Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Negatív tapasztalatok az Atkins diétával kapcs. fórum

Negatív tapasztalatok az Atkins diétával kapcs. (beszélgetős fórum)


118. bubuka
2004. márc. 11. 08:49
Ja, és mellette tök sokat iszom!!
117. bubuka
2004. márc. 11. 08:48
Nem tudom, hogy másnál előfordult-e, de mióta csinálom a diétát, lassan egy hete, annyira száraz a torkom, hogy nem is tudok néha megszólalni! Normális ez?
2004. márc. 11. 08:06

Segítség!!!!!!!!!

Sziasztok István vagyok.2 hete kezdtem el a diétát minden szabályt szigorúan betartok, 8 kilót fogytam. Jól érzem magam, jól esik a mozgás, szinte minden jó egyet leszámítva, a /szexuális ingerem és a potenciám/ egyre csak csökken.A feleségem már azt mondta, hogy neki ilyen áron nem kell, hogy lemenjen a pocakom.Komolyan kétségbe vagyok esve, most mi legyen- hagyjam abba? Légyszives segítsetek, a könyv erről nem ír semmit, angolul meg nem tudok, hogy az Atkins oldalát megnézzem. Férfiak válaszát is várom, mert lehet, hogy nálunk másabb. Előre is köszönöm a segítségeteket István.

Gratulálok Hoxának a honlapért.

115. a23f2cd73b (válaszként erre: 112. - Hoxa)
2004. márc. 11. 07:03

Szia Hoxa.

Vedeltem a vizet(egyébként is elég sokat iszom) és Pharmaton vitalt szedek.Szóval nem tudom, hogy mi lehet a gond.A kilócskák is szépen mentek le. Az egyetlen amit nem tartottam a sportolás volt, arra nem volt naponta időm/energiám.


114. Hoxa (válaszként erre: 113. - Lyukasora)
2004. márc. 10. 21:49

De Keves Lyukasóra, ez csak az első fázisod, nem? Nem ezt kell élethosszig csinálni, hanem majd a negyediket, ahol sokkal, de sokkal több mindent szabad, az egyéni tulajdonságaidnak megfelelően.

Hoxa

2004. márc. 10. 21:47

Sziasztok!

Van köztetek olyan aki régebb csinálja ezt a diétát szeretném tudni ,hogy meddig jutott vagy szeretném ha meggyözne a helyességéről ez aharmadik hetem lement 5 kg aztán napokig semmi aztán egyből 1 kg. és másnapra vissza jött az 1kg és nem tettem semmmi helytelent nem ettem semmilyen tiltott dolgot és mégis, nagyon csalodott vagyok .(igaz,hogy mensesem van talán ez az oka?!)Sokat gondolkodom,hogy jo-e a diéta mindenesetre nem tudom elképzelni az életemet csak ezekkel az ennivalokkal ez igy nagyon sívár.Kérlek ha van valakinek nagyobb tapasztalata gyözzön meg nyitott vagyok

112. Hoxa (válaszként erre: 111. - A23f2cd73b)
2004. márc. 10. 21:00

Szia Hógolyó!

A szokásos kérdésekkel jövök megint :)

Ittál eleget? (min. 2 liter)

Vitaminok, ásványi anyagok?

Hoxa

2004. márc. 10. 20:24

Szia Mindenki!

sajnos megint rossz tapasztalaim vannak. Múlt hétfőn kezdtem az Atkinst. Az elején rosszul voltam(szédülés, hányinger, fejfájás), ami szépen elmúlt pár -iszonyú- nap után. Na tegnap ismét előjött.Élni sem volt kedvem olyan szörnyen éreztem magam.Azt hiszem nem az én szervezetemnek találták ki ezt a diétát, most kicsit átalakítva folytatom.Nagyon hiányzik a tej és a gyümölcs- R-go valahogy szorítok nekik egy kis helyet. Remélem sikerül.

Nektek kitartás továbbra is!

110. f954ece72f (válaszként erre: 109. - 5b2a2664f3)
2004. márc. 10. 16:12
Ancsi! Azért látogass el hozzánk ha teheted..tudod egységben az erő:))
109. 5b2a2664f3 (válaszként erre: 108. - F67c293441)
2004. márc. 10. 15:57

Szia nyusz!

Én sem szó szerint tartom be mert egy kicsit átlett alakítva hozzám.Hát már nem tudom,hogy miben bizzak de 10 nap -5kg jót tett a lelkemnek.

Attkinszfélét sajnos nem bírtam pedig van bnne igazság.Ez van.Neked és mindenkinek további kitartást.

108. f67c293441 (válaszként erre: 105. - 5b2a2664f3)
2004. márc. 10. 15:42
Ancsika! Kívánom, hogy sikerüljön Neked ez a diéta mert nekem nem jött be és ráadásul hónapokig a tejfölre és a narancsra sem tudtam ránézni.
107. 5b2a2664f3 (válaszként erre: 106. - Hoxa)
2004. márc. 10. 15:18

Szia!

Én imádom a kétszersültet és legalább olyan mintha kenyérféleséget ennék.

Ez csak 1hónapig csinálom bevezetésképpen.

Utána már jobb lesz.Végül is a lényeg,hogy sem Kcal sem Ch nem kell teleenni magamat és ez már több mint a semmi.

Bár lehet,hogy 2hét is elég majd a doki eldönti.

106. Hoxa (válaszként erre: 105. - 5b2a2664f3)
2004. márc. 10. 15:11
Ezt én is csináltam. Hatásos volt, csak hosszútávon nem bírtam, mert egyhangúnak éreztem és megutáltam a kétszersültet. :)))
2004. márc. 10. 15:09

Sziasztok!

A diéta neve Level Diéta egy kicsit átalakítva hozzám.

A mindmegette.hu is megtaláltam tegnap úgyhogy azt bemásolom nektek.


REGGELI - minden napra!!!

1 narancs

2 kétszersült

1 csésze kávé vagy tea (max. édesítővel)



1. nap


EBÉD

1 narancs

1 tojás

1 tejföl

2 kétszersült

1 csésze kávé vagy tea


VACSORA

2 paradicsom

1/2 fejessaláta

2 tojás

2 kétszersült

˝ tejföl



2. nap


EBÉD

1 narancs

1 tojás

1 tejföl

2 kétszersült


VACSORA

6 dkg tatárbifsztek

1 paradicsom

1 narancs

1 kétszersült

˝ tejföl

1 csésze tea vagy kávé



3. nap


EBÉD

1 narancs

1 tojás

1 tejföl

1 fejessaláta


VACSORA

3 szelet párizsi

1 narancs

1 kétszersült

˝ tejföl

1 csésze tea vagy kávé



4. nap


EBÉD

12,5 dkg túró

1 paradicsom

1 csemegeuborka

1 kétszersült


VACSORA

6 dkg tatárbifsztek

2 paradicsom

1 kétszersült

1 alma



5. nap


EBÉD

20 dkg gépsonka

1 paradicsom

1 kétszersült


VACSORA

25 dkg vízben főtt zöldség

1 paradicsom

1 tojás



A DIÉTA UTÁN MINDEN HÉTFŐN:


REGGELI

1 pohár citromos víz


EBÉD

1 alma

1 kétszersült


VACSORA

1 tojás

1 paradicsom

1 kétszersült


Narancs helyett éhetek almát,ananászt vagy mindeggy mit csak gyümi legyen.

Tejfől helyett ehetek kefírt,joghurtot.

A tatárt nem szeretem ezéri husit sütök,párolok.

Kétszersült amit vettem BOLLETJE Light Crisp Toasts.1 csomag 100g 20db van benne.1db Kcal 31,Prot 1,1 CH 5,8,zsír 0,4.Hát kenyér helyett jobb és még fincsi is.Ha 2db ír én akkor is 1 kétszersültet eszek.Nagyon figyelek arra,hogy se a napi Kcal ill Ch ne haladjam meg.

Hát halálra zabálni ezzel sem fogom magam de 1 hónap mulva megint megyek és újjabb diétát kapok.Nöni fog a választék.

A baleset miatt megfogadtam,hogy nem ugrok fejest egy diétába csak orvosi ellenörzés mellett ill ami nem tesz tönkre és nem árt.Inkább lassan de biztosan.Megtanulok türelmes lenni.Egyébként így is fele annyi Ch eszek meg naponta de nem hírtelen csökkentem.Ugyhogy Attkinsz papa zseni volt de nem vagyunk egyformák és a napi 20Ch nagyon nagyon kevés.Csak számoljátok ki egy átlagos napi kajcsitokat(diéta elöttit)amikor jol laktatok.Na azt felezzétek meg és ha utána csak a felét eszitek meg Kcal ill Ch-ban máris fogyni fogtok.Kb:így mondta az orvosom.

Hú de sokat irtam.Na nem fárasztalak titeket tovább.Azért szurkolok nektek és sok sikert.

És olvasgatlak titeket.

Sziasztok.


104. f954ece72f (válaszként erre: 103. - 09f469d1dc)
2004. márc. 10. 11:08

Szorítok Neked Ancsi és gyere minél hamarabb.

Segits rajtunk, az isten is megsegít.

Szeretném látni én is a diétád, ugye megteszed, hogy felteszed?:))

Pusza és gyógyulást!

103. 09f469d1dc (válaszként erre: 101. - 5b2a2664f3)
2004. márc. 10. 10:51
Szia Ancsika30. Nagyon örülök a "látogatásodnak" és főleg hogy sikerült találnod megfelelő diétát. Csatlakozva Hoxa kéréséhez ha lehetséges tedd közzé a diétádat. Sok sikert és zsírégetést kívánok, de elsősorban gyógyulást.
102. Hoxa (válaszként erre: 101. - 5b2a2664f3)
2004. márc. 9. 19:32

Szia Ancsika!!!!!!!!

De jü, hogy hallunk rólad, pont gondoltam rád tegnap.

Örülök, hogy gyógyulgatsz és hogy találtál egy alternatív megoldást és nem keseredtél el.

Sajnálom, ami történt, tényleg :(


Az a napi 50-60g ch is nagyon jó érték, szerintem.

Lehet, hogy sokakat érdekelni fog, úgyhogy ne tűnj el megint :))


Pusza és ölelés:

Hoxa

2004. márc. 9. 19:23

Sziasztok!

Üdv a régi és új fogyisoknak.Gondoltam elmondom nektek,hogy szépen gyógyúlgatok itthon.

Sajnos a balesetemet a fogyi okozta nem bír a szervezetem ezzel a fajta étkezéssel ezért szédűltem le a lépcsőről.

De találtam egy másik diabetológust aki egy klinikai diétát adott nekem egy kicsit átigazítva az én igényeim szerint.

Ahogy számolgattam 1napi CH 50-60 között van a Kcal pedig 1000-1200 között.

És 10 nap alatt 5kg szabadultam meg.1 hónapig szigorúan kell betartani utána is csak ésszel lehet enni.(kegyér,süti stb)

Azért nektek további kitartást kívánok és sok sok Kg minuszt.

Sziasztok!


100. flo (válaszként erre: 99. - Hoxa)
2004. márc. 9. 15:07
Ki az aki sárga cédulás??
99. Hoxa (válaszként erre: 98. - 1d1ca5cb3a)
2004. márc. 9. 15:04

:)))))

Én nem éreztem az első két hétben szellemi leépülést, lehet, hogy tényleg nem lehet lejjebb épülni? :))) Szegény 1 db agysejtem (mert ugye nő vagyok) most meg már jól megél a ketonokból is.

98. 1d1ca5cb3a (válaszként erre: 93. - Hoxa)
2004. márc. 9. 13:49
Motívációm: Úgy érzem ennél hülyébb már ugysem lehetek!!! :-)))
97. flo (válaszként erre: 91. - Spagoca)
2004. márc. 8. 13:52

Szia Spagóca valamitől nagyon besokalt a szervezeted.Nekem egy két pattanásom jött ki és száraz a bőröm,más ezzel kapcsolatos gondom nincs.

Kiváncsian várom mit mond a doki!UGYE MEGÍROD!

96. flo (válaszként erre: 94. - Lbj)
2004. márc. 8. 13:49
LBJ: Ezek jók,de nem igazán bírom egyiket sem.Amig ehettem gyümölcsöt nem voltak ilyen gondjaim,de azért nem vagyok "betojva" egy-két kis problémától.Fogjuk fel a jó oldalát!(Kevesebb wc-papír fogy)
95. flo (válaszként erre: 92. - Zsuzska)
2004. márc. 8. 13:45
sziasztok csajok!AMENNYIBEN ez így van Zsuzska akkor (lipóton) a zárt osztályon találkozunk.
94. Lbj
2004. márc. 8. 13:36

FLO! Székrekedésre nekem a napi 2 teáskanál étkezési korpa jött be.


Juli! Probáld ki a "zsiros -olajos" kaja után 1-1 pohár kombuchát ( hátha bejön , az ize a cefréhez hasonlít de nagyon jó hatása van a gyomorra ).


Amikor étolajjal főztem viszketett a bőröm és tiszta ragyás lett az arcom. Kb. 10 hónapja áttértem a libazsirra kb. 2 hét elteltével minden kellemetlenség megszünt. Csak a salikhoz használok olajat (olivát).


A böröm nekem is szárazabb lett mióta belefogtam a diétába, de nem foglalkoztam vele, mert nekem minden tavasszal szárazabb a bőröm egy-két hónapig ( lehet, hogy neki is tavaszi fáradtsága van).

93. Hoxa (válaszként erre: 92. - Zsuzska)
2004. márc. 8. 12:04

Egyéb infók / Ketózis


"Az agy, amely normál esetben kizárólag glukózt használ, 2-3 hét alatt áll át arra, hogy majdnem kizárólag keton testeket használjon energiaforrásként. Az agy anyagcseréjének ez az időbeli késése némi magyarázatra szorul. Ez okozza, hogy a ketogén diétához való alkalmazkodás első hetében valamelyest csökkenhet a szellemi tevékenység. Ezért a ketogén diéta nem mindig a legmegfelelobb forma azok számára, akiknek a munkája nagy szellemi aktivitást igényel. "

2004. márc. 8. 09:38
Vitassunk már meg valamit: kíváncsi lennék a véleményetekre: Azt olvasom, hogy a mi 20 g szénhidrátbevitelünknél sokkal több kellene az agynak a működéséhez. Nem lesz ennek valami visszaütője?
2004. márc. 7. 22:45
sziasztok. Én kb 1 honapja kezdtem el az Atkins diétét és 2 hét múlva a bőrgyogyászaton kötöttem ki. Fogytam 4 kg-ot, de valamitöl viszketö ,csalánszerü kiütések jöttek ki rajtam, mindig máshol.Fehérje allergiám soha se volt.Most csináltak egy tesztet ami 2 hét mulva lesz kész.Nektek nem volt ilyen?
90. Bodsa (válaszként erre: 89. - Flo)
2004. márc. 7. 19:12
Hát jó kérdés, talán a több zsírtól jön ki(olaj). A bőrt annyira nem értem, én pl sokat iszom. De nem sok tapasztalatunk van még. Amúgy lehet h allergia, vagy besokall valami kajcsira.
89. flo (válaszként erre: 88. - Bodsa)
2004. márc. 7. 17:23
A pattanásaim nekem is elő jöttek,csak a bal arc részemen( ez nem vicc),vagy méregtelenít a szervezetem vagy allergiás vagyok a sok csirkére amit mostanában eszek. Az egész testemen a bőröm ki van száradva,biztos keveset iszok.Vagy más lehet az oka? : )

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook