Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem szégyellem! Hónap végére alig marad vagy egyátalán nem marad pénz kajára... fórum

Nem szégyellem! Hónap végére alig marad vagy egyátalán nem marad pénz kajára... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
58. f758a7200f (válaszként erre: 56. - 0a84e34983)
2011. júl. 4. 16:16

En is szegeny csaladban nottem fel, nemcsak ugy legbol kapkodtam amiket mondtam.


Es nem cikiztem tenyleg, csak annyit mondtam hogy a leheto legrosszabb a beletorodes. Nem tudom hogy ebben holt volt a cikizes?

57. d03b00041d (válaszként erre: 56. - 0a84e34983)
2011. júl. 4. 16:14
Az 1.hsz-ben van egy kérdés: "Hogyan oldjátok, és élitek meg?????" a válaszok erre érkeztek.
56. 0a84e34983 (válaszként erre: 38. - B4c06bc553)
2011. júl. 4. 16:10
Nekem is úgy tűnt hogy kicikiztek,meg kioktattak.Ahogy olvastam,tisztára felhúztam magam ezen a sok okoskodáson.Nem mindig lehet ellene tenni!Én is nagyon szegény családban nőttem fel,hiába tettek meg mindent szüleim h jobb legyen.Sajnos apukám vak,nem tud munkát vállalni,anyukám teljesen tönkre ment idegileg a nehézségekben.Ettől függetlenül egy kertészetben dolgozik fájós izületekkel,gerinc hasadékkal.Mégis alig tudnak megélni.Na lehet okos tanácsokat adni.Az sem mindegy melyik részén él az ember az országnak.Mi a férjemmel ott hagytuk szülővárosunkat,mert nem lehetett megélni.Ahol most élünk ott jó!
55. f758a7200f (válaszként erre: 52. - 0a84e34983)
2011. júl. 4. 16:08

Hat van par topic kimondottan olcso kajakrol, de ugy nagy vonalakban az olcso zoldsegek es gyumolcsok azok a kozelbol valoak (tehat nem utaztattak oket es ideny, igy vitaminban is gazdagabb, mert eretten szedtek le), ha viszont a hust nezzuk akkor az pl dragabb de jol "higithatod", ugy ertem pl fasirtba kevesebb hust teszel es mondjuk tobb hagymat vagy tojast vagy esetleg zoldsegeket, babot (amit mar megfoztel), lencset stb.


Aztan vannak a standard olcso kajak (lasd sporolos topikok), mint mittudomen csirkeleves farhatbol, rizses maj, kulonbozo levesek stb.


A legolcsobb mindenesetre ha atnezed szepen a hutot, melyhutot, spajzt es mindent felirsz hogy mi van. Ezutan csak a mar meglevo dolgokbol allitod ossze par napig a menut. Meghokkento sokszor hogy mennyi kaja van am otthon csak az ember amikor fizut kap, inkabb elmegy bevasarolni, Pedig mindig ki lehet valamit talalni a mar otthon levo kajakbol is

54. d03b00041d (válaszként erre: 53. - F758a7200f)
2011. júl. 4. 16:03
naná, szemmagasságban van amit el szeretnének inkább adni :))
2011. júl. 4. 15:57
Ja, es az also polcokon van a legtobbszor az olcsobb, mig kozepen a reklamozott cuccok, de ezt is a sporolosok mar tudjak:DDD
52. 0a84e34983 (válaszként erre: 4. - F758a7200f)
2011. júl. 4. 15:56
Mert hogy kell olcsón főzni?
51. f758a7200f (válaszként erre: 49. - D03b00041d)
2011. júl. 4. 15:56

Ezeket nagykerben veszem, de egyebkent kozmetikumokat meg csak gyogyszertarban, amit ok csinalnak, szoval semmi marka csak feher dobozos, es rohej de olcsobb mint a bolti, emellett nem 5%hatoanyag van benne hanem 40%, mindezt a bolti ar feleert!!


Mondjuk itt is ervenyes az a szabaly, hogy mindent csurig elhasznalni es nem venni addig ujat amig nincs ra szukseg:)


Nekem az jon be leginkabb sporolas teren hogy minel kevesebbet megyek a boltba es amikor megyek, akkor is szemellenzovel: otthon mar szepen lefixalom a listat hogy mibol mennyit es ehhez tartom magam, nem nezelodok:))) nekem ez a modszer nagyon bejott

2011. júl. 4. 15:49

Dori 88! Ha erre jarsz, gyors leirok egy tesztas recit (tipikus olasz honap vegi kaja)


Fejenkent 60-80 g tesztat szamolok, kifozom.


Ezalatt egy serpenyoben olajat melegitek es belezuzok egy gerezd fokhagymat, sozom (az olaszok szardellapasztat nyomnak bele a so helyett, 2-3 centi a tubusbol, de ha nics, akkor so), es megszorom csipos paprikaval, leveszem rogton a tuzrol, beleforgatom a fott tesztat, aki szereti megszorhatja petrezselyemmel es pici reszelt sajt ra (jo barmilyen kemenysajt, akar a legolcsobb is, az etel lenyege hogy sporolos legyen:D)


Masik olcso kaja a hagymaleves pl, ezt is imadom, tejszin nelkul csinalom:)


Teszta mehet paradicsomszosszal is, es pl hovegen en azt csinalom hogy atbugaszom az osszes szekrenyt, es ami van, abbol csinalok valamit, nem pedig hogy elmegyek boltba es megveszem, ami olcso, mert ilyenkor ugyis becsuszna valami mas...


Otthonrol mindig viszek magammal egy muzliszeletet vagy joghurt, stb. igy nem csabulok el az utcan peksutikre, automatakra stb. Amit ezzel megtakaritasz, azt naponta be is teheted egy befottesuvegbe es meglatod mennyi gyulik hovegere:) mittudomen, ha a munkabol jovet mindig veszel egy kavet, szamold ossze, havonta mennyit koltesz erre es mi mindent vehetnel helyette?

49. d03b00041d (válaszként erre: 48. - D03b00041d)
2011. júl. 4. 15:44
itt mondjuk nem erről volt szó, de az egyéb háztartási kellékeken is sokat lehet spórolni... pl. a tisztítószereken és a tisztálkodási szereken is. sok jó dolgot találtam már, ami olcsó és környezetbarát csak nem csilli-villi a körítés mellé és nem kaphatok mindenhol, kicsit utána kell járni!!!
48. d03b00041d (válaszként erre: 45. - F758a7200f)
2011. júl. 4. 15:42
biztosan sokat tanulok majd a naplódból, Én sajnos nem vagyok egyelőre jó a spórolásban, de nagyon igyekszem! régebben sokkal többször vásároltam "feleslegesen" már meggondolom, pedig jobban állok anyagilag mint akkor... talán pont ezért, nem akarok újra ott tartani!!!!!
47. f758a7200f (válaszként erre: 44. - Böbusz)
2011. júl. 4. 15:39
:)
2011. júl. 4. 15:38

Anno 16 évesen albérletbe költöztem és mindig kiürültek a zsebeim hónap végére, de nem tudtam hol. És akkor MINDENT leírtam, hogy mikor mire adtam ki pénzt... UH, és akkor aztán az igazság a felszínre jött! Sok kis apróság...

Jó dolog összeírni mikor mire adunk ki pénzt, ha tényleg megszorítások vannak. Érdekes lehet a statisztika. :)

45. f758a7200f (válaszként erre: 42. - D03b00041d)
2011. júl. 4. 15:37

:)


Mar reg nem irtam bele, de azert az alapokat osszefoglaltam, es azert is nem irtam tobbet mert vegulis akarhogy csurom csavarom, arra a par dologra odafigyelve mar nagyon sokat meg lehet takaritani, vannak masoktol "csort" otletek is:)


Lenyeg, pl amiota igy osztom be a penzt es odafigyelek nagyon nagyon a havi bevasarlasra stb, igyekszem mindig kiuriteni a spajzszekrenyt, hutot, addig nem megyek boltba mig tenyleg nem letszukseglet, na azota a konyhapenzen is nagyon sokat sporoltam es eltesszuk masra:)


A fiamat is tanitgatom es nagyon ugyes, bar o eleve egy kis kornyezetvedo is, de a penz temat is kapizsgalja

2011. júl. 4. 15:34

Hagyjátok.

Szerintem nagyon okos ötleteket adtatok!

Én is bekukkantok a naplódba! :)

2011. júl. 4. 15:32
Es nem cikizett senki, nem szoktam cikizni senkit az anyagi helyzete miatt
42. d03b00041d (válaszként erre: 40. - F758a7200f)
2011. júl. 4. 15:31
Na! Én betettem a naplód a kedvencek közé :))
2011. júl. 4. 15:30
"ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye"
40. f758a7200f (válaszként erre: 38. - B4c06bc553)
2011. júl. 4. 15:29

Nem a mediabol szedtem, egyebkent van egy sporolos naplom ha erdekel, olvass bele (jo, tudom, agyon fogod majd kritizalni de hatha talasz valamit amit tudsz hasznositani), tisztelem a penzt, akkor is amikor van, nem vagyok pazarlos tipus, es ha veletlenul eszembe jut eves kozben hogy elfelejtettem valahol lekapcsolni a villanyt, hat felemelem a fenekem es abbahagyom az evest, hogy lekapcsoljam:)


Vannak akik minimalis osszegeket is be tudnak osztani, de mindent le kell jegyzetelni, atszamolni, egyszoval akarni kell, kovetkezetesen (mellesleg en ebbol is erettsegiztem, magatol ertetodo hogy igyekszem jol banni a penzzel es kesz)

39. spinneli (válaszként erre: 38. - B4c06bc553)
2011. júl. 4. 15:24
bocs, de például gribeldi rengeteg jó ötletet írt, még én is elmentettem néhányat, pedig szerencsére ilyen mértékű anyagi gondjaim nincsenek.
38. b4c06bc553 (válaszként erre: 36. - Böbusz)
2011. júl. 4. 15:22

Örülök, hogy adtam témát nektetek és ki tudtátok élni a kekec hajlamaitokat! De ezt a fórumot nem én indítottam, én csak hozzászóltam. A stílusotok meg eléggé kioktató (bár mit várjon az ember olyanoktól, akik ezt hallgatják mindenütt a médiában). Ötletet nem nagyon tudtatok adni - inkább azzal foglalkotatok volna és nem a cikizésemmel!

(bocsi a fórumindítótól)

37. f758a7200f (válaszként erre: 36. - Böbusz)
2011. júl. 4. 15:18
:)
2011. júl. 4. 15:17
gribedli, belőlem szóltál!
35. f758a7200f (válaszként erre: 27. - B4c06bc553)
2011. júl. 4. 15:15

Idenyben veszek paradicsomot, amikor a legolcsobb, paprikat, hagyma, zeller, befozom lecsonak, konzerv paradicsomszosznak tesztahoz, szekreny tetejen honapokig elall.


Ha a gyumolcsot szetfozod teljesen akkor nem kell bele cukor, bizonyos gyumolcsok(barack, szilva), tobb cukrot tartalmaznak es igy siman lehet beloluk cukor nelkul is lekvart fozni.


De nem ez a lenyeg, aki akarja, feltalalja magat. Sajnalom hogy ilyen helyzetbe kerultel de a leheto legrosszabb amit tehetsz, ha nem teszel semmit ellene.

2011. júl. 4. 15:13
Pocsék az élet, igen, de ha te nem teszel ellene, rajtad kívül senki nem fog! Senki!!! Mi sem!!! Mindenki úgy alakítja az életét, ahogy akarja és tudja!!!
2011. júl. 4. 15:10

Miért utasítasz el minden segítséget?

Mindenkit csak lehurrogsz!

2011. júl. 4. 15:09

gribedli, ne strapáld magad.

Tenni kell az ellen, hogy kikerülj a kakiból!

Ha a fene fenét is eszik, akkor is lehet ellene tenni!

Ez nem élet, hogy 5000 Ft-od van egy hónapra.

Nehéz elfogadni a tényt, hogy más nincs ilyen helyzetben, miért pont te...?! De ha szükség van rá, akkor mindent elkövet az ember, hogy ne 5000 Ft-ja legyen, hanem 15000, majd egyre több.

2011. júl. 4. 15:09

Nekem volt olyan idoszakom amikor este csak 2 krumplibol, pici tesztabol es leveskockabol leves volt, napkozben meg 3 alma. Kb havi 1x tudtam hust enni akkoriban, igy utolag azt mondom, kar hogy nem ismertem mas recepteket csak paprikas krumpli, krumplileves es rantotta, ha ismertem volna, talan tobbet tudtam volna varialni de abszolut nem telt akkor sem tejre sem kenyerre sem husra:(


Fiatal voltam es valahogy kibirtam...de megvolt a havi kajapenz, ha vettem volna mondjuk heti 2x parizert es zsemlet mar nem jutott volna almara sem, valaszthattam

30. spinneli (válaszként erre: 29. - B4c06bc553)
2011. júl. 4. 15:09
és ha szomszédoknak, ismerősöknek árulnád?
29. b4c06bc553 (válaszként erre: 25. - Böbusz)
2011. júl. 4. 15:06
A saját készítésű tésztámat a piacon lehetne eladni. A helypénz 2.500 Ft/nap. :(
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook