Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi volt a leghosszabb idő, amit munka nélkül töltöttél el és utána nehéz volt a beilleszkedés? fórum

Mennyi volt a leghosszabb idő, amit munka nélkül töltöttél el és utána nehéz volt a beilleszkedés? (beszélgetős fórum)


2021. nov. 18. 20:32
neked is sok sikert!
13. dafke
2021. nov. 18. 20:23
5 év volt a legtöbb. Ahogy elkezdtem dolgozni, szinte mindig aludni kívántam, de aztán kb egy hónap alatt belejöttem.
2021. nov. 18. 19:59
Köszönöm mindenkinek aki írt és sok szerencsét az újrakezdőknek!
11. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 18. 16:52

Régesrég egyszer 4 hónap munkanélkülim volt. Nagyon kerestem munkát, találtam, semmi gond nem volt.

A kisfiam 4 éves lesz, vele 2 évet voltam otthon. Nagyon nehéz volt visszamenni. Megváltozott teljesen az élethelyzetem, nehéz volt összeegyeztetni a munkát és az otthoni dolgokat. Pokoli nehéz volt. Plusz a vírushelyzet kezdetén mentem vissza.

10. Vikyci
2021. nov. 18. 15:56

5 év, 2 gyerek után. A régi helyemre nem vettek vissza, új helyen kezdtem idén nyáron.

Nehéz összehangolni a családot-munkát, bár szerencsére valamilyen szinten rugalmas a munkaidőm, így tudom én is rendezni az ovit, ha a férjem dolgozik, de pl egy-egy nyugalmatlanabb éjszaka után elég nehéz összeszedettnek lenni az irodában.

2021. nov. 18. 14:12
Több mint 5 éve vagyok itthon a gyerekeimmel. Hamarosan megyek vissza dolgozni, kicsit félek tőle. Remélem, hogy nem lesz nehéz, mert a régi helyemre megyek. :)
8. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 18. 14:07
Sérült gyermekem gondozása miatt 13 évig nem volt munkahelyem. Könnyű volt a beilleszkedés.
2021. nov. 18. 13:57

Egyszer fél év, de utána nem dolgozni mentem, hanem iskolába, majd kétszer két hónap.

Szerencsés helyzetben voltam, mert úgy gondolom mindhárom esetben jól be tudtam illeszkedni a csapatba.

Persze minden munkahelyen volt 1-2 fura fazon, akiket nem zártam a szívembe, gondolom ők hasonlóan gondolkodtak rólam.

2021. nov. 18. 13:49
A tavalyi home office. - márc-tól okt. ig -Furcsa volt visszamenni dolgozni annak ellenére, hogy a home office sem tetszett igazán.
2021. nov. 18. 13:27

2,5 év, második kislányom születése után

mintha el se mentem volna, bár nekem annyira elegem lett a munkából, hogy 2,5 évig a laptopot nem nyitottam ki

2021. nov. 18. 12:06

Sztem ez attól is függ, hogy új helyről beszélünk, vagy visszatérésről 1 régihez. Ki mennyit és miért volt távol, hogyan ment el és hogyan tér vissza, milyen személyiség vagy.


Szerintem nagyobb változások után mindig 1 kicsit nehezebb. 1 jó vezető, munkahelyi környezet viszont nagyon sokat tud segíteni a beilleszkedésen.

Meg úgy általában, ha türelmes, és nyitott az ember, és úgy áll hozzá a melóhoz, hogy szeretném, hogy a többiek elfogadjanak és a munkámmal is elégedettek legyenek.

2021. nov. 18. 11:56

Én a gyerekem születése után 4 évig nem dolgoztam, de a 4. év az suli volt, azaz jártam emberek közé, és az 5. évben kezdtem dolgozni.


Aztán sokkal később 13 év múlva munkanélküli lettem és nem tudtam a szakmámba elhelyezkedni, így teljesen más szférában dolgoztam közel 1 évig a 2 éves munkanélküliségem alatt.


Nekem semmi problémám nem volt a beilleszkedéssel.


Azt gondolom, hogy ez a saját személyiségünktől függ.

Persze, vendéglátásban, nehezebb volt, mert többen a sátánt látták bennem:DDDD, de ez kb. 1-2 hónap volt és rájöttek, hogy nem azért vagyok ott, hogy másokat kitúrjak, hanem csak átmenetileg, és nagyon sajnálták, amikor sikerült elhelyezkednem újra a saját szférámba;)


Tehát, ez csak rajtad múlik!


Én elég vidám természetű vagyok, azaz sokat vigyorgok, és szeretek fecserészni, gondolom épp ezért nem okoz gondot beilleszkednem egy új társaságba.

2021. nov. 18. 10:48

Nekem egyelőre nem sok, pár hét csak. Úgy intéztem, hogy csak úgy mondtam fel, ha már meg volt a következő munkahelyem.

A beilleszkedésről annyit, hogy nagyban függ attól, hogy visszamész a korábbi munkahelyedre (táppénzről, vagy szülés után) vagy egy teljesen új munkahelyen nyitsz. Az adott munkahelytől is függ, az ott dolgozó közvetlen kollégáidtól is, hogy mennyire segítik a beilleszkedésed. Meg persze rajtad is, hogy mennyire kezeled jól az effajta új helyzeteket.

2021. nov. 18. 10:44
Sziasztok! Hátha tud valaki segíteni. Mennyi volt a leghosszabb idő amit munka nélkül töltöttél el? Akár baba miatt vagy munkanélkülin.És mennyire volt nehéz utána újra beilleszkedni? Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook