Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Napló-pótló fórum

Napló-pótló (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1234. anduca (válaszként erre: 1233. - Kisgé)
2010. júl. 27. 12:16

szioka!

bocsi, hogy csak most jelentkezem.

jún. 27-én megszuletett leila. gyonyoru és imádom. képek az adatlapomon.

jún. 26-án délután kezdodtek a fájásaim, estére erosodtek, surusodtek, amikor bementem a korházba, 5 ujjnyira voltam nyitva és már 3 perces fájásaim voltak - szépen elvoltam magamnak otthon :) indulás elott ment el a nyákdugo. 23 ora elott értunk be és 1:55-re lett meg a picurkánk. annyira szép volt, amikor rám tettek ot. okosan, csendben nézelodott. a korházi napok szornyen teltek. akkor már nem nézelodott, nem volt csendben szegénykém. vhogy átvészeltuk és végre itthon vagyunk és csak egymással foglalkozunk. na jo, apja is sokat foglalkozik vele, o is imádja. látogatok napi szinten vannak. nem is nagyon zavar, foleg ha olyan jon, aki kicsit elvan a picurral, addig én ehetek, ihatok, rakodhatok...

a kis kincsemet mindenki szereti, mindenkit megbabonázott. nem is csodálkozom, hisz o egy egyéniség.

érdekes ez az anyaság :)

1233. kisgé (válaszként erre: 1232. - Anduca)
2010. jún. 30. 17:27

Szióka!


Hát akkor hajrá, szerencsére nem kell végig tolnod nagy hassal a nyarat, nekem az az egy volt nehéz tavaly!

Drukkolok, hogy elinduljon. Nekem semmi előjel nem volt addig, amíg el nem ment a nyákdugó, utána kezdtem tágulni. Szóval nem feltétlenül van jósló fájás, meg kinyílt méhszáj, meg fej lent, elég az, ha akkor megy le, mikor kezdesz vajúdni, eléggé fáj az, ha már lent van, meg nehéz mozogni.:) Majd jelentkezz, amint tudsz, ha szültél.


Nem lenne gond, ha nem kéne lakáshitelt fizetnem, ha az nem lenne, ellennénk a GYES-ből, meg a GYT-ből. Na ez a nehéz, de kibírjuk, még 10 hónap minimum, eddig itthon szeretnék maradni vele.


Nagyon drukkolok, hajrá és nagyon jó a szülés, remélem nem félsz. A fájdalommal nem kell törődni, az van így is úgy is, minden más meg rendben lesz!


Puszi

1232. anduca
2010. jún. 25. 15:00

Szia!

Még mindig 2 az 1-ben jelentkezem :) Ez a kiscsaj nem siet kifelé. Méhnyak teljesen zárt, fejecskéje nincs a szülőcsatornában. Kedden megyünk dokihoz, aznak "kellene" szülni. Ha nem születik meg addig, akkor valamelyik szerdán lesz az indítás, még megdumcsizzuk. örülnék, ha elindulna magátol.

Az apukája is örül neki, bent szeretne lenni a szülésnél. Van fogadott dokim.

Május 18-tol vagyok anyaságin, azota nem dolgozom.

Már szinte minden el van készítve, akár már jöhetne is :)

Fájásaim nincsenek, nagyon jol érzem magamat. Csak keveset alszom, mert kényelmetlen a fekvés.

Akkor nálatok van egy kis gond - pénz... egyedül nevelni úgy egy gyereket, hogy nincs bevételed... le a kalappal!

Viszont örülök, hogy boldogok vagytok! :) Az a lényeg! :)

Puszilom Mátét is :)

1231. kisgé (válaszként erre: 1230. - Anduca)
2010. máj. 30. 07:28

Szióka!


Valahogy elfelejtettem feljönni ide, mert míg kicsi volt kevés az időm, azóta meg a tesz-veszen árulok, oda mentem sokat. Mindenre meg nincs idő soha!:)

Én is jól viseltem a terhességet, az utolsó 3 hét már nehezebb volt, az utolsó 3 nap meg nem bírtam járni, de akkor már feküdnöm kellett, mert a doki elutazott. Ahogy lementem vásárolni, rá 10 órára megindult a szülés, szóval már ki akart jönni az utolsó 3 napban.

Én soha nem voltam olyan boldog, mint a terhesség alatt, csomót beszéltem Mátéhoz, éreztem, annyira fantasztikus érzés volt, de Te is tudod, milyen.


Nagyon szép pocakos kismama vagy!:) Mikor születik a kiscsaj? Majd mesélj, hogy álltok a tervezéssel, dolgozol-e még, párod hogy viszonyul, ilyesmi....


Mi nagyon jól élünk, imádok itthon lenni vele, nagyon rohan az idő, mindig megállítanám, minden időszak annyira jó eddig. Mindenki kérdezi, jaj hogy birod egyedül, én meg válaszolom, hogy köszi, nagyon jól. Én erre rendezkedtem be, nem nehéz, nem nehezebb, mint eddig bármi, amit egyedül csináltam. Megedződtem már egy részről sajnos, más részről, szerencsére.

Szóval élvezem az egészet és Máté egy tünemény. Nem hisztis, nem nyafka, egy mosoly albuma gyerek, elég békés és mozgékony. Nagyon jó humora van és meg kell zabálni. Sokt dumál már 3 hónapos kora óta kommunikál, ebben eléggé élen jár a korabeli babákhoz képest, a mozgása meg átlagosan fejlődik. Úgy elszaladnak a napjaink, hogy csak repülnek a hetek!

1 dolog nehezebb, az anyagi rész, mivel amit kapok GYED és családi, az egy az egyben a lakásra elmegy a hitel miatt. A gyerektartáa Mátéra elég éppen hogy, nekem még plusz 50ezer kell alsó hangon egy hónapban. Ezért árulok a tesz-veszen, de ott nem lehet ennyit keresni, most melót keresek, persze hivatalosan és sokat nem dolgozhatok. De ez sem tör le, anyu segít, bár nem akarok rá támaszkodni.

Szívem szerint 3 éves koráig itthon lennék vele, de majd meglátjuk, hogy alakul.......

Apja hetente jön, vagy 2 hetente...mivel vidéken él és vidéken dolgozik, ezért ritkán és nem éppen merült el a fiával kapcsolatban az érzelmekben. Persze, szereti, de ha képes mondjuk 2 hétig nem telefonálni és jönni, akkor azt gondolom, olyan nagyon nem érdekli. De persze, nehéz lehet neki, hiszen ott kötelzte el magát és ez agyerek eléggé szálka lehet a barátnője szemében-én nem is értem, hogy lehet ezt elfogadni és nyilván ezért nem lesz az apja a szó minden értelmében Máténak. Én már ezt elfogadtam,azért valahol remélem, később lesz valami kapcolatuk, mindkettőjük miatt. Néha szar érzés, hogy Máténak nincs apja, de ha belegondolok, milyan a biológiai apja, jobb is...:(


De összeségében, minden szuper és boldog.


Mesélj Te is!


Pusz

1230. anduca (válaszként erre: 1229. - Kisgé)
2010. máj. 22. 13:07

:))) Szia te elveszett! :)))

Köszi!

Igen, nagyon örülünk és várjuk a babucit :)

Nagyon jol viselem a terhességet, akármikor bevállalom :D Na jo, itt a vége felé már sokszor nehéz a pocakommal együttműködni, de ez legyen a legnagyobb probléma :)

Itt-ott meglesem a naplodat, de elég ritkán jársz oda is.

Mesélj valamit, hogy éltek?

1229. kisgé (válaszként erre: 1230. - Anduca)
2010. máj. 22. 09:57

JAJ, de boldog vagyok!!!!!!!! Biztos Ti is!!! Gratulálok!!!! Nem néztem képeket, ezért nem tudtam!!!!!!

Hát most megleptél!!!! Hogy viseled a terhességet???? Minden oké????


Jövök többet, pusz

1228. anduca
2009. okt. 26. 11:16

Szió!

Láttam az új képeket, önmagát adja :) Mi újság Veletek?

Igen, a doki úgy látta, hogy lassan nőnek a petéim, ovuláció előtt 10 cm-esek voltak és már a 20-at kellett volna közelítenük.

Viszont van egy jó hírem:

1 hetet késik a menstruációm :D

1227. kisgé (válaszként erre: 1226. - Anduca)
2009. okt. 9. 09:47

szia!


Kösz, nekem is tetszik!:) aranymaszat tök jó név!:)))) Épp itt kómázik az ölemben!:) a héten már rám mosolygott, nagyon cuki.


Mit jelent ez a tüsző téma? Nem érik petéd? Hogy ellenőrzik?

1226. anduca
2009. okt. 1. 14:37

Szia!

Mondtam már, hogy nagyon helyeske a kisfiad? :) Gyakran nézegetem a képeket, hát, valami aranymaszat :)

Rendszeresen járok dokihoz, ellenőrzi a tüszőket. Ma is voltam, nincs domináns tüszőm, csak pár mazsola nagyságú. Ez a 10.napom.

1225. kisgé (válaszként erre: 1224. - Anduca)
2009. szept. 24. 09:37

Hello!


Hát mászkálni vendégségbe, sok a kisgyerekes most körülöttem, meg a nem kisgyerekes barátokhoz is. Kell a szabadság, hogy beüljünk a kocsiba és menjünk!:)

Ne add fel, biztos rendben van minden, majd jön, ha itt az ideje.:)


Itt sír Máté mögöttem, pedig annyit evett, mint a gép!:))) Szóval ne siessétek el, minden megváltozik utána, más lesz, nem rosszabb, csak nagyon más!:)


Pusz

1224. anduca (válaszként erre: 1223. - Kisgé)
2009. szept. 21. 09:23

Szió!

Akkor ügyeskedsz :) Hova menjetek?? Mozgás kell, ugye?

Segít valaki?

Hát, babaprojekt...

Elég aktívak vagyunk, de még nem sikerült. Múlt héten a doki vmi olyat motyogott, hogy kb. nem volt ovulációm. Ezen a héten megyek még hozzá (törzsvendég vagyok), megnézi a tüszőket. Remélem, jól fogja látni. Szedtem a Clostit is, Duphastont is... semmi...

Meló - semmi változás, elég kevés van.

Autó - egyik héten én járok vele melóba, másik héten a párom-összeszedi a kollégáit-pénzt is adnak.

1223. kisgé (válaszként erre: 1222. - Anduca)
2009. szept. 20. 17:40

Helloka!


a, már kezdem utolérni magam, ma már takarítottam is, meg minden! Tök jó megint mindent csinálni! Holnap leszünk 2 hetesek!:) Már csak az hiányzik, hogy menjünk, menjünk, menjünk!!!!

Mesélj valamit! Babaprojekt? Meló? Autó?:)

1222. anduca (válaszként erre: 1221. - Kisgé)
2009. szept. 16. 10:08

üdvözöllek benneteket! :)

megyek olvasni a naplódat! :)

oké, természetesen első a bébi!

puszi

1221. kisgé (válaszként erre: 1220. - Anduca)
2009. szept. 15. 11:44

Hello!


Naplómban leírást találsz, majd jövök,ha már lesz időm.:)


Pusz

1220. anduca
2009. szept. 8. 15:09

Szia!

Na mesélj!

Már biztos megszületett Máté baba! :) Gondoltam ám Rátok!

A mensim eléggé helyrerázódott és el kezdtem szedni a Clostilbegytet...

1219. kisgé (válaszként erre: 1218. - Anduca)
2009. aug. 1. 19:52

Szia!


Nagyon helyes, ez most rendbe tesz, aztán jöhet az öröm!:) És másmor, meg minden!:)


Jól vagyunk, várom, hogy kicsit lehüljön a levegő, de már egész hozzászoktam a folyamatos izzadáshoz. Lassan lesz új pocak képem, csináltunk, hát brutál nagy vagyok!:) Mindenki mondogatja, hogy ikreket várok-e, vagy jövő héten szülök-e. Hát nem, még 5-6 hét a szülésig!

Gyerekem tegnap megunta a helyét és megfordult, majd be pisiltem!:) Úgy feküdt, hogy feje lent-aogy kell, feneke bal oldalt volt a köldökömnél, lábai fent jobb oldalt a bordáim környékén. Most a fenekét áhelyezte jobbra, lábait balra, biztos unta a poíciót, amiben már régóta volt, csak közben szétrúgta a szerveimet, meg szétnyomta a hólyagomat is, nagyon édes volt! :) Másfél hét múlva megyünk dokihoz, kiváncsi vagyok, addig hogy fekszik, még ugyan mozoghat, de lassan akár be is állhat ahogy kell a szüléshez.

már mindent beszereztem, lassan összepakolom a kórházi pakkot és ráülve várom a pillanatot...:))

1218. anduca
2009. júl. 31. 14:42

Szia!

Már szedem az antibiotikumot.

Te hogy vagy?

1217. kisgé (válaszként erre: 1216. - Anduca)
2009. júl. 26. 10:27

Szia!


Na ez nem semmi, hogy az eddigi dokid nem vette észre a gyulladást és lehet, hog ez a viszonylag egyszerű dolog akadályoz, sőt tuti!!! Mert gondolom gyógyszerekkel ki tud kúrlni!


Szóval párod a hűvösön, jó neki, mert itt olyan forróság van!:)

1216. anduca
2009. júl. 21. 10:12

Szia!

Akkor pihengettél, szupi.

1 autó, 1 motor :)

Ott dolgozik, ahol ezelőtt - a basziban :) hűvösre került :D

Nálam vannak ám egészségügyi újdonságok...

Orvost váltottam, jól tettem. Olyan jól eldumáltunk a dokival! 1,5 órát bent voltam nála!! Szegény asszonyok, akik kint várakoztak :) Tök közvetlen a doki és még a humora is jó.

Méhnyakgyulladásom van. Azért vérzek olyan gyakran. Ráadásul tripla akkora a méhnyakam mint kellene, meg van dagadva.

1. feladat: kigyógyítani a gyulladást.

2. feladat: terhesség :)

Még a páromnak is kiírt beutalót az urológiára :)

1215. kisgé (válaszként erre: 1214. - Anduca)
2009. júl. 20. 12:01

Szia!


amúgy a nyaralás az nagyon nyugis volt, meleg volt, tehát nem voltam valami aktív, de jó volt, kint ücsörögtünk az árnyékos kertben....Agárdon vettönk ki egy helyes kis házat, ari volt.


Na tessék, a sok autó meg motor.:) Most hol dolgozik a párod?

1214. anduca
2009. júl. 17. 10:18

Szia!

Milyen volt a nyaralás, merre jártál?

Mi még nem voltunk nyaralni. A párom csak két hete dolgozik, várunk a fizura...

Lemerült a számlánk a motor- és autóvásárlástól :)

1213. kisgé (válaszként erre: 1212. - Anduca)
2009. júl. 6. 17:15

Szia!


Hát nyaralásból a kórházba mentem, mert véreztem, ott voltam 4 napig. Végre kiengedtek, szerencsére nincsen semmi gon, minden okés, csak kímélnem kell magam, mondjuk eléggé kímélem is, épp nyaraltam-semmmit nem csináltam, mikor ez történt....

Na de itt avgyok megint...


Pusz

1212. anduca
2009. júl. 6. 12:10

Szióka!

Írtam vissza a prividre.

Merre jársz? Hogy vagytok? :)

1211. kisgé (válaszként erre: 1210. - Anduca)
2009. jún. 24. 09:34

Szia!


Hát akkor sok minden történt Veled. Néha már én is az irodán kívüli életet választanám, sezrencsére most nem is kell dolgoznom.:)

Nyanya érdekes lehettett, jól tetted, hogy beolvastál, kiálltál magadért. Ahogy hangot adtál, egyből nem volt olyan nagylegény! :)


Na, ezzel az autóval mennyi bajod volt! :( De akkor sikerült elintézni, ez van.:(


Na, a rokonság nem hagy békén, hát ez van..:)


Írtam privit is, csók

1210. anduca
2009. jún. 11. 10:18

Szia!

Hogy érzed magad? :) Hogy érzitek magatokat? :)

Kint végülis jó volt. Rögtön belejöttem a munkába. Pár hét múlva a nyelvet is egész jól beszéltem, meg is dicsértek. Voltak olyan napok, hogy a főnökasszony egyedül hagyott, nagyon ügyes voltam :) Jobban is ment a munka, mert nem szólt bele :) Nagyon pedáns az öreghölgy és főleg fukar :) Egyszer nagyon csunyán összekaptam vele, szerintem ő is meglepődött. Elegem lett a kivételezésből. Folyton engem ugráltatott mindenhova. Nagyon megmondtam neki a magamét, büszke is voltam magamra, csak elcsesztem, mert elsírtam magam. Nem szeretem a konfliktusokat. Nem tudom kezelni, mert túlérzékeny vagyok. Akkor ő is visszaszólt, kikérte magának, h hogyan kiabálok vele. Később jött nyalni :D Egész végig úgy bánt velem mint a porcelánbabával :D - csak az a gond, hogy csak az utóbbi hetekben szólaltam meg :)

De kibírtam :) A munka tetszett és jót tett nekem a mozgás. Sokkal frisebb voltam mint azelőtt és most az irodában.

Nem is tudom, hogy írtam-e, hogy mit csináltam.

Síközpontban étteremben ételt adtam ki. Pl. leveseket tettem tányérba, sült krumplit sütöttem. Délelőtt - amikor még nem jöttek az éhes emberek - a konyhában voltam, gyümölcsöket készítettem a gyümölcspoharakhoz, amit én készítettem el, kidíszítettem és kihordtam a pultra, sütiket szeleteltem stb. Kb. 11-től a pultnál voltam kb. 3-ig. Aztán elrakodtam mindennel a hűtőhelységbe, letakarítottam a pultot, a gépeket.

Kb. ez volt a munkám. Minden nap dolgoztam, kivéve rossz időben - lavínaveszély, erős szél.

December, január kemény volt, a többi hónap gyenge volt.

Radoval úgy vagyunk mint eddig. Osztrákban viszont nagyon jól megvoltunk. Talán nem is veszekedtünk.

A kollégákkal jó volt a viszony. Tettem szert pár barátra. A győriekkel még mindig tartom a kapcsolatot. Bizony, volt ott egy győri házaspár. Többiek Szlovákiából voltak. Csak a szakácsok és a főnökség volt osztrákból.

Autóprobléma:

Sikerült lecserélni a kocsit. Ez eddig mind szép és jó. De másnap az autóbazáros felhívott és bejelentette, hogy a kocsi, amit eladtam neki, nem 99-es, hanem 95-ös!! Szóval átverés. Engem is átvertek annak idején, amikor vettem, mert nem tudtam róla. Ezért a mostani tulaj visszakérte a pénze egy részét. Így egy kis anyagi problémáink lettek. A páromnak még nincs munkája. Kb. csak júliustól fog dolgozni ott, ahol tavaly dolgozott. Abszolút spórolás következett.

Ja, amikor megjöttünk, a párom vett sportmotort. Pedig még munkája sem volt. Én kocsit. Ide csesztük el az osztrák fizetéseinket.

Rokonság:

Semmi sem változott. Ugyanolyan gyakran járnak és nincs magánéletem, nincs nyugott percem otthon. Pl. ha nem veszem fel a mobilt, nem válaszolok sms-re, akkor kopogtatnak az ajtón. Ha nem nyitok ajtót, akkor bejönnek a balkonajtón, ami a teraszról nyílik. stb.

Na, elég hosszúra sikeredett a beszámolóm, sőt, a többit priviben küldöm.

Most már írj Te is, hogy mi a helyzet Veletek!

1209. kisgé (válaszként erre: 1207. - Anduca)
2009. máj. 22. 07:44

Szia!

Örülök, hogy visszatértél végre!:) Mesélj Te is, ha lesz időd, milyenvolt kint, mi van a pároddal és milyen nehézségek voltak!


Hát mi jól vagyunk, Máté bébivel már lassan belépünk a 6. hónapba. Annyi jó dolog történik, maga a terhesség egy csodás dolog, de könnyen beszélek, mert alig volt bármi bajom. 3 hétig volt hányingerem folyamatosan az elején, de elviselhtő volt, valamint a 18. hétig oylan fáradékony voltam, mint a fene, aztán picit jobb lett, melóhelyről már leköszöntem, parasztok voltak, de már túl vagyok rajta. Exet is kirúgták és ex is idiótaként viselkedett, jelenleg alig tartjuka kapcsolatot, de vállalja a dolgot, csak lassan beszélnünk kéne, milyen mértékben. Anyagilag már eddig is támogatott, épp most számoltam össze, hogy 180 ezer Ft lesz a szülés és a vásárlandó dolgok, mert mázlimra sok mindent megkaptam. Ebből szülés: 100, a többi meg apróságokra....

Tök jó lesz, már most nagyon kommunikálunk a gyerekkel, körül vagyok véve barátokkal, anyám is fog segíteni, hát nem lesz leányálom, de megcsináljuk, aztán majd lesz párom egyszer, eddig sem találtam meg, nem volt itt az ideje, ez a gyerek meg nagyon jönni akart, exszel utoljára voltunk együtt, mikor megfogant......

Már nagy a pocim ez a meleg annyira nme jó, de egész aktív vagyok és boldog.:) Néha persze aggódom, de nem lennék normális, ha nem tenném!:)


Írjál, pusz

1208. anduca
2009. máj. 21. 13:12
Meglestem a naplódat :) Csinos vagy! :)
1207. anduca (válaszként erre: 1206. - Kisgé)
2009. máj. 21. 13:08

Szióka!

Ó, nagyon megilletődtem!

De jóó! :))))) Babát vársz!!!

Gratulálok!

Egyedülálló anyaként is megállod a helyed! Te erre úgyis képes vagy! Most a baba a legfontosabb!

Hogy érzed magad? Már eltelt azóta pár hónap...

Te jó ég! Mik történnek! Kicsit lelépek és annyi meglepetés vár! :)

Áprilisban jöttünk vissza. Még egy kicsit szüneteltem otthon, aztán bejöttem munkába.

Elég szar helyzetek voltak... Hogy mikkel kapcsolatosak? Autók, rokonság, szabadidő, egészség.

De mesélj te, aztán majd én is :) Kíváncsi vagyok rád, hogy érzed magad. Vannak fotók? :)

1206. kisgé (válaszként erre: 1204. - Anduca)
2009. márc. 11. 12:06

Szióka!


Rég jártál erre, gondoltam mesélek kicsit:


Babát várok, 14 hetes múlt a terhességem. Igen, ő az apuka, de ez nem változtatott azon, hogy külön legyünk. Dec végén végleg szakítottunk, ő végre döntött, én fellélegeztem. hogy megint mit kerestünk egymás mellett? A sors, az élet, a jóisten, mit tudom én. Volt egy nőgyógyászati műtétem és összejöttünk megint és a terhesség lett a vége. mindez januárban derült ki, volt nagy levegő kapkodás, de én persze egyből boldog voltam, ami azt illeti, ő is, csak aztán én mondogattam, gyerek miatt nem maradok valakivel együtt és végül ezt ő is belátta, vagy nem tudom, de külön vagyunk. egyedülálló anya leszek. Ijesztő-e? Nem. Sajnos valahogy tisztában voltam vele, hogy ez így lesz, hogy nem fogok én úgy családot alapítani, mint ahogy ezt a normális emberek teszik. Képes vagyok rá és nem leszek egyedül. minden barát mellettem áll és majd találok valakit egyszer, ha kell, ha jön. Nem görcsölök, boldog vagyok. Boldog és nagyon izgatott.


Na mesélj, nálatok mizu? Lassan már haza is mentek, nem?


Pussz

1205. kisgé (válaszként erre: 1204. - Anduca)
2009. jan. 12. 14:32

Hello!


De remélem, azért kijöttök a górékkal.

Hát velem zajlik az élet, kissé felgyorsult minden, majd beszámolok priviben.


Mesélj bővebben miket csináltok és szabadidőben mivel foglalkoztok.


Pussz

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook