Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagyfokú rövidlátás gyermekkorban fórum

Nagyfokú rövidlátás gyermekkorban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
65. dd9dec5381 (válaszként erre: 56. - PöttyösPanka)
2017. jún. 22. 07:51

Nem kell orvosi egyetem, de 4 eves SOTE optometrista kepzes igen.

En nem akarok meggyozni senkit, csak nap mint nap hallom ennek a hozzallasnak a kovetkezmenyeit.

64. cirpike (válaszként erre: 62. - Böce)
2017. jún. 21. 22:37
Jó lett volna még egy 5. Így "csak" 4-et engedélyeztek. :)
63. Böce (válaszként erre: 62. - Böce)
2017. jún. 21. 22:21
Sokszor a feleslegesen erőltetett hüvelyi szülés következménye az oxigénhiányos baba, ami persze csakutólag"derül" ki.
62. Böce (válaszként erre: 61. - Cirpike)
2017. jún. 21. 22:18
A császározás miatt ne legyen semmi rossz érzésed. Túllihegik most a hüvelyit (aminek sok hátránya van, pl. tág hüvely, inkontinencia, mégha ált. tagadják is). A lényeg, hogy megvan a baba, utólag nem tökmindegy, hogy született?
2017. jún. 21. 22:06

Akkor végeznek nála ilyen műtétet, ha már nem fejlődik tovább, és ha még utána is romlik a szeme. Most -4,5-nél tartunk, jövő hónapban nézik újra. Sajnos semmit nem tehetünk addig.

Nekem műtét után már nem romlott tovább, mert a megtámasztás miatt nem tudott tovább nyúlni a szemgolyóm. A debreceni orvost a lézer-klinikán ajánlották, addig nem lézereztek, míg a romlást le nem állították.

A lézeres műtét előtt azt mondták, visszamaradhat 1-2 dioptria, mivel olyan nagy fokú volt a rövidlátásom (-9,5). Ehhez képest ők is csodálkoztak, hogy tökéletesre sikerült. :)

Az fáj, hogy a szemészeti problémák miatt császározni kellett, és ezért sem szeretném, ha a lányomnak tovább romlana a szeme.

Viszont a debreceni klinikán amikor műtöttek, volt egy egészen kicsi fiú is, akin ugyanazt a műtétet csinálták, mint nekem. Pedig picike volt, talán 4 éves lehetett, nem tudom. Lehet, hogy más baja volt az ő szemének, mint a lányoménak.

Dr. Berta András professzor

60. csadrienn1979 (válaszként erre: 59. - Cirpike)
2017. jún. 21. 12:14
cirpike köszönöm, hogy írtál! :-) erről az eljárásról még nem hallottam, de utána néztem az előbb. Azt nem találtam róla, hogy ezt hány éves kortól végzik, viszont írtad, hogy a 11 éves lányodnak nem csinálták meg, azt nem mondták, hogy mikor kerülhet rá sor? És addig mit tehettek? A lányodnak mekkora dioptriája van? A műtét után milyen ütemben romlott tovább a szemed? Romlott még egyáltalán? És 18 évesen, mikor lézereztek, hány dioptriád volt? És a műtét óta nem kell szemüveget hordanod, teljesen helyrejött a látásod? Köszi, ha válaszolsz! :-)
2017. jún. 20. 22:24
16 évesen Debrecenben csináltak nálam sclera megtámasztó vagy milyen műtétet, mert folyamatosan romlott a szemem. Akkor volt -8, -9 dioptriás a szemem. Vékonyított szemüveglencsét használtam. 18 évesen lézereztek, azóta jól látok. 11 éves lányomnak is folyamatosan romlik a szeme, elvittük őt is Debrecenbe a professzorhoz, de nem csinálnak vele semmit, mert még fejlődésben van.
58. cd7bc2426f (válaszként erre: 56. - PöttyösPanka)
2017. jún. 20. 16:59
Belenéztem a gépbe és kész kb meg is mondta a dioptriát mindkét esetben.
57. cd7bc2426f (válaszként erre: 54. - Dd9dec5381)
2017. jún. 20. 16:58
ÉS akkor mi van az olyan helyekkel, ahol bemész, bemérik, és el is készítik a szemüveget, ott szakember dolgozik:? nekem 1ik szemüvegemet se kórházban szemész írta fel, hanem 1 ilyen helyen lett csináltatva, bemérték megvizsgálták és kész.
56. PöttyösPanka (válaszként erre: 54. - Dd9dec5381)
2017. jún. 20. 13:20
Lehet, hogy az Ofo tevékenysége miatt gondoltam így. Mindenesetre a mai digitális eszközökkel nem hiszem, hogy nagy kunszt megállapítani egy dioptriát. Legalábbis -bocsánat, ha lekicsinylem a szakmát, de- ezért fölösleges elvégezni egy orvosit.
55. dd9dec5381 (válaszként erre: 51. - Virgilius)
2017. jún. 20. 11:44

Engem is elkapott a lendulet hogy kontaktlencsezzek, de az a piszmogas vele letorte a lelkesedesemet. :) Pedig en meg csak nem is felek a szemembe nyulni, siman matatok benne. :D

De hulyet kaptam tole...na talan majd egyszer lesz turelmem hozza.

54. dd9dec5381 (válaszként erre: 53. - PöttyösPanka)
2017. jún. 20. 11:41

Nem okoskodni akarok, de optikus nem "irhat fol" szemuveget.

Az orvoson kivul csak optometrista vizsgalhat meg es adhat szakvelemenyt. Ezt csak azert emelnem ki, mert akadnak olyan helyek ahol latszeresz "vizsgal" az pedig nagyon is aggalyos es szabalytalan. Erre korabban az Ofo uzletei voltak hajlamosak, lett is belole balhe.

53. PöttyösPanka (válaszként erre: 52. - Csadrienn1979)
2017. jún. 20. 11:32
Nagyon becsülendő, hogy ilyen elszánt vagy, és az orvosok negatív hozzáállása ellenére sem adod fel. Eleve szomorú, hogy az embert csak úgy lerázzák, pedig segítségért fordul hozzájuk. Nem is értem, hogy a szemészek milyen alapon orvosok, hiszen legtöbbször nem is gyógyítanak, csak felírnak egy szemüveget, ami ugye az alap problémán nem segít, viszont jobb esetben nem is ront rajta, és egy optikus is fel tudja írni. A szemüveg csak egy kényelmi segédeszköz, de nem gyógymód semmire, mégis úgy állítják be az orvosok, hogy ez az egyetlen és kötelező megoldás. Szívből remélem, hogy a kemény lencse segít a fiad problémáján :)
52. csadrienn1979 (válaszként erre: 47. - PöttyösPanka)
2017. jún. 20. 09:09

Köszönöm, hogy írtál! :-)

Tudom, hogy a kemény lencse nem új dolog, hisz régen, a kezdetekkor asszem csak olyan volt. Csak aztán ahogy fejlődött a technika, egyre inkább a sokkal kényelmesebb lágy lencsék kerültek előtérbe. Ma kemény lencsét csak indokolt esetben írnak fel.

Én nem azért vagyok mérges, mert felírták fiamnak az egyre erősebb szemüveget, hisz az szükséges a megfelelő látáshoz. Az bosszant borzasztóan, hogy hiába járattam a szám minden egyes vizsgálaton, hiába érdeklődtem, hogy mit kellene tenni annak érdekében, hogy a szeme ne romoljon ilyen gyorsan, senki, de senki nem mondta el, hogy ez megoldás lehet. Az első orvosunk (vagyis ő már a 2. volt, mert az SZTK-ban kezdtük, hol a két gyerekemet összesen 8-10 perc alatt vizsgálták, diagnosztizálták, recepttel ellátták, ezért kb. 2 hét múlva már magánrendelésen üldögéltünk) annyira ellene volt a kontaktlencse viselésének ilyen fiatal korban, hogy a már korábban említett barátnőm azért váltott orvost, mert ő nem írta fel nekik a lencsét. Én pedig az orvosnak hittem, azt hittem, hogy a barátnőm csak a lánya újabb heppjét akarja kielégíteni a lencsemizériával, és nem is foglalkoztam vele tovább, akkor még nem kerestem rá a neten, semmit nem tudtam az előnyeiről. Aztán kb. két éve nyáron, mikor már 5,5-es volt a dioptria, elmentünk egy másik orvoshoz, ő volt az, aki először írta fel a fiamnak azt a dioptriát, amire tényleg szüksége volt a szemének, de hiába kérdeztem, említést sem tett arról, hogy mit tehetnénk, hogy ne romoljon tovább a szem. Ráadásul akkora bunkó volt, hogy ott sem volt maradásunk. Ezért utána elmentünk Pestre. Ott szintén egy újabb dioptria várt ránk, és semmi tanács az ügyünk érdekében. Így került sor arra, hogy most kb. egy hónapja itt Ausztriában is elmentünk a szemorvoshoz, és itt a Hoxan is el kezdtem érdeklődni. Bízok a mostani helyzetben, remélem eredményes lesz ez a lencse, és most már megnyugodhatunk kicsit. Jövő héten megyünk a végleges lencsénkért, bízom benne, hogy sikerül megszoknia a fiamnak.

Örülök a személyes tapasztalatoknak, egyre jobban úgy érzem, abból tud az ember legtöbbet kamatoztatni. Ezért még egyszer köszi, hogy megosztottad velem a tiedét!

51. virgilius (válaszként erre: 50. - Dd9dec5381)
2017. jún. 19. 16:44
Biztos, hogy most már sokkal kényelmesebb. De számomra a gondolat is borzasztó, hogy valami legyen a szememben, szóval ez lehetett a valódi gond.
50. dd9dec5381 (válaszként erre: 49. - Virgilius)
2017. jún. 19. 14:29

Anyam 60, es o is kiprobalta 18 eves koraban, de alig birta kibanyaszni a szemebol :).

Kezdetekben minden k.lencse kemeny volt, aztan hatalmas fejlodesnek indult ez is...Parom felevente kepzeseken van, hogy megismerjek az ujabb- es ujabb ujitasokat, tipusokat.

2017. jún. 19. 14:19
Tényleg nem új dolog. Én 45 éves vagyok, és gimis koromban a Mária utcában már kaptam kemény lencsét anno. Sajnos nem tudtam megszokni. Remélem, nektek nagyobb szerencsétek lesz.
48. csadrienn1979 (válaszként erre: 46. - Dd9dec5381)
2017. jún. 19. 10:26
Köszi :-) igyekszem, bizakodó vagyok <3
47. PöttyösPanka (válaszként erre: 45. - Csadrienn1979)
2017. jún. 19. 10:22
Pedig ez a kemény kontaktlencse nem annyira új dolog. Most, hogy olvastam a soraidat, eszembe jutott, hogy volt általános iskolában egy osztálytársam, akinek szintén erősen romlott a szeme. Érettségi környékén (most 10 éve) találkoztam az anyukájával, aki elmesélte, hogy a lánya végre kapott kemény kontaktlencsét, ami még javítani is fog a látásán. Szegény magát hibáztatta, mert ugye az orvosok csak felírták az egyre erősebb szemüvegeket, ő meg hordatta a gyerekével lelkiismeretesen, hiszen az orvos ezt mondta, de ennek következtében gyorsabban romlott a szeme. Sajnos nem tudom, hogy milyen dioptriáig romlott a szeme, és azt sem, hogy valójában mennyit segített végül neki a lencse.
46. dd9dec5381 (válaszként erre: 45. - Csadrienn1979)
2017. jún. 19. 10:12

Ezek nagyon jo hirek! :)

A fiadnak pedig kulon gratula hogy ilyen ugyes, kemeny kontaktlencsevel sokszor meg felnottek sem birnak.

Fura hogy Mo-on nem ajanlottak ezt a megoldast, amikor parom kerdeztem az esetetekrol, rogton mondta hogy bizonyos esetelkben kemeny ktl-vel lassithato/megallithato a romlas.

De a lenyeg, hogy jo kezekben vagytok,probald meg elengedni a mergedet a magyar orvosokkal kapcsolatban.

45. csadrienn1979 (válaszként erre: 43. - Ancsi54)
2017. jún. 19. 09:34

Szia ANcsi54! Köszönöm, hogy írtál!

Igen, otthon, Mo-n nekem is "csak" ezt mondták a szemorvosok, hogy nem tudunk mit tenni, csak várni. Várni! No de mire? Ott tartunk, hogy 5 hónap alatt 0,75 dioptriát romlott a gyerek szeme. Ott tartunk, hogy 11 évesen -7,25 dioptriája van. 4 elismert orvosnál jártam otthon, interneten is írtam gyerekszemésznek. És nem jött más válasz, csak hogy várjunk. Nem hanyagoltuk el, elkeseredetten és elszántan kerestük a megoldást, és sehol (Keszthelytől Budapesten át az internetig) nem javasoltak semmi mást, csak hogy bízzunk benne, hogy majd lassul a romlás. Bízzunk benne??? A mai fejlett világban ennyit tudnak javasolni? Az internetet eddig is bújtam, de rosszul kerestem. Rövidlátás, ilyen címszó alatt nem volt válasz arra, hogy van e alternatív megoldás. Most, hogy (még) mélyebben beleástam magam, most rátaláltam két alternatív megoldásra is, amit otthon senki nem javasolt, és amit még az internet sem dobott ki olyan egyszerűen. Kemény, terápiás kontaktlencse, és műlencse csere (a későbbiekben lehet megoldás). Természetesen Mo.-on mindez magánklinikákon, busás árért. De az ember bármit, mindent megtenne, hogy segítsen a gyerekén. Kb. két évvel ezelőtt még teljesen jól jött volna, ha valaki felvilágosít róla, hogy van ilyen lehetőség (Myopia kontroll-kemény, terápiás kontaktlencse nagyfokú rövidlátás romlásának lassítására). De sajnos senki!

Most, hogy itt Ausztriában elmentünk szemorvoshoz, társadalom biztosításos alapon, mindenféle általam feltett kérdés, és kérés nélkül, úgy tűnik megkaptuk a megoldást, a lehetőséget. Legutóbb, még azt írtam, hogy ha itt sem kapunk megnyugtató választ, akkor újabb megoldás után nézünk. Azóta már voltunk egy kontrollon, ahol több mindent megtudtam. A fiam kontaktlencse próbára volt visszarendelve. Elmondta az orvos, hogy nagyon nagy fokú a látásromlása, ezért egy kemény lencsét fog kapni. Ennél a mondatnál már elkezdtem bizakodni, hogy talán az a megoldás hullott az ölünkbe, amit otthon a magánklinika ajánl. Rákérdeztem, hogy mit tudunk tenni, hogy ezt a nagy iramú romlást fékezzük (otthon is minden alkalommal,minden orvostól ezt tudakoltam), és azt mondta az orvos, hogy EZ AZ, amit tudunk tenni, ez a kemény kontaktlencse lehet a megoldás, amit külön az én gyerekem szemére készítenek (nem olyan lencse, amit az internetről meg tudsz rendelni, vagy egy sima optikában meg lehet rendelni). Elmondta, hogy nagyon nehéz lesz, mert egy nagyon kemény lencséről van szó, de a próba során olyan ügyes volt a fiam, hogy azzal biztatott minket, hogy szerinte nem lesz gond,menni fog. Lényeg a lényeg, hogy míg otthon egy szemorvosnak sem jutott eszébe sem, hiába kérdeztem, hogy tájékoztasson ilyen megoldásról, még csak arról sem, hogy ha sima kontaktlencsét próbálunk, annak is van esélye, hogy lassítsa a romlást, itt, külföldön, mindenféle kérés és kérdezősködés nélkül (mert mikor első alkalommal voltunk vizsgálaton nem tudtam nagyon érdeklődni nyelvi akadályok miatt, mert én nem tudok jól németül, ezért nem kérdezősködtem, második alkalommal elvittem a nagylányom, ő tudta megkérdezni, hogy van e megoldás a problémánkra) az orvos felírta azt a lencsét, ami segíthet, és nem azt mondta, hogy várjunk. Én tényleg nem tudom, hogy otthon miért nem javasolták ezt a megoldást. Arra is gondoltam, hogy nem olyan elterjedt, de az orvosok, akikhez jártunk, mind azt mondta, hogy ők rendszeresen továbbképzésekre járnak, Mo-n is és külföldön is, nehezen hiszem, hogy egyik sem tudott erről...

Jövő héten megyünk a lencséért, és lesz rá egy nyári szünetünk, hogy megszokjuk. Kicsit megnyugodtam, de igazán nyugodt csak akkor leszek, ha a legközelebbi kontrollon azt mondja majd a doki, hogy nem, vagy csak egy kicsit romlott a gyerek szeme! Gondolom erre őszig várnunk kell. :-)

44. cd7bc2426f (válaszként erre: 43. - Ancsi54)
2017. jún. 14. 17:54
150 EZER 1 darab szemüvegért???? vagy azért ennyi mert ilyen erős?
2017. jún. 14. 14:48
Meg kell várni a serdülőkort és hogy a szem kinőjje magát. Egy idő után nem romlik, hanem, stagnál a rövidlátás. Az sem mindegy, hogy öröklött, ennek nézz utána a családodba egészen a nagyszülőkig lemenve, mert ezeket másképp kezelik. A kontaktlencse valóban jó. Én nekem 40 évesen levált a retinám /sajnos ez is a rövidlátás szövődménye/ akkor volt a szemüvegem - 12-es a műtéttel kapásból 6 dioptriát romlott. Most - 18-as a legmagasabb drp - 23-24. Az én szemüvegem 150 ezerbe került, támogatás semmi, holott e nélkül mi élni nem tudunk.A gyártók sem nagyon újítanak mivel nem éri meg nekik, az én szemüvegem kinézésre kb. 9-esnek látszik. A szemész doktornő azt szokta mondani, hogy azért van a szem hogy nézzünk vele tehát használni kell. A fiam nem örökölte neki a rejtett kancsalság váltott át rövidlátásra, mert kamaszként a doktornő levette a szemüvegét 1 évre és utána lett rövidlátó, most -1 és -0,75 van neki de mivel meós állandóan monitor előtt dolgozik 12 órába, De a doktornő viszont elkeserített, hogy a gyermekem leendő gyermekénél fog kijönni a nagyfoku rövidlátás.Ne stresszelj van élet szemüvegesen is.
2017. jún. 11. 13:25
Magdalénia és zebracsikó köszönöm a válaszaitokat!!! :-)
2017. jún. 9. 22:56
jó szívvel ajánlom dr. Pálfia Judit doktornőt, speciális tudással, nagy szakmai múlttal
2017. jún. 9. 22:44

A Mária u-i klinikán rendel dr.Récsán Zsuzsanna gyermekszemész, docens asszony. Nagy tudású orvos és nagyszerű ember.

Igen sok betege van, de megéri a várakozást. Évek óta hozzá járok, ismerem a "munkáját", ezért tudom ajánlani. Utána lehet nézni a neten.


Egyébként az anyukámnak volt hasonló problémája gyermekkorában, még a 30-as években. Felnőttként 17 dioptriás szemüvege volt. Csak idős korában műtötték szürkehályoggal, amikor műlencsét kapott. Ezt követően nem kellett szemüveget viselnie.

39. dd9dec5381 (válaszként erre: 38. - Csadrienn1979)
2017. jún. 9. 08:41
Nincs mit, remelem jo szakemberhez kerultok es kicsit megnyugodhattok.
38. csadrienn1979 (válaszként erre: 37. - Dd9dec5381)
2017. jún. 9. 07:27
Köszönöm!
37. dd9dec5381 (válaszként erre: 35. - Csadrienn1979)
2017. jún. 8. 15:41
dr. Sényi Katalin, es a Naphegy Optikàban biztosan vizsgal, de lehet mashol is. Elerhetoseget stb. ki tudod guglizni.
36. csadrienn1979 (válaszként erre: 32. - Virgilius)
2017. jún. 8. 15:14

Igen, az orvos, akihez először jártunk, és aki alul korrigálta a fiam szemét (egyébként nagyon szerettem, alaposan vizsgált, értett a gyerekek nyelvén, mindig mindent elmagyarázott, türelmes volt), ő sem írt fel kontaktlencsét 14-15 év alattiaknak. Engem akkor még nem is foglalkoztatott a gondolat, de a barátnőm, akiről már korábban írtam, szeretett volna a lányának felíratni, mert abban bízott, hogy majd az megfékezi azt a rohamos romlást, amit a lányánál is tapasztaltak. Ezért ő is orvost váltott, keresett olyant, aki felírja nekik a kontaktlencsét 12 évesen. És hogy annak köszönhető e, vagy sem, azt nem lehet tudni, de mióta a kontaktlencsét viseli a lánya, azóta nem romlott a szeme.

Az jó, hogy a te lányodnak a legutóbbi kontroll óta nem romlott a szeme! :-) Úgy szeretném, hogy egyszer nekünk is azt mondják, hogy most éppen nem változott!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook