Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicagazdik:mennyi volt a leghosszabb idő, míg a cicátok nem jött haza csavargásból? fórum

Cicagazdik:mennyi volt a leghosszabb idő, míg a cicátok nem jött haza csavargásból? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. márc. 11. 21:49

10 hónap után haza talált Csíkos cicám.

Egy hetet bírt,megint lelépett.

2020. jan. 13. 20:58
4 nap, az ideg megevett
2020. jan. 13. 20:43

7 hét volt a leghosszabb idő, November 19. -én ment el,és Január 6.-án jött vissza. Semmi baja nem lett ezalatt az időszak alatt.

3 éves kandúr cica.

Azért írom le,mert lehet valakinek vigasz lesz,nem kell feladni. Sajnos sok fórumon csak addig írnak még baj van,aztán a vég eredményről semmi!

52. Guruljka (válaszként erre: 51. - V.Krisztina17)
2019. márc. 5. 20:09

Szeretem bizony. :D


A lány cicáknál óhatatlanul nagyobb a seb. De azon is sok múlik, milyen műtéti technikát alkalmaz az illető orvos.

A lánycicáknál műtét után figyelni kell, hogy ne száradjon ki. Míg friss a seb, nem nagyon akar felállni. Kínálni kell a vízzel.

51. V.Krisztina17 (válaszként erre: 50. - Guruljka)
2019. márc. 5. 20:06
Azért a képekből látom, hogy Te is nagyon szereted az állatokat :)Van nekem is egy pont ugyan olyan fekete fehér cicum, mint a Tied :)
50. Guruljka (válaszként erre: 49. - V.Krisztina17)
2019. márc. 5. 19:17

Én úgy tapasztaltam, hogy nem csavargott úgy.

Ki-kiment a szabadba, de nem maradozott el napokra. Nyugodtabb volt.

2019. márc. 5. 19:14
Hétfőn szeretném vinni a lány cicákat, holnap beszélek a dokival, meg a lányom kis kandurját, 7 hónapos,megbeszélem a dokival hogy változik e valamit mert hallottam hogy 3 évesen már nem biztos hogy megváltozik.
48. Guruljka (válaszként erre: 47. - V.Krisztina17)
2019. márc. 5. 19:04
Kicsit sem fog utálni. Egyáltalán nem.
2019. márc. 5. 18:50
Köszi a biztatást, erre van szükségem egy kis bátoritás, meg hogy tudjam hogy nem fog nagyon utálni. :)
46. Guruljka (válaszként erre: 45. - V.Krisztina17)
2019. márc. 4. 21:05
Kandúrkánál még a műtéti seb is pici, altatni sem kell. Csak bátran!
45. V.Krisztina17 (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2019. márc. 4. 20:49
Nagyon azon vagyok, leszek, összeszedem magam lelkileg, aztán belevágunk.
44. V.Krisztina17 (válaszként erre: 43. - Dd9dec5381)
2019. márc. 4. 20:48
:) pont úgy is viselkedik.
43. dd9dec5381 (válaszként erre: 41. - V.Krisztina17)
2019. márc. 4. 20:07
A mi utolsó macskánk is Bendegúz volt. Az azelőtti meg Géza. :))
42. Guruljka (válaszként erre: 41. - V.Krisztina17)
2019. márc. 4. 20:04
Okosabb, ha ivartalaníttatod. Neki is, Neked is nyugodtabb lesz az élet.
2019. márc. 4. 19:38
Egy napot pihent Bendegúzkám, de megint dolga akadt, mert nem látom! lehet ezeket a dolgokat meg kell szokjam, még nem vagyok profi macskatartó.
40. Guruljka (válaszként erre: 38. - V.Krisztina17)
2019. márc. 2. 20:15

Nem akartalak azzal "vigasztalni", hogy sosem lehet tudni.

Volt cicám, akit egyik szomszédunk befogott egerészni, nagyon éhesen került elő. - Lebukott az illető, mert a macska ha a hangját meghallotta, elbújt.

Ma is van, amelyik a meleg időszakot házon kívül tölti. Ha esetleg hazajön enni, akkor is olyankor, amikor nem látom.


Aztán volt, amelyik tudatosan költözött el, de amikor nagy baja volt, hazajött. (Egy sült csont ragadt az egyik fogára, nem bírt megszabadulni tőle. Amiatt nem tudott rendesen nyelni, nyálzott, a nyál pedig rábüdösödött elöl a nyakára, ahol nem is érte el amúgy sem.)

Idejött, nyávogott, mert már másik kutya volt a háznál. Behoztam, észrevettem a bajt, lepöcköltem a csontot, lemostam a cicát. Pár nap alatt megerősödött, visszament az új gazdihoz.

Csak azt sajnálom, hogy nem tettem rá egy cédulát a nyakára, mi volt a baj, hogy máskor tudják.


Aztán volt macska, már lemondtunk róla, közel egy év múlva jött haza.

39. dd9dec5381 (válaszként erre: 38. - V.Krisztina17)
2019. márc. 2. 18:44

Biztos mindenkinek otthonülős a macsekja. :)

A miénk egyszer vagy 8 napig volt távol, szülők már temették, én mondtam nyugalom, harci kandúr ez, majd jön ha végez a dolgával. És tényleg, egyik nap bejelentkezett a konyha ablakon, evett - ivott, és két napig föl sem kelt. Kissé le volt soványodva, de amúgy semmi baja nem volt.

2019. márc. 2. 18:32
Hazajött! nem túl sokan szólnak itt az emberhez :))))
2019. márc. 1. 17:10
Elment udvarilni a kedvenc kandur cicám, már 5 napja. Mikor jön? Meddig tart? Ha mondjuk ott végez ahol van akkor mehet tivább másik macskalányhoz? Így eltart egy darabig mire hazaér. Amúgy kedden hazajött enni, véletlen vettem észre. Lehet sutyiban hazajár.
36. emagdi (válaszként erre: 33. - Gardengabi)
2015. jan. 28. 11:16
valószínű, hogy akkor őt valaki arra az időre "befogta", lehet, hogy lakásban tartotta, és azért nem ment vissza.
35. 99279bb06f (válaszként erre: 33. - Gardengabi)
2015. jan. 28. 09:58

Hú! Ez nagy szerelem volt kandúrkád részéről! :)

Megtudtad, hogy merre élt addig?

2015. jan. 28. 09:24
2 nap
2015. jan. 28. 09:24
2 évig nem láttam a kandúromat, aztán egyszer csak előkerült!
2015. jan. 28. 09:17
4-5 nap , fiúcica és mikor van a macska nász ideje néha megbolondult, már idősebb csak fél napokat marad ki.
2011. máj. 13. 12:47
Megkerült a cicus?
30. 617d72f9d1 (válaszként erre: 1. - Csutora13)
2011. máj. 4. 09:42

Nekem volt egy csodaszép fekete-fehér cicám, egyszer csavgrott el úgy, hogy 3 napig nem jött haza. Teljesen kétségbe voltam esve - lánycica volt-. Egyébként nem volt csavargós. Az utcára pl. ki se ment.

Ősszel meghalt agyhártyagyulladásban.

De három nap után, igaz sántikálva, ilyedten, de megjött.

Bizakodjál.

Ha megjött, vagy van valami, megírnád nekem?

Nagyon érdekel az állatok sorsa.

2011. máj. 4. 07:46
Sziasztok! Nekem két ivartalanított lánycicám van és folyamatosan elcsavarognak 1-2 hétre. Csendes helyen lakunk és sok a kandúr. Termelnek is rendesen. Csak azt utálom ha elő kerülnek tele vannak kullanccsal
28. sotema
2011. máj. 3. 00:03
Amit kifelejtettem az az, hogy az eltűnős ivartalanított lánycicám nem nagyon jön ki a többi cicával, elég ellenséges velük, tehát valószínűleg ezért marad ki olyan sokszor. Van viszont, hogy összebújva alszik a több évvel korábbi alomból származó testvérével. Kicsit furcsa viselkedése van:)
27. sotema
2011. máj. 2. 23:58

Nekem az ivartalanított 4 éves lánycicám van hogy 1 hétre is eltűnik, bár hozzá kell tennem, hogy 4 cicám van, abból csak 2 jöhet be a lakásba, (van egy nem ivartalanított kandúrom és ez a lánycica aki valamiért nem akar szobatiszta lenni, vagy szeret jelölni lány létére, nem tudom, a lényeg hogy a jelölgetés miatt nem jöhetnek be).

Szóval a lány cicám van hogy 1 hétig is kimarad, a nem ivartalanított kandúr meg van hogy 1 -2 hónapra is eltűnik ilyenkor január -február környékén mikor párzás van. Aztán jól lefogyva, harci sebekkel hazajön, és aztán egészen nyár végéig, a következő párzási időszakig itthon van.


Milyen nemű, és mennyi idős cicáról van szó? Mert az eddig leírtakból nem derült ki számomra világosan, bár lehet, hogy én voltam figyelmetlen.

26. l.luiselotte (válaszként erre: 25. - L.luiselotte)
2011. máj. 2. 22:21

Pontosítom . 2005-ben született, 2008-ben költözött el, tudjuk hogy hol él, de már nem jön haza.


Szerencsére van egy ugyanolyan fia és lánya is, mint Ő , Ők 3 évesek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook