Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! fórum

Lombikprogram 40 felett - nekünk is sikerülni fog! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
25931. Parvati42 (válaszként erre: 25924. - SSSzilvi)
ma 00:14

Ha kapsz válaszokat majd oszd meg légyszi 🙃

Igen hétfőn megyek, és még szombaton lesz IR vérvételek, meg pénteken az ovu+7napos sorozat, aminek nem lesz hétfőre eredménye, de majd e-mailezem.

Nyílt-zárt petevezető nem egyszerű kérdés, ahogy Ursula írja simán megtörténhet a csoda (én ezt csak így tudom értelmezni), de igen azért azzal is kell számolni hogy kis nyitás kisfickóknak kapu de a petesejtnek még zárva tábla lehet...

25930. Parvati42 (válaszként erre: 25928. - Ursula33)
ma 00:05

Bármi megtörténhet és annak az ellenkezője is 🤪 én legalábbis ezt látom.

Titkon én is bízom abban, hogy egyszer csak nem jön meg és pozitívat tesztelek spontán.

A csodában bízok, de a méhenkívülitől félek... faramuci, tudom. A pihenő hónapokban sem védekezünk, de a para miatt nem avivázok.

Én valahogy így tudom ezt elrendezni magamban.

25929. Kella (válaszként erre: 25927. - Ursula33)
tegnap 22:46
Köszi, akkor holnap megpróbálok ott venni.
25928. Ursula33 (válaszként erre: 25924. - SSSzilvi)
tegnap 22:42
Azért van itt a csapatban, aki két elzáródott petevezetékkel bemagnizott ikrekkel.
25927. Ursula33 (válaszként erre: 25926. - Hope123)
tegnap 22:41
Abban is van jód. Patikában kell venni.
25926. hope123 (válaszként erre: 25925. - Kella)
tegnap 22:29
Szia. Lehet a nagyobb elelmiszer boltokban kapni jodmentes asztalisot. Himalajat meg nem probaltam.
25925. Kella
tegnap 22:10

Sziasztok, nekem is az orvos azt mondta,hogy figyeljek oda a jód bevitelre, minél kevesebbet vigyek be a pajzsmirigyem miatt.

Most nézegetem a sókat és ha jól láttam akkor jód szinte mindegyikben van, a különbség csak hogy van olyan ahol természetesen és van ahol hozzáadott formában.

Most elbizonytalanodtam, hogy a Himalája sóban van -e?

Ti mit tudtok erről?

25924. SSSzilvi (válaszként erre: 25923. - Parvati42)
tegnap 21:37

Igen, pénteken megyek. Már 3 oldalnyi kérdést összeírtam, remélem lesz idő átvenni őket :)

Te pedig hétfőn mész, ha jól emlékszem, ugye? Én is szerettem volna friss hormoneredményeket vinni, de a hosszú hétvége és a gyávaságom bekavart :)

Érdekes dolgot vetettél fel a petevezetőkkel kapcsolatban. Első gondolatom az volt, hogy mindenképpen örülnék, ha a zárt petevezetőt meg tudnák nyitni, mert akkor "több" esély lenne pl bemagnizni.

Valahogy úgy képzeltem mindig, hogy a nem zárt petevezető olyan mint egy "cső", amiben szabadon mozog a petesejt és a hímivarsejt. Nekem eszembe sem jutott eddig, hogy esetleg csak annyira szűk a vezető, hogy csak egy irányban van mozgás. Nekem ugye volt egy méhenkivülim, amire - érthető módon - nem tudták megmondani pontosan mi történhetett. nem működtek rendesen a petesejtet terelő bolyhok, vagy úgy döntött a megtermékenyített petesejt, hogy kiváló beágyazódási hely lesz neki a vezető fala... vagy annyira szűk volt a csatorna?

Nem tudom, de ez a kérdés engem is foglalkoztat.

25923. Parvati42 (válaszként erre: 25922. - SSSzilvi)
tegnap 21:04
Jó hallani rólad 😁 Te a héten mész konzultációra, ugye?
25922. SSSzilvi
tegnap 20:54

Sziasztok Lanyok!

regen voltam a forumon, de minden nap próbáltam olvasni mi van veletek.

Nagyon gratulálok a friss kismamáknak, Maszatcoco, Boci, Pockoska hihetelen hogy ikres mamik lesztek, annyira csodálatos!

Sajnálom akiknek nem sikerült és szorítok mindenkinek, holnapra Akvarellnek és Livinek elsősorban.

Szilva, nekem eddig minden doki azt mondta, hogy stimus hónap, missed ab, méhen kívüli műtét után legalább két hónapot várni kell, mert a hormoneredmények nem adnak valós képet. Ne keseredj el, a szervezetnek időre van szüksége, hogy magához térjen. Persze nagyon nehéz türelmesnek lenni... az idő pedig rohamléptekkel halad.

volt szó azt hiszem D vitamin szint felhozatalról is. Nekem két hónap alatt 3000-4000 NE egységű tabletta naponta használtával az 59-es értéket sikerült 156-ra felhozni. Bár azt mondják a csepp formában szedett D vitamin többet ér, nekem elég jól működött a sima tabletta is. Arra kell ügyelni, hogy a D vitamin zsírban oldódik, így célszerű étkezés után bevenni.

Ma reggel a vérvételes nénivel beszélgettem kicsit pont a D vitamin szintről és ő úgy csinálja, hogy havonta 1 db 30000 NE egységű tablettát vesz be és ezzel is jó szinten tartja a D vitamint. Érdekes, bár szimpatikus nekem, hogy így legalább a "felesleges" vivő anyagot teljesen leredukálja.

Amit még szerettem volna veletek megosztani, hogy Naszódy doktor azt mondta jódot semmilyen formában ne vegyünk magunkhoz, se só, se jódot tartalmazó vitamin formájában. Én azt hittem a jód az autoimmun pajzsmiriggyel küzdőknek nem jó, de a doktor szerint senkinek nincs rá szüksége. A szelénre pedig azt mondta, hogy nyugodtan szedjem, ártani azzal legalább nem ártok, de igazán használni sem fog. (ellenben másik endokrinológus szerint kimondottan jót tesz)

A reverz T3 arányomra (ami most 14) sem mondta hogy probléma lenne.

25921. Macsek7777 (válaszként erre: 25913. - Parvati42)
tegnap 20:35
Köszönöm Parvati. Ha meglelem a megoldást nem titkolom ígérem :).
25920. Macsek7777 (válaszként erre: 25916. - Akvarell)
tegnap 20:35

És akkor ez lesz az első amiből kisbaba születik.

Gondolok Rád is holnap.

25919. Szilva_79 (válaszként erre: 25911. - Ursula33)
tegnap 20:22
Hááát, nem tudom... A referencia érték szerint 1,9 és 12,5 között okés. Mondjuk az biztos, hogy nem magas:) Remélem holnap tudok beszélni a dokival és akkor erre is rákérdezek.
25918. Szilva_79
tegnap 20:18
Hajrá csajok!!! Én is nagyon drukkolok nektek! Várjuk holnap az élménybeszámolót:)
25917. Parvati42 (válaszként erre: 25916. - Akvarell)
tegnap 19:59
🤞🍀😍
25916. akvarell (válaszként erre: 25910. - Macsek7777)
tegnap 17:53
Milyen figyelmes vagy :) 6 leszivott petesejtből 5 volt érett, és 1 kezdett el osztódni, ő viszont szépen fejlődik. Holnap megyünk érte. Livivel bátorítjuk egymást, a leszíváshoz hasonlóan szerintem megint szobatársak leszünk :) Ez az első olyan lombikunk, ahol 5 napos bogyókát kapok vissza, nagyon büszke vagyok rá hogy kitart velünk :) És ez az első, ahol egy fórum is velünk tart, ti veszitek el a fórumdrukk szüzessegem!
25915. T.Livi76
tegnap 16:35
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm! :-)
25914. Parvati42 (válaszként erre: 25895. - Ursula33)
tegnap 16:11
Ági minden okés?
25913. Parvati42 (válaszként erre: 25909. - Macsek7777)
tegnap 16:07

Sajnálom Macsek 😢

Én sem találtam még meg a siker kulcsát, mindenesetre nagyon drukkolok, hogy megleld🤞

25912. Parvati42 (válaszként erre: 25905. - T.Livi76)
tegnap 15:59
Hajrá szerelembe esők, hajrá Livi! 🍀🍀🤞🤞😍😍
25911. Ursula33 (válaszként erre: 25903. - Szilva_79)
tegnap 14:48
Nem kevés az az LH?
25910. Macsek7777
tegnap 14:17

Livi, holnap gondolok Rád, hajrá! :)

Akvarell hogy állnak a babybogyók?

Macs, nagyon sajnálom a sógornődet, de örülök, hogy a pici erőt ad neki. Kívánom, hogy minél hamarabb felépüljön minden szempontból.

Mannamarie gratulálok a férjed unokájához, újabb kisember aki boldogságot hoz a családotoknak :).

Szilva, egyet értek Lindával, tényleg korai volt még a vérvétel, ezen ne idegeskedj.

25909. Macsek7777
tegnap 14:12

Sziasztok!

Nálunk meghiúsult a FET, nem ébredtek fel az embriók. Nagyon csalódottak vagyunk. Most még nyalogatjuk pár napig a sebeinket, majd irány a kivizsgálások. A doki kiírt mindenféle vizsgálatot, trombózis panel, immunológia, kariotipizálás, plusz a szokásos vizsgálatok is lejártak, így azokat is ismételjük. Aztán gőzerővel indul a következő lombik, remélem annak a végén már új élet fogan. Plusz végig gondoljuk mit tudnánk még változtatni, szedni, kenni stb., hogy jobb minőségű embriók legyenek. Ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata, ötlete mit tehetnénk jó szívvel fogadnám a tanácsokat.

25908. Magni1 (válaszként erre: 25897. - Macs777)
tegnap 14:07
Engem szanaszét varrtak belül, és ez nálam is így volt pár napig, de ha ez segítség, szép lassan azért rendeződött.
25907. Excaliburné (válaszként erre: 25905. - T.Livi76)
tegnap 11:43

Szia Livi,

Így legyen🤞🤞🙏🙏❤❤

Linda

25906. Szilva_79 (válaszként erre: 25904. - Excaliburné)
tegnap 11:41
Kösziiii Excaliburné:) Próbálom meggyőzni magam, hogy minden rendben és tényleg korai volt még ez... Eszembe jutott, hogy ugyebár az újbóli próbálkozásra is 2-3 ciklus szünetet szoktak javasolni - lehet, akkor ez sem véletlen. Hívtam a dokimat is, de még nem tudtam elérni. Majd közkinccsé teszem az ő válaszát is.
25905. T.Livi76
tegnap 11:39
Sziasztok! 9-ből 5 petesejt volt érett,abból 2 indult el. Holnap beülti ☺(eddig mindkét alkalommal pont ennyi lett,9-ből 2...) Remélem ez 3. sikeres lesz,nem szeretnék ráadást 🙄
25904. Excaliburné (válaszként erre: 25899. - Szilva_79)
tegnap 10:30

Szia Szilva,

Az endokrinológusom kifejezetten megtiltotta,hogy a missed ab utáni ciklusban bármit is nézzünk.

2 ciklus kihagyást kért a missed ab után.

Szerintem korai volt még nézetni hormonpanelt nálad is.

Linda

25903. Szilva_79 (válaszként erre: 25900. - Ursula33)
tegnap 10:13
Na, az LH-m az tök normális, 4,4 IU/L. Csak hát így közel sincs az FSH-val 1:1-hez arányban. Szerinted van egyáltalán peteérés ilyen magas FSH-val? Ha jól emlékszem, neked monitorozzák a ciklusaidat, ugye? Van erről tapasztalatod? Köszönöm, ha megosztod.
25902. macs777 (válaszként erre: 25898. - Mannamarie)
tegnap 10:11
Köszi a tanácsot, mondom majd neki... Sajnos a baráti társaságomban még elvileg gondosan varrt és itthoni esetben is volt ilyenre példa, nemhogy még egy ilyenben... Igazad van.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook