Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni, hogy egy macska nagy ívbe elkerüljön? Nagyon alegriás vagyok rá és folyton dörgöli magát hozzám! Utálom! Idegesít! fórum

Mit lehet tenni, hogy egy macska nagy ívbe elkerüljön? Nagyon alegriás vagyok rá és folyton dörgöli magát hozzám! Utálom! Idegesít! (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. júl. 20. 10:08
elnézést, elnézést! most látom csak, PROBLÉMÁNAK! kihagytam a nakot! BOCSÁNAT kedves Hoxa látogatók! :)
43. Wickucy (válaszként erre: 42. - Klimpírozi)
2008. júl. 20. 10:06
úristen, én ezt nem érzem ekkora problémák, Te minden fórumot végigolvasol és kijavítassz minden helyesírási hibát? mert ahogy én olvasgatok ezen az oldalon, van még 1 pár... jó keresgélést Miss Kötekedő! ;)
42. Klimpírozi (válaszként erre: 41. - Wickucy)
2008. júl. 19. 07:23

gondolkodj is el rajta, mielőtt közszemlére teszed magad...ffuj...alegriás vagyok a macskára:))))

Kicsi lány, nagy öntudat..

41. Wickucy (válaszként erre: 40. - Klimpírozi)
2008. júl. 19. 01:19
jajj elnézést kedves asszonyom! életem talán második helyesírási hibája, valahogy a a játssza szót sikerült még félre tanulnom és sosem sikerül 1 sz- el írnom, úgy vélem ez lehet a második hibás szó életemben! de végtelenül szégyenlem magam és azt hiszem, ahogy tanácsolod soha többé nem használom ezt a szót, mert ez 1 olyan szó amit simán ki tudok hagyni az életemből! köszönöm a helyreigazítást! vissza is adom az érettségimet!
40. Klimpírozi (válaszként erre: 37. - Wickucy)
2008. júl. 19. 00:23

Kicsi lány...késő van, de az általad használt szó helyesen: a l l e r g i a ..csupán ennyi az észrevételem azon kívül, hogy utálom a macskákat, de psszzz...az állatvédők meg ne hallják..

a lányomnak szoktam javallani, ha egy kifejezést nem pontosan ismer, semmiképp se használja helytelenül:)))

39. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 37. - Wickucy)
2008. júl. 19. 00:16
az alergia szó legelterjedtebb szinonímája az allergia, én így értettem :o))
38. M_Marcsa (válaszként erre: 31. - 14775640c4)
2008. júl. 18. 21:29
:)
37. Wickucy (válaszként erre: 36. - Klimpírozi)
2008. júl. 18. 20:58
bocsánat, de akkor mit kéne használnom? mi az alergia szó szinonímája? mondhatom kegyetlenebbül is: bedagad a szemem, kiütésem lesz a szőrétől, nehezen lélegzem, fulladok tőle és megállás nélkül 100- at hapcizom úgy, hogy közben nincs időm levegőt venni, így vagy úgy csak megfulladok.. így már kegyesebb az alergia szó használata nélkül?
2008. júl. 18. 17:44
alegriás...hát ha így írod, bevallom, én is allergiás vagyok...macskára nagyon a szóhasználatra végképp:(((
35. Wickucy (válaszként erre: 34. - 14775640c4)
2008. júl. 2. 12:57
az a baj, hogy nem is igazán tud tenni. a macskaszőr mindenhol ott van, már fóbiám van. :D undorodom, ha hozzámér 1 szőr. de legalább a macska ne gerjessze tovább, hogy csak engem talál meg természetesen és hozzám dörgölődzik folyamatosaaaan! bár mostanában úgy tapasztalom, hogy kezdi megunni a durva ellökéseket és a vízzel való fröcskölést. jobban kerül, mint előtte. :) bár ezeket is csak akkor alkalmazhatom, ha az anyuka nincs otthon, mert ő biztos csúnyán nézne rám, hogy fröcskölöm a macskáját.
34. 14775640c4 (válaszként erre: 33. - Wickucy)
2008. júl. 2. 10:47

mondom. szerintem a pároddal kéne megbeszélni, hogy allergiás vagy a macskára.

ha szeret, megérti és tesz valamit.

2008. júl. 1. 21:20
ezt már csak nem kenhetem a tündéri édes szerelmetes csodás drága barátomra!!! mert, ha még a többire mondanám... akkor talán, mert fura barátaim voltak, de minden furcsa és nem furcsa barátom háziállatára és tollpárnájára allergiás voltam. :)
2008. júl. 1. 21:18
Igen... Én mindig allergiás voltam, a barátnőm macskájára is, a szomszédéra is és a saját csodaszép perzsamacskámra is kiskoromban. Ezen kívül a világon mindenre az ételekt kivéve. Szóval, madártoll (így nem aludhatok tollpárnán), fűre- fára- bokorra, ha esetleg betévedek egy bokorba kiütéses leszek, ezen kívül szerintem még a vízre is, mert minden fürdőben, tóban, tengerben vagy zuhanyzás közben kiütéseim lesznek (na jó, ez az ekcémám miatt is lehett). De mondom, a vízen kívül is, az ég világon mindenre!!!!!!!!
31. 14775640c4 (válaszként erre: 30. - Krisztina13)
2008. júl. 1. 17:03
és mi van akkor ha a párja előtt is allergiás volt a macsekra?
2008. júl. 1. 14:54

Kedves Wickucy!


Van egy rossz hírem!

Nem a szegény macskától vagy te allergiás!


Az allergia egy kivetülés, egy ellenállás, egy ellenreakció. Régóta foglalkozom ezoterikus pszichológiával, spirituális gyógyítással, ezek alapján mondom.

Ha jobban belegondolsz mindkét allergiád (kutya+macska) az éppen aktuális párodhoz kötődik.

Szerintem ezen kellene elgondolkoznod:

Mi az a párkapcsolati probléma, amit a macskára vetítesz ki?

Mit nem tudsz elviselni a párodban, ami végül megbetegít téged?


Bocsánat, ha ez így durván hangzott, de nekem az a tapasztalatom, ha elkezdesz a lelkeddel foglalkozni, és megtalálod a választ a fenti kérdésekre, akkor azon felül, hogy átértékeled a párkapcsolatodat (lehet, hogy szakítasz, vagy ha mellette maradsz, akkor új alapokra helyezitek...) azt fogod észrevenni, hogy elmúlt az allergiád, mert ha megszűnik az eredeti kiváltó probléma, okafogyottá válnak a tünetek is.


Ha részletesebben érdekel, írj nyugodta itt, vagy privátban, szívesen válaszolok.

2008. jún. 18. 12:46

sztem ezt az anyósom fejéhez vágnám, pofán is vágna! :D ezt csak reagáltam arra a durva mondatra!

Bellidit: Erre meg már nem mondok semmit, még ha vissza se olvassa az ember az egész fórumot, akkor is logikus, hogy nem önszántamból alszom együtt minden este egy ágyban egy macskával, hanem olyan helyzetben vagyok, hogy kénytelen vagyok néha elviselni a macskát a közelemben, mivel az ablakon csak nem dobhatom ki!

28. emagdi (válaszként erre: 26. - Wickucy)
2008. jún. 18. 10:37
na látod, pont ezt kellene mondanod a párodnak, és az anyukájának... (amennyiben még mindig nem zárják el a macskát ha odamész)
2008. jún. 17. 22:49
nem kell macska közelben lenni :)
26. Wickucy (válaszként erre: 25. - Radulykatalin)
2008. jún. 17. 18:55
ez egy cseppet erős! aki a betegségemet nem tartja szem előtt jó ember nem lehet!
2008. jún. 14. 19:31

Ki a macskát nem szereti,jó ember nem lehet.

Ajándékozd el egy macskabarátnak.

24. fb919dc887 (válaszként erre: 8. - E71af41436)
2008. máj. 29. 17:28
oh..köszi..remélem te is átélsz majd pár idegesítő dolgot..megnézem mit teszel ;)üdv
2008. máj. 27. 18:20
igen, tudom, sajnos! de azért köszi! azt hallottam, hogy ha egy házban már 3 éve nem él macska, még akkor is ki lehet mutatni a nyomait, így tudom, hogy tök esélytelen a macskátlanítás, ha nem lenne macskájuk még akkor is haldokolnék 3 évig! :)
2008. máj. 27. 10:22
Hogy el ne felejtsem, a macskametna alkalmazása mellett is allergiás tüneteid lesznek, de legalább nem fog hozzáddörgölőzni:)
2008. máj. 27. 10:21

Akkor azt tudnám ajánlani a dörgölőzés megelőzésére, h szerezz be macskamentát. Nálunk Good Girl márkanéven fut. A lényege, h főzz fel egy pici vizet, rakd bele a macskamentát, majd csöpögtesd oda, ahol tudni szerenéd a macskát. Annyira szeretik a macskamenta illatát, h tapottat se mozdulnak arról a helyről, ahol az illatot érzik. Én is ezt használtam, amikor a cicánk velünk egy szobában élt. Borzasztó volt, h mindig pont az én párnámon akart aludni és akárhányszor leraktam, visszajött. És arra sem volt jó érzés fölkelni, h a fejem matatja, a hajammal játszik. És ha ő fölkelt, akkor paskolgatta az arcom, h én is keljek és büdi volt a szelelése, szóval vmit ki kellett találni. Szerencsére rátaláltunk a macskamentára.

Azóta sajnos nincs cicám, szegénykémmel a szomszéd csinált valamit, egyik reggelre nem volt meg a picikém. Pedig gyönyörű török cica volt, félhosszú szőr és extra vastag cicafakok gyönyörű fekete szőrrel. Cipruson az utcán találtam rá, de csak kb 4 hónapot élt velünk a picike kedves szomszédom jóvoltából...

2008. máj. 26. 20:29

Először is:

NINCS MACSKÁM! MIVEL BETEG VAGYOK! NEM VAGYOK HÜLYE, HOGY TARTSAK! :) gyönyörű perzsa macskám volt kiskoromban, de ahogy beteg lettem elajándékoztuk, nem akarok megbántani senkit, de szerintem nem helyes úgy hozzáállni, hogy majd megszokom... lám van akinek bejött, de én sose tenném!

különben meg nem is inkább a párommal, hanem anyukájával van baj, párom előtt elküldöm a macskát a búsba, de az anyja előtt nem merném! 4 napig nem lesz itthon a héten és ott "kell" lennünk a macskával. párom természetesen haza megy a macskához, én meg mivel vele szeretnék lenni, megyek vele. szóval e miatt a pár alkalom miatt kérdeztem, amikor kénytelen vagyok ott lenni.

19. emagdi (válaszként erre: 17. - Wickucy)
2008. máj. 26. 20:17

nekem ebből úgy tűnik, hogy a probléma alapvetően nem a macskával van, hanem a párod hozzáállásával...

lehet, hogy első körben azon kellene megpróbálnod változtani, és akkor élhetnél te is és a macska is boldogan...

2008. máj. 26. 13:31

Ha allergiás vagy rá, akkor ne tarts macskát. Hiába nem dörgölőzni hozzád, akkor is ott van a levegőben és mindenhol a macska közelsége.

Egyébként macska távol tartására létezik macska távoltartó spray, de vannak elektromos kütyük is, melyek hangja távoltartja a macsekokat.

2008. máj. 26. 10:38

természetesen tudja, de nem tudom, valahogy a nem allergiás emberek cseppet sem toleránsak, csak hajtogatják, hogy ne bántsd a macskát (mikor siccegek) meg, hogy miért utálom, ugyan szeressem már! nem szeretem! sőt az ilyenektől még kevésbé, hogy még én vagyok a gonosz, mert siccegek! de ez jó tanács, köszi! tegnap a páromnak mutattam a fórumot és talán picit megértett, ekkor ő is a fröcskölős megoldást javasolta!

csak, hogy a nem alergiás emberek untoleranciáját fokozzam, a kutyákra is allergiás vagyok, de abba nem halok bele, csak megállás nélkül tüsszentek, szinte levegővétel nélkül és nagyon náthás leszek (ami szintén nem kellemes, kedves nem allergiások!) és a volt pároméknak volt kutyája, amivel semmi baj, próbálom kerülni, ami a rossz, hogy az ágyban aludt! erről megoszlanak a vélemények, felőlem mindenki ott tartja ahol akarja, ettől még nekem megvan a véleményem erről is. na, de, ha én allergiás vagyok rá, csak megengedhetek 1 picike kérést, hogy velünk esetleg ne aludjon egy ágyba! tiszta kutyaszőr volt! fél év alatt rá is vettem a barátomat, hogy lezavarja (milyen kedves), mikor pedig 1X beteg lett a kutya (semmi komoly), az amúgy is rémes anyós jött és ott izélt nekem, hogy had aludjon már most az ágyon a kutya, mert beteg! remek! én is az vagyok! olyan jó, hogy ez senkit nem érdekel!

16. emagdi
2008. máj. 25. 19:50

próbáld meg elérni, hogy a macskának negatív élménye kötődjön hozzád. azért ezt jó lenne úgy elérni, hogy fizikailag nem bántalmazod...

pl. amikor hozzád dörgölőzik, akkor spricceld le egy kis vízzel, vagy tapsolj hangosan a kezeddel. egy-két ilyen alkalom után a macska össze fogja kötni a személyedet a negatív élménnyel (víz v éles hang), és nagy ívben el fog kerülni.


persze azért szólhatnál a párodnak is hogy allergiás vagy a macskákra (bár ezt nyilván észrevette amikor náluk voltál)....

15. Wickucy (válaszként erre: 13. - Ekidli)
2008. máj. 25. 19:00
hát azért én annyit nem vagyok vele, hogy megszokhassam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook