Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem vagyok terhes, de ha mégis szeretném megkérdezni, hogy egy abortusz milyen? Fájdalmas? fórum

Nem vagyok terhes, de ha mégis szeretném megkérdezni, hogy egy abortusz milyen? Fájdalmas? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
184. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 181. - K.tünde78)
2009. aug. 8. 17:48

Köszi!:) Nagyon büszke vagyok rájuk!:)

Mielőtt vártam a csajokat, több ismerősöm is szült és mesélték, hogy 5-6 órát vajúdtak a picivel. Komolyan elgondolkodtam, mit csinálhattak annyi ideig (akkor még fogalmam sem volt, hogyan zajlik).

A második lányommal, amikor a doki 1,5 óra után este fél 8-kor azt mondta, hogy reméli, még ma meglesz a baba, azt mondtam, akkor én hazamegyek...

183. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 181. - K.tünde78)
2009. aug. 8. 15:57

nem akarok mutogatni,de nézd már egyesek hogy reagálnak az ember bajára... az Abortusz után 1 héttel ki lehet e elégíteni egymást című témában Lilluka91 hozzászólásai botrányosak..legalábbis amit nekem írt,pedig csak egy abortuszos leányzót akartam védeni(holott ellenzem az abortusz)... a 161.hozzászólásától felfelé kezdődik a dráma...(de ha akarod,meg nézheted azt is,hogy nekem mire arta ezt..)

annyit mondok:ez hülye... és lehet én vagyok a szemét,de sztem más is úgy reagált volna rá,ahogy én...

182. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 181. - K.tünde78)
2009. aug. 8. 15:52

Köszönjük a bíztatást! remélem igazad lesz:) mi is így szeretnénk:)


és abban az 5 órában én is kiegyeznék szívesen:)

2009. aug. 8. 15:49

Köszönöm szépen!

Morris A Te gyerkőceid is gyönyörűek,megnéztem őket.Vikusomé csöppsége pedig nagyon györű szeretne lenni ezért várat magára még kicsit,hisz a mondás is úgy tartja,hogy a jó munkához is idő kell.Szóval Vikusom a Te babád lesz majd a legszebb mikor eljön az Ő nagy napja.


És hát igen,a jó isten szabhatott volna egy max vajúdási időt.Kiegyeznék vele a max 5 órában.Gondolom Ti is.

180. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 178. - K.tünde78)
2009. aug. 8. 15:36

Én is graulálok a gyerkőceidhez!

Az első szülésem szintén megindított volt, elfolyt a magzatvíz, fájások sehol, talán az oxitocin hatására maradtak el az alhasi fájdalmak és akart leszakadni helyette a derekam.

A második szülés a "nagykönyvben" megírt módon zajlott, ezt sem éreztem nehezebbnek, igaz, a két szülés között mindössze 13,5 hónap telt el. 3,5 óra alatt mindkettőn túl voltunk.:)

Nagyon sajnálom azokat a kismamákat, akik hosszú órákig, vagy akár napokig küzdenek a babáért. Össze teszem a két kezem, hogy nálam ez kimaradt!

179. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 178. - K.tünde78)
2009. aug. 8. 15:31
így van:) szépen mondtad:) gratula mind a 2 kicsihez:)
2009. aug. 8. 15:28

Ha már így a szülésről beszélünk,akkor Én is beszálok a pletyi partiba.

A nagy lányomat 18 évesen szültem kb 4 órás vajúdás után meglett(indított volt,mert a felső burokrepedés volt,fájások meg sehol),mikor vartak össze azt mondtam jöhet a következő,szép emlékeim vannak róla.

A törpillámat 10 évre rá 28 évesen szültem,hát mit mondjak:még ma is iszonyatos emlék.17 órás vajúdás után lett.A tágulási szakasz fájásai sem voltak mindennapiak,mert már az őrület határán voltam tőle,hisz nem is volt nagyon szünet köztük,és akkor a dokikák meg közben a vizsgáló asztalra parancsolgattak folyton,mert mindenki kiváncsi volt rám,a fájástól nem bírtam felűlni,ők meg csak hőzöngtek,hogy haladjak már.Lányok,mikor tolófájásaim vóltak és nem engedték,hogy nyomjak,kínomban a fejem felett lévő lámpát leszagadtam a falról(pedig nem akartam).Igaz gátvédelem mellett szűltem,de iszonyatos fájdalommal járt,az hogy nekem nyomni kellett viszont a szülésznő meg kívülről tartott rá a gátra és hüvelyre,hogy ne repedjen.Szegénynek a kezét kapdostam onnan elfelé,mert annyira fájt,Ő meg csak ordibált rám,mert hát akkor már fertőtlenítve voltam odalent.

Pedig az én fájdalom küszöböm is hatalmas.

Tehát szülés-és szülés közt is különbség van.Már arra is gondoltam,hogy a 10 évvel való öregedés is közrejátszhatott.

Ettől függetlenül mikor már fogjuk a babát a kezünkben,nincs szebb érzés a világon és soha nem is lesz.Tudod Ő érte megérte szenvedni.

177. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 176. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 8. 14:26
Az első szüléskor nekem csak a hátam és a derekam fájt. De pótolta a hasi fájdalmat is.:(
176. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 175. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 8. 14:23

először alhasi fájdalom,majd egész derék tájon,aztán már gyomor magasságig görcsöl a has... így szépen fokozatosan...:) így azért hozzá lehet szokni és az eredménye egy gyönyörű kis baba:szóval megéri kibírni a fájdalmat:)


nekem ez pont fordítva jött...fentről kezdődött,teljes hasban(végig a beleimben..:S) és csak utána szállt le alhasba,majd elmúlt(3 nap után..) és eredménye sem volt a nem mondom ki micsodán kívül:(:S szóval fel a fejjel csajok:D

175. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 173. - *Pillango*)
2009. aug. 8. 14:20

volt már erős hasgörcsötök? nekem a Kalici-vírus okozta hányás-hasmenés alatt volt,olyan volt h majdnem lekapartam a falat,mert nem volt fájdalom csillapítóm...

később utána kérdeztem anyutól és mástól is h annyira vagy annál jobban fog e fájni a szülés, és megnyugtattak h "csak" annyira.. erre én: oké,akkor azt kibírjuk:D

lehet hülye hasonlat,de ez az igazság:)

174. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 173. - *Pillango*)
2009. aug. 8. 14:05
Nincs mitől félned! Amibe nem halunk bele, attól erősebbek leszünk!:))))
173. *Pillango* (válaszként erre: 172. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 8. 14:04
sokszor gondoltam erre még akkor! én pl epilálom a hónaljam, fáj biztosan NAGYON, de sztem nem fogok meglepődni! :DDDDD aztán majd utólag legyen nagy a szám inkább, így előre nem akarok hősködni:DDDD
172. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 171. - *Pillango*)
2009. aug. 8. 14:01
Biztosan te is féllábon guggolva végigcsinálod a szülést!:)
171. *Pillango* (válaszként erre: 170. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 8. 13:58
nekem ugyanígy volt, olyan görcsök, hoyg volt, hogy tudatosan kellett figyelnem a levegővételre, különben nem vettem volna:)))))))) Szóval fogamzásgátlótól nagyon szép és jó lett minden, majd amikor fél éve abbahagytam, nem jöttek vissza a görcsök!!
170. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 166. - Daimon)
2009. aug. 8. 13:55

Visszaemlékszem, nekem is iszonyatos görcseim voltak ilyen idősen menszi alatt...nem kívánnám még az ellenségemnek sem! (Talán ezért is nem viselt meg a szülés.)

Daimon! Ha aktív szexuális életet élsz (nem olvastam végig minden hozzászólást, nem tudom, írtad-e már, bocsi), írass fel fogamzásgátlót. Nekem a fogamzásgátlótól teljesen megszűntek a görcseim. Vagy lehet kapni a gyógyszertárakban hormonmenteset is.

Sajnálom, hogy többen letámadtak az elején. Nagyon sokan elhamarkodottan és meggondolatlanul ítélkeznek, pedig mindenki kerülhet olyan helyzetbe, ahol az ember lelkivilágán sokat dob egy pozitív vélemény, hozzáállás, vagy akár pár jó szó is.

169. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 167. - K.tünde78)
2009. aug. 8. 13:40

még szép h hozzá szólok:D

na.. sztem azért nem csinált am UH-ot,mert valószínű hüvelyit csinált volna... az pedig mensi alatt,érdekes dolog lenne../szemben az árral:D/

és igen, aggódni tényleg nem ,kell,előre felesleges... nők vagyunk,el kell viselnünk a fájdalmat(legalábbis a menstruációnk idején mindenképp) ha utána is fáj a pocid,az már jelzés értékű lehet,de amíg csak a havid alatt,addig nem lehet gond:)

168. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 164. - Fadigflo)
2009. aug. 8. 13:35
mi is reméljük:) és köszönjük szépen!
2009. aug. 8. 12:40

Drága Daimon!

Remélhetőleg a gyógyszerek enyhíteni fogják majd a fájdalmaid.Nem értem miért nem csinált UH-t,hisz az szerintem még megbízhatóbb vizsgálati módszer,mint a tapintásos.Na mindegy,legalább kaptál bogyókat.Ha vége a mensinek mindenképp menny el szerintem majd ha görcsölsz ha nem,mert ez nem normális dolog így.Igen is vizsgáljanak ki tüzetesen.Egyébként elég az is ilyen jellegű görcsökhöz,hogy a méhnyálkahártya vastagabb a megszokottnál,szóval nem kell betojnod és idegelned magad,hogy "fúúú ugyan milyen betegségem lehet"mert egyszerű kis piti dolgok is tudnak ilyen nagy galibát okozni a testünkben.Szerintem Vikus is hasonló képp gondolja,de majd hozzá szól Ő is.

Gyógyulgass és pihengess.

Látod már ezért megérte váltani betétre.A testünknek ,minden szervünk regenerálódásához kell az idő,nem pikk-pakkra történik a javulás.Na de tudod ezt Te is.

Jobbulást neked.!!!!!

166. daimon (válaszként erre: 160. - K.tünde78)
2009. aug. 8. 01:45
igen azóta is szörnyen görcsölök... és lecseréltem a tampont betétre de csak annyit értem el hogy már feltudok állni de én már ennek is örülök... edddig a fájdalomtól nem nagyona karódzott a felállás...
165. daimon
2009. aug. 8. 01:44
nah hellotok megint... elmentem a nőgyógyászhoz de előtte felhvítuk őket hogy mehetek e de mehettem szerencsére beutaló és időpont nélkül is... hát a megvizsgálás annyiból állt... hogy lefektetett egy asztalra és úgy megnyomkodta a hasam hogy azthittem odahugyozok... eleve is fájt már nagyon... de mind1 tudom hogy csak jót akart... mondta hogy a bal oladln valamiért érzékeny vagyok mint a jobbon... mondta hogy ez enyhe menstruációs egyediség... vagy rendellenesség... sztem a doktor sem tudta mi bajom hogy őszinte legyek :S... felírt két gyógyszert egy görcs oldót és egy fájdalom csillapítót... aztmondta hogyha a menstruáció után is fájdalmaim lesznek akkor sokkal jobban megfog vizsgálni... hát nagyon remélem hogy nem talál semmit... köszönöm az érdeklődést ktünde! és vikus... remélem jobban leszek...
164. fadigflo (válaszként erre: 150. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 7. 19:47

Isten tudja, miért vette el Tőled. És tényleg jobb így, mintha egy beteg gyermek szenvedését kellett volna asszisztálnotok. Így volt jó és kész. El kell fogadni, ha nehéz is. :(


Ez a csillagos ez szép dolog. Remélem hamar jön a gyerkőc. És boldogok lesztek :)

2009. aug. 7. 18:00

Mi újság Daimon????

Sikerült a dokihoz eljutnod???

Gondolom igen,mert eltüntél.Kiváncsi vagyok mit mondott.

Majd ha leszel számolj be.Szorítok neked addig is.

2009. aug. 7. 16:16
Nekem is voltak rettenetes görcseim...most már nincs, hüvelygyűrűm van de nálam volt olyan hogy enyhült a görcs ha a tampont lecseréltem betéttel.
161. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 159. - Daimon)
2009. aug. 7. 11:46
sztem is menj el...mensi alatt sem baj... nem teleszel az első vérző nő akivel a doki találkozni fog...menj el még ma... támogatom az előttem szólót:)
160. k.tünde78 (válaszként erre: 159. - Daimon)
2009. aug. 7. 11:40
Ma is görcsölsz még olyan nagyon egyébként???
159. daimon
2009. aug. 7. 11:21
rendben... elfogok menni... és addig meg szerzek valahonnan betétet
158. k.tünde78 (válaszként erre: 156. - Daimon)
2009. aug. 7. 11:08

És NYUGODJ MEG!!!!!

Bármi is legyen nem olyan vészes,mintha halogatod.Ne stresszeld magad,mert csak mégnagyobb kárt okozol a testedben.Nyugalom és dokihoz.Szerintem anyud is vagy a barátod is szivesen elkisérne,így neked is könnyebb lesz.

157. k.tünde78 (válaszként erre: 155. - Daimon)
2009. aug. 7. 11:06

Lehet nem szereted a betétet,és tudo praktikusabb is a tampon,de kis időre szerintem mellőzd,most úgy is még szünet van és otthon vagy.Had jöjjön ki rendesen aminek ki kell jönnie.Pláne ha még kellemetlen is akkor most rakd férre.Egy időben én is küszködtem ilyesmivel,s rájöttem,hogy jobb nekem a betét.Mindig összeszedtem fertőzést tőle,pedig rendszeresen naponta többször cseréltem,mert hát csak a hüvelyben pangott az egész anyag míg fennt volt.A betétet is tudod olyan sűrűn cserélni,sőt még jobban is tudod ellenőrizni,hogy mit találsz benne(alvadék vagy bármi más nyálkás dolog).

Figyelj csak,ha olyan nagyon görcsölsz akkor ne várd meg a mensi végét,légyszives így menj el a nődokihoz.Uh-val megnézi a méhed,és majd eldönti mi legyen a következő lépés.

Jólvan!!!Légyszi menj még ma,ne várd meg a hétvégét!!!!!!!!!!!!!!

Tudom kellemetlennek tartod,de ez van,hidd el más is van ebben a cipőben.Én is vóltam már így,a dokinak ez mindennapi látvány.

156. daimon
2009. aug. 6. 23:34
és ez az idegeskedés is kicsit kikezdte a gyomromat :S... apámtól örökölltem gyomorsav tultengést... de nálam csak akkor jön ki ha sokáig stresszes vagy ideges vagyok... szóval kezd ez az egész tönkre vágni...
155. daimon
2009. aug. 6. 23:30
hellotok! úgyérzem hogy úgytűnik hogy minél előbb túl kell esnem a dokin! :( valami nem stimmel!... amióta csak megvan mindennap szörnyen fáj a fejem és a görcseim is kezdenek már elviselhetetlenek lenni... és a tamponnak is a felhelyezése kellemetlenebb... nem tudom hogy mi ez de idáig nem volt :S
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook