Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Napló-pótló fórum

Napló-pótló (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
214. kisgé (válaszként erre: 213. - Anduca)
2006. dec. 5. 11:35

Igen, majd januárban megcsinálja, de az a jó, hogy nincs több rossz fogam, minden szép és jó.:)))


A zabkorpásat érdemes, mert isteni finom. Lehet belőle édes, vagy sós lepényt csinálni:

70 g zabkorpa, 1 egész tojás, annyi tej, hogy sűrű massza legyen, kb. 1,5 dl. Aztán vagy só, avgy édesítő.

Én a sósból szoktam gírost csinálni, megsütöm a lepényt és rá a kis falatokra vágott sült csirkemell, fokhagymás tejföl, paradicsom, lilahagyma, hát isteni!!!!

213. anduca (válaszként erre: 212. - Kisgé)
2006. dec. 5. 09:35

Akkor gyorsan végeztél :)

A zabkorpás palacsinta receptjét én is eltettem, ki fogom próbálni. Vagyishogy az zabpehelyből van.

Tej+zabpehely a reggelim majdnem minden nap :) Én fél fogyókúrán vagyok :) Csak igyekszem egészségesen táplálkozni, ami általában csak félig sikerül :))

212. kisgé (válaszként erre: 211. - Anduca)
2006. dec. 5. 09:16

Jó reggelt!


Fogdokinéni kiröhögött, hogy ezen paráztam, azt mondta simán betömi, de nem most, mert most sokan vannak. Rákent valami gyorsan kötő pasztát, kvázi ideiglenes tömésként, így nem érzékeny a hidegre és január közepén kell mennem.:)))) Hamar végeztem is, nem zsibbadt a képem órákat, szerintem király.

Nem sütöttem, mert őrült fogyiban vagyok, csak zabkorpás palacsintát, meg tejbe zabkorpát, abból is keveset.

Amúgy tk lisztből szoktam opiskótát sütni és light pudinggal öntöm nyakon. Majd valamelyik nap megsütöm!:)))

211. anduca
2006. dec. 5. 08:14

Jó reggelt! :)

kisgé: A fogdoki néni rendbe rakta a fogaid? :)

Tényleg, hétvégén sütöttél sütit? Milyen sütit?

210. kisgé (válaszként erre: 209. - Anduca)
2006. dec. 4. 11:46

Nemfélek, mert ez egy nagyon jó fogdoki néni. Egy tünemény, soha nem fáj semmi és mindig szépen mindent elmond és megcsinál.

Hát, időnként el kell menni.:)))

Jó kis buli lehetett!:))

209. anduca (válaszként erre: 208. - Kisgé)
2006. dec. 4. 10:11

Nem félsz a fogdoki nénitől? :))

Nekem is be kell terveznem a fogdokit. Ezen a héten berendelem magamat hozzá, mert már régen voltam...

Nem vette zokon, ő azon szórakozott, hogy én hogyan elvagyok a gyerekekkel :) De aztán vele is táncoltam :) amíg el nem loptak tőle a gyerkőcök :)

208. kisgé (válaszként erre: 207. - Anduca)
2006. dec. 4. 10:06

Hát ráharaptam valamire és letört. Már belül szuvas volt, nem fájt előtte, ma megyek fogdoki nénihez.


:) Szegény párod!:) Nem vette zokon?

207. anduca (válaszként erre: 206. - Kisgé)
2006. dec. 4. 09:49

Akkor jó, hogy elvoltál! :)

Hogy történt a fogletörés? :))

Hát igen, úgy elterelték a figyelmemet, hogy a páromról el is felejtkeztem, aki ott ült a széken az asztalnál és csak messziről figyelt, hogy bolondulunk. :)) Táncoltunk, lufikat dobálgattunk. 1-2 óra múlva eszembe jutott, hogy ő is ott van valahol, aztán beintegettem neki :))

206. kisgé (válaszként erre: 205. - Anduca)
2006. dec. 4. 09:41

Jó reggelt!


Csendesen telt a hétvégém, de jó volt. Takarítottam, dumáltam MSN-en vagy 4 órát egy itteni fórumlakó csajszival, aki Ausztráliában él, közben letört az egyik fogam...:))) Másnap vásárolni voltam, meg mamát látogatni, főztem, mostam, takarítottam, vasaltam és elvoltam.:)


Tök jó, azért jó a gyerekekkel, mert teljesen elterelik a figyelmet és olyan jó arcok, úgy tudnak örülni, van humoruk......

205. anduca (válaszként erre: 203. - Kisgé)
2006. dec. 4. 08:09

Sziasztok!


kisgé: remélem, hogy minden oké :)

Hogy telt a hétvége? Ugyeskedtél?

Én szombaton egészen este 8-ig buliztam a gyerekekkel :) Volt műsör, kaja és sok tánc :) A gyerekek teljesen megizzasztottak, úgy kiugra-bugráltam magam :) Aztán már nem is mentem sehova.

204. kisgé (válaszként erre: 201. - 2db8a1ae1c)
2006. dec. 1. 15:43

Szia!


Gratulálok a vizsgádhoz és nagyon jó 7végét kívánok!


g

203. kisgé (válaszként erre: 198. - Anduca)
2006. dec. 1. 15:43

Jaj, de, a lencsefőzeléket ismerem.:))) Majd én megcsinálom liszt nélkül, vannak módszereim!:)))

Majd nem ezt csinálom!

Jó ötlet, fogok sütni piskótát, teljes kiőrlésű lisztből szoktam, azt imádom is!

Most már megnyugodtam, majd csinálok valamit!:))


Na, ez tök jó, legyél angyalka, én imádok gyerekkel foglalkozni!!! Meg a bár sem rossz progi!:))

202. anduca (válaszként erre: 201. - 2db8a1ae1c)
2006. dec. 1. 13:39

Akkor Te már lassan mész...

Én 4-ig vagyok minden nap, vagy tovább, ha sok a munkám. Ma 4-ig :)

201. 2db8a1ae1c (válaszként erre: 200. - Anduca)
2006. dec. 1. 13:36
Péntekenként csak fél2-ig dolgozom. Ilyenkor van időm és lehetőségem elintézni vásárlásokat, és amiket elmulasztok hétközben. És te meddig vagy?
200. anduca (válaszként erre: 199. - 2db8a1ae1c)
2006. dec. 1. 12:52

Szia!

Bizony, már rég jártál itt.

Akkor Te sem unatkozol :) Nekem is sok munkám van. Ma meddig dolgozol?

2006. dec. 1. 12:30

Sziasztok! jól vagytok? hú, de régen nem voltam :(

Sikerült a vizsgám, és ezerrel munka-munka.

198. anduca (válaszként erre: 197. - Kisgé)
2006. dec. 1. 10:36

A lencsemártás receptje nem biztos, hogy neked bejön, mert "anyusan" csinálom, az azt jelenti, hogy nem valami egészséges, fehér liszt is kerül bele...

Átmosom a lencsét, beleteszem a forró vízbe, megsózom, megborsom, megízesítem, teszek bele egy gerezd fokhagymát, majd hozzáöntöm a felkarikázott virslit. Lefedem, hogy puhuljon. Kb. 15 perc múlva rántást készítek - liszt+tej+piros fűszerpaprika, hozzáöntöm, megkeverem.Még pár perc és kész.

Valaki tesz bele ecetet is és babérlevelet is, de én azt kihagyom.

Nem szoktál ilyet csinálni? Amúgy hívhatjuk lencsefőzeléknek is... :)

Amúgy pár perc alatt elkészült, ezzel nem fogod tudni magad nagyon elfoglalni... :)

Sütni szoksz? Engem elég gyakran elkap a sütési láz és olyankor mindig sütök valamilyen sütit, még ha én nem is eszem belőle, csak 1 db-ot :) A többit megeszi a család vagy elosztogatom. A sütéssel elmegy nagyon sok idő, főleg, ha bonyolult sütit csinálsz. Utána meg jól érzem magam, hogy milyen ügyes voltam, elkészítettem ilyen bonyolult sütit :)) és mindenkinek ízlett is :)

Ja, nekem sincs programom hétvégére...

1 valami eszembe jutott: a barátom apukája szervez a tűzöltóknál Télapó ünnepséget gyerekeknek. Oda elnézünk, mert a barátom hugicája nagyon szeretné, hogy elmenjünk, beöltözik angyalkának :) De ez se valami hosszadalmas program. Azonkívül nekem is még a takarítás és a főzés jut. Ki kell találnom, mit főzzek..., talán még sütni is fogok. A barátom említette, hogy ha lenne kedvem, elmehetnénk egy bárba, ahol valami diszkó féleség lesz. Abba a faluba, ahol ő nőtt fel. Hát, nem is tudom...

OOO, kicsit hosszúra sikeredett :)))

197. kisgé (válaszként erre: 196. - Anduca)
2006. dec. 1. 10:03

Hm...lencsemártás jól hangzik!!!! Azt hogy csinálod!!!!

Most kedvet kaptam, főzni fogok a hétvégén, azzal elleszek egy darabig.


Ja, mindenki depiben fetreng, mert épp szakított, meg épp nemtudommivan.....meg ilyenkor én is valahogy kedvtelen vagyok és persze semmi nem jó.:))) DE, nem sírok itt tovább, valahogy összekaparom magam!:)))))


Ti mit csináltok 7végén?

196. anduca (válaszként erre: 195. - Kisgé)
2006. dec. 1. 09:52

Lencsemártást virslivel. Gyorsan összekellett dobnom valamit a családnak este fél 7-kor. Anyu még nem volt otthon, apu nem főz, a hugom meg..., hát, ő se főzött. Nem akartam az anyura hagyni. Ami volt otthon, abból kellett gyorsan valamit összeraknom. :)

Szerintem a hétvégi programodban benne lesz a főzés, takarítás, gyúrás, futás :) Ezek közben unatkozni nem lehet. :) Csak ugye az estékre is kellene valami...

Már mindenkit felhívtál? Valakinek csak lesz Rád ideje... :)

195. kisgé (válaszként erre: 194. - Anduca)
2006. dec. 1. 09:38

Jaj, dehogynem. Csak tagadom és akkor nem mélyedek bele!:))))


Hát remélem lesz valami, mert ez az egész nap otthon ülök a gondolataimmal, ez nem jön be.


Na és mit főztél???

194. anduca (válaszként erre: 193. - Kisgé)
2006. dec. 1. 09:36

:)

Szerintem biztos lesz programod :)

Én tegnap megint túlóráztam, most "csak" fél 6-ig. Én nem vacsiztam senkivel, én főztem...

Mitöl voltál depis? Már nem vagy?

193. kisgé
2006. dec. 1. 09:22

Jó reggelt!


Fogjuk rá. Tegnap vásároltam depi ellen, aztán finomat vacsiztam egy haverommal. A hétvégére még nincs programom, erre reggel zuhanyozás közben ébredtem rá és totál bepörögtem, hogy nem akarok otthon unatkozni!!!!

192. anduca
2006. dec. 1. 08:21

Jó reggelt!

Mindenki frissen ébredt? :)

Már péntek van... :)

191. kisgé (válaszként erre: 190. - Anduca)
2006. nov. 30. 10:29

Micsoda intelligencia, még köszön is!:)))

Ja, szerintem is, az szédített meg, a tömeg!

190. anduca (válaszként erre: 189. - Kisgé)
2006. nov. 30. 10:18

én nem is szólok neki, hogy nem köszönt, mert nem is emlékszem rá, hogy utoljára mikor is hallottam őt köszönni. Egyébként 2 főnököm van. A "nagyobbik" szok köszönni.

Elszédelegtél a kocsmáig? :)) Szerintem nem is a bor ártott meg, hanem az, hogy nem volt levegőd. :)))

189. kisgé (válaszként erre: 188. - Anduca)
2006. nov. 30. 10:10

Az előbb visszajött a góré és rámköszönt. Mondom, mi az, most észrevettél? Néz rám csodálkozva, miért? Mondom, mert az előbb nem vnagyon tűnt fel, hogy itt ülök. Azt mondja, jaaaaa.


Szerencsére, itt nem a lóvé a lényeg, hanem áll e valami rendszer, vagy sem.....:))))


Hát, támogatni nem kellett, de szédelegtem a totál tömegben levegő nélkül, úgyhogy az utolsó pár számot a kocsma előtt töltöttem.:)))

188. anduca (válaszként erre: 186. - Kisgé)
2006. nov. 30. 10:06

örülök, hogy jól kibuliztad magad és nem csalódtál a pasiban :)

:)) milyen megnyilvánulásai voltak a vörösbornak éhgyomorra? támogattak is? :)

187. anduca (válaszként erre: 185. - Kisgé)
2006. nov. 30. 10:03

Ja, ismerős ez a nemköszönős stílus...

1 perce nyitott be a főnök kopogás nélkül mint mindig, rögtön feltett egy kérdést: "Ma fizetett nekünk valaki?" A választ megkapta és ki is ment. Szóval beveretett kopogás és köszönés nélkül. Persze, mert neki az a legfontosabb, hogy kitől jött pénz... Minek köszönni, hisz úgyis olyan intelligensek vagyunk, nemde? :)))

186. kisgé
2006. nov. 30. 09:44
Ja, a koncert meg nagyon tuti volt, embernek még mindig nagyon jó a hangja! Rengetegen voltak, ami nagyon sok volt már!!! Én alig ettem aznap valamit, este meg megittam 3 dl vörösbort, ami megárott keményen-azért ennyi nem szokott. :))
185. kisgé (válaszként erre: 184. - Anduca)
2006. nov. 30. 09:43

Szia!


Igen, láttam, hogy nem voltál. Hát tényleg jól döntöttél!:)) Én is inkább a fürdőben ülnék, mondjuk pezsgőfürdőben, mint itt a székemen a monitor előtt. :)) A főnököm kijött reggel az irodájából (az enyémből nyílik az övé és már korábban bent volt mint én), rám nézett, majd semmi szia, vagy kapd be, kisétált. Jól esik, mikor levegőnek néznek!:)))

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook