Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Neki miért van meg az, ami nekünk nem jutott? fórum

Neki miért van meg az, ami nekünk nem jutott? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2018. febr. 28. 19:03
Néha nekem is eszembe jut, miért lettem beteg. Miért éppen én? Miért nem más, mondjuk bármelyik ellenségem. De megbékéltem, mindenben megtalálom a szépet, a jót... és nem érdekel mások véleménye.
93. Sornyul (válaszként erre: 87. - Mazsinka)
2018. febr. 28. 11:03

Naugye!

Rosszul fogalmaztam amúgy, mert a leírtakból tényleg úgy tűnhet, elirigylem sógornőmek jó sorsát, pedig nem így van. Kedves, aranyos csaj, harmonikus családi hatterrel, sok testvérrel és jó műszaki érzékkel. Így ő piacképes szakmát tudott tanulni, férjem állást is tudott nekik szerezni egy olyan cégnél, ahol megbecsülik a munkavállalókat anyagilag is. Én ugyanúgy egyetemet végeztem, de én humán beállítottságú vagyok, így nekem más lett az utam, a multihoz túl érzékeny leányzó vagyok, de jó helyem van. Csak nekem mást dobott a gép, kicsi a csaladom, én csak később találtam meg a parom, így lehet, a szerencsétlen egészségügyi allapotom miatt nem teljesülhet az álmom. De mindig is küzdöttem az almaimert, az előrejutásért, most már a ferjemmel egyutt, fizetjük a lakáshitelt, szepen lassan újítjuk az otthonunkat. Evvan, nekunk ezt dobta a gép. Én kevésbé születtem szerencsés csillagzat alatt, kétszer annyi munkával fele annyi jut. Ennek túl sok köze nincs a sogornomhoz, csak azért került említésre, mert itt valakinek a hasonló temaju hozzászólására reagáltam. Béke van.

92. Klaudia20 (válaszként erre: 1. - Manocka)
2018. febr. 24. 17:23

Most sok mindent írnék, de csak annyit mondok,hogy amikor "csupasz picsával" egy 28 nm es albérletbe pénzt kuporgatva éltünk,akkor én ugyan olyan boldog, elégedett, és kiegyensúlyozott voltam, mint most a saját házunkban, egy normális autóval, anyagilag helyrebillenve.


Mindezt segítség nélkül értük el, rengeteg munkával és lemondással, de együtt és boldogan.


Ha elégedett vagy önmagaddal és a párkapcsolatoddal, akkor teljesen mindegy hogy hol és hogyan élsz.

91. Channa* (válaszként erre: 87. - Mazsinka)
2018. febr. 24. 16:22

Igen, ezek a tragédiák és nem az, amiről a fórumindító ír!


Mindenki jöhet sok rossz dolog és mindenkinek jön is. Hiába bízik az univerzumban.


De egy lakás vagy életszínvonal biztosítása sokban függ a hozzáállásunktól. A példa amit írtam.

Hogy jön a baj? Ez bármikor előfordulhat. Ki tudja, hogy a fórumindító által irigyelt embert valami tragédia éri, és vajon akkor is irigyelni fogja tőle amiket elért?


Velem sem történtek mindig jó dolgok, ahogy sokakkal sem akik hozzám hasonlóan élnek, de ettől még nem fogok irigykedni a testvéremre, stb.

90. MZsanett (válaszként erre: 88. - 61e75fb84c)
2018. febr. 24. 14:18
Nem mindenkinek van ehhez elég ereje, és általában azok irigykednek.
89. 31bc25d879 (válaszként erre: 87. - Mazsinka)
2018. febr. 24. 14:18
Ebben sok igazság van. Bizony azért nem árt ha az élethez szerencse is társul.
88. 61e75fb84c (válaszként erre: 77. - Forrest2010)
2018. febr. 24. 14:06
Igen csak a vegeredmenyt nezik...azt mar nem irigylik h 4 evig estig tarto melo mellett tanultam levelezon, mig mas 7 vegen pihent en tanultam...meg munka utan...meg hajnalba jartam nemetre munka elott, h meglegyen a nyv. Soha semmit nem orokoltem megis 2 tehermentes lakas van a nevemen. Bocsi, megdolgoztam erte!
87. Mazsinka (válaszként erre: 85. - Channa*)
2018. febr. 24. 13:35
Szerintem ez ennél bonyolultabb, de hagyjuk... rengeteg tényező van, ami befolyásolja a dolgok alakulását. Más példa: barátnőmnek hiába volt sínen az élete, ha született egy rákos gyereke, akinek a gyógyíttatása felemésztette minden pénzüket. Miközben a másiknak csak arra van gondja, hogy befizesse az uzsonnát az oviban. Hiába indulsz úgy az életben, hogy te jó vagy és sokat tanultál, mennyi áldozatot hoztál, és ezért veled eredendően majd csak jó dolgok fognak történni, mert te tettél érte, a másik meg nem, s neked majd visszaadja az univerzum... és majd mindenki rád irigykedik. Sose tudod, hogy másnál mi van a háttérben. Sok helyen egy új kocsi árát elvitte a lombik, miközben "egyesek" csak potyogtatják... Mi is tettünk érte, hogy jobb legyen, mi is jártunk egyetemre, normális életet élünk, de tudjuk, hogy bármikor történhetnek olyan dolgok, amik lenulláznak bennünket. Erre mondtam, hogy sok dologhoz szerencse kell, vagy csak simán az, hogy elkerüljön a balsors, és igen, vannak, akiket elkerül minden, míg másoknak duplán, triplán jut a keresztből! És elhiszem, hogy elege van annak, aki már az ötödik keresztnél tart... Ezért mondom, hogy ezekbe bele sem kell gondolni, mert megmérgezik az embert az ilyen gondolatok.
86. forrest2010 (válaszként erre: 85. - Channa*)
2018. febr. 24. 13:15
...nem is beszélve arról , h segíteni is csak annak lehet , aki felemeli a fenekét , megmozdul és minden tőle telhetőt , várhatót igyekszik megtenni a saját boldogulásáért , mert helyette ? nem ajánlatos , hiszen sokan nem becsülik azt , ami készen pottyant az ölükbe :(
85. Channa* (válaszként erre: 83. - Mazsinka)
2018. febr. 24. 13:10

Ha jól érzem most egy kicsit rám is mutogatsz. Igen, nekünk 2 lakás is jutott volna, és megvettünk egy harmadikat, mert a fizetésünkből összespóroltuk úgy a pénzt, hogy közben a szülőkkel éltünk, azaz támogattak minket. De! Nem kacsalábon forgót vettünk, hanem egy 1 szobás 40 nm-est, ahol 6 évig éltünk, majd a megörökölt lakás és ezt eladva vettünk nagyobbat.

Ha akartuk volna, akkor lett volna még egy az én szüleimtől is, de arról én lemondtam a tesóm javára, mert neki nem volt lakása.

Tehát, az én és a férjem szülei nem azért gyűjtögettek és vettek lakást, stb., hogy pl. a fórumindítónak adják. Hanem azért, hogy nekünk legyen majd. Én is ezt teszem. Amim van az mind a fiamé lesz és nem adom én sem a fórumindítónak, mert nem azért tanultam és dolgoztam, hogy idegen embereknek adjam, hanem a gyerekem és saját jövőnk miatt. Én is hátradőlhettem volna 17 évesen a szakmunkás bizimmel, hogy én aztán mindent megtettem, és élhetnék a bejelentetlen épp csak minimálbért elérő fizetésemből (ha egyáltalán el tudnék helyezkedni) és mutogathatnék másokra, hogy bezzeg ők de szerencsések. De! nem ezt tettem, ahogy sokan nem ezt teszik. Leérettségiztem, kijártam a főiskolát már úgy, hogy közben szültem, nyelv vizsgáztam és kerestem/találtam egy olyan munkahelyet, ahol megfizetnek. Ezt bárki megteheti. Nekem is 1,5 millióba került a főiskolám, és lemondásokkal is járt, hiszen nem buliba mentem szombat este, hanem tanultam a vizsgára. És most a nagyon rossz dolgokat nem is említem.

Ezt sokan megcsinálják azért, hogy ne kelljen mástól elirigyelnie.


De, irigység! semmi más! Tegyen meg mindent azért, hogy neki is legyen lakása. Sajnos lemondásokkal, megalkuvással jár. Ha valaki egyiket sem vállalja, akkor meg irigykedjen....

84. forrest2010 (válaszként erre: 82. - Channa*)
2018. febr. 24. 13:04
:))))))))))
83. Mazsinka (válaszként erre: 82. - Channa*)
2018. febr. 24. 12:57
Szerintem nem kell minden érzést irigységnek nevezni. Ez annyira tipikus. Vannak a környezetemben nagyon jómódúak, akik tényleg nulláról indultak, sokat tanultak, menő egyetemre jártak, most programoznak, mérnökök, dől a lé. Ezt elismerem, mert tudom, hogy mennyi munka, lemondás van benne, eszemben sincs irigykedni. De azt nem bírom, mikor valakinek az ölébe hullik, aztán még kérkedik is vele. Gyerek témában nem tudok nyilatkozni, mert nem érdekel. Viszont megértem, ha valakit rossz érzéssel tölt el, ha ő mindent megtesz, de sorozatos vetélés a vége pl., míg a másik csak úgy potyogtatja. Szerintem vannak olyan emberek, akik nagyon szerencsés csillagzat alatt születtek, és valamiért minden olyan simán összejön nekik, és kevesebbet kell tenniük ugyanazazokért a dolgokért az élet minden területén, mint másnak. Van, aki ezt elfogadja, van, aki nem. Az jár jobban, aki beletörődik, hogy így működik a világ, mert különben állandó frusztrációban fog élni.
82. Channa* (válaszként erre: 81. - Mazsinka)
2018. febr. 24. 12:47

Van ilyen is, meg olyan is, de akkor sem irigykedünk a másikra.


Nekem 1 gyerekem van, de szerettem volna még egy kislányt is, de ugye nem lehetett. Most utálkozzak mindenkire? Mi értelme lenne? Örülök, hogy van egy egészséges fiam, aránylag egészséges a férjem is és én is.

Számomra ez a legfontosabb.



Szép lenne, ha most megenne a fene, mert a tesómnak lány unokája született, meg neki 2 fia van, meg 2 kocsija. Az unokatesóm 24 évesen úgy felújította a lakásást, hogy csak lesünk és még sorolhatnám. De nem fogok irigykedni, mert örülök annak, amink van.


Na jó, most a lány unokát egy kicsit irigyeljük:DDDD

De már kölcsön kértünk a 2019-es nyárra:DDDDD Bár az is lehet, hogy addigra nekem is lesz....

Meg már mondtuk az unokaöcsémnek, hogy nyugodtan menjenek mindenfelé mi szívesen babázunk addig:DDDD

81. Mazsinka (válaszként erre: 6. - Channa*)
2018. febr. 24. 12:39

Nem mindig a munka látszata az, ami megmutatkozik. Sokakat támogatnak a szülők, és nagyon nem mindegy, hogy valakinek a zsebében marad-e pl. egy ház ára, vagy kell-e spórolni egy nyaralásra, amit máshol a szülők állnak. A gyerek téma szintén nem a munka gyümölcse, van, akinek sikerül, van, akinek nem, ez lutri, szerencse, a gondviselés akarata, nevezzük, aminek akarjuk.

Körülöttünk is vannak olyan párok, akik kaptak házat, autót, nyaralást a szülőktől, amit mi nem. Nekünk mindenért meg kellett dolgozni. Elfogadtuk, hogy így működik a világ, de nehogy már tőlük kérjünk életvezetési tanácsot, tőlük lessük el, hogy mit csináltak jól, amiért ott tartanak, ahol! Tartották a markukat, vagy mi? Nagy művészet.

80. Belat_itt_ne_keressek (válaszként erre: 74. - Forrest2010)
2018. febr. 24. 12:13

Hát igen...

Azt mondjuk megértem, hogy az ember fia/lánya egy depisebb időszakban azon tűnődik, hogy miért nehéz, de ezt a hasonlítgatást nem.

Nekem ilyenkor mindig eszembe jut, hogy van, akinek ivóvíz sem jut, vagy elveszíti a legkedvesebb embert az életben, és összeteszem a kezem, hogy ennyi megadatott. És az "ennyi" szinte sosem az anyagiakra vonatkozik.


Meg hát én is azt vallom, hogy mindenki a saját sikeréiért felelős. Ha valamiért nem úgy jön össze, akkor meg azt kell értékelni, ami van.

79. 31bc25d879 (válaszként erre: 70. - Sornyul)
2018. febr. 24. 09:25
Én ezt nem is értem.
78. butterfly87 (válaszként erre: 1. - Manocka)
2018. febr. 24. 09:01

Azért kerültél padlóra, mert fáj, hogy nektek mindez még nem adatott meg. Ettől függetlenül szeretheded a sógornőd.


A párodnak végleges a döntése?

Neked mi az álláspontod?

77. forrest2010 (válaszként erre: 76. - 61e75fb84c)
2018. febr. 24. 08:49
:) inkább irigyeljenek , mint sajnáljanak :( ?! / többnyire akik irigyelnek // bármit is // azok nem az utat irigylik , ami hozzá vezetett , hanem a végeredményt :( /
2018. febr. 24. 08:05
egy szo mint szaz- ezeken az irigy es sirankozo embereken nem lehet segiteni es mindig vesztesek maradnak mert nem tesznek semmit! De jo h en tettem az almaimert es nem kifele mutogattam! Az idom az eletem epitesere forditottam es nem az utalkozasra. Persze ram is mutogatnak joparan irigysegbol de azt hiszem ez jo jel mert jol csinaltam ezek szerint vmit :D Sajnalom ezeket az embereket.
75. Channa* (válaszként erre: 70. - Sornyul)
2018. febr. 24. 07:55

Te is nagyon irigy vagy!

Ha neked is jó állás kell, akkor tegyél érte.

Szörnyű, hogy milyen emberek léteznek!

Beteges!

74. forrest2010 (válaszként erre: 73. - Belat_itt_ne_keressek)
2018. febr. 24. 07:30
pedig vannak akik képesek ezen rágódni :) egyik nagynéném kérdezte hajdanán a férjemtől , h mikor lesz meg neki az , ami a kisebbik nagynénikémnek van ?! / aki már 14 éves korától iszonyat sokat dolgozott ! / a férjem majdnem dobott 1 hátast ! hiszen a kérdező még 34 évesen is élhetett , mint Marci Hevesen , senkire , csak magára volt gondja !!! ....... különben is ! nem is biztos h arra van a zember lányának szüksége , ami a másiknak fontos....
2018. febr. 24. 01:47

Sosem értettem, hogy az emberek miért tesznek fel ilyen kérdést.

Mindenkinek megvan a maga baja és küzdelme az életben.

Én legalábbis soha nem tűnődtem azon, hogy a másiknak miért van (általam vélten) több.

72. trapiti (válaszként erre: 70. - Sornyul)
2018. febr. 23. 22:32
Ez nagyon beteg...
71. Böce (válaszként erre: 70. - Sornyul)
2018. febr. 23. 22:03

Jézusmária! Te magadnál vagy?

Mi köze a sógornődnek és két gyermekének shhoz, hogy neked lehet-e 3. meg 4. gyereked?


Miért őket hibáztatod, miért vagy ilyen irigy? Ez nem normális!

70. Sornyul (válaszként erre: 24. - Loch ness)
2018. febr. 23. 21:53

Na pontosan!

En megertem a foruminditot, kb ugyanezt élem meg én is. Sógornőmek két gyereke kb a mi fájón vágyott kettőnke helyett született, születik. Igaz, nekik elso és masodik, nekünk a harmadik-negyedik lenne. De pont beleillenek a testversorunkba. És még fiatalabbak is. Néha úgy érzem, sógornőm az én vágyott és megálmodott életemet éli. Amikor es amilyen típusú fiúhoz akartam menni, csak én abnan az eletkoromban nem találtam meg, csak évekkel később. Így gyerekeim is később születhettek, emiatt a 3.-4. már csak csoda folytán férhet bele. Jó állásuk van, mindkettő mérnök, férjem őket beprotezsálta a mh-ere, engem nem (Én mondjuk bölcsész vagyok, szóval nem is nagyon tudott volna.)

69. Channa* (válaszként erre: 65. - Sebeanya)
2018. febr. 21. 10:40

Ha az édesapád elzavarja a volt férjedet, akkor miből gondolod, hogy ellened vannak?

Éreztetik veled? Nem csak te érzel olyat, ami nem is létezik?

Az, hogy a volt férjed családja megszakított minden kapcsolatot veletek, kit érdekel?

Szüleiddel/családoddal beszéltél már arról, hogy jól érzed e?

Véleményem szerint valamit félre értelmezel!

68. c47623800d (válaszként erre: 1. - Manocka)
2018. febr. 21. 08:55

Felesleges padlóra kerülnöd, inkább meríts erőt abból, hogy minden lehetséges. Gondolom a sógorodéknak sem az égből pottyant a jólét. Ettől függetlenül lehetett extra szerencséjük is (lottónyeremény, gazdag amerikai nagybácsi :-))

De inkább ösztönözzön mások sikere, ne visszahúzzon. :-)

67. 124637ff9b (válaszként erre: 65. - Sebeanya)
2018. febr. 21. 08:46

Alap a család. Onnan indulunk el az Életbe, és oda térünk vissza.

Érzelmi, anyagi biztonság, "menedék" a zűrzavarban, a kályhamelegre minden embernek szüksége van.

A szülő ezt kívánja a gyerekének, nagyszülő az unokájának, és minden ember saját magának :)

Ha valaki megalkuszik, lehet, hogy azzal többet ront, mintha "lelép".

Nem a társadalom elvárásait, vagy szüleink igényeit kell kiszolgálnunk, amikor a családhoz ragaszkodunk, hanem a saját igényünket és a gyerekeinkét. Mennyire felel az meg az épülésünknek, vagy csak mélybe taszít lelkileg.

Soha ne érezd magad rosszul azért, mert nem más elvárásai szerint élsz!!!

És igen ... szakíts kicsit több időt a magánéletedre is ... ;)


[link]

66. forrest2010 (válaszként erre: 65. - Sebeanya)
2018. febr. 21. 07:22
:( nem értelek ! azért nem akarsz elválni attól ? aki elhagyott ?!!! mert a családodban még nem fordult elő válás ?!!!!!!!!!! mibe reménykedsz ? h majd visszakullog ?! ha visszakullogna ?! nekem akkor se kellene ! kapd össze magad ! mert semmi értelme annak , h belezakkanj egy ilyen car házasságba ! / hidd el ! 40 valahány év után , tudom miről beszélek :( az én férjem sose mert lépni ! pedig mindannyiunknak jobb lett volna ! neki is ! talán :( / a családod + szégyellje magát ! ahelyett , h próbálnának segíteni és kicsit erősíteni a kitartásodat ! v segíteni ahol tudnak ! / hiszen a tágabb családod is a családod ! / csak próbálnak ellehetetleníteni ! a mindennapokban ! ne törődj senkivel ! csak a gyerkőceiddel és magaddal ! aztán h találsz-e majd valakit aki nem úgy áll hozzátok mint ez a szerencsétlen pichagyümölcs ! az még a jövő titka , de sikerüljön ! és fütyülj a családod véleményére ! kapd össze magad ! nem vagy annyira reménytelen helyzetbe mint nagyon sokan !
2018. febr. 21. 04:39

Én is így érzem magam,2016. májusa óta, mióta elhagyott a férjem, és egyedül nevelem a 8-és 11 éves fiamat.

A szüleim-testvéreim -és családjaik szemében mi vagyunk a gyermekeimmel a család fekete bárányai:

-A húgom férjével együtt neveli 2 gyermekét, akik az én gyermekeimmel közel egyidősek

-az öcsém a feleségével neveli a 2.5 éves kisfiát : Boldog összetartó családokként: a mi családunkban válás nem fordult elő, engem mégis erre akarnak teljes erőből rábeszélni...

Minden közös családi összejövetelen rosszul érezzük magunkat, azt éreztetik velünk, nem vagyunk közéjük valók, mivel mi élünk teljes családként: pedig nem rajtunk múlik: a férjem szó nélkül hagyott el minket, 2016. májusában, azóta minden kapcsolatot megszakított velünk: telefon, email, személyes találkozások, stb....

- a gyermekeit időnként keresi, ekkor -mivel én minden hétvégén vidéken dolgozom, a szüleim vigyáznak a gyermekeimre-.édesapám rendre elzavarja-mivel olyan csúnyán beszél Vele a férjem....

-Anyósom, -férjem részéről a sógorom, sógornőm, gyermekei-szintén minden kapcsolatot megszakítottak velünk, mióta a férjem lelépett- abban a családban is mi lettünk a fekete bárányok...

Anyósomat a férjem még a Bíróságra is beidézte, hogy ellenem tanúskodjon- egyébként más módon nem áll szóba velem, ott azt mondták, én zavartam el a férjemet- de ebből egy szó sem igaz. Azt akarták elérni-írják elő elő a kötelező 2 hetenkénti 2-2 h-s , majd még több láthatást- de ez szerencsére nem történt meg ( azért szerencsére, mert a gyermekeim látni sem akarják az apjukat, mióta elhagyta őket )- azt nyilatkozta az első tárgyaláson. hogy sohasem akart gyermeket-én csaptam be azzal, hogy szültem neki,....

-A családom szerint "Találnom Kellene "- egy rendes, tisztességes, szerető apát a gyermekeimnek, én vagyok a hibás, hogy másfél év alatt ez még nem sikerült: -hétközben Szegeden vagyok gyermekorvos, a délutáni programokra egyedül hordom as gyermekeimet- estére már holt fáradt vagyok- egyébként sem tudnám kire bízni a gyermekeimet-minden péntek

du-tól vasárnap de-ig pedig egy vidéki kórházban vagyok vállalkozó orvosként ügyeletes....Számítanak is a munkámra-és a pénzre is szükségünk van, a férjemtől csak minimális gyermektartást vonnak le.

A családom szerint rossz anya vagyok, keveset

vagyok a gyermekeimmel,,, Mit tehetnék?? Volt valaki hasonló helyzetben ?? Hogyan oldotta meg ??

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook