Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Negatív tapasztalatok az Atkins diétával kapcs. fórum

Negatív tapasztalatok az Atkins diétával kapcs. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
358. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 356. - Kk)
2008. júl. 14. 11:21

Ejha!!!! Így az éterben, vizsgálat nélkül ilyen pontos diagnózist felállítani valódi profizmusra vall :)


A vesefájdalomnak nagyon sok oka lehet. Olvass utána!

357. sarkanylany (válaszként erre: 356. - Kk)
2007. júl. 8. 07:25

Köszönjük a figyelmeztetésed, már átültetési programban az első helyen szereplünk...

különben kutya bajunk :)))

356. kk
2007. júl. 7. 16:10

üdv!

a vesefájdalom oka hogy az atkins diéta fehérjealapú diéta, a veséd pedig a fő fehérjelebontó szerved. egyszerűen túlterhelted a veséd a sok fehérjével, ezért fáj. olvass utána. Üdv!

355. Timus (válaszként erre: 352. - Gyöngyi)
2005. nov. 12. 07:37

Szia Gyöngyi!

Neeeeem:-) Nem hordok ilyen cuccukokat! Nem állnának jól:-))

354. zse pi (válaszként erre: 353. - En26)
2005. nov. 11. 19:25

Szia Én26!

Köszönöm a válaszodat, ezzel megerősítetted a gyanumat. Néha becsúszik olyan nap, amikor 1,5l folyadék csúszik csak le, aztán másnap már fájt is a vese.

353. En26 (válaszként erre: 347. - Zse pi)
2005. nov. 11. 18:27

Szia Zse pi!

A második kérdésedre nem tudom a választ, ezt tényleg egy orvos tudná megmondani.

Szerintem a pisilés nem terheli a vesét,hiszen ez a dolga, hogy ki választodjon a méreg anyag. Az Atkins diéta igen vizhajtó hatásu, és ha nem iszol eleget a méreganyag nem tud távozni és valószinű, hogy ezért fáj a veséd. Ezért fontos hogy sok folyadékot igyál, ezzel mosódik át a vese! Szerintem mindenki sokat pisil aki betartja az előirt folyadék fogyasztást.

Ez csak az én véleményem, illetve tapasztalatom, ha ugy érzed, hogy a folyadék fogysztás nem segit, akkor feltétlen menj el orvoshoz!

Ez a mennyiségű C vitamin pedig nem sok nyugodtam szedheted, egyébként a felesleget meg úgy is kipisiled, mert a C vitamint nem raktározza a szervezet.

352. gyöngyi (válaszként erre: 350. - Timus)
2005. nov. 11. 16:32

Szia Timus!

Mostanában elég sokat lehet hallani a tiedhez hasonló problémát(vese). Nem tudom te most hány kiló vagy,és milyen cuccokat hordasz,de nagyon sok lánynak a csípőnaci és a "haski" póló okozza...Állítólag tavaly télen több ezer fiatal lánynak volt vesemedence gyulladása!

351. Hoxa
2005. nov. 10. 14:11

Az orvos felvetéssel nagyon egyetértek. Jól jönne, ha lenne valaki. De nekem sajnos nincs ilyen ismerősöm :(

Esetleg ha valaki ismer olyan orvost, akinek van néha erre energiája, ideje és rugalmas pl. az atkinst illetően, az nagyon tuti lenne. És persze aki jószándékból elvállalná... Sajnos ritka az ilyen, de talán nem reménytelen.

350. Timus
2005. nov. 10. 10:37
Hmm... őszintén megmondva, mostanában egy pár hónapja igen vese fájós lettem. Egy kis hideg és már rögtön alig bírok menni is:-( Én az Atkins mellé nem szedek vitaminokat. Most B6-ot igen, mert a lábaim megint görcsölnek néha. De próbálok sok zöldséget enni és változatosan kajálni.
349. zse pi
2005. nov. 10. 10:29

Lehet, hogy nem ártana tényleg néha 1 doki, aki átolvasná a kérdéseket, aztán néhanapján válaszolna.

Én reméltem, hogy nem egyedi az esetem, és valaki, aki jobban ért hozzá, mint én, vagy hasonló cipőben jár, leírja a tapasztalatait, tanácsait. De eddig elhanyagoltnak érzem magam, meg egy kicsit csalódottnak. Lehet, hogy ok nélkül, és tényleg egyedi eset vagyok, bár ezt kétlem.

348. Timus
2005. nov. 10. 10:20
hűűha! Hát olyanokat kérdezel szerintem, hogy erre inkább egy orvos tudna válaszolni! Talán nem lenne hülyeség néha egy hozzá értő orvost meghívi a fórumba! Szerintetek?
347. zse pi
2005. nov. 7. 12:02

Sziasztok!

Elég melyről kellett előásnom ezt a topikot, de szükségem lenne a tanácsaitokra.

1, Időszakosan előjön a fájdalom a vesémben. Tapasztalataim alapján akkor, ha nincs meg a napi 2l folyadékmennyiségem. Viszont, ha sok folyadékot iszom, akkor sokat is kell wc-re járnom, amivel elvileg erőltetem a veséimet, vagy nem?

Kb napi 250-300mg C-vitamint szedek, amit nem ajánlanak vesebetegeknek. Tudom, én nem vagyok vesebeteg, csak fájós vesés:)) Most akkor szedhetem, vagy nem?


2, Állandóan a legerőssebb ketózist mutatja a teszt, és olvastam, hogy az nem a legjobb dolog. A Ch-szintemet meg még nem nagyon szeretném növelni, mert kb max1kg-ot fogyok csak hetente, és még5kg hátravan a kitűzött 10ből(ma kezdtem a 8.hetemet)

Milyen mértékben terheli a ketózis a szervezetet? Nem lehet, hogy összefüggésben van a vesefájásommal?


Válaszokat előre is köszi!

Zs.

346. Hoxa (válaszként erre: 345. - Edvina)
2004. jún. 11. 11:41

Szia Edvina!

Van egy Ketoncsík topik, abban több tippet is kaphatsz róla.

Hoxa

345. Edvina
2004. jún. 11. 11:28
Hol lehet keton csikot beszerezni ??
344. 70816934ea (válaszként erre: 343. - 70816934ea)
2004. jún. 11. 11:05
Én még valahogy nem fogyok. De majd csak beindul. Már várom a hétfot, hogy valami pozitívat írhassak. Holnap készulok Gyorbe mályvateát venni, ha valamit kivisz belolem, már attól is konnyebbnek kellene lennem. Orulok a sikereiteknek.
343. 70816934ea (válaszként erre: 342. - 70816934ea)
2004. jún. 10. 08:57

Hellóka!

Hát mit mondjak? Jó-jó, de azért lehetne jobb is.

A ketoncsík tegnep reggel lilás árnyalatot kapott, ma 1 kockával arrébb csúszott. Talán 3 nap múlva belilul tisztára. Remélhetoleg a zsírégetés beindult. Kitartást mindenkinek!

342. 70816934ea (válaszként erre: 341. - 4726e582cf)
2004. jún. 9. 09:29

Sziasztok!

Hát tegnap annyira de annyira fel voltam dobva, talán ezért nyomtam mellé a gombot. Éspedig:

1.,Írtatok nekem. Ez annyira felemelo érzés, akkora biztatás, hogy pont velem is torodtok, hogy na. Koszi-koszi.

2., Még nem árultam el (bocsi), hogy Szlovákiából vagyok. Az egész Pozsonyt korbetelefonáltam a ketoncsíkért. Persze mindehol ismerik, de sehol sincs, mégcsak tanács se. Nagyon szomorú voltam. Erre tegnap bemegyek a kozeli gyógyszertárba, ahova járok, és mit látok, a pult alatt ott vár rám a ketoncsík. Hát végigmosolyogtam az utat a munkáig oromomben.

3., A párom elvitt a kozmetikei uzletembe, és vettem magamnak egy 28 napos sejtmegújító szérumot arcra.

Hát igazán mondom, ennyi jótól a fellegekben jártam. Otthon boldogan korbepucoltam az ablakokat. A diétát rendesen betartottam, reggelre világos lila lett a négyzet (igaz csak pár perc múlva). De ez is felvidított.

Hát ennyi. Nagyon orulok Nektek. Ilyen távolságból talán sosem találkozunk, de nagyon szeretlek Titeket. Így kozosen a test fogy, a lélek annál inkább telítodik. Puszi mindenkinek!

341. 4726e582cf (válaszként erre: 338. - 70816934ea)
2004. jún. 9. 07:00

Nem, nem jött leveled, még privibe sem. :-(

Írd le még eccccer léccci!

Köszi!

340. Hamzus
2004. jún. 8. 18:34

ÉN egy hétig csináltam, de csak egy kiló ment le, de legalább centibe több, még nem adom fel, mert lehet, hogy a menzeszem miatt nem "olvadta" el!

Még bizom!

339. zazuka (válaszként erre: 338. - 70816934ea)
2004. jún. 8. 15:37

:)

Én jártam már úgy, hogy rápriviztem valakire, pedig csak válaszolni akartam. Te nem így jártál?

338. 70816934ea (válaszként erre: 337. - 4726e582cf)
2004. jún. 8. 14:10
Hát az elozo levelem nem jelent meg. Rosszul kuldtem el?
337. 4726e582cf (válaszként erre: 335. - 70816934ea)
2004. jún. 8. 12:29

Szia Sikra!

Szívesen! Nálunk is így alakult. Bár a húgom húzza a száját, de apám boldog, hogy több zöldet eszünk (bár sosem mondta, hogy többet szeretne enni) és egyáltalán nem éhes. :-)

Húh, én nagyon sokat szeretnék fogyni. Talán 1-2-en ha vagyunk itt túlsúyosak. 60-65 kg szeretnék lenni, azaz eddig az a cél, de aztán, hogy abból még mennyit tudok lefaragni nem tudom, vagy, hogy egyáltalán kell e majd belőle faragni. Remélem elérem ezt a célt. :-)

Mozogni eddig is mozogtam, ugyanis van egy nagytestű kutyám, akivel sétálni kell menni. :-) Egyenlőre ennyit gondoltam, talán még beiktatom a szobabicajt is 1-2 nap :-)

Amúgy most kezdtem 4-én a diétát :-) még nem álltam azóta a mérlegre, de remélem, hogy fogytam :-)))) majd pénteken mérem megint, mert az elmólt fogyijaimkor állandóan a mérlegre ugráltam és kész voltam, ha semmi sem ment le egy nap alatt, így legalább lesz sikerélmény. :-)

336. Hoxa (válaszként erre: 335. - 70816934ea)
2004. jún. 8. 11:50

Sikara:


Mondjuk nálunk csak kettőnkből áll a család, de úgy oldottam meg, hogy volt otthon mandula, meg túró, ilyesmik. És amikor a párom chipset evett, akkor én pl. mandulát. Főzéskor csináltam köretet a húsokhoz, csak épp nem ettem belőlük. Egy idő után már nem is érdekeltek a krumplidarabok. Elmúlik a ch függőség és sokkal könyebb kitartani. :)


Most ráadásul 2 hétre bevontam a férjemet az Atkinsbe :)) Csak egy pici pocak leadás miatt. Ugyanazokat eszük. Tök jó!!


Hoxa

335. 70816934ea (válaszként erre: 334. - 4726e582cf)
2004. jún. 4. 09:10

Szia Fawkesgirl!

Koszi a tanácsot! Nagyon beletaláltál. Mármint abba, hogy az egész család bevonható a diétába. És ha valami édességhez nyúlnak, én majd a nassolás helyett Rátok gondolok, remélhetoleg így nagyobb lesz az onfegyelem. A mozgásom is otthon megvalósítható lenne, talán hétfotol sikerul elkezdenem. Te mennyit tornázol? Mennyit szeretnél fogyni?

334. 4726e582cf (válaszként erre: 333. - 70816934ea)
2004. jún. 3. 17:00

Szia Sikra!

Szerintem vond be a családodat is. Mindenki azt egye, amit te, csak több szénhidráttal. Ha meg rájuk is rájuk fér, akkor meg nem árthat.

Én is így fogok eljárni, holnaptól. Mindenki azt kapja, amit én eszem, így nincs vita és elcsábulás. :-)

Sok sikert! :-)

333. 70816934ea (válaszként erre: 332. - Heppi)
2004. jún. 3. 13:42
Jó Neked! Én úgy kb. 1 hónapja próbálom elkezdeni, napkozben még menne is, de aztán otthon keveset, de mindig bunozok. Nagyon el vagyok keseredve. Hogy fogjak hozzá? Adjatok valami lokést!
332. Heppi
2004. máj. 26. 08:06

Sziasztok !


Én január közepe óta csinálom, 10 kilónál tartok .

Igaz, hogy nem tartom annyira szigorúan, néha néha egy kis sütiről nem tudok lemondani.

2 hete voltam általános labor vizsgálaton, a cukrom és a koleszterinem az alsó határon van.Nagyon élvezem a diétát. Soha nem éhezem és mégis fogyok. Nekem csak jó tapasztalataim vannak .

331. Emy
2004. máj. 25. 23:20

Sziasztok!!


Ez sajnos a bármelyik fogyókúra tünete, az immunrendszer legyengül, mégha szedsz is vitamint, és sajnos sokkal fázósabb vagy.... ez az én tapasztalatom.... :(

330. vangogh
2004. máj. 25. 22:59
Rohadtul fázom én is, de szerintem közrejátszik, hogy nincs igazán meleg. Azon gondolkodtam ma, hogy visszakapcsolom a fűtést. Most vastag kötött garbóban ülök itt és rendesen didergek. Csak az a furcsa, hogy a többiek a családomban nem érzik amit én :)
2004. máj. 25. 19:57
Haliho!! Most azt én nem tudhatom, hogy a diéta miatt van e, de az újra kezdéseimmel egybeesik az a tünetem, hogy fázom, jéghideg a kezem lábam!Azt tudom, hogy a vérkeringéssel lehet kapcsolatban, aztán tovább...??? Nincs fűtőanyag???
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook