Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nagyon idegesít, hogy ebben a nedves hidegben nincs hol... fórum

Nagyon idegesít, hogy ebben a nedves hidegben nincs hol... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
dec. 10. 21:32
Még egy ötlet: lehet kapni, nem is drágán, kisméretű szárítót, amit rá lehet "akasztani2 a radiátorra. Ha nem is mindent, de ki lehet teregetni rá. Bár lehet, hogy akkor már okosabb a rendes szárítót a radiátor közvetlen közelébe állítani.
35. Anyagi
dec. 8. 20:18

Két ötletem van:


1 - a mosógépedet jó lenne alaposan kifőzni, kipucolni akár trisóval, vagy ecettel vagy kifejezetten erre vásárolt szerekkel.! Az is lehet, hogy a benne megtelepedett baktériumok, penész, lerakódások belekerülnek a mosóvízbe és mikor a vizes ruhát kiteregeted, elkezdenek szaporodni bennük... Nedves és meleg, jó szaporítóközeg!


2 - a szárításhoz ötlet. Bizonyára van egy ventilátorod, amit nyáron használsz. Nos, ilyenkor, télen is működik, ha a kiteregetett ruhákra irányítod! Még csak erős fokozatra sem kell állítani, úgy is elviszi a felgyülemlett vízpárát a száradó ruhák környezetéből! Tehát jobban, gyorsabban szárad!

dec. 7. 12:37
Az mit okozhat? A ruhák büdösségét (mikor kiveszem őket a gépből, még illatosak) vagy azt, hogy a mosógép "szárító" funkciója csak még vizesebbé teszi a ruhákat?
dec. 7. 11:54
Szennyesvíz elvezető csöve rosszul is lehet csatlakoztatva az összefolyóhoz. Nekünk volt olyan "észlény" mester, aki nem megfelelő helyre szerelte...
dec. 7. 10:54
Nincs szárítógépem és nem is akarok. Nálunk télen is ugyanúgy szépen megszáradnak ruha szárítón. Nem kell túl sűrűn rakni őket és akkor nem lesznek büdösek, illetve célszerű valamilyen melegítő eszköz közelébe, radiátor, konvektor...
31. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 7. 10:52
a konvektor mellett van egy kicsi szék.azokon szárítom a zoknikat.
30. libikóka (válaszként erre: 29. - Fincsi5)
dec. 7. 10:49
Használtan találtunk egy törölköző szárítós radiátort elég nagyot,,Akkor 5000 ft adtunk,,ha tudom hogy ilyen hasznos jó akkor rendes áron is megvettem volna.
29. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Globus)
dec. 7. 10:45

Ha lenne szárítógépem, akkor sem rögtön tenném a ruhákat a szekrénybe, néhány órára kint hagynám levegőzni.


De most nagyon megy a szárítógép, tudom.


Ja, az a legrosszabb, olyankor a törölközők sem száradnak meg egyik tusolástól a másikig.

dec. 7. 10:03
Low budget fűtéssel a lakásban (max 20 fok, de akkor már meleg van esetre): szellős sakktábla szerű felpakolás a szárítóra. 10-12 óránként fordítsd ki és be a ruhákat és úgy tedd vissza, ahogy éppen a másik fele legyen kívül / felül, mint ami volt. Nekem ez vált be. Ez nem összehasonlítható azzal, ha meleg van a lakásban, akkor elég sakktáblában pakolni. Alaposan fűtött családiházban és alaposan fűtött lakásban nincs ilyen gond. Éltem mindegyikben.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - LBO)
dec. 7. 09:34
Konvektorunk van, csak elég kicsi. Én a zoknikat szoktam rajta szárítani.
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - LBO)
dec. 7. 09:31
Ez jó ötlet, köszi, ki fogom próbálni a +1 kör centrifugálást :)
25. LBO (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 7. 06:14

Focicucc nálunk is van, egy rakás.

Az edzőpulcsit mondjuk naponta kellett mosnom, mert sokáig csak egy volt. De pólóból is volt időszak, hogy a heti 7 edzére, 3 volt. Szóval sokat mostam. De reggelre mindig megszáradtak.

Mondjuk szoktam és most is sokszor csinálom, hogy mosás után, még egy külön centrifugálásra is rányomok, és még szárazabban veszem ki a gépből a ruhákat. Esetleg próbáld ki.

24. LBO (válaszként erre: 4. - Alnisa)
dec. 7. 06:09

Ha a radiátorra teszed akkor sem? Amíg nem volt szárítógépem, mindent is a radiátorokon szárítottam.

Mondjuk a vastag pulcsikat, farmereket most is. Este ráteszem, reggelre full szárazak.

dec. 6. 22:50
A hozzászólásokból két további ötlet jutott eszembe: lehet olyan szárítót kapni, amit be lehet állítani a fürdőkádba, és arra teregetni. Az is lehet megoldás, ha nincs fregolid. A másik: ha van elég helyed, vegyél esetleg egy külön centrifugát, és abban centrifugáld ki a ruhákat. Kétszer olyan gyorsan forognak, mint a mosógép centrifugája, majdnem szárazon veszi ki a ruhát az ember. Akkor gyorsabban megszárad és sokkal kisebb az esélye, hogy büdös lesz. Nekem akkor büdösödött meg télen a ruhám, mikor régen kézzel mostam, hideg volt a szobámban és nem tudtam centrifugálni sem. Most látom, amikor a centrifuga működik, hogy több liter víz is bent maradhatott a ruhámban.
22. Myra (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 6. 19:54
Én is bent szárítom télen a ruhákat, de sose büdösek, én kályha mellett szárítom.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - K-né Zsóka)
dec. 6. 17:31
Nem tudom. A penész okát se sikerült megfejtenem, pedig nem üzemeltetek gőzfürdőt és minden nap többször szellőztetek is.
20. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 6. 16:02
Mitől büdös? Én is bent szárítok, de nem büdösek a ruhák. Talán nem elég szellősen teregetsz, vagy...nem tudom.
19. Bichi (válaszként erre: 4. - Alnisa)
dec. 6. 15:59
Én családi házban lakom, és még a fűtés is le van kapcsolva abban a szobában, mert ott telelnek a virágok, és sosem volt büdös, és másnap mindig száraz is...
18. bnedora (válaszként erre: 4. - Alnisa)
dec. 6. 15:29
Családi házban lakom, de szigetelve van a ház és a szoba plafonja is. Az ablakok műanyagok, jól záródnak. Anno, mikor megvettük a házat, itt is vizes volt a fal. Ez a száraz levegő sem jó, mert reggelre kiszárad a torkom. Kimondottan jó, hogy bentre teregetek.
17. simple (válaszként erre: 4. - Alnisa)
dec. 6. 15:00
Családi házban lakom, jelenleg is kb. fél nap alatt megszáradnak a ruhák bent. Sosem büdösek.
16. Enissa (válaszként erre: 11. - Lalaland)
dec. 6. 14:14
Én nem tudnék venni, mert a kazán alatt van, nem férne rá, tehát mindenkinek az sem megoldás.
dec. 6. 12:38
Én is szellősen teregetek kint is bent is. És forgatom a ruhákat. Illatgyöngyöket is használok még 1 hónap múlva is ha kiveszek valamit a szekrényből illatos.
dec. 6. 12:35
Soha nem büdösek a ruháink. Szellős én teregetünk, jó meleg van, hamar száradnak.
dec. 6. 11:56
Fregolin szárad évtizedek óta, a kád fölött./Csak szellőző van, nincs penész, külön fűtés sincs ./ Télen kicsit lassabban de ha leszedem a száradtakat és több hely marad, arányosan elrendezve akkor gyorsabban, soha nem büdös. Legutóbb a Praktikernél vettem a fregolit, kb 4-5 évente cserélni kell , mert elfárad a fém anyaga és behajlik. Nem kell a szobába vinni a ruhát,a látványt sem zavarja.Korábban felhúztam magasra de az utóbbi években középállásban van, nem zavaró magasságban.
12. tumbo2
dec. 6. 11:21
én még a szobabiciklire is teszem,a kabátot a szekrény gombjára.
dec. 6. 11:20
Mi külön szárítógépet vettünk és a mosógép tetejére tettük. Ha azonos márkát veszel a mosógéppel minden cégnek van összeépítő kerete, és tökéletesen működik!:)
10. Enissa (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 6. 11:20
Vegyél elektromos szárított.
9. globus (válaszként erre: 8. - Globus)
dec. 6. 11:18
*felhúzható
8. globus (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 6. 11:16

Mi is panelben lakunk. Kád fölé elhúzható fregolin estéről reggelre mrgszárad a ruha, annyira meleg a fürdőszoba.

Tény, hogy nem túl esztétikus, de praktikus. Szobában még sosem teregettem, olyan szárítóm nincs is.

Az átmeneti időszak legrosszabb, amikor nincs fűtés és kint sincs jó idő.

Szárítógép helyhiány miatt nem jön szóba.

7. libikóka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 6. 10:43

Csak bent tudok szárítani,,soha nem lett büdös ruha,,pedig vannak vastagok is .

A radiátorok elé is teregetek ha valami vastagabb,,a fürdőben is van ilyen törölköző szárítós nagy radiátor.Ami olyan azt fogason szárítom itt ott ,,nem zsúfolom össze ha többet mosok sem.Igaz a látvány nem épületes ,hogy néha ajtókon is ruhafogason lógnak,,de megoldható.

Nem tudom mi lehet a baj de ,,nem kellene így lenni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook