Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D fórum

Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
57. f758a7200f (válaszként erre: 56. - 07c4794583)
2011. márc. 15. 20:14

En egyelore bevezettem azt hogy mindent csurig elhasznalok es egyebkent gyogyszertarban veszem amit lehet de nem gyogyszertari markas dolgokat hanem kimondottan a gyogyszeresz altal kikeverteket. Arban annyi mint a bolti de hatoanyag sokkal tobb van mert a gyogyszeresz annyit kever bele ami belefer az arba nincs reklamkoltseg nincs csilivili doboz nincs utaztatasi koltseg stb, csak jo minosegu kozmetikum elerheto aron:))))


Hat igen a reklamok, retusalt fotok, szines csomagolas tenyleg nagyon csabito:) de ha valaki megis ragaszkodik hozza, akkor is van mod, ahogy mondod kedvezmenyes aron hozzajutni.


Tenyleg, egy jo adag onfegyelemre van szukseg:DDD

2011. márc. 15. 19:58

most olvastam egy cikket egy angol portálon, melynek az írója szerint egy nőnek kb. három havonta kellene olyan bevásárlást tartania, amivel

1. a ruhatárát, cipőkészletét frissíti

2. a kozmetikumait - nem a tusfürdőt, nyilván - ápdételi

3. a szórakozáshoz és a háztartáshoz szükséges elektronikai vagy egyéb, drágább holmikat megvesz.


elvileg ha ezt jól csinálod, és kivárod a 3 hónapot, azalatt egy folyamatosan változó listát vezethetsz, hogy mi kell, és nézheted a neten, hogy mennyibe fog kerülni.


persze kell "extra kiadásra" elkülönített alap, de mértékkel.


hát nem sok nőt ismerek, aki ennyire fegyelmezett :o)

55. f758a7200f (válaszként erre: 54. - Kisj)
2011. márc. 15. 19:56

Hat persze hogy meg kell vennie, pl en veszek 2 kg rizst es 2kg tesztat honap elejen es azt beosztom de van ugy hogy 5 kilos tesztat veszek es azt osztom be sokaig. A fizetest is egyben kapod, nem hetente, ezert erdemes honap elejen megtervezni kabe a menut igy tudod hogy mi kell hozza es ebbol csak azt veszed ami nincs otthon.


Termeszetesen a menut is ugy allitom ossze hogy minel inkabb a mar meglevo dolgokat hasznaljam es minel kevesebbet kelljen hozzavenni. Nem vagyok finnyas es a csaladban van 2 valogatos, a fiam es a ferjem, a kislanyom meg olyan mint en, mindenki megtalalja a neki valot es pl mar magyaraztam a fiamnak hogy miert nem veszunk felvagottat (silany kaja luxus aron) es hogy miert kell a vizet csak kis sugarban megnyitni amikor kezet mos, lekapcsolni a villanyt ha kijon a szobabol es hogy mindezt ugy tegye hogy oromet is leljen benne, mert amit megsporolunk abbol lesz neki a ruha es jatek stb. Es kepzeld hogy egyaltalan nem erzi ezt szenvedesnek, elfogadta es kesz:)



Na belole lesz egy olyan felnott aki nem azt nezi mindig hogy "bezzeg a szomszed" es nem fogja masra a sajat szerencsetlenseget vagy eppen ugyetlenseget, lustasagat.


Elgondolkoztal mar rajta hogy mig vannak akik allandoan panaszkodnak, addig vannak azok is akik viszont megfogjak a kis penzt is es felnevelik igy is a gyerekeiket ugyesen? Na szerintem az utobbiak elott le a kalappal mert az a nagy kunszt, nem panaszkodni, kritizalni

54. kisj
2011. márc. 15. 19:40

Nagyon sokan nem szituációs játék gyanánt csinálják ezt.


Ha pedig az ember meg akar főzni 25 dkg rizst, akkor bizony meg kell előtte venni a kilós kiszerelést.


Mielőtt még jobban belebonyolódnék a témába, csak annyit szeretnék mondani, hogy az a szégyen az egész társadalomra nézve, hogy az emberek elég nagy részének már ennivalóra is alig van pénze.

53. f758a7200f (válaszként erre: 51. - Kisj)
2011. márc. 15. 18:52

Hat a zoldsegfeleket es gyumolcsoket en is 600ft/kg arral szamolom, mert felenk ennyibe kerul es azert valahogy sikerult igy is kihozni abbol az osszegbol amit mondtam.


Masreszt szegyen vagy nem szegyen, hogy kinek hogy kell megelnie, en nem vagyok raszorulva ilyen megszoritasokra, onkent teszem, mert kivancsi voltam ra, hogy kepes lennek-e muszalybol megcsinalni, az enyem egyfajta szimulacio de annyira megtetszett, hogy mar nem is akarom maskent csinalni.


Oszinten szolva ugy erzem, hogy a vevokkel szemben is atveres hogy a virsli csak borbol keszul es megis annyit fizetek kilojaert mint egy kilo csirkeert (legalabbis mifelenk). Ez egy atveres de ha rank is kenyszeritik ezeket az arakat, nem vagyok koteles megvenni.


Meg ha megengedhetem is magamnak hogy megvegyem az elore panirozott melyhutott halat, nem veszem meg ELVBOL.


Ez valasztas kerdese nem fizetes kerdese

52. andika751 (válaszként erre: 51. - Kisj)
2011. márc. 15. 18:34

én sem 25 dkg-os rizsre gondoltam, hanem 1 kg-osból 25 dkg-ra, nekünk ennyi elég.


300 ft-nál pl. a zöldbab, borsó, répa, krumpli, zöldség ilyenekre gondoltam, zeller, karalábé a leveseknél, átlagárban.


Persze vannak drágább ételek, ami 1000 ft-ból jön ki, vagy még többől, de azt mondjuk nem is egy napig esszük.


Én sokat számoltam, rá voltam tavaly nagyon kényszerülve sajnos, és jó lenne most is odafigyelni rá.

51. kisj (válaszként erre: 46. - Andika751)
2011. márc. 15. 18:19

Ez egy kicsit játék a számokkal.

Pl én 25 dkg-os rizs még nem láttam (kilósat már igen)

Ráadásul a zöldség kilója sem 300 Ft (legalábbis felénk) Nem beszélve arról, hogy ha csak szimplán 20 dkg zöldséget főznék meg egy kis vízben (miegyebek nélkül), akkor abban nem lenne sok köszönet.

Nem azt mondom, hogy ennyiből nem lehet megoldani egy étkezést. Inkább azt akarom kihozni ebből, hogy ez az összeg HOSSZÚ TÁVON bizony nem igazán tartható.

Egyébként meg szégyen és gyalázat, hogy nem lehet a fizetésekből normálisan megélni. A normálisat pedig úgy értettem, hogy mindenféle luxus nélkül, de emberhez méltóan.

50. f758a7200f (válaszként erre: 48. - Andika751)
2011. márc. 15. 17:48

Nalam belepett egy szabaly: megneztem mindent a piperecuccok kozott, es amit nem hasznaltam mar legalabb egy hete, na arrol tudom hogy nincs ra szuksegem es soha tobbet nem veszek, igyekszem valahogy elhasznalni ezeket is mar amelyik nem romlott meg, de rajottem, hogy az alapdolgokon kivul mint sampon balzsam, hajvegapolo, vagy arclemoso-tonik-hidratalo-szemranc-maszk-borradiron, tusfurdo-intimtusfurdo-testapolon kivul nem sok mindent hasznalok (a smink esetleg)


Pl ilyen szerumok es tarsai meg extra hajas cuccok nalam nem fogynak el soha, tanultam a leckebol es legkozelebb

nem veszek. Pelda az anticellulitiszes izek, szerumok...


Ugyis a legtobbszor sietek es csak testapolo lesz, nincs idom szerumokat masszirozgatni:)


De az uzletben nagyon csabitoak lehetnek,ez igaz

49. f758a7200f (válaszként erre: 46. - Andika751)
2011. márc. 15. 17:40

Szuper:)


Nekem nincs kertem de mindig idenyben veszem amit lehet es ilyenkor teszem el. Pl paradicsomszosszal igy akar harmadannyibol vagy meg kevesebbol megvan:)


Szoval ha meg kertem is lenne, asszem ennel is jobb lenne az arany, de nalunk nem megoldhato, mondjuk mar igy is orulok annak amit befozessel, fagyasztassal megtakaritok, es legalabb tudom mi van benne...

48. andika751 (válaszként erre: 39. - 25a27430dd)
2011. márc. 15. 16:17

ezzel én is így voltam eddig, de mostantól én is spórolok ezerrel, nálam is az volt, hogy, amikor volt sok felesleges dolgot megvettem, és volt, amit ki kellett dobni emiatt.


Én még az élelmen kívül az apró-cseprő dolgok vásárlásával vagyok úgy, hogy azokra is nagyon oda kell figyelni, hajlamos az ember ilynekre is elszórni és hó végén látja, hogy mennyi elmegy ilyenekre.

47. andika751 (válaszként erre: 33. - F758a7200f)
2011. márc. 15. 16:13
50,000-ből ki lehet hozni, ami sokat segít, mint már írtam pl. a kert, a nyári elrakás, befőzés, én most a nyári fagyasztott dolgokat fogom kiüríteni.
46. andika751 (válaszként erre: 32. - Kisj)
2011. márc. 15. 16:10
csak egy példa: 134 ft/fő/étkezés, azaz 536 Ft, ez átlag, mondjuk veszel 30 dkg darálthúst 360 ft, teszel bele több zsemlét, és 8-10 kisebb darab fasírt kijön belőle, ehhez ha rizst készítesz 25 dkg 50 ft, ha főzeléket pl. felesborsó az sem sok kb. 100 ft, egy kis leves 20 dkg bármilyen zöldségből , ha 300 Ft/kg-ja a zölségnek, akkor is 60 ft, összesen: 360+100+60= 520 Ft
45. andika751 (válaszként erre: 32. - Kisj)
2011. márc. 15. 16:06

szerintem is ki lehet hozni simán, mi négyen vagyunk, igaz a gyerekek még kicsik, így nem annyit esznek, mint két kamasz fiú, de én simán kihozom 40-50,000 ft-ból és mindenfélét eszünk, nem éhezünk, és még betegesek sem vagyunk.


A gyerekek bennt esznek hétköznap, de ha nem ennének, akkor azt a 14,000 ft menzapénzt, ha hozzátenném a havi kosztpénzhez, még többet ki tudnák hozni belőle.


Én mindig főzök, van egy kis kertünk, és rengeteg mindent házilag készítek le, pl. pékárukat, kenyeret, sajnos ( vagy nem is annyira sajnos) a gyes alatt rákényszerültem és megtanultam. Szeretem is csinálni, az igaz, hogy mióta újra dolgozom egy kis szervezést igényel.

2011. márc. 15. 15:41
;)
43. 25a27430dd (válaszként erre: 42. - F758a7200f)
2011. márc. 15. 15:32

Köszi:)

Neked is kitartást!

42. f758a7200f (válaszként erre: 39. - 25a27430dd)
2011. márc. 15. 15:24
Ja es gratulalok, ugyes voltal! Latszik, hogy erdemes:)
41. f758a7200f (válaszként erre: 39. - 25a27430dd)
2011. márc. 15. 15:23

En meg pl uj kocsira gyujtok, de nem hiszem hogy ha osszegyulik ra a penz, akkor utana visszaterek a regi bevasarlos szokasaimhoz:)


Mert kozben mar kezdem megszokni es tudom hogy regebben hol csesztem el, azt hiszem hogy mindenkorra levetkoztem ezt a hibat

40. f758a7200f (válaszként erre: 36. - 06718ca650)
2011. márc. 15. 15:20

En figyelem es rajovok hogy nem is mindig akcios mert a mult heten is annyiba kerult.


Ezert vezetek egy fuzetet ahova irom az arakat minden bevasarlas utan (csak azoknak a cikkeknek amiket vettem) es amikor jonnek a szorolapok akkor leellenorzom, es csak azt veszem (ha kell) ami tenyleg akcios nem csak kamu, es persze ami el is fogy itthon, nem veszek olyat ami akcios, csak hogy ram rohadjon, mert senki nem eszi meg, de huuu de olcso volt.


Viszont figyelem a kedvenceinket es amikor akcios akkor bevasarolok:)))))

39. 25a27430dd (válaszként erre: 38. - F758a7200f)
2011. márc. 15. 15:17

Bevallom, én is most nemrég jöttem rá, de még nem késő.

Azt vettem észre, ha csak egy kicsit odafigyelek, két év alatt összeraktam a konyha felújítás árát (kb. 900e). Csak egy kis odafigyeléssel, havi 30-40-et félre tudtam rakni. Előtte meg minden sz@rt (már bocsánat) megvettem, ahogy megkívántam, sok nyavajás, értéktelen, de csábító kaja félét.

38. f758a7200f (válaszként erre: 35. - D5ef6da91d)
2011. márc. 15. 15:12

Na pontosan ide akartam kilyukadni!;)


Hogy odafigyelest igenyel de megvalosithato. En regebben nem figyeltem oda es ez nagy hiba volt, szerencsere meg idoben vagyok es nem akkor kell a fejemhez kapkodni ha valami fontos dologra kell majd a penz (bar az eves is nagyon fontos) addigra mar rutinkent kell tudnom csinalni.

2011. márc. 15. 15:11

Inni kiválóan lehet vizet vagy otthon főzött teákat. Hallottam olyan vasárnapi ebédet, ami akciós (400ft/kg) csirkeszárnyból volt pörkölt, nokedlivel, 4 főre, 2 napra 2 kg szárnyból simán megvan.

Lehet venni 210 ft-ért az aldiban fél kb csirkemájat, abból egy bödönnyi házi májkrém készíthető, ami egészséges is.

Számtalan ilyen apró trükk van. A főzelékek nem drágák, a tésztaételek sem. Egy bableves és mondjuk lángos kiváló étel.

Sokaktól olvastam, hogy nagy rutinnal űzik ezt a fajta életmódot.

Mi pl. ketten vagyunk, ma borsóleves és sztrapacska volt az ebéd, holnapra is ez lesz. Ha jól számolom, a leves kb. 400ft, a sztrapacska pedig 750 ft, azaz 1250 ft-ból eszünk ketten két napig, ami egy főre, egy alkalomra cca. 315 ft. És finom. Reggelire zabkása volt, ami olyan 50 ft fejenként vagy annyi sem, vacsorára rántotta lesz. Észre sem vettük és spórolósan eszünk :-)

36. 06718ca650 (válaszként erre: 33. - F758a7200f)
2011. márc. 15. 15:11
figyelni kell az akciókat.
35. d5ef6da91d (válaszként erre: 33. - F758a7200f)
2011. márc. 15. 15:04
Valljuk be, hogy elég sokan csinálják így, mer muszáj nekik. Nem lehetetlen, csak sok odafigyelést igényel.
34. 25a27430dd (válaszként erre: 33. - F758a7200f)
2011. márc. 15. 15:04

Erre én is kíváncsi lennék, hogy kinek mi a tapasztalata.

Én azért nem is írom, mert úgyis "bezavar" az itthoni készlet a kalkulációba.

2011. márc. 15. 14:48

Nagyjabol igen:)


Eddig meg a tartalekok a segitsegemre voltak, par honap mulva meg tudnam erositeni, hogy hosszutavon is sikerult-e de kb. kijon mert utanaszamoltam en is a csalad szuksegleteinek es nalunk speciel megoldhato.


De kerdezd meg a tobbiektol:)


Van koztetek valaki aki ki tudja hozni egy 4fos csalad kajajat havi 50 ezerbol?


Ha igen, hogy csinaltatok? Gondolom van aki muszalybol csinalta, biztos elofordult mar, vagy esetleg van, aki rendszeresen igy csinalja?

32. kisj
2011. márc. 15. 14:39

Kicsi utánaszámoltam.

Akkor ezek szerint Te 403 FT/fő/nap-ból (ha 50.000.-Ft-ot és 31 napot veszünk alapul) ki tudod hozni a családod napi 3x-i étkezését. (134 Ft/fő/étkezés)

Ez bámulatos.

2011. márc. 15. 14:38

Nem, egyik sem, vagyis tojast ingyen kapok anyostol azt igen


Amugy vannak akik ki tudjak hozni a kajat havi 40-50 ezerbol, eleg megnezni a honap vegi sporolas forumot, ott sok receptotlet van olcso fozeshez


Nem ugy vettem a levegobol az osszeget, hanem forumtagok elmondasai alapjan.


Szoval lehet roluk peldat venni:) en is ezt teszem! Ha mas meg tudja csinalni akkor en sem lehetek ilyen balfek, vagy legalabb megprobalom, mert egy probat meger az a penz ami ezek utan a zsebemben marad:)

30. kisj (válaszként erre: 28. - F758a7200f)
2011. márc. 15. 14:32
ezek szerint neked van kerted, a szüleid meg mondjuk állatokat nevelnek
29. f758a7200f (válaszként erre: 27. - 25a27430dd)
2011. márc. 15. 14:31

Erdekes dolgok derulnek majd ki:DDDD


En az elso leltarazaskor ki voltam akadva... A masik nehez dolog az volt, hogy ne is menjek a bolt kozelebe, itt ertettem meg, hogy szinte szorakozaskent elem meg a penz folyamatos elcseszeset.... Nagyon rossz szokas, pedig meg voltam gyozodve hogy mivel nem veszek keszeteleket stb. igazabol nem tartom magam egy pazarlos alkatnak, de az itthoni raktaraim utan rajottem, hogy talan megis. Vagy lagalabbis minimum haracsolos vagyok, es vegtere az is pazarlas. Minek a tartalek, ha sosem fogy el?


A tartalekokat mindig cserelni kell, a regit megenni, elhasznalni es csak annyi ujat venni ami tenyleg kell, es mondjuk 1, max 3 honapra eleg

28. f758a7200f (válaszként erre: 26. - Kisj)
2011. márc. 15. 14:24

Na, persze ez a kerdes varhato volt:)


Vegyunk egy atlagos csaladot 4fo, anya apa osszesen 200-at visznek haza. Tegyuk fel hogy dolgoznak mindketten, azt hiszem hogy 200 ezer havi az nem tul sok mint fizetes, szoval egy atlagembert veszek peldakent.


A kolcson es az auto hitele nem lehet tobb mint 25% (havi 50 ezer max)


A felretett penz 20% kellene hogy legyen optimalis esetben, de ezt tanulni kell, nem megy elso nekifutasra, esetleg 5-10%-kal kezdeni


Jo, tegyuk fel, hogy felre AKARNAK tenni 20%-ot, ez havi 40 ezer


Marad havi 110 ezer, ebbol kell kihozni kajat es rezsit. Rezsi 30-40 ezer havonta (es ezt is tanulni kell, hogyan lehet lenyomni a rezsit) marad 70 ezer kaja es ruhapenz, aki ugyes, azert a kajat ki tudja hozni 40-50 ezerbol.


Ez attol is fugg, hogy nyitott szemmel vasarolni, de attol is ha valakinek van kertje


Nem hiszem hogy milliok kellenek egy gazdasagi egyensulyhoz, kicsiben kell gondolkozni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook