindenem, de a ruhakra mindig is vigyaztam, ebben az evben nincs is vennivalo:))))

136. andika751 (válaszként erre: 135. - F758a7200f)
2011. márc. 23. 15:41

hát a gáz nálunk is az áremelkedés miatt sok.


meg nagyon felmentek az élelmiszerárak itt, bár azt nem tudom még, hogy te hol laksz, de most nagyon drága lett minden, és sajnos a bérünk nem nőtt hozzá.

135. f758a7200f (válaszként erre: 134. - Andika751)
2011. márc. 23. 10:41

Sajnalom hogy igy lelombozodtal, de ha mar arra jo volt az egesz, hogy azert "igyekszel" annak is orulok:)


En a gazszamlat ugy oldottam meg, hogy amennyire lehet, kikapcsolom a futest es jobban feloltozunk:) nalunk mindig 19-20 fok korul van a homerseklet a lakasban es nem flangalunk telen is rovidujjuban, es meg a pici lanyom sem fazik, egyszeruen kevesebbet betegek mert nincs az, hogy a nagyon meleg lakasbol kimegyunk a nagyon hidegbe.


Ennek ellenere a gazszamla kb ugyanolyan volt mert bar kevesebbet hasznaltunk de az arak feljebb mentek


Egyebkent 1-2fokkal alacsonyabb homerseklet a lakasban az -6-10% a gazszamlan


Masik dolog, hogy gyorsabban igyekszem zuhizni, mert ha sokaig zuhizunk, akkor ugyis kb ugyanannyi vizet hasznalunk mint egy furdes. Lemertem, 4-5 perc zuhi az fel kad viz es csupan 4 perc alatt elmegy annyi gaz, hogy 3 zuhany=1 kobmeter gaz (vagyis 120ft plusz ado)


Egy honap alatt fejenkent 1200 ft gazszamla es ez csak 4 perces, napi 1zuhira vonatkozik

134. andika751 (válaszként erre: 133. - F758a7200f)
2011. márc. 22. 20:39

szia!


én feladtam, muszály volt mennem a boltba, már sem gyümölcs, sem sajt, semmi nem volt itthon, mindennap munka mellett kenyeret sem tudok úgy sütni, reggelire kell a pékárú is, úgyhogy ez nem működött nálam.


De azért továbbra is próbálok a fagyasztóból sokat főzni, főleg a zöldségeket , mert azok már régiek.


Ez van, rájöttem, hogy sajnos nem a spórolással van a gond nálam, hanem hogy kevés ilyen árak mellett a fizetés arra, hogy én még a 20-30 %-ot elrakjam.


Pl. ebben a hónapban magas gázszámlát kellett fizetni, utána bicikli kell a gyereknek, utána ruha, cipő egyszerre kell most mindkettőnek, majd az autót is csináltatni kell, szóval nem megy, ezeket muszály kifizetni.


Ami kicsi meg marad, abból el fogok menni nyaralni, mert a gyerekeknek is kell az élmény, 5 éve nem voltam sehol.

133. f758a7200f (válaszként erre: 131. - Cicanilla)
2011. márc. 21. 19:52

Mire vagy kivancsi? :)


Hogy hogy birom? Azt hiszem most mar eleg nehez lesz kibirni:S


Ja, es latom hogy a melyhuto meg birna tovabb is, de most mar en nem birom....


Azert ez mar masodik nekifutas nalam ugyhogy sikerulnie kell:)

2011. márc. 21. 18:49
már amikor épp nem szurkálódunk :D de én nem vagyok itt hiteles, tudod, nem tudok spórolni :D
2011. márc. 21. 17:55
Írjatok még légyszi, nagyon jó ez a topic!
130. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 129. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 18:54
ki fogom próbálni :))
129. f758a7200f (válaszként erre: 125. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 18. 18:51
Legkozelebb amikor ideny lesz, csinald meg konzervnek es akkor meg a melyhutobe sem fog helyet foglalni mert a spajzban is elall es tartositoszer nelkul. Es ha egyben szereted akkor hamozottan is elteheted konzervnek (en passzirozva szoktam)
128. f758a7200f (válaszként erre: 124. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 18. 18:47
Nem, en anelkul csinalom (minestrone)
127. f758a7200f (válaszként erre: 123. - D5ef6da91d)
2011. márc. 18. 18:46
:DDDDDDD Hat kabe igy
2011. márc. 18. 18:30
hú de beindult a fórum...
125. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 119. - Alidamolnar)
2011. márc. 18. 18:27

Ez azzzzz!!! Most Te is jól oda mondtad!!! Remélem dagad a melled :))

Különben meg mikor a paradicsomnak idénye volt még nem volt saját háztartásom, ez az egyik, a másik meg kikérem magamnak, és mindenki másnak akinek a fagyasztója nem parikkal van dugig, hogy ettől még mi sem vagyunk idióták. Te normális ember.

Nálunk annyira teli van husikákkal, hogy még egy fél pari se férne be, de köszönöm nekem jó így. Inkább husikákkal legyen tele mint parival. De Te tudod. :)

124. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 118. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 18:23
heti 3x bableves? Különben mifelénk abban is van hús, csülök :))
123. d5ef6da91d (válaszként erre: 122. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 18:23

Na, ezt ismerem, nagy közért-kekec vagyok én is :-)

Mindennek az összetevőit elolvasom, nem veszek semmit, ami adalékanyagos, színezékes, tartósítószeres, hozzáadott anyagos vagy nem megfelelő az ár-érték aránya.

122. f758a7200f (válaszként erre: 121. - D5ef6da91d)
2011. márc. 18. 18:20

Esetleg az aznapi import volt:)


En nezem azt is hogy melyik korte/narancs/ama miert olcsobb mint a masik? Szinte mindig kiderul hogy azert olcsobb mert kozelebbrol szarmazik:)


Amugy mostanaban arra is raszoktam hogy meg egyenesen bevasarlas elott atbongeszem az internetes oldalt a szupermarketnek ahova megyek hogy biztos legyek abban hogy mi mennyibe kerul es hulyesegek de egyik masik kozepkategorias dolog kozott is van kulonbseg mint pl ugyanaz a marka fulpiszkalo a 300 db-os ugyanannyiba kerul mint a 100 db-os!


Hat ezt nevezem en a vasarlo megtevesztesenek csak regebben nem figyeltem oda ezekre sem. De mostmar ha kekeckedesnek is veszik az emberek, am legyen, nem engem nez hulyenek a boltos ( vagyis regebben figyelmetlen haziasszonykent tuti elofordult:DDD)

121. d5ef6da91d (válaszként erre: 120. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 18:05
Nagyon észnél kell lenni: a kedvenc piacomon 250 ft kilója ilyentájt a karfiolnak, ami nem idény ugyan, de példának megteszi. A két hete azonban egyetlen napig 600ft-ért adták, majd újra levitték 250-re. A logikáját nem értem a dolognak, de az utolsó pillanatban vettem észre a dolgot, majdnem megvettem :-)
120. f758a7200f (válaszként erre: 117. - D5ef6da91d)
2011. márc. 18. 18:01

En eleg regota fozocskes tipus vagyok de pl ahogy elkezdtem arra is odafigyelni hogy mi az ideny, latom hogy egyik masik zoldseg-gyumolcs akar 5x annyiba kerul mi t egy masik!


Na ilyenkor mindig latom hogy ezeken is baromira el lehet csuszni, es ha nem szabok magamnak korlatokat akkor utana megbanom

2011. márc. 18. 17:58

Micike3, rendkívül izgalmas válasz a kérdésedre: idényben leszedett, kertben, napfényben érett, felezett, lefagyasztott paradicsomot tesz a (normális) ember pörköltbe ilyentájt.


Ny.aninak nem kell megvédenie veled szemben magát, mert kategóriákkal feletted áll, a stílusa alapján ítélve. Kívánom, hogy így magadtól eltelve, a korlátolt emberek hatalmas önbizalmával éld az életedet még legalább 50 évig.

118. f758a7200f (válaszként erre: 116. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 18. 17:58

En a porkoltbe sk paradicsomszoszt teszek, amit nyaron teszek el.


A tobbit hagyjuk mert tenyleg nem emiatt nyitottam a forumot:)


Egyebken ha mar a sporolas heveben ne egyunk porkoltet, sajnos nalunk csak en eszem a porkoltet, a csalad tobbi tagja

olaszosan, ami raadasul sokszor eleg vega is, tehat automatikusan olcsobb.


Tesztara gondolok itt, kulonbozo szoszokkal de siman olajos-fokhagymasan is egy pici reszelt sajttal vagy eppen rizotto stb.


A ferjem jobban orul egy nagy tal paradicsomos tesztanak (eltett szosszal) es a gyerekek is, mig en meg pont a ch-szegeny etrend hive vagyok es szeretem a gyorsan osszeutott kajakat legtobbszor tojast, csirket, halat eszem (nalunk olcso ez is meg mielott valaki belekotne, marhaval egy arban van a friss hal vagy kicsit kevesebb is sokszor) zoldsegkorettel.


Hetvegen csinalok egybensultet, ilyesmit es meg beillesztek heti 2-3x bablevest vagy borsolevest a hus helyett:)


A szaraz huvelyeseket azert is szeretem mert tenyleg elallnak mint a szaraz teszta es a rizs igy mindig keznel van, olcso es sok rostot tartalmaz, sokfelekeppen elkeszitheto (leves, fozelek, fasirt, salata)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook