Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vagyok terhes, de ha mégis szeretném megkérdezni, hogy egy abortusz milyen? Fájdalmas? fórum

Nem vagyok terhes, de ha mégis szeretném megkérdezni, hogy egy abortusz milyen? Fájdalmas? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
34. fadigflo (válaszként erre: 30. - 6b959121ac)
2009. aug. 4. 17:52

Kb. 3szor elmondta, hogy használtak...


Egy műtét egyszerű, naná. Kit érdekel mi lesz később?? Csak most legyen vége...

Ugyan már. Hogy lehet így gondolkodni? A jövőre ki gondol? Isten? Ő igen, a baj, hogy az ember soha. Ész nélkül vezet, ész nélkül hazudik, lop, csal és ÖL. Az orvosok is letették elvileg az esküt. De mire? Hogy nem , SOHA NEM ÖL . Ehhez képest hajajj.

33. daimon
2009. aug. 4. 17:52
hogy őszinte legyek... sajnos én eszmeileg egy kissé elmaradt lány vagyok... cuki meg aranyosak számomra a babák... de ... nekem valahogy sohasem volt hozzájuk érzékem:S mintha nem anyának teremtettek volna néha már ez jut az eszembe... holnap megirom hogy most mi a helyzet... hogy van e baba... és ha igen... megigérem hogy nagyon alaposan át fogom gondolni ezt az egészet!
32. 6b959121ac (válaszként erre: 25. - Fadigflo)
2009. aug. 4. 17:51
Túl fiatal vagy még ahhoz hogy engem butának nevezz.
31. fadigflo (válaszként erre: 24. - K.tünde78)
2009. aug. 4. 17:49

Végre egy OKOS hozzászólás. Gratulálok ;)


A kulcsszó: itt nincs hibás. AZ anyja mégis hibáztat valakit. Ez az igazi baj.


Amúgy szerintem ez csak egy "jó eset" arra, hogy kiderüljön milyen a kapcsolat anyja- lánya között. Kiderült és nem túl biztató.

De baj úgysincs. Én biztos vagyok benne.

30. 6b959121ac (válaszként erre: 20. - Fadigflo)
2009. aug. 4. 17:49
Valószínű nem véletlenül gondolja , hogy óvszer mellett esett teherbe. Ha egyáltalán használtak óvszert. És ez amit írtál: "jó, persze, együtt mentek diszkóba, abbahagyod a sulit" nem olyan egyszerű.
29. 9cb35398ff (válaszként erre: 25. - Fadigflo)
2009. aug. 4. 17:48
Ő sem akarja a babát...írta:(
28. scorpiolady (válaszként erre: 19. - Daimon)
2009. aug. 4. 17:48
Szerintem sem lehetsz terhes, én is voltam így óvszerrel védekeztünk, aztán késett, bár máskor is volt már rá példa, de akkor egy hetet késett, én is tiszta ideg voltam.
27. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 13. - Daimon)
2009. aug. 4. 17:48

Ülj le anyuddal beszélgetni...sztem ez lenne az első.. bár ha ő is és te is egyaránt abortuszt akartok,akkor igazából tök mindegy...

most még azt mondod,nem bánod h abortuszra akar küldeni...de ha felfogod majd ezt az egészet,akkor bánni fogod.. de majd kiderül..

én egyet mondhatok neked... mi várva vártuk a kisbabánkat,de a 12.hetes Ultrahangon kiderült,hogy sajnos elhalt a baba... 3 napra rá megműtöttek... fizikailag semmi sem fájt...sem a dilapán felhelyezés,sem a műtét,sem az ébredés sem a hasam... de amit legbelül éreztem,az maga volt a pokol... a leki fájdalom sokkal nagyobb mint a fizikai... ha éretten gondolkodsz,akkor majd rájössz...

jah és a szakmai tapasztalat emellett: olykor a dokik is másképp kezelik az elhalt magzatos anyukák(missed ab.-s) műtétjét,mint egy saját döntésű abortusz műtétet... abortuszosok többször panaszkodnak fájdalomról,több a vérzés,darabos...akár napokon keresztül is tarthat,és görcsölhetnek is... missed ab.befejezés alkalmával viszont a dokik is kíméletesek a nővel,hisz önhibáján kívül vesztette el a babáját,és az a műtét már úgymond a nő életmentő műtétje... és nem kell magzatot ölni...


mielőtt biztosra mész,jól gondold át!!! ez a lényeg!

2009. aug. 4. 17:47

Én sem tapsolnék az biztos...:(((


Daimon, remélem nem vagy terhes..ha igen és az abortusz mellett döntesz akkor az történik, hogy mivel még nem szültél méhszájtágítót helyeznek fel, enyhe görcsöket okoz...ki hogy éli meg...kellemetlen, aztán altatásban elvégzik a beavatkozást, ebből semmit nem érzel. Mikor felébredsz vérezni fogsz, és a hasad fájni fog. Kérj fájdalom csillapítót mindenképp vagy vigyél magaddal. Az orvos megmondja mit vehetsz be ilyenkor.

Aztán a legközelebbinél tudod hogy jobban vigyázz!!!

25. fadigflo (válaszként erre: 18. - 6b959121ac)
2009. aug. 4. 17:46

AZ ANYJÁNAK?! De buta vagy, bocsi, hogy ezt kell mondanom, de nem az anyjának szüli.

Kérdezte valaki az illetékest? És ha terhes? Mi van, ha új életet szeretne kezdeni, lassan hivatalosan is munkaképes lesz, leérettségizik, férjhez megy. Satöbbi. NEM AZ ANYJÁNAK SZÜLI. Ja és akkor még mindig nincs az az iszonyatos lelkiismeret-furdalás.

Azért gondold végig mit mondasz. Ne hogy már rábeszéld az abortuszra. Pff.

24. k.tünde78 (válaszként erre: 7. - Daimon)
2009. aug. 4. 17:46
Bizony nem 100%.A bnőm 2 terhessége így jött össze,igaz náluk nem volt gond attol,hogy nem tervezett terhesség.Kilukadhat a gumi,úgy hogy észre sem veszitek stb.Ha használtatok valóban óvszert és valóban terhességről van szó,akkor ne hibáztasd magad és anyukádnak sem kellene bántania,hisz ő is okolható,mivel tudta,hogy nemi életet élsz mégsem engedte a fogamzásgátlót.
23. scorpiolady (válaszként erre: 18. - 6b959121ac)
2009. aug. 4. 17:46

Ki mondta hogy az anyjának szüli? Az eszedbe sem jut hogy esetleg a leendő apa is vállalhatja a gyereket, ő is elmehet melózni, meló mellett is lehet tanulni, persze nem könnyű de lehet.


Kérdem én, milyen lelkiismerettel néznél tükörbe, ha teszem azt elküldenéd a gyereked abortuszra, és később amikor majd családot akar kiderül hogy az abortusz miatt nem lehet soha gyereke, olvastam már itt a hoxán is ilyen lányról.

2009. aug. 4. 17:44

Szerintem nem kéne összekapni ezen hogy szüljön egy 17 éves esetleg vagy ne.

Itt a kérdés az volt hogy fáj-e az abortusz vagy sem.Innentől kezdve mindenki azt tesz amit akar.

21. fadigflo (válaszként erre: 20. - Fadigflo)
2009. aug. 4. 17:44
* nem történt
20. fadigflo (válaszként erre: 14. - 6b959121ac)
2009. aug. 4. 17:44

Minimum. Hisz ő mondta, hogy ne tabletta. Ajj, ezek az anyukák. . . Ráadásul, ha egyszer, de egyszer sem mondta "Kislányom, ne szexelj még, fiatal vagy" , hanem ehelyett bíztatta az óvszerre, nem szólhat semmit.

Kedvesnek kellene lennie és mellette állnia. Nyugtatni és szeretettel nézni rá.


Éva, te nem tudod, hogy óvszer mellett nem eshet teherbe, csak ha kilyukad vagy ilyesmi?? Ha ilyen történt, akkor miért aggódik?

19. daimon
2009. aug. 4. 17:43
nem! egy normális anya ilyenkor a gyereke mellé áll... még csak nem is biztos hogy terhes vagyok mindig is voltak zűrök a menszeszemmel... most pl ez a hatodik nap hogy késik!... anyu meg ebből rögtön ezt szűri le... nem hibáztatom mert én egy kis takony vagyok mert én még ezt nem tudom úgy átérezni mint egy felnőtt!... de azért nem kellene mégiscsak úgy bánnia velem mint ahogy szokta! az egyik barátnőm 8 hónapja terhes lett vagy mióta már meg is szült! az anyja egész végig mellette állt! senkire sem haragudott még a fiura se mert ez bárhol előfordul! amikor ez eszembe jutott úgy gondoltam hogy anyu is majd lehet így áll hozzá! de szószerint sirva fakadtam amikor megtudtam hogy valójában nem! szóval sztem ilyen egy igazi anya... az csak egy dolog hogy az első két napban cirkuszolna... de anyám folyamatosan megállás nélkül! nagyon rossz érzés amikor a saját anyám basztat! és most elnézést kérek hogy így beszéltem...
18. 6b959121ac (válaszként erre: 15. - Scorpiolady)
2009. aug. 4. 17:43
Na nehogy már egy 17 éves gyerek döntse el, hogy szül-e az anyjának gyereket!
17. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 13. - Daimon)
2009. aug. 4. 17:42

Az abortuszt altatásban végzik,és első alkalommal asszem két napot kell bent lenned, mert tágítanak, ami nem fáj.feltesznek valamit és kitágul a méhed.így sokkal könnyebb az orvosnak elvégezni a műtétet.

szerintem szedj inkább fogamzásgátlót, ha nem akarsz véletlenül terhes lenni

16. fadigflo (válaszként erre: 13. - Daimon)
2009. aug. 4. 17:41

Abból gondoltam, hogy úgy írtad "anyám akar".. azaz ő megmondta mi lesz és kész. Hiába az anyukád, a tested nem az övé. Ez most gázul hangzik tudom, és én imádom az anyukámat, mondjuk nem tudom hogy állt volna hozzá az ilyen dologhoz, ha megtörtént volna velem... DE. Volt egy régi régi barátnőm (még áltsuliban volt barátnőm), aki 16 évesen szült. MERT LETAGADTA, stb... a lényeg, hogy babája van, boldog, még az első hónapokban években be-beszólogattak , mutogattak, de ma már nem. Hamar eltűnt az előítélet.

GONDOLJATOK BELE. Hát nem egyszerűbb megszülni egy csöppséget, életet adni neki, akár 17 évesen, mint megölni és életed végéig rémálmokra ébredni?! Jó, persze, együtt mentek diszkóba, abbahagyod a sulit, DE NEM VÁLTÁL GYILKOSSÁ. EZt azért érdemes végiggondolni.

Továbbá gimnáziumban volt osztálytársnőmnek volt már 3 (!) abortusza. Lepergett róla. Nem tudom mi zajlott végig benne, de soha, soha nem láttam "sírni" emiatt. Tudom, majd majd 20-30 év múlva, ha eszébe jut...

Azért... az ABORTUSZ GYILKOSSÁG. Ezt jó észbe vésni.


Amúgy tovább is tartom a véleményem: háváj, napfény, relax és másnap jön Piroska néni. Hajaj, nekem hányszor késett már heteket, mikor már 6 éve is menstruáltam. Akkor épp teljes mértékben kizárható volt a terhesség. És mégis. Milliónyi, de milliónyi oka lehet. Nehéz most másra gondolni, de próbáld meg! Nem lesz itt semmilyen abortusz...


Ja és anyukád csak ideges, nyugtasd meg őt is. Azért neki már nem kellene aggódnia. Tudhatná, hogy ha óvszer volt, nem lesz babóca. Nem?

15. scorpiolady (válaszként erre: 14. - 6b959121ac)
2009. aug. 4. 17:41
Szia, szerintem úgy hogy azt kéne tenni ami a legjobb ebben az esetben. És azt mondani, legyen bárhogy, dönts bárhogy melletted állok.
14. 6b959121ac (válaszként erre: 13. - Daimon)
2009. aug. 4. 17:36
Bocs de én anyukád korosztálya vagyok. Szerinted hogy kéne hozzáállnia? Tapsolnia kéne örömében?
13. daimon
2009. aug. 4. 17:32
nem azt nem is bánom hogy abortuszra akar küldeni... hanem azt ahogyan hozzá áll :S... nem kedves velem hanem úgy csinál velem mintha egy nagy hibás liba lennék :S pedig ő mondta azt hogy ne használjak fogamzásgátlót :S... most nem mutogatni akartam...
12. daimon
2009. aug. 4. 17:31
nem mert valami volt a patikában leltározás vagy mi... és igen anyumnak rendkívüli jó tulajdonsága hogy minden esetben a legrosszabb jut eszébe :S
11. 6b959121ac (válaszként erre: 9. - Fadigflo)
2009. aug. 4. 17:30
Szerinted mit kellett volna mondania az anyukájának? Ezt: Jól van kislányom , majd én felnevelem amíg te tanulsz!
10. Burkuska (válaszként erre: 7. - Daimon)
2009. aug. 4. 17:28
Nem sikerűlt ma teszthez jutni?
9. fadigflo (válaszként erre: 7. - Daimon)
2009. aug. 4. 17:27

ha óvszer volt, tuti nem vagy terhes. azért 99% ( vagy mennyi) a biztonságmutatója, hogy ne lehessen perelni, ha kilyukad, stb.. és mégiscsak becsúszik egy gyerek. de szerintem nyugodj meg. 17 évesen ezer dolog miatt késhet.


anyukád hozzáállása sem dicsérendő.. :(

2009. aug. 4. 17:27

Érdekes a kérdésed.Most akkor terhes vagy,vagy nem?

17 évesen védekezni kell ezerrel és nem abortuszra gondolni.Évek múlva döbbensz rá,hogy milyen következményei lehetnek egy terhességnek.Ne görcsölj,inkább arra koncentrálj,hogy védekezzetek!

Sok sikert!

2009. aug. 4. 17:26
holnap derül ki... hogy az vagyok e... és anyám megmondta ha az vagyok irány az abortusz... nem engedné meg hogy kihordjam és mitagadás én sem akarom... ilyenkor hibásnak érzem magam mert ha az vagyok... akkor szégyenlem magam hogy miért nem tudtam jobban vigyázni... és utána legalább tudni fogom hogy az óvszer nem 100%-os
2009. aug. 4. 17:25
Van akinek fáj van akinek nem.
2009. aug. 4. 17:24
17 évesen nem úgy fogja fel az ember mint egy felnőtt. Túlvan rajta az a lényeg.Majd évek múltán rájön mit is tett. És ez tényleg soha de soha nem múló lelki fájdalom lesz.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook