Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Helikopterszülő vagyok, de nem szégyellem. fórum

Helikopterszülő vagyok, de nem szégyellem. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

25. pencil
2022. nov. 18. 10:11
Okosan, féltő szigorral, de nagy szeretettel, önállóságát meghagyva! Szerintem így kell.
2022. nov. 18. 09:59
Helikopterszerelőt' olvastam hirtelen!😃
2022. nov. 18. 09:57

Szerintem a mai világban több védelemre van szükség, mint 20-30 évvel ezelőtt.

Még kicsi. Nem célom tehetetlen embert nevelni belőle, sőt! De amitől tudom, még megvédem.

2022. nov. 16. 23:10
Sosem voltam egyik gyereknél se helikopter. Sosem értettem az ilyen szülőket. Nyilván lehet imádni a gyerekem, de kell neki is levegő és szabadság h megtanuljon mindent 🤷‍♀️
2022. nov. 16. 17:16
Amíg kicsi, addig ezzel semmi baj sincs. Idővel azért illik lazítani a gyeplőn és hagyni felnőni azt a szegény gyereket.
20. libikóka (válaszként erre: 18. - Apeeng)
2022. nov. 16. 14:45

Ezt a kislányom úgy mondta ,,,megyek majterozni,,és már hordta is a tyúk itatóból a vizet.

Biztos valamelyik nagyszülőtől hallotta.. :))

19. Mimóza07 (válaszként erre: 18. - Apeeng)
2022. nov. 16. 14:41
Mert nekünk ez volt a normalis. Én ugyanígy nevelném a gyerekemet is, ha lenne. Biztos vagyok benne. Nem fosztanám meg őt a felhőtlen gyerekkortól. Aggódni később is ráér hülyeségeken. Szabad-e vagy nem szabad-e? Anyam most ugyan mit szólna..?
18. apeeng (válaszként erre: 14. - Mimóza07)
2022. nov. 16. 14:36

hahaha...a tisztaságmániás(egyik)menyem nyáron nálunk hagyta a hatéves kislányát, nem árt némi változatosság...

.nos én a kertben fákat helyeztem át, ezeknek nagy gödör kell, melyeket ültetés előtt színig töltöttem vízzel..arra járt a tip-top kislány unokám, aki a sarat, vizet látván azonnal dagonyázni kezdett. Gyerekkoromban én is ilyen voltam, ezért úgy tettem mintha nem látnám...nagyon élvezte, lapátolt az minent magára is..


Azt hittem rosszul látok, megjelent az anyja...

...

...

Azóta nem bízza rám a gyereket, csak pár percig marad.


(a kislány olyan sáros volt, hogy még most is felröhögök a dühöngő menyemen. Viszont a gyereknek nagy élmény volt..ülni a sárban)

17. Mimóza07 (válaszként erre: 15. - ,zumba)
2022. nov. 16. 14:35
Nekem volt egy fiúismerősöm. Gyerekkent az anyja minden étkezés előtt megnézte hogy a kezei, körmei tisztak-e. Fülét leellenőrizte, nyakát hogy nem maradt-e piszkos. Ha valahol koszt talalt, még ha egy minimalisat is, egy tasli, vagy egy fejrekopp, aztan menjél vissza a fürdőszobába, gyermekem. Ha volt náluk vki, vendégek, akkor is. Nem zavartatta magát az anyja. Kicsit kínos volt így a kívülalló szemével nézni. De mindezek ellenére normális lett a gyerek, az anyját se vetette meg a későbbiekben.
16. ,zumba (válaszként erre: 4. - Globus)
2022. nov. 16. 14:30
Nekem is az jut eszembe, csak sosem használtam ezt a jelzőt, nem ismerem. Mi úgy mondjuk: túl szereti a gyereket. Hajnalban kel, nyitja a kaput, betetted a kaját, ott van a kulcs..brrr. Csak épp a munkahelyre be nem kíséri.
15. ,zumba (válaszként erre: 14. - Mimóza07)
2022. nov. 16. 14:23
Úgy van. A nagy tisztaságmánia nem tesz jót, ezt már orvosok is kimondták.
2022. nov. 16. 14:17
En a tisztaságmániás szülőket nagyon nem bírom elviselni a környezetemben. Mutasd a kezed, mutasd a körmeid, hogy mostad meg a fogadat, sehogy se, mars vissza, ne nyúlj ehhez, ne nyúlj ahhoz, fújj ez a macska piszkos. Mi meg két kézzel ettük a mosatlan gyümölcsöt, fetrengtünk nyaranta a sárban, mert tökjó buli volt gyerekként a langyos esőben sarat dagasztani. Anyamek lefürdettek, előtte jól leszidtak, de ugyanúgy csinaltuk. Nem féltettek mindentől, oszt mégis itt vagyunk.
13. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 16. 13:56

Szégyellni nem is kell,,visszafogni annál inkább.


Míg a gyerek/ek menekülőre nem fogják,,vagy belekényelmesednek és úgy maradnak.

Ettől függetlenül tégy ahogy akarsz.

12. Panna.33 (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
2022. nov. 16. 13:52
Ilyenkor szerintem is belefér. 😃
2022. nov. 16. 13:27
Szerintem most még én is, de még csak 3 múlt. Remélem ilyenkor még bele fér😬
2022. nov. 16. 13:26

Legalább tisztában vagy vele.

Nem az a baj, hogy van, aki helikopter szülő, és van, aki nem az, hanem az, ha ezek a szülők egymás felett ítélkeznek. Mindenki csinálja úgy, ahogy neki tetszik, és fogadja el, hogy más nem úgy csinálja.

9. Banános Zselé (válaszként erre: 3. - Globus)
2022. nov. 16. 13:26
szülei helikoptert vezetnek
8. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 16. 12:41
Nem is kell szégyellni, csak változtatni rajta. A gyerek érdekében.
2022. nov. 16. 12:34

Na meg kellett néznem.

Nos, én nem vagyok az.

Életképes embert akarok nevelni a gyerekemből, aki megáll a saját lábán, ha én nem leszek.

6. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 16. 11:45
Azért próbálj meg változtatni, nehogy késő legyen.
2022. nov. 16. 10:39
Amíg kicsik, nem baj, csak időben kell abbahagyni.
2022. nov. 16. 10:38

[link]


Huuuhh. Mama kicsi fia jutott eszembe 🙂

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 16. 10:35
Mit jelent?
2022. nov. 16. 10:33
?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook