Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nem szégyellem! Hónap végére alig marad vagy egyátalán nem marad pénz kajára... fórum

Nem szégyellem! Hónap végére alig marad vagy egyátalán nem marad pénz kajára... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
118. b4c06bc553 (válaszként erre: 115. - Ujlany)
2011. júl. 5. 11:58
Jól jönne, de nem tartom helyesnek. Próbálok a magam erejéből, tudásából valamit alkotni, és nem olyan szándékkal szóltam hozzá, hogy én bárkitől bármilyen segítséget kérjek. A mi korosztályunknak szégyen a koldulás, szégyen, hogy valakitől elfogadjak bármit is, amiért én nem dolgoztam meg.
117. zebracsikó (válaszként erre: 94. - B4c06bc553)
2011. júl. 5. 11:27
"Megnyugtat a tudat, hogy te és mind az összes vádaskodó liba kerülhet egyik pillanatról a másikra hasonló helyzetbe" - ez kifejezetten mélyen gonosz megjegyzés volt, s így nem is csodálom, hogy itt bárkitől segítő szándékkal leírt ötletet Te támadásnak veszel. Gonoszság van alelkedben, ha másnak rosszat kívánsz. Így sose lesz jobb, mert a legkisebbet is messzire üldözöd magadtól.
116. f758a7200f (válaszként erre: 110. - A14deb9047)
2011. júl. 5. 11:21
Igen, apukam akkoriban kemenyen sportolt is es o is mondta hogy ettol fuggetlenul heti 1x evett hust a tobbi fozelek volt
115. ujlany (válaszként erre: 109. - B4c06bc553)
2011. júl. 5. 10:50

szia! En biztos kiakadnek, nem birnam, ha rossz helyzetben lennek, es barmi miatt ezen nem tudnek valtoztatni.

En csak az internetet hoztam fel, es direkt ugy kezdtem, hogy ne gondold azt, hogy szemetkedem, mert nem azert irtam.

Ha megirod a cimed a privatba, ket het mulva megyek Mo-ra, es szivesen feladok neked egy csomagot elemiszerekkel.

2011. júl. 5. 10:45
van egy kis mindentudo füzetem amibe minden jo ötletet leirok.sokat gondolkodok hol tudok majd még sporolni ha egyedül maradunk.mosogép marad nekem de csak a nagyon koszos ruhákat rakom majd be mosni és ami nem tul koszos kimosom kézzel.nem nagy erőfeszités és kevesebb vizet és áramot fogyasztok.1 mosás 2 kw ha csak heti 2 gép ruhát kézzel mosom akkor az havi 20kw sporolás.és télen lehet a vizet nagy fazékban a kályhára rakni amit igy is ugy is fütünk.de szivesen fogadok ötleteket még.nyugodtan oktassatok ki abbol tanul az ember:-)
2011. júl. 5. 10:24

A krumplit lehet még nagyon változatosan elkészíteni, valamint a tojást.

Háború idején ha volt, cukor, kenyér, zsír, szalonna bab, lencse, tej, tojás, azok már nem haltak éhen; hónapokon át ezeken az egyszerű alapanyagokon éltek...

2011. júl. 5. 10:14
SZIASZTOK!sajnos én is tudom milyen a szegénység.volt hogy annyi pénzünk volt hogy minden nap vettünk 1kg kenyeret és amit a nyáron befőztem lekvárt azt tettük rá.9napig tartott és nagyon belém égett mert a gyereknek nem volt pénz orvosságra sem és nem volt kitől kérni sem.önhibánkon kivül estünk ebbe a helyzetbe mert 2 honapig nem kapott a férjem fizetést és csak a gyesből éltünk.kemény volt.és akkor megfogadtam többé nem lessz ilyen.ennek két éve de eddig még szerencsére sikerült kivédni az ilyen helyzeteket.bár most jön a neheze.éppen válun és előzetes kalkulácio után a számlák kifizetése után napi 1000ft bol kell majd gazdálkodnom 2 gyerekkel.nem lehetetlen de newhéz feladat.ezért gyüjtögetem a forumokon a sporolos recepteket és irom egy füzetbe,mert ha nagyon muszaj lessz akkor lemondok a netről is.a gyerekekért mindent!!!!
111. b4c06bc553 (válaszként erre: 110. - A14deb9047)
2011. júl. 5. 09:22
Én is emlékszem, és arra is, amikor a kenyeret olajba mártogattuk, mert nem volt még zsírunk sem. Ha édeset szerettünk volna enni, akkor meg egy kicsit bevizeztük, majd kristálycukorba mártottuk. De most már a kr.cukrot sem könnyű megvenni - és még emelni fogják! :(
110. a14deb9047 (válaszként erre: 107. - B4c06bc553)
2011. júl. 5. 09:17
Még emlékszem az '50-es évek végére, '60-as évek elejére, amikor még hús sem volt hús, max. a hét végén...
109. b4c06bc553 (válaszként erre: 96. - Ujlany)
2011. júl. 5. 09:12

Ha majd mindenki elhagy, mert egy katasztrófa miatt mindenedet elvesztetted, idős vagy és mindenkitől csak hülye ötleteket kapsz, hogy mit és hogy menj el dolgozni, milyen kozmetikumokat, ruhákat, cipőket és hol vegyél, akkor te is egy idő után kiakadsz.

Nekem semmiféle kozmetikumra nem tellik, se ruhára, se cipőre - nemhogy arra, amit írtak, hogy "nem kell a legújabb divat szerintit megvenni".

Szó szerint mindent feléltem már a hűtőből-speizból-kertből. Mindenből, ami ennivaló én abból ételt készítettem, de iszonyú nehéz.

Vagyis nem kell a kioktatás és a gúny. Ezért írtam, amit írtam. Mert bárkinek a feje fölül egy pillanat alatt elviheti az ár a házát, az összes értékével együtt, egy olyan házat, amin még jelzálog van. Próbálok én nyugodt maradni, de sokszor nehéz elviselni olyanoktól, akinek az a legfontosabb, hogy pld. milyen műkörmöt válasszon. Ezzel nem vagyok (jelenleg) egy pénzügyi szinten - sajnos.

2011. júl. 5. 09:10

Most hogy hoseg van, hagymas babsalata:


Kifott szarazbabot osszekeverni karikara vagott hagymaval, so, bors, olaj, ecet, kesz.


A huvelyesek gazdagok feherjeben, ha egyik nap nem jut husra....


Mondjuk en a babsalit akkor is szeretem ha egyebkent jutna husira:)


A szarazbab tenyleg mindenhol es sokaig elall es kis helyet

foglal el, szoval hovegi idokre tok jo

107. b4c06bc553 (válaszként erre: 103. - A14deb9047)
2011. júl. 5. 09:05

Köszi a recepteket.

Nálam a krumplis dolgok jobban bejönnek, mint a tésztásak, bár teljesen mindegy, hogy mit, csak ehessek végre. Azt is észrevettem, hogy már ez a második ilyen saranyú évem és ha étel kerül az asztalra, akkor olyan "falóssá" válok. Ezt szintén csak az tudja megérteni, aki már éhezett.

106. t.Ili (válaszként erre: 102. - A14deb9047)
2011. júl. 5. 08:36
Mi,hatan voltunk testvérek:)
2011. júl. 5. 07:47
Jók a "receptek". Én is a kaján spórolok a legtöbbet. Legalábbis próbálok, sajnos muszáj.
104. d03b00041d (válaszként erre: 101. - A14deb9047)
2011. júl. 4. 23:01
ezek jóóóóóóók! :)
2011. júl. 4. 22:02

Más: vöröshagymát, sárgarépát, zöldséget megpirítod, felöntöd vízzel bőven úgy, hogy bele egy teáscsésze sárgaborsó...Só, bors.

Amikor már majdnem félig kész, kis darab lecsókolbász karikára, de még az is négybe vágva.

Kiadós egytálétel.

102. a14deb9047 (válaszként erre: 100. - T.Ili)
2011. júl. 4. 21:53
Üdv. a klubban! Akkor tudod, miről beszélek...
2011. júl. 4. 21:43

Két marok liszt, egy tojás, csipetnyi só és víz.

Összegyúrod, pihenteted, kinyújtod. Tetszés szerinti vékonyságúra nyújtod, kifőzöd és jöhet rá a körítés: krumpli, tojás, túró, gríz, pirított zsemle, sós rántás, mák, dió, turmixolt sózott paradicsom, cukrozott kakakó, őrölt szentjánoskenyér, lecsó, sajt, tejföl, pirított szalonna kocka...; csirkeszárny, nyak, far-hát, gulyás, pörkölt, rizses... ragulevesnek megfőzve egytálétel, húslevesből kivéve csak paradicsom, alma- vagy tormamártás...

100. t.Ili (válaszként erre: 99. - A14deb9047)
2011. júl. 4. 21:39
Voltak:(
2011. júl. 4. 21:37
Voltak ettől sokkal nehezebb idők is!!!
98. claudia24 (válaszként erre: 95. - A14deb9047)
2011. júl. 4. 21:37
Hu de éhes lettem :))imádom a tepertöt !
2011. júl. 4. 21:37

Ne bántsátok egymást Lányok!

Mindenki maga tudja a saját keresztjét.

96. ujlany (válaszként erre: 94. - B4c06bc553)
2011. júl. 4. 21:36

Akkor ez nagy kulonbseg koztunk. Mert en attol nem erzem magam jobban (es nem nyugtat meg a tudat), hogy masnak is egyszer majd szar lesz az elet.

Az lenne jo, ha mindenkinek jo lenne.

Sajnalom, hogy ez a szegenyseg ilyen megkeseredette tett, ahogy az atjon az irasodbol.

De en azt kivanom neked, hogy legyen ennek vege amilyen gyorsan csak lehet, es erosebben gyere ki belole, es soha tobbe ne forduljon elo veled.

2011. júl. 4. 21:36

Ha veszel bőrnélküli liba- vagy kacsahájat és kisütöd, a finom zsír mellett lesz még finom tepertőd is, amihez csak krumplit kell főzni és lilahagymával, zöldpaprikával, paradicsommal kiadós vacsora. (És nem a többszörösen vegykezelt étolajnak nevezett valamivel főzöl méregdrágán).

Már csak egy finom te hiányzik mellé...

94. b4c06bc553 (válaszként erre: 92. - Ujlany)
2011. júl. 4. 21:33

Ne vádaskodj, mert gőzöd sincs, hogy miért és mi miatt kerültem ilyen helyzetbe! Rajtam kívülálló okok miatt.

Megnyugtat a tudat, hogy te és mind az összes vádaskodó liba kerülhet egyik pillanatról a másikra hasonló helyzetbe, azzal a különbséggel, hogy ti még fiatalok vagytok és könnyebb a nulláról újra kezdenetek!

2011. júl. 4. 21:30
Sajos én is voltam ugy hogy kb 2 hétig mindenap 1 kilo kenyeret tudtam venni ,meg egy vajat !Azt ettük 3 an !:(nagyon rossz a pénztelenség !de valahogy megoldást kell találni rá!
92. ujlany (válaszként erre: 90. - B4c06bc553)
2011. júl. 4. 21:26

mar bocs, miert adnek egy fillert is? Azert mert TE felelotlen dontest hoztal es most nem tudsz belole kiszallni?

Jo hogy mindjart a szomszednak ne kuldjek egy tranzakcioval.

Reszemrol leszalltam rolad.

91. tücsimücsi (válaszként erre: 90. - B4c06bc553)
2011. júl. 4. 21:25
Akkor még olcsó is a kötbér...pár éve még 80 ezer körül volt.
90. b4c06bc553 (válaszként erre: 89. - Ujlany)
2011. júl. 4. 21:23

Szálljatok már le rólam légyszí!

A netet nem tudom lemondani, mert még tart a szerződésem, de ha adsz nekem 35 ezret, akkor már holnap felmondom.

Priviben megküldöm a számlaszámomat, hogy tudd küldeni a pénzt!

89. ujlany (válaszként erre: 38. - B4c06bc553)
2011. júl. 4. 21:21

szia!

Nem akarok szemetkedni, de ha 166 forintod van egy napra, akkor erdemes lenne lemondanod az internet elofizetest.Lehet, hogy egybol megduplazodna a napi osszeg amit etelre kolthetsz.

(esetleg tv elofizetest lemondani - ha van)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook