Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Napló egy edző tollából fórum

Napló egy edző tollából (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2006. dec. 23. 12:17

egyébként 5'4" azaz 5ft 4inch


A súlynál 2.2 a váltószám

100kg 220lbs

2006. dec. 23. 12:14

miért nem enged regisztrálni?


Egyedeül a metrikus/amcsi mértékegységek átváltásával van gond a fitdayben.

Tele van cup-pal meg oz-val. Néha a falat kaparom idegességemben.


Olyan szinten nem gáz az olaj, hogy sütésnél a teflont kikenjük egy picit. Pár gramm nem oszt, nem szoroz. Meg pl a zabpehelyben is van zsír. Étkezésenként 6-7-8g simán belefér.

717. kisgé (válaszként erre: 713. - Mociscsaj)
2006. dec. 23. 08:50
Nem tok regisztrálni, mert nem engedi. A 162 cm magasság ? ft ? inch?
716. kisgé (válaszként erre: 713. - Mociscsaj)
2006. dec. 23. 08:35

Még nem néztem meg, de meg is nézem!!!!

Azon gondolkodtam, szoktam-e zsírt és ch-t együtt enni és csak akkor, mikor roston csirkemellet eszem rizzsel, mert azért a csirkemellet olajon sütik. Gondolom nem erről volt szó. Én az olajos magvakon szoktam elszállni, nem a csokin, nem a kenyéren, nem a gyümölcsön. Na most ezt 4 hét alatt kétszer ettem, de kb. ezt a sűrüséget akarom tartani! :)))

Már várom a januárt!!!!!



Már 2-án kezdünk?

715. kisgé (válaszként erre: 712. - 7130b15964)
2006. dec. 23. 08:32

Neked is boldog Karácsonyt és jó pihit! Mire jössz, lesznek receptek!


Pussz

714. kisgé (válaszként erre: 711. - Mókica)
2006. dec. 23. 08:31
Ó én otthon vagyok még a diétában, a fogyásban és a kitartásban is!:)))))) Összeállítok minden napszakra kaját, Gergő esetleg beleszól, hogy jó, nem jó, itt több fehérjét, sok a zsír!:)))))
713. mociscsaj (válaszként erre: 710. - Kisgé)
2006. dec. 23. 00:51

Koszi g, nagyon edeske vagy!

az tok jo lesz

kozben megneztem az oldalt amit Gergo javasolt, eleg jol lehetne ott naplot vezetni a kajarol es az edzesrol is.

Megneztetek? Nem csak a kaloria/ energia fogyasztast szamolja ki, hanem a zsir, szenhidrat es feherje aranyokat is az egesznapi kajadban.

Tok jo!

Ami nekem az utobbi bejegyzesek kozul legjobban megvilagositotta az agyamat, az az volt hogy zsirt es szenhidratot valaszd szet...ha belegondolunk akkor az tenyleg kiszuri a legtobb szemet kajat: sutik, kekszek legtobbje magas zsir es szenhidrat, sult krumpli, chips-ek ugyanugy...

Jaj de jo erzes megvilagosult aggyal ucsorogni itt. :-))))))

2006. dec. 22. 23:43

Lányok és Gergőke, én most megyek karácsonyozni, úgyhogy majd csak valamikor a jövő hét közepén keveredek elő.

Addig is mindenkinek boldog karácsonyi ünnepeket!

711. Mókica (válaszként erre: 710. - Kisgé)
2006. dec. 22. 23:33

Király vagy:))) Ezekben te nagyon otthon vagy!Mármint a menük, kaját összeállitásában:D:P

Pusziii

710. kisgé (válaszként erre: 707. - Mociscsaj)
2006. dec. 22. 20:58

Tök jó, akkor négyen leszünk! :))))))


Írhatunk recepteket, nem kell ugyanazt ennünk, de jó kis tippek jöhetnek, mert közben rohanni kell, jó lenne néhány egyszerű, de jó ötlet.

Összeszedek pár tippet majd az ünnepek alatt. Csinálok egy új topikot 5 hét címmel, vagy valami ilyesmi és oda csak reciket tegyünk fel. Majd karácsonykor lesz időm, meg is csinálom!!!!!

709. 7130b15964 (válaszként erre: 708. - Mókica)
2006. dec. 22. 10:00
Na, mindenre azért nem vagyok kapható. Ha valami az agyamra megy, az az, amikor előre van programozva, hogy pontosan mit egyek. Az más, ha valaki meg is csinálja, de erre ugye senki nem vállalkozik?:)
708. Mókica
2006. dec. 21. 23:23

Halihóóó:)

Én is benne vagyok a januári kezdésben:)

Nem állitunk össze egy közös menüt? Marhára lustika vagyok ahhoz:(( Bocsika...

De ha nem az se baj;)

707. mociscsaj (válaszként erre: 706. - 7130b15964)
2006. dec. 21. 19:40

Mar 22 eve,aprankent de folyamatosan...bar mostanaban a legnehezebb nem felejteni, mert szinte senki nem beszel magyarul korulottem.

Azert annyira nem akarom tulzasba vinni a nem felejtest, hogy szakcikkeket olvassak magyarul:-)))

Egy-egy konyvet elolvasok magyarul, de azt sem surun csak ha nincs angol valtozata.

De remelem ezt megbocsatjatok nekem...

pld ha neha cardio-t hasznalom az "kardio" vagy "aerob" helyett...azert igyekszem tanulni!

706. 7130b15964 (válaszként erre: 705. - Mociscsaj)
2006. dec. 21. 12:56
Wow, én egy időben reggel ötkor bringáztam egy órát. Azóta is hősként gondolok egykori önmagamra. Mióta felejted a nyelvet? Mondjuk, ha nem konyha nyelvet akarsz, akkor ennél "komolyabb környékre":) kellene vetődni vagy könyveket, szakcikkeket olvasni.
705. mociscsaj (válaszként erre: 704. - 7130b15964)
2006. dec. 21. 12:43

LOL, latom egy huron pendulunk ;-))) csak en nem akartam egybol ennyire kifejteni.


Mikor forgok edzeni? Suli nem kezdodik majd csak Feb vegen, egyebkent meg ugyanakkor mint most...hajnalban! :-D

Jo lenne, hogy kicsit tanuljak magyarul is mert a "konyha nyelven" kivul mar minden ertelmeset elfelejtettem.

704. 7130b15964 (válaszként erre: 703. - Mociscsaj)
2006. dec. 21. 11:40

Off. Nem feltétlenül. Attól függ, hogy hogyan közelíted meg. Lehet szociológiai, pszichológiai szempontból, mint pl. a neten spontán formálódó közösségek tagjainak egymásrahatása, de gyárthatunk egy programot, aminek feltételezzük a hatását általában a nőkre, aztán veszünk tetszőleges példákat és összehasonlítjuk a valódi hatásokat (persze ennél tényleg nagyobb csoportot kellene vizsgálni).


De ha csak egy cikket akarunk valami színes magazinba, na arra máris tökéletes az alapozás:))


Ja, és az egyetem és a munka mellett mikor tervezel edzeni? Bár, mondjuk nem annyira gáz. Ez az első karácsonyom vizsgaidőszak nélkül 8 év után. Furi is nagyon, mindjárt megnézem milyen keresztféléves kurzusok indulnak:)

2006. dec. 21. 11:31
Hat idaig elegge "biased" a "sample" :-))))
702. 7130b15964 (válaszként erre: 701. - Mociscsaj)
2006. dec. 21. 11:25
Szerintem igen. Ebből a végén valakinek doktorija lesz:))))
701. mociscsaj (válaszként erre: 699. - Kisgé)
2006. dec. 21. 11:23

Hali, elfogadnatok egy negyedik tagot? Csak azert, hogy az iranytu masik vegerol is legyen "kutatasi alany", persze nem masert!

Igy azt is meglatjuk, hogy telen, vagy nyaron mennek-e jobban a dolgok.

Belephetek?

:-)

700. 7130b15964 (válaszként erre: 699. - Kisgé)
2006. dec. 21. 10:45

Én benne vagyok, egy feltétellel, hogy részemről egyelőre csak a változásokat tenném közkinccsé, fotót nem. Még nem férnék egy magazin tetejére:)))

Azért magamnak megcsinálom részletesen. Még a szeptemberi kezdésem adatai is megvannak, illetve azóta nagyjából naprakészen tartottam őket.


Most nézem január elseje hétfő. Addig van 10 nap ráhangolódni.


Részemről ok.

699. kisgé (válaszként erre: 693. - Mókica)
2006. dec. 21. 10:10

Csajok!


Január elején kezdjük el és vezessünk naplót, cserélgessünk jó recepteket és számoljunk be az edzésről. A gyakorlatok helyességét mindenki a teremben meg tud győzödni, csak van ott egy szaki. 5 hét! Nekem nem sokban fog változni a dolog, csak az edzéseket kell komolyan vennem, elmúlt 3 hét rohanás volt, ki-kimaradt. Mindenki mérlegeljen, centit mérjen, fényképezzen, aztán hajrá.

Amúgy nekem is kell fogynom 4 kg-t!!!!! Izom ide, izom oda!


Na, benne vagytok??

698. 7130b15964 (válaszként erre: 692. - 575e11e2d1)
2006. dec. 21. 00:09

Ez a cukor nullázása lesz a brutál nálam. Végülis, ha ezt sikerülne egy pár hétre abszolválnom, akkor nagy eredményeket érhetnék el.


Vajon miért van az, hogy minden gáz, ami fehér ...? (tej, zsír, vaj, cukor, liszt, hogy más fehér port ne is említsek...)

697. 7130b15964 (válaszként erre: 695. - 575e11e2d1)
2006. dec. 21. 00:05

Hihi, az enyém is a kukában landolt. Na, nem azért, mert nagyobb testzsírszázalékot mutatott (sőt mutatott nekem jóval 30% fölöttit is), hanem azért, mert azt akarta elhitetni velem, hogy 16 kiló vagyok. Bezzeg a páromnak nagyjából a súlyát mutatta. Asszem valahogy 90 kiló alatt elvesztette az eszét:))


Most egy sima digitális súlymérőnk van, de kacérkodom a gondolattal, hogy veszek valamivel tudósabb alkatút. Bár, igazad lehet. Egyébként is olyan messze vagyok még attól, hogy az optimális arányokkal foglalkozzak, mint Makó Jeruzsálemtől. Legalábbis a következő mínusz húszig jó lesz ez a mérleg és a centi. Aztán meg már a föld felett fogok lebegni és úgyse mérne egy mérleg se:)))

696. Mókica (válaszként erre: 692. - 575e11e2d1)
2006. dec. 20. 22:33

Ez igy már nagy segitség;)

Mit szóltok csajok?

Összehozzunk egy 1-2 heti hamit??


Köszi Gergő!:DD

695. 575e11e2d1 (válaszként erre: 691. - 7130b15964)
2006. dec. 20. 22:27

Enyém is mér vizet, meg izomarányt. Aztán a mérleg szerint nem tudtam 17% zsír alá menni...

Közben lehetett vagy 7%...

Arra viszont jó, hogy magamhoz képest viszonyítsak.

Diáta közben folyamatosan csökkent az érték, valami 30% körül kezdtem.


De erre ellenpélda egy edzésvideóban Dennis James falhozvágta a zsírméregetős mérlegét, mert az 1 héttel a verseny előtt nagyobb testzsír%-ot mutatott, mint 12 héttel előtte, a diéta kezdetén.


Szóval én nem alapoznék egy mérleg által jelzett számra.


Ha valami kézzel foghatót akarsz, akkor mérjed a derekadat. Ha az csökken, akkor zsírból fogytál (vagy víz ment le, de ez úgyis csak maximum 1-2 cm lehet)

694. Mókica
2006. dec. 20. 22:26
na Gergő közbe megirta amire én is gondoltam;)
693. Mókica
2006. dec. 20. 22:26

Nem baj csajok, Gerg[nek is megvan a saját kis élete...örölök, hogy itt tud néha időt szakitani ránk:)

Annyit kipróbálhatunk, amit irt, hogy 2000 kcal az első hét...majd leljebb visszük 1800-ra..

Mi is összeirhatjuk a menüt és majd Gergő megmondja mi jó, vagy nem...mit szóltok?? Igy talán könnyebb neki is:)))


De mindenképpen januártól..én most ebben az utolsó két hétben ügyesen odafigyelek majd. Rájötem, hogy nekem csak az adagokat kell figyelnem...túl sokat eszem...csipegetek...na erről kell leszokni...eggyáltalán nem csodálkozom, hogy nem tudom lefogyni azt a 3-5 kilót...a cigi leszokás miatt van...vagy csak ráfogom! Magamba kell szállnom és nem a kajába menekülni minden alkalommal:(( Előtte ettem mindent de fele ennyi adagokkal is elvoltam:(


Én most erre figyelek nagyon...ás próbálom tartani a kódos bulit is;)

2006. dec. 20. 22:20

-Csináljatok heti 3 aerob edzést, és heti 3 súlyzós edzést (itt jönne képbe az edzőterem és az edző a gyakorlatok helyes végrehajtása miatt...)


-Kezdjétek el a diétát 2000 kalóriával.


-Cukrot 0-ra, igen, NULLÁRA kell redukálni. Maximum súlyzós edzés után 20g a fehérjével együtt.

Vitaminbevitelre multivitamin és sok sok zöldség, nem pedig cukros gyümölcs!


-Egy étkezésetek álljon 20g fehérjéből és napszaktól függően tiszta, komplex szénhidrátból vagy minőségi zsírból (telített és telítettlen egyaránt)


-Legyen napi minimum 5 étkezés


Ha sikerül kettéválasztani a zsírt a szénhidráttól, akkor a szemét kaják 99%-át máris kiszűrtük. A legtöbb embernek egyébként már ennyi elég a fogyáshoz... (Norbi módszere is valami ilyesmire alapoz, csak kiscsit kesze-kuszább, és néhol ellentmondásosabb)


És recepteket ne várjatok. Fel kell ütni egy kalóriatáblázatot, és ki kell válogatni az alapanyagokat. Kezdjetek naplót vezetni az elfogyasztott kalóriákról.

2006. dec. 20. 22:18
Gergő a tükrön kívül, van-e valamilyen olyan mérleg, ami kifejezetten jó (a többihez képest). A múltkor láttam egy olyat, ami nem simán a zsírszázalékot mutatja, hanem az izomarányt, a vizet is. Bár, csak futtában néztem meg a tetején a feliratot és nem olvastam bele az eredeti leírásba (sokszor tök hülyeségeket fordítanak a magyar termékismertetők). Szóva tudsz olyan mérleget, ami kifejezetten jó és hétköznapi helyen meg lehet venni?
690. 7130b15964 (válaszként erre: 689. - 575e11e2d1)
2006. dec. 20. 22:14

Ne már Gergő! A távgyógyászoknak nagy sikere van, de tényleg! Miért nem próbálod ki te is?:)))


Akkor januárban neki állok kísérletezni. Most ünnepek alatt nem sok értelmét látom. Már az is siker, ha közben 2 kilónál nem jön vissza több.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook