Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D fórum

Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
117. d5ef6da91d (válaszként erre: 115. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 17:42

Igen, sokakba be van ivódva, hogy a tvben reklámozott sokszor hülyeségek megvásárlása olyan luxus, ami jobbá teszi a napjait (pedig csak egy hülye joghurt, mondjuk).


Természetesen azok is sokan vannak, akik nem gondolják át, hogy hogyan lehetne, sőt, kellene ésszerűsíteniük. Talán emiatt sincs egyensúlyban a háztartások jó része.

116. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 112. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 17:42

Bár tulajdonképpen én nem Veled vitatkoztam, de látom valamiféle védőnek léptél fel, mondjuk ő nem is nagyon tudta megvédeni magát, nem csodálom, hogy megsajnáltad.

De akkor a parira térjünk rá egy kicsit, pörköltbe mit teszel?:) Na erre igazán kíváncsi leszek. Vagy a spórolás hevében már pörit se együnk inkább?


És végül: Mégha én is kzdtem volna ahogy írod, ezzel, akkor is, hogy jön Ő ott a képbe? Akkor ez meg a Te és az én ügyünk lett volna. Nem ő teljesen más miatt kötött belém, tulajdonképpen lesajnált mert szeretem a paradicsomot ami tulajdonképpen ő is. És ezzel a hangnemmel tulajdonképpen megadta a további beszélgetés hangnemét. És azt nem mondhatod, hogy én durván irtam, ő kedvesen és én még annak ellenére is durván.

Amit pedig Neked írtam, nem megbántani akartalak, elnézést, én magát ezt az egész rendszert, hogy éljünk fel mindent - ezt nem tartom vmi okos dolognak, ennek szólt és nem Neked, de mégegyszer elnézést, lehet, hogy durvábban fogalmaztam meg, mint kellett volna, mindenesetre nem volt szándékomban, hogy megbántsalak.

115. f758a7200f (válaszként erre: 111. - D5ef6da91d)
2011. márc. 18. 17:40

Hat igen, az biztos hogy a legjobb modszer az hogy nem szabad a bolt kozelebe menni.


Amugy nekem elony hogy viszonylag sok helyem van ahol tarolhatok, garazs, melyhuto, ezert van ertelme amit csinalok.


Van aki nem is tudna hova tegye a sok cuccot ezert heti bevasarlasra van kenyszerulve aminek az a nagy hatranya hogy tul sok a csabitas, tul sok a reklam

114. f758a7200f (válaszként erre: 110. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 18. 17:36

Nem nem undokoskodom es bocs ha neked igy tunt.


Azert nem nyitottam zart forumot mert akkor kevesebben lattak volna, esetleg kevesebb jo tanacsot talalnek (ha talalok) .

De igaz hogy ilyen esetben kritikaknak is nyilt utat adok, ez vele jar:)

2011. márc. 18. 17:33
Mertt=mert
112. f758a7200f (válaszként erre: 108. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 18. 17:32

Gondolom azert mert szinte panaszkent irtad hogy lehetetlen kijonni kevesebbol.


Ha neki most per pillanat bejon a paradicsom (bar leszogezte hogy valojaban vizizu volt) akkor azert is lehet mert jelenleg nem sporol eszeveszetten, de a vita arrol szolt hogy HA valaki kevesebbol akar kijonni akkor ott kezdodik hogy NO paradicsom amikor nincs ideny!


Egyebkent meg te kezdted hogy leokosoztal engem csak mertt elhataroztam hogy igy oldom meg ezt a honapot.

2011. márc. 18. 17:32

A mi generációnk szerencsés, hogy nem vagyunk sokan a muszájhoz szokatva mert az a nagy úr és fejleszti a kreativitást. Ugyanakkor ez a hátrányunk is, speciel lövésem nincs, mi lenne, ha hirtelen nagyon korlátozott összegből kellene kijönnöm s nem azt vehetnék, amit megkívánok.

De pont emiatt próbálok tanulni mindenkitől, aki ebben ügyes.


Viszont nekem megy a kevés vásárlás, mert kb. hathetente nagybevásárolok, közben heti egyszer piacra megyek friss áruért és a köztes időben nem megyek közértbe, ha lehet.

110. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 107. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 17:31
Értem, hogy ezért indítottad, bár azt hiszem a jogom megvan hozzá, hogy véleményem legyen, esetleg közzé is tegyem. Máskor indíts zárt klubbot, ha azt szeretnéd, hogy csak bizonyos emberek szólhassanak hozzá. Kár, hogy Te is undokoskodsz már, pedig szerintem Hozzád aztán egy rossz szót sem szóltam. De te tudod.
109. f758a7200f (válaszként erre: 105. - D5ef6da91d)
2011. márc. 18. 17:28

Koszi:)


Igen en inkabb olvasgatok de sok mindent talaltam ott is, ugye en fiatal generaciohoz tartozom ezert Mindig szivesen olvasok valami regebbi praktikat:)


Sajnos mi mar keszhez voltunk szoktatva, azert idovel sikerult levetkoznom es valamire (nem sokra) emlekszem a nagyitol is

108. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 107. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 17:28
Én nem támadok, akkor keresd vissza Te is, ú támadott, én csak támadással reagáltam. Különben olyan okosan cseszeget itt engem folyamatosan, de kicsit megnéztem miket irogat és tegnap pontosan ő is paradicsomot evett, meg még néhány nem éppen idény olcsóságot. Na akkor hogy is van? Pedig belém pont a pari miatt kötött belém. Hát szép.
107. f758a7200f (válaszként erre: 102. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 18. 17:25

Miert? Mi a bajod vele?! Az hogy vannak akik kevesebb penzbol kijonnek? Ez neked kisebbsegi erzest okoz ezert tamadsz?


Igenis van ra mod es kesz. Meg egyszer mondom, a forumot azert nyitottam hogy ha valaki velem hasonszoru es sporolas kedveert akar kibirna egy honapig bevasarlas nelkul milyen trukkoket alkalmaz, hatha tanulunk mind valami ujat (bar nekem is van ra egy csomo otletem de hatha valaki tud mondani valami ujat a temarol)

106. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 100. - D5ef6da91d)
2011. márc. 18. 17:23

NA ki válaszolgat folyton a hsz-eimre?:)))) ki kezdte az egészet??:)))) akkor ki is a partner ebben???:)))) szegénykém, próbálsz annyira magasról letekinteni, és annyira okosakat megszólalni, de mindenen látszik, hogy erőlködés az egész. És továbbra is fenntartom, nézd csak vissza, ki kezdte ezt a stílust? Tudod, amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten :))

De egy valamiben azért egyet értek Veled, azzal ha leállok Veled, én se leszek okosabb. Tehát én a részemről ezt befejeztem Veled, további jó okoskodást :))

105. d5ef6da91d (válaszként erre: 104. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 17:20

Kedves vagy, hogy egy kalap alá veszel az ottani művészekkel :-))

Ott zseniális, rutinos és nagyon ügyes háziasszonyok írogatnak hosszú ideje ( én csak bele-bele kapok pár hete, hónapja), de nagyon érdemes őket figyelni!


Sok sikert az álomautóhoz! :-)

104. f758a7200f (válaszként erre: 96. - D5ef6da91d)
2011. márc. 18. 17:18

:DDDD


igen olvasoja vagyok es peldaloztam is veletek!


En sem vagyok raszorulva ezert is lettem kicikizve par emberketol. De ez jellemzo, mivel uj kocsira gyujtok, ha meglesz, akkor a valo vilagban is igy reagalnak maj az emberek mar elore tudom:konnyu annak aki megengedheti maganak...


Azt, hogy mindezt hogy ertem el, azt mar nem irigylik am:)

103. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 95. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 17:17
Igazad van ebben, mi idén tettünk el először vegyes savanyút mindenfélével, csak hogy kipróbáljuk, és nagyon fini lett, de sajnos kevés, már el is fogyott. Így én kénytelen vagyok most venni, de jövőre sokkal többet teszünk majd el, mondjuk nem kifejezetten spórolás miatt, hanem mert nagyon finom:)) De igazad van, spórolásnak sem utolsó :)
102. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 94. - D5ef6da91d)
2011. márc. 18. 17:15
Nyílván nem csak azért van otthon saláta, de minek magyarázzam.. HA abból amit mondtam, ezt értetted meg, akkor nem értenéd meg sehogy sem. Engem meg nem nagyon hat meg, hogy érted e vagy sem, veled vagy nélküled, úgyis elég hülye van a világon :))
101. d5ef6da91d (válaszként erre: 99. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 17:15
Ez érdekes, nekem az édessel van ugyan ilyen problémám, reggelire nem tudom megenni.
100. d5ef6da91d (válaszként erre: 97. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 18. 17:14
Nem vagyok a "drágád" s nem is leszek, a további ezen stílusú szócséplést pedig tartogasd annak, aki ehhez szokva van és partnered ebben.
2011. márc. 18. 17:13

Amugy tenyleg a musonka az nagyon tipikus, valojaban nalunk is annyibol amennyibe 10 deka gepsonka kerul majdnem kijon egy kilo csirke es abbol mi mindent lehet fozni!


Egyebkent en reggelire zabkasat eszem vagy muzliszeletet, ilyesmit, nem birok sosat reggelizni, esetleg pancake-t

98. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 94. - D5ef6da91d)
2011. márc. 18. 17:12
Nem tartozott a témához, bocsáss meg, hogy nem közöltem veled előre ezt az igen lényeges infót.
97. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 91. - D5ef6da91d)
2011. márc. 18. 17:11

Szuper, veregesd is Magad hátba ezért :))) és még az én stílusom primitív:)))) Drágám, előbb nézd meg, Te hogyan szóltál hozzám, és szállj vissza kicsit a földre.

Továbbra is tartom, azt irtam le, hogy mit vettem ma és az mennyibe került, nem azt hogy mit eszünk egy nap, vagy mi van a hűtőmbe, fagyasztómba. NEm látom be, ezt miért kellett volna külön részleteznem, csak hogy Te pontosabb képet kaphass rólam. Nem én voltam a téma. De nem magyarázom ezt tovább, már az is elég baj, ha ezt magyarázni kell.

A véleményed a Tiéd, de legalább ne vetísd rám, ha mint ahogy írtad is nem tudsz rólam semmit. Már csak azért sem, mert zsömlét nem ettem már idejét se tudom mióta, a lapkasajtot világ életemben gyűlöltem, nemkülönben a műsonkát. Van igazi házi sonkám, sose vennék mű vacakot.

Ha annyira akarod tudni (és csak azért írom már, hogy tudjad kit általánosítasz..) túróstonhalkrémes szendvicset reggeliztem póréhagymával. Remélem ez megfelel már a Te kritériumaidnak is..

96. d5ef6da91d (válaszként erre: 93. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 17:03
Nézd, én nem vagyok rászorítva a kajapénzen való spórolásra, de ésszel élni szeretek. Értem, hogy miről beszélsz: van topic is, ami ezen a fórumon pontosan erről szól, az ottani tagoknak egészen jól megy ez hosszú ideje.
95. f758a7200f (válaszként erre: 87. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 18. 17:03
En a savanyusagot nem veszem, hanem sk keszitem. Ha nem, mi benne a sporolas?
94. d5ef6da91d (válaszként erre: 90. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 18. 17:02

Fogalmazz pontosan, sőt, közöld előre, hogy fogyókúrázol, ha azt akarod, hogy ezt mások tudják rólad :DD


Én abban a hiszemben éltem, hogy az ember nem csak akkor tart otthon és eszik salátákat nagy mennyiségben, ha fogyózik, mert ez alap.

93. f758a7200f (válaszként erre: 83. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 18. 17:01

Latod ez a kulonbseg koztunk, es most mondhatod hogy AAAA nekem konnyu!!


Az a kulonbseg hogy en nem vagyok finnyas es mindenfele zoldseget szeretek, mindent a maga idejeben:) ezert van az hogy ki tudom hozni a konyhapenzt mert nem vagyok egyaltalan valogatos bar van a csaladban az is, de valahogy sikerul kompenzalni


Egyebkent az hogy ilyen vagyok regota van, a sporolast es a drasztikus kajapenz csokkentest csak januar ota csinalom de rajottem hogy regebben is csinalhattam volna csak nem jutott eszembe. Tele vagyok otletekkel es tudok fozni es Oszinten szolva csak annyit kellett javitanom a szokasaimon hogy jobban figyelem az arakat es egy terv szerint keszitem a menut.


Kis odafigyeles kerdese volt de tudom nem mindenki hajlando valtoztatni attol is fugg hogy mennyire fontos az a bizonyos kajapenz (vagy hogy hova folyik)

2011. márc. 18. 17:01
ez persze ny.aninak szólt
91. d5ef6da91d (válaszként erre: 89. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 18. 17:01

Primitív egy stílus, de csak folytasd nyugodtan, biztosan már megszoktad.


Arra reflektáltam, amit írtál s mivel nem vagy közérdeklődésre számot tartó személy, pusztán annyi tudható rólad, amit ide leírtál. Az pedig összesen ennyi volt, ugyebár.


A véleményem továbbra is fenntartom a magyarok szegényes műsonkás zsömle lapkasajttal és paradicsommal kezdetű étkezési kultúrájáról.


Az avokádó pedig csak egy példa volt, ezer és egy variációs lehetőség van az ételek között, akinek azonban nincs rá igénye, az nem is fog mást enni, mint azt a megszokott pár dolgot.

2011. márc. 18. 17:00
Jajj bocsáss meg, a salátát kihagytam, az is van, mivel én fogyózok, kevés olyan zöldséget tudsz sorolni, amit szeretek és ne lenne otthon, de ettől még próbálkozhatsz, kötözködni lehet. Mert itt most ugye ezt volt a lényege a mondandómnak, hogy milyen zöldségeket vásároltam ma, hm, gratulálok, igazán jól megértetted miről van szó :D
89. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 86. - D5ef6da91d)
2011. márc. 18. 16:57

engem ne sajnálj, retkem van otthon, azt azért nem vettem, céklám is van, savanyúságom. Az avokádotól tényleg rosszul vagyok, de ennyi már azért engedtessék meg nekem:D

Szóval végül is sajnálhatsz, csak ha ilyen butákat irsz, lehet, hogy Te leszel sajnálva és nem az ízlésed miatt.

De akkor lassabban: Én azt soroltam fel, amit ma vásároltam, nem azt hogy mi van a hűtőben. (remélem így már érthető)

88. d5ef6da91d (válaszként erre: 84. - F758a7200f)
2011. márc. 18. 16:55

3 db répa, negyed fej káposzta, kevés szárzeller felaprítva, minimális majonézzel éppenhogy megijesztve és annyi lesz belőle, hogy egy hadsereg jóllakik (cole slowe sali).


2 avokádó ad egy családnak való avokádókrémet.


Feketeretek reszelve, kicsavarva, pici olívaolajjal megijesztve a legjobb bundáskenyérhez.


1 fej mezei fejes saláta, fél uborka, egy db avokádó, csokor petrezselyem aprítva, mustáros dresszinggel sem egy tétel és nagyon finom.


Stb, stb, stb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook