Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vagyok terhes, de ha mégis szeretném megkérdezni, hogy egy abortusz milyen? Fájdalmas? fórum

Nem vagyok terhes, de ha mégis szeretném megkérdezni, hogy egy abortusz milyen? Fájdalmas? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. aug. 4. 20:29

Mielőtt egekbe emelnétek egy 17 éves terhes lányt , nézzétek meg az érem másik oldalát is. Mit gondoltok ki fog arról a gyerekről gondoskodni?

Lányom nagy hassal és tele romantikus elképzelésekkel érettségizett le. Az egyetemre is felvették. A "mindig mellette álló " barátja a szülés után egy hónappal lépett le. Mivel nem akartam hogy a már félig elrontott életét még jobban tönkretegye azzal, hogy nem tanul, én vettem át a gyerekgondozást. Most volt első éves a jogon és a barátok, barátnők fontosabbak a gyerekénél. Nekem nem hiányzott 45 évesen egy csecsemő ezt elhihetitek. Ilyen idősen már csak gyönyörködni szerettem volna saját gyerekeimben és nem az unokámat nevelni. Aki ezt most szívtelenségnek tarja, az mélyen nézzen magába. Természetesen szeretem és mindent megteszek érte, de ha akkor rám hallgat minden egyszerűbb lett volna. Ezt most már ő is belátta, de későn. A gyerek apjáról azóta sincs semmi hír, tartásdíjat nem fizet mivel nincs még jövedelme.

És most meg lehet kövezni, hogy az abortuszt jobb megoldásnak tartottam volna.

63. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 61. - 298dc77b34)
2009. aug. 4. 20:20
köszönjük válaszod...reméljük neked is... erről ennyit..
62. *Pillango* (válaszként erre: 61. - 298dc77b34)
2009. aug. 4. 20:16
egy nagyon jóindulatú, kedves hozzászólás, köszönjük!... pf
2009. aug. 4. 20:14
Nagyon remélem, hogy neked fájni fog... nagyon!
60. *Pillango* (válaszként erre: 57. - KRISZTAL)
2009. aug. 4. 19:56
nekem volt 2 nyelvvizsgám, kitűnő érettségim, meg hadd ne sorolja még mi 17 évesen, mivel még nem voltam 18 amikor érettségiztem. ettől függetlenül boldog kapcsolatban éltünk szexuális (!!!) életet a jelenlegi férjemmel. Mi a probléma?
59. k.tünde78 (válaszként erre: 57. - KRISZTAL)
2009. aug. 4. 19:49
Nem bántásképp mondom,de mikor Te voltál 17 éves már akkor is sok lány ezzel a problémával szembesült s ha épp szerencséjére meg nem attól aktív szexuális életet élt.Csak emlékezz vissza,nem volt olyan rég.
58. 6b959121ac (válaszként erre: 57. - KRISZTAL)
2009. aug. 4. 19:43
Vigyázz mert ezzel a véleménnyel te is " buta" leszel!
57. kRISZTAL (válaszként erre: 49. - Daimon)
2009. aug. 4. 19:24
17-évesen terhességi teszttel kell foglalkozni?Nem az érettségire való felkészülés lenne 17-évesen a cél?Nyelvizsgázni esetleg,hogy ember legyen a mai világban a gyerekekből?
56. 89b99f816e (válaszként erre: 9. - Fadigflo)
2009. aug. 4. 18:56

Hát ezt én nem mondanám.. :(

2 alkalommal szakadt ki nekünk régen (az elvileg legjobb márkájú), egyszer bennem is maradt darab. Úgyhogy én nem bíznék benne egyáltalán. Max óvszer és megszakított védekezés.

55. *Pillango* (válaszként erre: 49. - Daimon)
2009. aug. 4. 18:40
drukkolok, hogy minden rendben legyen. Anyukáddal, magaddal, mindennel!
2009. aug. 4. 18:35
Én már 13 évesen azt mondtam anyukámnak, ha most lenne babám, nem vetetném el (persze akkor még lehetetlen lett volna, hogy teherbe essek, mert akkor még nem éltem szexuális kapcsolatban). Ezt azóta is így gondolom. Képtelen lennék elvetetni a saját gyerekem, történjen akármi, valahogy csak lenne. Azt viszont sosem bocsátanám meg magamnak, ha egy félresikerült abortusz miatt sosem lehetne gyerekem. Van rengeteg barátom, és ha a párom is mellettem áll, akkor minden rendben lenne.
53. *Pillango* (válaszként erre: 16. - Fadigflo)
2009. aug. 4. 18:34

"Tudhatná, hogy ha óvszer volt, nem lesz babóca"


Mi VAAANN??? ezt nem először írod... De nagy hülyeség, ugye tudod...

52. *Pillango* (válaszként erre: 16. - Fadigflo)
2009. aug. 4. 18:33

"soha nem láttam "sírni" emiatt"


bocsi, de az emberek nem az utcán sírnak emiatt...

51. Gummy (válaszként erre: 33. - Daimon)
2009. aug. 4. 18:32

Az, hogy 17 évesen nem vágysz babázásra, teljesen érthető. Én 20 évesen úgy vállaltam be a gyereket, hogy anyai érzéseim egyáltalán nem voltak. Azt sem tudtam milyen az, csak kiváncsi voltam milyen anyának lenni. De nem bántam meg, most már két gyerkőcöm van, és MOST!! Most szeretnék mégegy bébit, teljes anyai érzéssel, úgy gondolom, most értem meg arra, hogy tényleg anyaként vágyom egy babára.


Ha lehetett volna, akkor én előbb is szültem volna, mert nagyon jó fiatal anyukának lenni.

50. k.tünde78 (válaszként erre: 38. - Daimon)
2009. aug. 4. 18:13

Ez mindenképp a TE döntésed legyen majd,ha dönteni kell.Ha netán szülnél elsősorban magadnak szülnéd a babát és nem anyudnak stb,.Vagy olyan felnőtt hogy tudd mérlegelni a lehetőségeid és,hogy feltudod e nevelni akár egyedül is(hisz a mai világban hiába is jó egy kapcsolat mégis benne van a pakliban a szakítás).

Abortusznál számítani kell arra,hogy az orvosok és nővérek nem bánnak igazán emberséges módon az erre a beavatkozásra vállalkozó nőkkel.Őket nem érdekli,hogy hogyan is történt,csak a tény,hogy elveteted.Megalázottnak érzi az ember az ilyen hozzáállások miatt.Jön mellé a lelki ismeret furdalás önmagaddal szemben,hogy hogyan tehetted ezt.Tehát lelkileg tud nagyon fájni,testileg kevésbé.

Úgy tudom,hogy nem szült nőknél az abortusz megelőző este kis pálcákat meg lemezkéket raknak fel a méhszájba,hogy nyíljon a méhszáj,ez van akinél görcsökkel jár míg mások megsem érzik.Másnap altatásban történik a műtét,esetleg kicsit görcsölhet még a hasad mikor felébredsz.Azoknál a nőknél akik már szültek elmarad ez az előző esti "előjáték" ők reggel mennek be a kórházba megcsinálják és este mehetnek haza.Álltalában a műtéttől számított 12 órás megfigyelés haza engednek.

49. daimon
2009. aug. 4. 18:05
nah akkor majd holnap! puszy mindenkinek! és köszönöm!
48. daimon
2009. aug. 4. 18:05
és tesztet is csinálok
47. daimon (válaszként erre: 46. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 4. 18:04
nyugalom orvoshoz is fogok menni...
46. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 41. - Daimon)
2009. aug. 4. 18:03
de am tesztet csinálsz,vagy dokihoz mész??? mert sima bimanuális vizsgálattal holnap még nem tudja megmondani mi a helyzet... csinál egy vizelet tesztet,esetleg UH-gal megnézi látható e petezsák... ennyi
45. terek (válaszként erre: 38. - Daimon)
2009. aug. 4. 18:02
Örülök, hogy így gondolod, szorítok, hogy minden rendben legyen!Orvossal beszélj a fogamzásgátlóról, az legalább beállítaná a mensidet, hogy ne kelljen minden hónapban izgulnod!Meg persze anyukáddal is beszélj :)
44. daimon (válaszként erre: 42. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 4. 18:02
rendben vikusz majd holnap írok! :) megirom mi lett és mi nem! de úgy érzem hogy bármi is lesz... egy teszttel még nem lesz vége a történetnek... :)
43. daimon
2009. aug. 4. 18:01
és annak is nagyon örülök hogy a barátom mellettem áll... és megigérte hogyha az lesz hogy babát várok... mindig velem lessz... ez az ami még bíztat és emiatt is nem félek már annyira... mert tudom hogy van valaki aki mellettem áll...
42. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 38. - Daimon)
2009. aug. 4. 18:00
akkor sok sikert,remélem minden a neked legmegfelelőbben fog alakulni:) majd írj:)pusssz
41. daimon
2009. aug. 4. 17:59
mindig is voltak gondom a menszeszemmel... már azt is hittékj hogy rákos vagyok de kiderült hogy nem... volt már olyan is hogy az orvosok teljesen meglepődtek rajtam mert olyan tönetekkel álltam elő amik súlyos betegségekre utalnak... szóval már párszor jártam korházakban de szerencsére műtét eddig sohasemvolt mert kiderült hogy nincs nyoma annak a valaminek ami ezeket a tüneteket okozza nálam... és ráadásul mindig védekeztünk... hazsnéltunk óvszert mindig megnéztük hogy sérült e a csomagolás... a szavatosságot... mindig vigyáztunk... de holnap meg tudom mi az eredmény... és bármi is lesz igérem hogy megfontoltan fogok dönteni és az anyukámmal is megfogom beszélni...valahogyan... szorítsatok!
40. fadigflo (válaszként erre: 38. - Daimon)
2009. aug. 4. 17:57

Nagyon érettnek tűnik a gondolkodásod, ezért nem értem anyukádat. Na mindegy.

Gondmentes hetet , napot, azaz órákat kívánok neked. Majd gyere az eredménnyel.

39. 9cb35398ff (válaszként erre: 33. - Daimon)
2009. aug. 4. 17:57
ilyen fiatalon még én sem tudtam magam elképzelni Anyának...erre érni kell!
38. daimon
2009. aug. 4. 17:56
megértem fadigflo... ha idősebb lennék és kiderülne hogy terhes vagyok nem vetetném el... igaz hogy nem látszik rajtam de vagyok olyan meggondolt... de még túl fiatal vagyok de igérem hogy még ígyis megfogom gondolni...hogy mit teszek...
37. fadigflo (válaszként erre: 33. - Daimon)
2009. aug. 4. 17:54
Én várom.
36. fadigflo (válaszként erre: 32. - 6b959121ac)
2009. aug. 4. 17:54

Honnan veszed? :)

Csak mert nincs két tizenéves leányom. Hát. Tudod, ez nem ezen múlik. . . DE HAGYJUK IS ITT ABBA, sehova nem vezet. Amúgy érzékenyen érint a téma, mert én meg odavagyok a gyermekekért és...

na mindegy.

35. 9e7527505c (válaszként erre: 33. - Daimon)
2009. aug. 4. 17:53
Mert még nem láttad dobogni a szívét az ultrahang monitorján.....
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook