Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Úgy érzem nem tudok beilleszkedni mint szülő az óvodába.... fórum

Úgy érzem nem tudok beilleszkedni mint szülő az óvodába.... (beszélgetős fórum)


1 2
2009. szept. 28. 20:24

Sziasztok!

Azt hittem csak a mi ovink selejtes,de már látom hogy máshol is van csuda furcsa dolgok!

Mi városiak vagyunk,de hát könyvet tudnék írni az alkalmatlan,munkájába és az emberekbe belefáradt óvónőkről!

Én is minden olyan dologért szóltam,ami nem fért már bele a tűrőképességünkbe!Voltunk a vezetőóvónőnél is rappolton,meg mondtam hogy nem áll szándékomba másik oviba vinni a gyerekemet,mert felmerült egy probléma!

Az óvónő a második mondatával elküldött másik oviba ,ha nekünk valami nem tetszik.

Mondtam hogy szeretném ha szülők és az óvoda együttműködne.Azt is megmondtam,hogy én igenis kérdezni fogok ha valami nem tiszta,és megmondom ha valami nem tetszik!Mi nem dugjuk homokba a fejünket,nem vagyunk bólogató Jánosok.

Volt pár hónapos mosolyszünet,de aztán szép lassan megnyugodtak a kedélyek.

Nagyon kevesen vagyunk,akik szólunk valamiért,de az óvónők egy része nem igazán kommunikál a szülőkkel,nem tudom,hogy miért.

De még mindig tisztább ha megmondjuk a szemébe és nem csak odakint a járdán nagy a szánk,bent az oviban meg szépen bólogatunk neki.

2009. szept. 28. 19:42

Sziasztok!

Jelenleg nincs semmi gond...de bízom is benn hogy igy is lesz......amúgy is úgy állok most már hozzá, hogy akármi is lesz nem fogom hagyni magam.

35. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 1. - Sivilla)
2009. szept. 27. 16:59
Valami fejlemény? Minden rendben?
34. H.Ancsi (válaszként erre: 30. - Sivilla)
2009. szept. 8. 08:12
örülök, hogy igy látod, és sok sikert!!!!
33. sivilla (válaszként erre: 32. - 52d3e0b8a8)
2009. szept. 7. 20:23

Az de durva......

Ma meg volt szülői...hát ez a nő senkivel nem tud értelmesen beszélni. Elnéztem a szülőket inkább mindenki ráhagyta.

A másik óvónő az aki most jött vissza, szal aki nekem új az nagyon aranyos és kedves. Szerintem azzal nem lesz semmi gond.

32. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 30. - Sivilla)
2009. szept. 6. 10:11

A létszámról: amikor még az előző oviba jártunk ott duruzsoltak, hogy irassuk be, aztán mikor mentünk és már a beszoktatáson is túlvoltunk (amit 1 hónapra terveztek....) megkértek ne menjünk 3 hétig...jó nem?

Pont akkor nem mehettünk, amikor gondom volt a terhességgel és mindig mentünk be a kórházba vizsgálatokra. Aztán egy nap fogtam, nem vártuk meg a 3 hetet és vittem. Mondtam felvették, én sem véletlen irattam be, elmúlt 3, engem meg nem érdekel milyen balhé miatt nem mehetünk, akkor is járni fog a gyerek az oviba.

Kiderült, hogy egy gyereket nem akart az óvodavezető felvenni, mert a szülőkkel, nagyszülőkkel gondja volt (falu....) és a nő ránk hivatkozott, hogy bezzeg a mi gyerekünket felvették. Erre fel raktak volna ki bennünket 3 hétre. :))))) Logikus nem? :DDD


Közben megtudtam, hogy ilyen esetben a jegyzőnél simán fel lehet nyomni az óvoda vezetőjét. Mi már akkor építkeztünk, úgyhogy nem szerettem volna balhét, örültem, hogy onnan elmegyünk. :)

2009. szept. 6. 09:56
őrülök, hogy ennyien biztattok......:)
2009. szept. 6. 09:54

Nos igen én szúrtam el már az elején. Annyira jól akartam csinálni mindent. Lehet ez volt a baj :((

1x a fiatal óvónéni kérdezte hogy megoldható-e hogy hozzunk reggelre a gyereknek kekszet mert ha apa elöbb viszi mindig kér enni. Majdnem leestem a kispadról.......mondtam hogy a gyerek reggelizik otthon, de hát sajna nem méri fel szegény gyerek, hogy a reggeli bent az oviba még arrébb van és van néha , hogy nem eszik eleget otthon. De ez is csak olyankor, amikor apa is korábban megy néha dolgozni. Viszont ezt legalább normálisan kedvesen közölte a fiatal óvónő. Azóta mindig volt bent neki dobozkába babapiskóta vagy keksz. Amúgy én direkt akartam, hogy otthon egyen mert hát hogy néz az ki, hogy az egyik gyerek eszik valamit a másik meg nem. Úgy gondoltam, hogy biztos rossz a többi gyereknek ha az én fiam ott eszegeti a péksüteményt. De azóta is itthon eszi meg csak van bent neki még valami ha kérné a kaját. De eldöntöttem, hogy ezentúl másként lesz. Ha kaffognak én is kaffogok. Többet nem is akarok már megfelelni. Inkább feleljenek meg ők nekem.....elvégre én bízom rájuk a gyerekemet. Arról meg nem is beszélve hogy őrüljenek hogy oda jár a fiam. Hisz kis ovi ez fontos, hogy meglegyen a létszám.

29. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 23. - Ebe747bfaf)
2009. szept. 4. 21:13
:))))
28. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 14. - Sivilla)
2009. szept. 4. 21:11
Ezt nekik is elmondhatnád! Mindjárt másképpen néznének rád! Legyél határozott.
27. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 9. - Sivilla)
2009. szept. 4. 21:05

Nem a szülőn kéne az ostornak csattania, hanem megtanulhatnának együtt dolgozni. Az meg milyen dolog, hogy az egyik megenged valamit, a másik meg nem? Tisztára mintha jojóznának veled...

Nem mehettek másik csoportba? Beszélhetsz a főnökükkel is! Nem kell mindent lenyelned!

26. Neenaa (válaszként erre: 1. - Sivilla)
2009. szept. 4. 18:06
Elég bunkó dolog ez egy "óvónénitől".. Az ilyen nem az oviba való, hanem az istállóba! Semmiképp se hagyd magad! Nyugodtan merjél lenni határozott, kemény, mondd meg a szemébe azt, ami nem tetszik. Nekik lesz ám ez kellemetlen, pláne, ha mások is hallják.. Meg kell teremteni a tekintélyt!
25. H.Ancsi (válaszként erre: 22. - Sivilla)
2009. szept. 4. 17:34
ne add fel, beszélj vele, szépen, vagy nem szépen, hátha.........
24. sivilla (válaszként erre: 23. - Ebe747bfaf)
2009. szept. 4. 16:07
jézúúúúúúúúúúúús...........nagyon durva.
2009. szept. 4. 15:56
mi elkerültünk egy másik iskolába egy olyan ovodából ahol az ovónénik vitték negyedik osztályig a gyerekeket ,nagyon családias vol.A másik iskolába behivatott a tanárnéni és nagyon megkért hogy ne szertgesse a gyerekem őt na erre mit mondjak hazamentünk és közöltem a gyerekkel,hogy kisfiam mostantól kezdve ne szeresd a tanár nénit.Ez is egy hozzáállás nem?
22. sivilla (válaszként erre: 21. - H.Ancsi)
2009. szept. 4. 15:50
Hétfőn lesz szülői.......megpróbálok elbeszélgetni velük........pedig mennyire vártam én az ovit anno...tele voltam szép reményekkel. :(
21. H.Ancsi (válaszként erre: 20. - Sivilla)
2009. szept. 4. 15:46
hát nem könnyű, az tuti. De mi lesz,ha lesz ilyen tanitó is, muszáj valaki értelmeset találni, akivel tudsz beszélni.
2009. szept. 4. 15:45

Amúgy az egész légkört nem bírom. Tipikus falusi egymáséletépevájkálós. A szülőket is beleértve.

Nem menekülésnek fogom fel hanem pozitív változásnak. Igazából én már azon fenn akadok, hogy miért nekem kell egy óvónőnek megmagyarázni, hogy mi a helyes viselkedés. Mi jót tud ott tanulni a gyerek? Anyuka jön az elsős fiával a kislányáért és közben a fiú cseszegeti a fiamat hülyeségekkel amiért ő sírni kezd. Persze a fiút is ismeri mindenki hisz eddig odajárt ő is.

Most akkor vegyem elő az új ovónőt? Vagy az anyukát? vagy legyek ott egész nap?

Komolyan mondom katasztrófa

19. Mariann7533 (válaszként erre: 18. - H.Ancsi)
2009. szept. 4. 15:42
Lehet,hogy igazad van.Nálunk az volt a jó,hogy a kiabálós óvonő mellett az aranyos,és fiatal óvonő is érvényesült,és mivel sokan nem szerették ezt a kiabálósat,inkább vele beszéltek meg mindent.A dadanénit meg kenyérre lehet kenni.De Dina már iskolás.A fiam óvonénijei és a dadája tündér.
18. H.Ancsi (válaszként erre: 16. - Mariann7533)
2009. szept. 4. 15:37

szerintem, nem. nézd mindig lesznek akik nem szimpik, bunkók, stb. nem lehet mindig továbbállni. Természetesen azt is közöld az óvónővel, hogy nagyon nem szeretnéd, ha a gyerekeddel ezután másképpen bánna. Tudom, ez elég keményen hangzik, nekem egy dadus először csak üvöltözött, aztán meg is verte a lányomat az oviban mert nem aludt el.

Bementem, és elbeszélgettem vele egy kicsit, nem hangosan, nem csunyán, de hatásos volt

17. H.Ancsi (válaszként erre: 15. - Sivilla)
2009. szept. 4. 15:35
teljesen igaza van a férjednek, nehogymá te menekülj, mert ő bunkó. nyugodtan mondd meg neki a magadét, hidd el tapasztalat, utána nem győzi nyalni a s...d, csak ez az egy csoport van ennek a korosztálynak?
16. Mariann7533 (válaszként erre: 12. - Sivilla)
2009. szept. 4. 15:33
Próbálj beszálni az aranyos dadával,hogy kicsit próbálja a kicsidet pátyolgatni,hisz még kicsi,és így nem fogja megszeretni az ovit.Hátha segít.Az a baj,hogy írtad,hogy nem tudod másik oviba vinni.Ha összeveszel az idősebbel,akkor lehet,hogy csak olaj a tüzre.Mert igazából másik ovi lenne a megoldás.
15. sivilla (válaszként erre: 13. - H.Ancsi)
2009. szept. 4. 15:32
Igazad van. Sajnos attól félek hogy normálisan már nem leszek képest közölni ezt. Szeretném elvinni másik oviba a legközelebbi városba. A férjem ebbe nem támogat mert szerinte körülményes.
2009. szept. 4. 15:31
Amúgy lehet én élek álom világban, de úgy gondolom, hogy egy óvónőnek a szülőkkel is ki kell jönniük és együttműködniük. Ha probléma van nem mások előtt odavágni, hanem négyszemközt kulturáltan megbeszélni. A fiam köhögése véleményen szerint lelki eredetű lesz. Gyógyszer mellett itthon és máshol sem köhög csak az oviban.
2009. szept. 4. 15:30
hát, szerintem vedd elő a kevésbé udvarias éned, és kérd meg az óvónőt, hogy normális hangnemben beszéljen veled, vagy te is felemeled a hangod, ha nem megy mondd,hogy legközelebb a vezetőnek szólsz. Hidd el, ez igy müködik, ha csak szégyenkezel, meg hallgatsz, azzal csak adod alá a lovat.
2009. szept. 4. 15:28

Most van egy új de vele csak 1x találkoztam.

Van 2 dada abból az egyik nagyon aranyos, a másik szintén nem szívem csücske.

11. Mariann7533 (válaszként erre: 9. - Sivilla)
2009. szept. 4. 15:23
Hát nem könnyú helyzet.Nálunk a lányomnak/aki most első osztályos/volt ilyen az idősebb óvonénije.Úgy ordított a gyerekekkel,hogy amikor mentem ebéd után a lányomért,az utcán hallottam,hogy ordít a terembe.Nem szerette végig a négy év alatt.Az volt a szerencse,hogy a másik óvonéni,és a dadanéni nagyon aranyosak voltak,és ez kompenzálta a kiabálós időset.Sok mindent velük beszéltem meg,nekik adtam át Diát,mert a kiabálós óvonénivel bemenni sem volt hajlandó.A fiamnak hála istennek tündéri óvonénijei vannak.Nálunk nem összevont csoport van,hanem kis középső és nagy csoport.Ezen a rossz indulatú óvonön hány óvonő,v. dada van?
2009. szept. 4. 15:13

Sajnos mi azok a szülők vagyunk akik dolgoznak.

3 műszakba járok és mindig viszem a gyerekem.Tavaszi őszi szünetkor is. Persze sok anyuka megoldja nagymamával vagy éppen otthon vannak sokan a kisebbik gyerekkel. Nekem nem fér bele a sok hiányzás.

2009. szept. 4. 15:11

Sajnos már a kezdés is rosszul indult.

Egyik óvónő mondta hogy kinti játszáskor nyugodtan vigyem el, had barátkozzon a gyerekekkel. Így is tettem de a fiam mindenáron be akart menni. Persze a fiatal óvónő megengedte és mondta nem gond. Aztán mentünk máskor is egy fél órára ( nem is bántam legalább láttam a benti életet egy kicsit.) A következő alkalommal már az idősebbik nekem esett hogy ezt nem lehet csak kint meg mindent. Hogy ez így nem működik meg hasonlók. Majd szépen a következő héten vigyen azon a napon amikor már 3 éves lesz mert szépen sorba jönnek az új gyerekek. Persze engem ez nagyon szíven ütött, hisz én nem tudtam mi hogyan működik. Majdnem elsírtam magam a helyszinen a stilustól. A másik óvónő marasztalt minket és mondta akkor már ne vigyem el maradjon ott délig, de én nem akartam ezek után de végül is meggyőzött. Aztán persze az idősebbik semmit nem bír normálisan közölni azóta sem. Sajna a fiatal óvónő az ide évtől már nincsen, hanem másik óvónő jött helyette. Összevont csoport van. Hallom ezt az óvónőt más anyukákkal kibeszélni a harmadikat.

Már gyomor idegem van ha vinnem kell a gyereket.

Nyáron köhögött a fiam alváskor. Férjem ment érte és mondta nekem másnap reggel hogy itthon nem köhögött mert én délután dolgoztam és nem tudtam semmiről. Elvittem reggel oviba és mondtam nem volt otthon vele gond. Erre odavágta nekem flegmán, hogy biztos óvódaundora van. Teljesen megalázva és leforrázva éreztem magam. Mert csak mondta a magáét hogy igy megy úgy. De én nem azt állitottam hogy hazudik csak azt hogy nem tudom akkor mi lehet az oka.

Kedden mentünk oviba ismét. Délután azzal fogadtak, hogy köhög a gyerek és nem tudnak aludni a többiek. Kapja allergiára a szirupot de visgálata még nem volt és időpontot is csak novemberre kapta.

Készen vagyok

8. Mariann7533 (válaszként erre: 5. - Mothertiger)
2009. szept. 4. 15:08
Emiatt nem irígyellek.Annyira utálom,amikor ilyen emberekkel találkozok,akik ilyen dolgokon csámcsognak.Mindig az jut eszembe,hogy más dolguk sincs,csak mások fürkészése,és kibeszélése.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook