Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vagyok terhes, de ha mégis szeretném megkérdezni, hogy egy abortusz milyen? Fájdalmas? fórum

Nem vagyok terhes, de ha mégis szeretném megkérdezni, hogy egy abortusz milyen? Fájdalmas? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
124. *Pillango* (válaszként erre: 119. - Daimon)
2009. aug. 5. 15:45
figyi, nem is azon múlik hol laksz, vagy milyen anyu-apu. az a lényeg, Te milyen vagy. Van aki Minimaxot néz ennyi idősen, az arra büszke (én nem lennék), van akit az élet meg sajnos szar helyzetek elé állít, és meg kell vele bírkóznia. 17 évesen, vagy 8 évesen, tökmindegy. Akinek olyan jutott, hoyg nézheti a Minimaxot, annak nagyon jó, gratulálok neki a szerencséjéhez, de valakinek nem így alakul, és felnő kicsit korábban, neagyisten a szex is megfordul a fejében még 18 előtt:DDDDDDDDDDDD Ez az érettebb típus. Egyik sem baj, csak nem kell piszkálni érte a másikat. Néha amúgy érdemes elolvasni a hozzászólók naplóját, meg szavazásait, mert elég ellentmondásos dolgokat írnak:DD
123. *Pillango* (válaszként erre: 120. - Daimon)
2009. aug. 5. 15:42
na látod, mégiscsak gondoskodó anyucid van:)
122. *Pillango* (válaszként erre: 107. - 298dc77b34)
2009. aug. 5. 15:41
Te 17 évesen komolyan Minimaxot néztél és Bucimacit olvastál? Nálunk is volt egy ilyen csaj a suliban, de szegény... neki azóta sincs senkije, pedig már nem lenne korán akár családot is alapítani. Te hány évesen kezdtél gondolkodni a szex témáról? 29-30 körül? nem hiszem...
121. daimon (válaszként erre: 120. - Daimon)
2009. aug. 5. 15:40
karácsonyra! huhh most nem nagyon megy a gépelés ! :D
120. daimon (válaszként erre: 118. - *Pillango*)
2009. aug. 5. 15:40
mamuszom van! :D anyumtól kaptam karacsányra ! :D
119. daimon (válaszként erre: 116. - *Pillango*)
2009. aug. 5. 15:39
de amugy pillango ha tudnád hogy ott ahol én élek már mennyi lány van olyan aki már vagy szült vagy terhes vagy az abortuszt fontolgatja... apám igen megértő és ő lazábban veszi fel a dolgokat is mint anya... és ő azt mondta nekem hogy igaz hogy sok hibát csinálok és néha nehéz velem de szte éretebb vagyok mint bárki más... mert én inkább félek és nem megilyedek... nem hagyok semmit sem a véletlenre... ez nagyon jólesett tőle amikor ezt mondta... szóval én szeretek óvatos lenni és inkább meglesem majd azt a kivizsgálást akor majd úgyis kiderül :)
118. *Pillango* (válaszként erre: 115. - Daimon)
2009. aug. 5. 15:38
hát, a tünetek alapján kapásból petefészekgyulladást mondanék, nem kell rögtön hormonzavarra gondolni, de a DOKI sokkal jobban fogja tudni az itt fórumozóknál!! Őt kérdezd meg mindenképpen. Egy heti antibiotikumos kezeléssel meggyógyul és zoknit vegyél fel a járólapon:)
117. daimon (válaszként erre: 115. - Daimon)
2009. aug. 5. 15:36
*elmentem! ^^
116. *Pillango* (válaszként erre: 107. - 298dc77b34)
2009. aug. 5. 15:36
a "17 évesen korán kezdi" egy érdekes gondolat... Viszonyítás kérdése... A mai világban sztem elég nagy csoda ha valaki még 17 évesen nem töri a fejét a szexen...
115. daimon (válaszként erre: 113. - K.tünde78)
2009. aug. 5. 15:35
értem k tünde... ez érdekes... halottam már a cisztáról... csak nem ilyen részeletesen... és... a ciszta jele lehet az ha mondjuk bal oldalt nagyon éles és szúró fájdalmat érzek? mert a múlt hónapban és ebben a hónapban is így volt!... mostmár nem nagyon érzem azt a fájdalmat mindig csak előtte..nem is volt olyan rég azthiszem két és fél hónapja... hogy ezt a tünetem is elmondtam egy normál orvosnak aki cisztára gyanakodott... és ahogy megvizsgált (rendesen megnyomkodta a hasamat) úgy érezte hogy valami ott tényleg lehet mert izomreakciót váltott ki a fizikai vizygálat... ami ebben az esetben annyit tesz hogy az nem jó... és elment a nőgyógyászhoz de nem talált semmit...
114. *Pillango* (válaszként erre: 112. - K.tünde78)
2009. aug. 5. 15:34
azért ne hozzuk már rá szegényre a frászt, lehet csak felfázott, vagy ilyesmi, egyáltalán nem biztos hogy pco, sőőőt! persze egy lehetőség, de elég minimális szerintem...
113. k.tünde78 (válaszként erre: 112. - K.tünde78)
2009. aug. 5. 15:29
Persze Én nem vagyok orvos és csak feltételezem,hogy ez bújik meg a háttérben.Mindenképp keress egy dokit kb félidőben vagy utána 1-3 nappal.Legalább a folyásodból is küld tenyésztésre.
112. k.tünde78 (válaszként erre: 111. - Daimon)
2009. aug. 5. 15:26

poly-cisztás-ovárium.Igazából a petefészkekben van gond,ami ezeket a tüneteket okozza.Álltalában a tüszők mielőtt megrepednének cisztává alakulnak,a hormonműködést is megzavarja,így a méh nyálkahártyája is vastagabb lehet a normálisnál.Nagyon öszetett,és alattomos betegség,sok hülye tünettel és szerintem neked nem most alakult ki,mert hogy írtad hogy többször vóltál már kórházban és sosem találtak még semmit.Hát ez pont rá vall.A tapasztalt szem észre veszi,míg egy "idősebb" doki már nem.

Tehát a petefészek betegsége,viszont kihat a menstruációra és az egész ciklusra.Én pl az utólsó alkalommal már végig feküdttem az egész mensit,mert annyira erős fájdalmam volt(egész testre kiterjedő)és ha felálltam már elakartam ájulni.Gondolhatod mászva közlekedtem a lakásban.

111. daimon (válaszként erre: 106. - K.tünde78)
2009. aug. 5. 15:16
igen rendesen megjött de nagyon erős a folyás... és iszonyatosan fáj eddig még nem volt ilyen... hogy ennyire fájt volna... mesélnél nekem erről a pco-ról? nem igazán tudom hogy ez mifle betegség lehet... talán valamiféle mentruációs rendelenesség?
110. daimon (válaszként erre: 108. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 5. 15:15
köszönöm vikus hogy kiállsz értem! :)... te már reális példája vagy annak amit a nálam idősebb koru nőkről elképzeltem! okos és megfontolt vagy és hazsnálod az agyad és észre veszed a tényeket! és melegszivü... ne félj egy napon gyönyörü gyerekeknek fogsz életet adni... és te egy kiváló anya leszel! már előre látom :)...
109. daimon (válaszként erre: 107. - 298dc77b34)
2009. aug. 5. 15:13
először is... tanulok és nem nézek minimaxot... másodszor... mindig is az volt az elképzelésem... hogy az idősebb nők tapasztaltak meggondoltak... és nem támadnak vagy hisztiznek ok nélkül... sohasem hittem volna hogy egy nálam sokkal idősebbre ezt mondom... de ez most neked kijár... szánalmas vagy...és amíg így viselkedsz az is maradsz... szted... egy szónak... nem lehet két értelme? ha azt kérdezem hogy fáj-e... persze a te buta és csökönyös agyad rögtön arra gondol hogy ehh... ez a kis takony bele se gondol mit csinál... de az még nem jutott eszedbe hogy egy 17 éves lányis tud gondolkodni józan ésszel?!... vagy talán magadból indulsz ki? te már nem voltál ilyen értelmi szinten 17 éves korodban... hát ezért csak sajnálni tudlak... és örülök hogy vannak gyerekid de szivesen megnéznélek majd amikor a te lányod vagy fiads oda megy eléd és közli hogy hibázott... ugyanezt mondanád neki? "hát remélem hogy nagyon fog fájni az abortusz kislányom!" ez megérne már egy videofelvételt is... részemről ennyi...
108. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 107. - 298dc77b34)
2009. aug. 5. 15:07
azért tette fel ezt a kérdést mert kíváncsi,már az is baj??? történt ami történt,de arra kell vmi megoldás.. ha az abortusz,akkor az.. ő elsősorban nem a lelki,hanem a fizikai fájdalomra gondolt,erről pedig már meséltem neki,köszi.. a lelkifájdalom pedig ne a te bajod legyen,azt csak ő tudja majd magában lerendezni...ehhez mi nem kellünk... ő a fizikai részére kérdezett,arra megkapta a választ..de ha maradt még kérdése,nyugodj meg,akkor sem hozzád fog fordulni,nem zaklat a kérdésével,ebben biztos lehetsz! úgyhogy ne aggódj,nem kell vele foglalkoznod.. Te csak ülj le a tv elé a gyerkőceiddel, örülj neki h ők vannak neked,és nézzétek közösen a minimaxot.. a kicsik jobban rászorulnak még,mint egy 17 éves lány... úgyhogy nyugodj le!! és addig ne törj pálcát senki felett,amíg a saját gyereked nem kerül hasonló helyzetbe!!! na erről ennyit! szia
2009. aug. 5. 14:58

Na látom mindenki nekem támadt! Először is elolvastam a sztorit, és nem is az a gondom, hogy szexszel kiscsaj -bár korán kezdi-, és oké,hogy védekezett.

De! Ő egy GYEREK! Amit mi sem bizonyít jobban, mint a kérdése. Fájdalmas-e az abortusz? Feltenni ezt a kérdést semmi másra nem vall, mint hihetetlen butaságra.


Hogy konkrétan testi fájdalommal jár-e, arról az tud írni, akinek volt, mert én nem estem át ilyen beavatkozáson és már régen elmúltam 17.

De mint anya, eltudom képzelni, hogy lelkileg mennyire fáj.

És akkor, amikor ezen az oldalon is például százak küszködnek azért, hogy gyerekük legyen, jön egy kislány és feltesz egy ilyen kérdést, ahelyett hogy nézné a minimaxot, na, hát ez a bicskanyitogató.

Részemről ennyi!

2009. aug. 5. 14:55

Na Daimon??

Mi a helyzet veled???

Gondolom ma már rendesen megjött.

Tudod mikor nekem pco-s tüneteim voltak,mensi előtt már jóval görcsöltem ,fájt a fejem ,derekam,szédültem,émelyegtem,erősebb folyásom volt.Majd jött 1-2 nap barnázás mire rendesen megjött ami szintén nagyon görcsös volt és alvadékos.Ez minden hónapban egyre kínzóbb vólt,végül már 10-12 napig is eltartott a mensim.Ekkor mentem el nőgyógyászhoz,aki természetesen kiröhögött,hogy ezek a tünetek inkább más jellegűek,mint nőgyógyászati.De én nem engedtem,mert mindig ovulációkor kezdődtek a tüneteim,tehát tudtam mihez kötni a dolgot.Így nagy kegyesen felírta nekem a Diána 35 nevezetű foggátlót.És csodák csodája a tünetek elmúltak,dokinak az álla is leesett.Nagyon szerettünk volna gyereket már évek óta,viszont addig míg a Diana35 kezelésen át nem estem nem jött össze.Abbahagytam a gyógyszert 2 hónapra már terhes voltam.

Ezt csak azért írtam le,hogy menj el orvoshoz vizsgáltasd ki magad,mert ha valóban pco-ról van szó az csak egyre fájdalmasabb lesz minden hónapban,kezelés pedig van rá.Ja:A pco-t nem minden orvos ismeri fel.Nekem is a kezelő dokim nem ismerte fel,viszont mikor terhes lettem és másik orvoshoz kerültem ő megnézte a kórelőzményeimet,és simán az uh eredményéből megmondta.

105. *Pillango* (válaszként erre: 101. - Daimon)
2009. aug. 5. 07:32
hát ez szuper! :) fogamzásgátló nagyon jó ötlet :)
104. daimon
2009. aug. 4. 22:57
nekded is puszi :)
103. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 102. - Daimon)
2009. aug. 4. 22:55
akkor jó:) ne foglalkozz az ilyenekkel.. könnyen ítélkezik,mert úgy fogja fel h tuti terhes vagy és h minden védekezés nélkül történt..utána sem olvas annak,ami a lényeg lenne... meg a másik...:ítélet a fiatalok felett...mert minden a kor miatt van.. a nagy lóf@szt... bemagyarázni bármit belehet... a dolgok mélyére nézni már nehezebb... ezért ezt ő sem tette meg,csak járt a szája.. az ilyenek véleményére meg sose adj! csak azéra,aki tisztában van a háterekkel is.. az adhat csak viszonylag jó tanácsot... de csak tanácsot! a végső döntés,bármi is legyen mindenképp a Tied!:) úgyhogy nyugi:) Jó éjt,még beszélünk:) Pussz Holnap re:)
102. daimon (válaszként erre: 100. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 4. 22:48
köszönöm vikus :)... egyszerüen elpattant a húr az agyamban amikor megláttam anak a sziszibabusnak vagy kinek az üzenetét... de amikor a te véleményed olvastam egyből lenyugodtam :)
101. daimon
2009. aug. 4. 22:47
noss úgy tűnik hogy nincs vész... ma még a szokásosnál is jobban fájt a hasam és a fejem is... nem valami jó ha az embernek ilyes fajta természetü menszesze van :S... az anyummal leültünk és megbeszéltünk mindent... minden mindent... és amikor a beszélgetés végére értünk... elmentem a wc-re... és láss csodát lehet hogy megjött a bajom... :)... bár... kissé furcsálom... mert rengeteg mennyiségű barna jött ki és nem piros... de ez rám nem jellemző... nálam az első nap az első napon 1 kicsi piros a másodikon meg mindent bele és ezt fojtatja vag három napon át... beszéltem anyámmal és ő ajánlotta hogy azért a terhes tesztet megcsináljuk a biztonság kedvéért... nagyon köszönöm mindenkinek hogy itt volt velem és mellettem álltak még azok is akik negatívnak tartják az abortuszt azonak is hálás vagyok!... mert támogattak a véleményükkel ami sokat jelent nekem! köszönöm! a nőgyógyászhoz mindenesetre elmegyek a fogamzásgátlót kiiratni... és bezsélek a mentsruáciomtól is neki egy kicsit... nagyon köszönök mindent és főleg vikusnak! és azoknak akik mellém álltak és nem vetettek meg! köszönöm!...
100. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 99. - Daimon)
2009. aug. 4. 22:45
nincs mit:) természetes kiállok melletted:)
99. daimon (válaszként erre: 71. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 4. 22:33
köszönöm vikus hálás vagyok neked!
98. daimon (válaszként erre: 61. - 298dc77b34)
2009. aug. 4. 22:30
nah tudod mit? én eddig úgy gondoltam hogy rendesen és józan ésszel álltam ide tapasztalt nők válaszát várva... de ha te csak bunkózni tudsz és elvetni engem akkor ne is gyere többet ehhez a kérdéshez... és a legközelebbi beszólásodnál nem fogom vissza magam!
2009. aug. 4. 22:06
Aki pedig készül a terhességre és várja a babát annak nagyon sok sikert és boldogságot kívánok!
96. a581039622 (válaszként erre: 70. - 89b99f816e)
2009. aug. 4. 22:04
Nem mondtam hogy terhes, általánosságban beszéltem. A hozzászólások olyan rózsás színben tüntették fel a korai terhességet, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga.
95. *Pillango* (válaszként erre: 94. - A581039622)
2009. aug. 4. 22:04
egyetértek! csak könnyű dumálni...
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook