Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Neki miért van meg az, ami nekünk nem jutott? fórum

Neki miért van meg az, ami nekünk nem jutott? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2018. febr. 20. 20:20

Úgy látszik nem kapok választ.

No mindegy.

Mondjuk nem csodálkozom.

63. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Manocka)
2018. febr. 20. 07:31

Miért vagy olyannal ha gyereket akarsz aki viszont nem?

Miért vagy olyannal aki mellett nem vagy megelégedve azzal amid van?

Miért azt nézed másnak mi jutott és miért nem azt hogy mit tehetsz azért amire vágysz?

62. lolita2112 (válaszként erre: 61. - 61e75fb84c)
2018. febr. 20. 01:09
mackosajtocska mondataival egyetertek!
61. 61e75fb84c (válaszként erre: 1. - Manocka)
2018. febr. 19. 21:45
talan mert tettek a dolgokert sirankozas helyett azert..lehet nagyon sok dolgot kellett ehhez meglepniuk...gondolom ezt mar nem irigyled persze!
2018. febr. 19. 19:07

Egyébként még azt is gondolom, hogy amit érzel az emberi reakció. Nincs olyan ember aki még nem érzett ilyet akár ha csak átmenetileg és nagyon rövid ideig is. Ez jó esetben lehet motiváció és hajtóerő céljaink eléréséhez.


Én is pozitívnak tartom, hogy felvállalod és beismered. Csak ismétlem, ezzel mérgezed magad és annyit nem ér. Tedd túl magad ezen és cselekedj, hogy neked is meglegyen amire vágysz és fontosnak tartasz.

2018. febr. 19. 18:53

Azt gondolom, hogy engedd el ezt az érzést. Csak mérgezed magad. Majd nektek is lesz. Nem vagyunk egyformák, nem egyenlő esélyekkel indulunk. Ezen kattogni butaság. Az is lehet, hogy majd fordul a kocka. Erre nincs garancia soha, senkinél.

Biztos lesz lakásotok és majd gyereketek is. De ezért tenni kell. Az ölünkbe semmi nem hullik csak úgy, vagy legalábbis ritkán.

2018. febr. 19. 18:37
Szerintem csereld le a pasidat
57. Clarah (válaszként erre: 53. - Trapiti)
2018. febr. 19. 18:17
Nála most durrant el a dinamit.
56. michelle.r (válaszként erre: 55. - Andi6020)
2018. febr. 19. 17:33
Neked nagyobb a rajongótáborod :D :D :D
55. andi6020 (válaszként erre: 52. - Loch ness)
2018. febr. 19. 15:39
42. Hozzászólásomra reagálnál? Komolyan érdekel mi a különbség a "mert irigy vagy" és a "mert irigy vagy" között.
54. gabbbicica (válaszként erre: 50. - Insecure)
2018. febr. 19. 15:32
nekem olyan ismerősöm is van, akinek emiatt meg nem lett, hiába szeretett volna, mert nem gondolta meg magát a pasi. Meg olyan is van, aki terhes lett "gyógyszer mellett" és elváltak.
53. trapiti (válaszként erre: 52. - Loch ness)
2018. febr. 19. 15:14
Amibe itt most belekotottetek, azt tobben ugyanugy mondtuk. Ket tomondatot irt le, ha ez serto valakinek akkor ott van nemi tulerzekenyseg... raadasul nem is a kerdezo reagalt erzekenyen, hanem olyan akihez/akinek nem is szolt...
2018. febr. 19. 15:00

"Szerintem tobben ugyanazt mondtuk."


Ugyanazt, de nem ugyanolyan stílusban. Erről beszélek, hogy nem mindegy, HOGYAN közli az ember a véleményét. Ugyanazt el lehet mondani segítőkészen is és megalázóan is. De fölösleges magyarázni, aki akarja, úgyis érti.

51. trapiti (válaszként erre: 50. - Insecure)
2018. febr. 19. 14:13
Ez idaig rendben van, csak ha a parja nem tervez hosszu tavra vele + teljesen biztosan es tobbszor kijelenti hogy egyaltalan nem akar gyereket (nem bizonytalan, nem meg nem akar stb) akkor azert jobb elgondolkozni mint abban bizni hogy majd valtozik, mert aztan lehet majd 40 folott kapkosni meg sirankozni hogy nem lett gyereke... Szep dolog a szerelem, de bele kell gondolni kicsit a tavlatokba is, hogy el tudja-e kepzelni hogy 20 ev mulva ugyanezzel a pasival lesz es orokre lemond a gyerekrol. Ha igen, akkor jol valasztott. Ha nem, akkor minel hamarabb kilep egy ilyen kapcsolatbol, annal jobb mindenkinek.
2018. febr. 19. 14:06
Egy csomó ember van a környezetemben, aki kijelentette, hogy nem akar gyereket, aztán mégis lett neki vagxy akart, és örül neki. Bárki változhat és változtathatja a véleményét e kérdésben is.
49. andi6020 (válaszként erre: 47. - Channa*)
2018. febr. 19. 13:54
Oké, meggyőztél. :D
48. andi6020 (válaszként erre: 46. - Lapbarna)
2018. febr. 19. 13:54
Végülis, ja :D
47. Channa* (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2018. febr. 19. 13:10

Ne csináld már!

Én annyira örülök neki, hogy végre nem engem kiáltanak ki bunkónak, rosszindulatúnak, stb.:DDD

2018. febr. 19. 13:02
Kiderült, hogy a fél bagázs csak andi6020 hsz-it olvassa. Na, ez viszont dicséret. ;D
45. michelle.r (válaszként erre: 38. - PöttyösPanka)
2018. febr. 19. 11:41
Nem áll neked jól ez a mártírszerep, lépj ki belőle! ;)
2018. febr. 19. 11:23
Amugy amikor ilyeneket ir valaki, erdekes modon soha nem arra irigy amit a masik megtesz a sikerert, csak az eredmenyre... nem nagyon van olyan ember akinek minden magatol hullik az olebe... de ezt az emberek ritkan latjak.
43. trapiti (válaszként erre: 42. - Andi6020)
2018. febr. 19. 11:21
En is ezt nem ertettem, szerintem tobben uggyanazt mondtuk. De a felvazolt helyzetre eleg nehez szerintem mast mondani. Az egy mas kerdes, hogy ha valaki nagyon akarja, belemagyarazhatja hogy nem irigyseg az amikor rosszul esik hogy masnak van nekunk meg nincs, vagy hogy szuperek ok egyutt a parjaval csak eppen az egyik legfontosabb kerdesben nem tudnak egyeterteni. Lehet hogy van aki szerint ez kompromisszumkepes helyzet, ok lehet hogy meg tudjak magyarazni (maguknak es masoknak) hogy miert eri meg feladni a sajat terveiket, vagyaikat egy pasiert, masok meg inkabb olyat keresnek akivel kozosen megvalosithatjak amit szeretnenek. A foruminditonak valoszinuleg az esik rosszul hogy a sogornoeknel megvan az osszhang, de ezt megalapozni valoban egy jo parvalasztassal kell. Egyszeruen egy olyan parra lenne szuksege aki ugyanarra vagyik mint o es akivel egyutt tudnak es akarnak is tenni erte...
42. andi6020 (válaszként erre: 40. - Loch ness)
2018. febr. 19. 11:08

5. trapiti 2018-02-18 19:06

Irigység....



6. Channa* 2018-02-18 19:07

Ez puszta irigység...


11. mignon11 2018-02-18 19:25

Mert irigy vagy.



Ezeknél mennyivel rosszabb, hogy én azt írtam:

Mert irigy vagy

??


Szóról szóra ugyanazt írtam, mint más, mégis én vagyok az ítélkező, meg aki beszól :D



Az meg, hogy egy olyan kapcsolatban van, ahol alapvető dologban nem egyezik a véleményük (gyerek), és nem is viszik egymást előre, nem nevezhető szerencsés párválasztásnak.

41. 12d083b51b (válaszként erre: 40. - Loch ness)
2018. febr. 19. 10:10
Egyetértek! Mintha egyeseknek csak ez okozna örömöt, hogy kibe, hol, hogyan tudnak belegyalogolni. És valóban, sokszor nem is a fórum indító által felvetett témához szólnak hozzá, hanem más hozzászólót kritizálni, leszólnak, provokálnak. Sajnos.
40. loch ness (válaszként erre: 37. - Trapiti)
2018. febr. 19. 10:02
Azért az udvariaskodás meg a bunkóság között ott van a finomság és az udvariasság. Ha irigynek tartja, azt is lehet udvariasan közölni, nem úgy, hogy kinyilatkoztat és a földbe döngöli. Nem tettem volna szóvá, ha nem találkoztam volna számtalanszor ezzel a megnyilvánulásával. Sokszor láttam újonnan feltett kérdéseknél, ahogy az övé volt a második hozzászólás, amiben rögtön beszólt a kérdésfeltevőnek. Mintha időnként direkt ezzel szórakozna. Csakhogy a másik ember érzései, élete nem szórakozás tárgya.
2018. febr. 19. 09:56

Én a következőkön gondolkodtam el, mikor majdnem hasonló helyzetben voltam gyerek témában.

Az akkori páromnak már volt egy, és mindig valamihez kötötte a babát. Hogy majd ha felújítottuk a lakást, aztán amikor a lakás kész lett, akkor majd ekkor, majd akkor. De sose jött el a megfelelő idő.


Ekkor 30 évesen átgondoltam, hogy tudok-e ezzel együtt élni, és arra jutottam, hogy nem. Amikor szakítottam, mindent megígért, de már nem is érdekelt a sok ígéret.


- gyerektéma: megbeszélni pároddal, és ennek fényében dönteni


- lakástéma: mit tesztek érte, hogy legyen? én évek óta, mióta dolgozok, 2 Fundamentát fizetek, + nem ragadok meg olyan munkahelyen/pozícióban, ahol nem keresek eleget, mindig nézem a lehetőségeket cégen belül is

38. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Michelle.r)
2018. febr. 19. 09:35
Részemről ezt már túltárgyaltuk. Bele tudnék menni egy véget nem érő vitába, hogy ki hogyan nyilvánított véleményt, de nincs kedvem. Legyen nektek igazatok, kedves fórumozó társaim, itt mindenki maga a megtestesült jóindulat, és mindenki rendkívül szofisztikátlan szokta kifejezni magát, kivéve persze engem, mert az én véleményem csak sértő lehet. Engem tovább nem érdekel ez. Köszönöm a további hozzászólásotokat.
37. trapiti (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2018. febr. 19. 09:21
Velosen fogalmazva ez a ketto a baj. Teljesen egyetertek. Nem volt bunko csak az emberek nem birjak ha valaki nem finomkodik meg udvariaskodik.
36. michelle.r (válaszként erre: 30. - PöttyösPanka)
2018. febr. 19. 09:07

Egyáltalán nem volt bunkó. Arra reagált, amit a fórum indítója leírt, vagyis, neki az a problémája, hogy a sógoréknak minden sikerül, neki meg nem.

Te meg elkezded elemezni, hogy nem is az a baja, amit ő mond. Több, mint vicces.

35. PöttyösPanka (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2018. febr. 19. 09:03
Hogy jön ide, hogy milyen éjszakám volt?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook