Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D fórum

Nullás hónap (egy hónapig nem veszek semmit):D (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2011. márc. 29. 20:26
Ne ezen vitatkozzatok már, plííííz! Mindenki jó anyuka és punktum. Ki mit tud még a spórolásról, a nullás hónapról, olcsóbban kihozható receptekről? Erről szól a topic - elvileg. Esetleg veszekedhetnétek priviben :D
236. f758a7200f (válaszként erre: 233. - Cicanilla)
2011. márc. 29. 20:24

Egy masik forumban olvastam: az akadaly az az amit akkor latsz ha leveszed a tekinteted a celrol:)


Attol meg hogy nem csinalsz te is nullas honapot, azert koszi a drukkolasert is:DDD

235. f758a7200f (válaszként erre: 232. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 29. 20:20

Uristen, ez nalad tenyleg egyfajta tik, gondolom...


Lenyeg hogy nem szemelyeskedes, mi?

234. 19540a8e12 (válaszként erre: 227. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 20:18

Én most látom tesóméknál, hogy régen mit csináltam rosszul.

Nekem is jól jött volna pár jó tanács, spórolási tipp, amikor elkezdtem a saját háztartásomat vezetni.


Tesómon látom pl. nekiáll főzni, nincs otthon zöldség, répa, elszalad a három háznyira lévő kisboltba, megveszi kétszer annyiért, mint a piacon. Ugyanez van a tejföllel, rizzsel, bármivel, bár Ő is eljár nagybevásárolni. Ugyanezt csináltam én is a kezdetekben.


Már többször említettem neki, hogy tervezze meg, hogy mit főz egy hétre. Pár óra alatt bevásárol egész hétre a legolcsóbb helyeken.


Ma itt volt és csodálkozott, minek fő minden gázrózsán kaja. Elmagyaráztam neki, hogy felraktam egyszerre kb. két kg. húst pörköltnek. Amikor félig megfőtt egy kis adagot kivettem, lehűtöttem, fagyasztom, ha nem lesz időm főzni csak előveszem rizzsel, vagy zöldségekkel jó lesz. Másik adagból vadas lett, a harmadikból brassói (természetesen fűszerezve) lesz holnap.

Megkérdezte, hogy miért csinálom így? Miért? Mennyivel egyszerűbb azt a sok húst egyszerre felkészíteni, mint naponta kis adagokban.


De mondom, ez régen nekem sem volt ilyen egyértelmű, régen én is elszaladtam egy tejfölért a kisboltba és vettem még másik három dolgot mellé jó drágán.


Ezt is meg kell tanulni.

2011. márc. 29. 20:18

Sziasztok!

Mi a fr@nc van már megint, hogy állandóan csak a veszekedés megy ebben a topicban? Ez az egyik kedvenc topicom és mindig szét van offolva... az eszem megáll, hogy nem lehet kötekedés nélkül normálisan beszélgetni.

Van vélemény, van ellenvélemény is nyilván, mint bármilyen más témában, de azért nem kell keresztben lenyelni egymást.

A mai viszonyok között igenis megszívlelendő bármilyen topic, blog vagy egyéb weblap, ami azzal foglalkozik, hogy hogyan jöhetnénk ki még jobban a pénzünkből. Mindegy, hogy valaki milliomos, vagy segélyből él, mindkettőből lehet takarékos életvitelt folytatni, mint ahogy nincs az a pénz, amit ne lehetne elkölteni.

Én nagyon örülök ennek a topicnak és szerintem mások is, mivel ez is önmérsékletre tanít sok téren. Egyáltalán nem következik a spórolásból, hogy a spórolós anyukák gyerekei alultápláltak lennének. Inkább az lehet jellemzőbb, hogy a gyerek előtt jó példa áll majd, és később ő sem szórja el a pénzét, hanem félretesz, ha kicsi pénze lesz, akkor abból egy kicsit.

Én sem milliomos családból származom, otthon mindig egyszerű ételek voltak, sokszor meg kellett nézni, mire van pénz, mégis felnőttem.

A nagyanyáink spórolós trükkjei közepette felnőtt gyermekek szerintem még mindig egészségesebbek, mint a mai fiatalok, akiknek egyrészt mindent megadnak és mégis puhányok, míg mások meg a szeretethiánytól anorexiásak...

Nagyon drukkolok Gribedlinek a nullás hónaphoz, legszívesebben utánacsinálnám, de félek nem lenne kitartásom :)

232. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 227. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 20:16

hát na akkor majd biztos most jön a 30 vagy 40 fokos mosás, mosogatás.. :D

ez mostmár tényleg izgalmas mik kerülnek még elő:D pl a gyereknek ne adj enni, na jó nem?:D

szegénynek már lehet az is jobb lenne

231. f758a7200f (válaszként erre: 230. - Hoxa)
2011. márc. 29. 20:14
Koszi:)
230. Hoxa (válaszként erre: 228. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 20:12

Most lemerül a laptopom, nem jutottam végig, de majd még benézek.


Jó kis téma ez, ne vigyétek el személyeskedésbe! :)

229. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 226. - 19540a8e12)
2011. márc. 29. 20:10

Hát nem tudom, lehet, hogy igazad van, mondjuk én tényleg mindig ezt láttam otthon, pedig szerencsére sosem voltunk spórolásra kényszerülve, de anyukám szegény családból jött, így ő tudta, hogy törekedjen ésszerűségre. Tényleg nehéz elképzelnem, hogy valaki ezekre nem jön rá magától, de már lassan meggyőzöl, hogy van ilyen.


A kenyérkétől pedig ne félj, ugyanolyan lesz, mint fagyasztás előtt! De a zsömi vagy a kifli is! :))

2011. márc. 29. 20:10
Koszonjuk hoxanak a moderalast:))))
2011. márc. 29. 20:04

Mivel vezetek egy sporolos naplot en is (lattam te is), ott reszletesebben irtam mar par dologrol, amiket a neten talaltam plusz, amiket en szamoltam ki, mint pl hogy milyen haztartasi gepekkel hany wattot lehet sporolni es hogyan, es mivel mar az itt olvasok kozott is vannak akik egyebkent anbak a naplonak is az olvasoi, nem akartam mindent duplan leirni, de a takarekoskodasnak meg sok mas modja van a haztartasban, persze a legtobb az elelmiszeren latszik, de ha figyelembe veszed hogy a haztartasi gepeiden is konkretan melyik program fogyaszt kevesebbet, azzal is sokat csokken a rezsi.


Pl en nem vagyok az aki diszkivilagitast tart, de mosogep/mosogatogep/vasalo/pc stb hasznalaton valtoztattam ugy hogy atbongesztem a kiskonyvet es havi 100kwatt-al kevesebb a szamla (nalunk 23 euro kb amit megsporoltam csak ezeken hogy nem a szokasos programot hasznalom:))))

226. 19540a8e12 (válaszként erre: 225. - 3a8f3f8f11)
2011. márc. 29. 20:01

Na, látod ez egy jó tanács.


Mert bevallom én 32 éves vagyok, három gyerekem van, de még életemben nem fagyasztottam le kenyeret. Egyszerűen el sem tudom képzelni, hogy az fagyasztás után is ugyanolyan finom lesz.


És látod ez tanács volt, ki fogom próbálni (milliószor hallottam már a kenyér fagyasztásáról, de még soha nem próbáltam). Másoknak meg más a jó tanács. Akár a hennás hajfestés, ami olcsóbb, akár a bevásárlólista, a heti menü eltervezése és célirányosan vásárolni. Ez nekem vagy neked már egyértelmű, de lehet, hogy másnak nem.


(Egyébként én is azóta figyelek oda a bevásárlásra, heti kaja megtervezésére, amióta egy másik fórumon végigolvastam egy hasonló topikot. Lehet, egy másik háziasszonynak pont ez fogja megadni a kezdés egy új, takarékosabb háztartás vezetéséhez)

2011. márc. 29. 19:55
Egyébként kenyérnél azt is csinálhatod, ha nem kell egyszerre sok, hogy felszeletelve teszed el és csak annyit veszel ki a fagyóból amennyi kell. Anyuéknál is így van, mert ott csak a tesóm eszik kenyeret és napi 1-2 szelet elég neki, és akkor így csomagolja el anyu.
224. f758a7200f (válaszként erre: 222. - 3e0ba54fb8)
2011. márc. 29. 19:17

:DDD


Ez jo!


Egyebkent en is listaval jarok mar evek ota, de azert mindig becsuszik valami ami nem volt a listan.


Mondjuk nem pontosan ez volt az amin elcsuszik a kajapenz, de ha speciel a ferjem is elmegy a munkahelye melletti uzletbe mert kell neki 1-2dolog es neki is becsuszik valami, akkor sok kicsi sokra megy, es meglatszik.

Nekunk is van egy eleg magas hitelunk ezert muszaly rendszerezni jobban a kiadasokat.


Erdekes, hogy pl en is szoktam seavajjal testapolot csinalni, es nana hogy pont legalul van a polcokon, mig a dragabb (es persze icipici seavajat tartalmazo) kremek meg kozepen, korbe-korbe reklamokkal...


Szoval ilyen pici dolgok is sokat szamitanak, amikor siet az ember, csak lekap egy kezkremet, pedig ha egybol az alapanyagot veszem meg kb 20%-aba kerul

223. f758a7200f (válaszként erre: 220. - 3e0ba54fb8)
2011. márc. 29. 19:00
:DDD
2011. márc. 29. 18:59

Nem teljesen a témához kapcsolódik, de nemrégen panaszkodott egy ismerős, hogy nehéz a hiteltörlesztést fizetni, alig jönnek ki hónap végén. Azt tanácsoltam neki, menjenek listával vásárolni és tényleg tudatosan csak azt vegyék meg, amire szükség van és abból is csak annyit. Erre röhögve azt válaszolta, hogy ha ezt a feleségénél elérem, szobrot emel nekem.

Mondtam neki, akkor küldjék a 17 éves fiúkat, elég nagy már, hogy megoldja. S láss csodát, havi 40.000 forintot spórolnak ezzel a módszerrel.

221. f758a7200f (válaszként erre: 217. - 19540a8e12)
2011. márc. 29. 18:59

Mi grissinivel helyettesitjuk, es ez egy ilyen szaraz sos rudacska, kenyertesztabol (azt hiszem a teszta ugyanaz), ez nagyon sokaig elall, de tenyleg inkabb snack-kent viszi az iskolaba stb, teljes kiorlesu lisztbol is finom:), masik az a piadina, ez lepeny, olyan mint a tortilla


En pedig nagyritkan puffasztott rizs szeletet eszem mert

egyebkent ch-szegenyen taplalkozom es ebbe a gabona csak kis mennyisegben fer bele


De liz pullman weston nullas honaphoz valo tippjei kozott irta hogy a kenyeret is le lehet fagyasztani, tehat ha az a lenyeg hogy egy honapig mondjuk nem tudsz bevasarolni akkor a kenyeret, zsemlet lefagyasztod es amikor kell, akkor kiolvasztod szobahomersekleten.


Ha nagyon friss volt mikor eltetted, puha lesz felolvasztas utan, nem kell melegiteni sem. 1 honapig elall nagy melyhutoben, a kicsikben inkabb kevesebb ideig

2011. márc. 29. 18:53
Nem kell minden eléd dobott kesztyűt felvenni. Ha nem reagálsz rá, majd megúnja és abbahagyja.
219. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 217. - 19540a8e12)
2011. márc. 29. 18:52

Nemrég egy természetgyógyász rábeszélt egy Bvitamin komplexre, mert szárad a bőr a számon és semmitől nem múlik. Esküdözött, hogy ez aztán nem hízlalófajta :S. Kb.7.5 kilót híztam tőle. Akkor találtam rá a paleolit étrendre. 1 hét alatt 2 kilót fogytam, tulajdonképpen nem kellett markáns változtatás a korábbi étrenden, egyébként is nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget ettem főleg húsokkal.


Nagyon sokfajta kenyér receptet találsz a neten, ami nem hízlal, gyorsan, egyszerűen elkészíthető. És egyáltalán nem kerül többi mint az ún.normál étrendek.

2011. márc. 29. 18:51
A tobbieknek koszi az egyutterzest:)
217. 19540a8e12 (válaszként erre: 215. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 18:45

Eszembe nem jutott, hogy elveszed előlük....


Nálunk nagyon kenyeres a család. Szoktam sütni, de én pl. a boltit jobban szeretem, így néha az is kell. A férjemnek minden napra két adag kaját kell csomagolni a melóba, a reggeli valami szendvicsféle az ebéd pedig főtt étel (amit előző nap főztem). A nagy gyerek sulis, és bár bent eszik, de egy kis reggelit visz magával. Ma pl. kakaóscsigát, amit én sütöttem az este (a párom is azt vitt) ehhez egy banánt. Tízóraiig azt megette.


Egyébként a kenyeret mivel helyettesítitek? Mit reggeliztek példásul?

Mert elképzelek egy szombat, vasárnap reggelt, amikor mindenki itthon van. Akármit csinálok reggelire kell a kenyér mellé. Rántotta, tükörtojás, szendvics.

(Na jó, a frissen sült kakaóscsigához, lekvároslevélhez nem kell, de ahhoz meg nagyon korán kellene kelni, azt nem vállalom minden héten)

216. f758a7200f (válaszként erre: 213. - 3e0ba54fb8)
2011. márc. 29. 18:40

Koszi:)


Szerintem mar nagyon sok ilyen blog letezik, szoval legfeljebb egy gyujtes lenne ezekbol :) ( legalabbis a naplom az az ilyen oldalakon valo bongeszett otletekbol van osszeallitva)


Igen, en is amit lehet, hazilag csinalok, ha van ideje az embernek, nagyon megeri es legalabb tudod mit eszel:)

215. f758a7200f (válaszként erre: 212. - 19540a8e12)
2011. márc. 29. 18:32

Igen, ezt en ugy oldottam meg hogy vettem honap elejen 2 hetrevalot (gyumolcs)


Es amikor az nem volt, akkor pl aszalt gyumit, kompotot ettunk, de a gyerekek mint mondtam egyszer, szeretik az ilyesmit, ugy ertem sokszor akkor is ennek a kompotot amikor van friss gyumolcs is, ezert ok semmit nem vettek eszre ebbol az egeszbol:)))


Es tulajdonkeppen a nagy iskolaba jar, es ott is kapnak mindennap friss gyumolcsot, a kicsi meg a nagyinal van hetente egyszer.


Szoval ez nem volt problema, egyebkent mi tartostejet iszunk mert a pocijuk jobban birja (homogenizalt) es kenyeret senki nem eszik a csaladban, nem elveszem toluk, hanem NEM szeretik. Ha szeretnek, akkor ezalatt a honap alatt termeszetesen sutottem volna:)

214. 19540a8e12 (válaszként erre: 213. - 3e0ba54fb8)
2011. márc. 29. 18:31
A nullás hónapot én sem tudom megvalósítani, de azért örülök ennek a topiknak. Minden tanács, ötlet jól jön.
2011. márc. 29. 18:25

Gribedli, nekem tetszik ez a fórum, nagyon is :))

A nullás hónap nem fog bejönni, egyszerűen nincs alkalmam arra, hogy akkora készleteket halmozzak fel, hogy egy hónapig ne kelljen vásárolnom.


Tudom, mit vonok a fejemre ezzel a mondattal :o)), de személy szerint kifejezetten örülök ennek a gazdasági helyzetnek. Lényegesen felelősebb és tudatosabb lettem tőle.

Ma is mindent megveszek, amire szükségünk van, de sokkal jobban figyelek az ár/érték arányra.


Nagyon sok mindenen változtattam: megtanultam hennával hajat festeni, egészséges és immár havi tízezret nem kell fodrászra költeni.

Kozmetikushoz elég négyhavonta mennem - a sokat reklámozott és egyébként remek minőségű krémeimet lecseréltem teljesen természetesekre- negyedannyiért. Saját kezűleg is készítek shea-, mangóvajból, és különféle olajakból.


Gyümölcsjoghurtot otthon készítem, a kenyeret magam sütöm - mármint a gép.... :).


És általában :)) remekül működtetem a lollipop féle módszert :D


Könyveket, dvd-ket kikölcsönzöm és csak azokat veszem meg később, amelyek igazán tetszenek.


Szerintem csinálnod kéne egy blogot ;)

212. 19540a8e12 (válaszként erre: 211. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 18:18

Akkor jól értettem, köszi!


Nálunk ez nem valósítható meg. Persze van olyan élelmiszer, ami kitartana egy hónapig, mint pl. hús, cukor, olaj (amiket akciósan vettem), de emellett azért kell boltba mennem.

Néha kenyérért, zsömléért (sütök itthon is, de nem mindig). És főleg a zöldség, gyümölcs nem tart ki egy hónapig. Van itthon ugyan elálló alma a pincében, krumpli stb, de mégis csak kell a gyerekeknek narancs, banán, kivi, a levesekbe zöldségfélék, a salátákba más zöldségfélék, mint pl. retek.

Hetente egyszer egy idős házaspártól veszek házi savanyúságot, az is több mint ezer forintba kerül hetente. (Volt nekem is, de már elfogyott, az idén többet kell elraknom).


Ezeket, hogyan oldod meg?

211. f758a7200f (válaszként erre: 210. - 19540a8e12)
2011. márc. 29. 18:03

Semmit, szo szerint:)


Elsejen meg volt valamennyi, a naplomban irtam, friss zoldseg-gyumolcs, de igy kitolodott egy nappal a kovetkezo honapban, szoval 30 nap:)

2011. márc. 29. 17:57

Sziasztok!


Végigolvastam az egész topikot.

Csak egy kérdésem lenne. Ez a nullás hónap szó szerint nullás? Tehát nem vettél semmit?

2011. márc. 29. 17:52

Nezd soha nem arrol beszeltunk hogy azert kell sporolni a kajapenzen pl, hogy elmehessek mukormoshoz, egyik hszben irtam azt is hogy volt mar olyan hogy 6 honapig nem mentem fodraszhoz es nem dolt ossze a vilag.


Arrol beszeltunk hogy pl esszeruen beosztani a kajapenzt, ami marad abbol lehet nyaralas stb.


Fogalmad sincs mit jelent anyanak lenni szoval kerlek ne te mondd mar meg nekem, hogy milyen! Es nem ismersz, tehat ne tegyel mar ilyen kijelenteseket hogy en mire koltok, mennyit koltok a gyerekeimre oke?!


Meg leloni az ilyen anyakat?! Megall az esz! Szerintem ha kevesebb gyulolet lenne felhalmozodva a szivedben akkor nem mondanal ilyeneket! Egyszeruen frusztralt vagy mert sehogy nem birsz lefogyni es nem tudod mar hogy mivel bantsd meg azokat akik meg jol erzik magukat a borukben. Tele vagy negativitassal, es ez nem az a forum ahol ezt kitombolhatod magadbol, inkabb menj el tornazni (attol lenyugszol, ha meg nem, fuss meg egy kort!



Menj a francba, komolyan, az osszes beszolasoddal egyutt!

2011. márc. 29. 17:05
Micike, szoltam hoxanak, hogy moderaljon, mert latom hogy egyedul nem kapcsolsz, legyszi fejezd be ezt a gyalazatos szovegelest, senki, sehol nem beszelt olyanrol a forumban hogy a gyerekektol kell elvenni, es mint anyukat, engem ez a dolog kulonosen erzekenyen erint tehat ugy gondoltam hogy a legjobb az lesz ha szolok hoxanak, reszemrol itt a dolog lezarult, mehetsz mashova gyalazkodni
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook