Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mozaik család - a páromnak gyereke van... fórum

Mozaik család - a páromnak gyereke van... (beszélgetős fórum)


2018. márc. 9. 09:42

És az anyu mit csinál, miközben heti 4 x alszik ott Vilmos? Nyilván biztonságban érzi a fiát és neki ennyi elég, sőt, jó is.

És a párod egyeztet veled, megkérdezi, hogy neked jó ha Vilmos heti 4 x ott alszik? Az írásod alapján nem, csak közli.

És rendelésre sütsz, főzöl, cipekedsz.

Hát igen, mint írtam is, ez mindenkinek megfelel így kényelmes, tuti, csak te őrlődsz fel ebben az egész egy oldalú "játékban".


A szüleid mit szólnak ehhez?

Hogy áll az építkezés?

Lesz ott neked valami tulajdon részed?

Komolyan tervez veled a párod?

Az esküvő időpontja ki van tűzve?


A beszélgetéskor tedd fel ezeket a kérdéseket is.

27. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Csinszka2)
2018. márc. 9. 09:37
Minden mást félretéve eleve nagyon rossz jel, hogy halogatja az esküvőt. Nem akar elvenni, mert arra jó neki ez a kapcsolat, hogy ellegyen veled, de semmi több. Ez azért elgondolkodtató.
26. 10cc61fb5a (válaszként erre: 1. - Csinszka2)
2018. márc. 9. 09:36
Én inkább megbecsülnék egy olyan férfit, aki felelősségteljesen fogalakozik a fiával. Ezek mellett még az ex-ével is jó kapcsolatot ápol. 100-ból 1 ilyen van. Úgy gondolom nem keresni a hibát, inkább megoldani kell és elmondani a párodnak, hogy mit érzel.
25. 10cc61fb5a (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2018. márc. 9. 09:35

Szerintem ez vihar a biliben. Ha van egy lakásom, akkor ott igenis én tartok rendet. Ha zavar a gyerek cucca, összepakolom. Ha zavar a kanapé, veszek egy jobbat. Ha nincs kedvem főzni, nem fogok vagy épp szólok, hogy segítsenek be.

Nincs lehetetlen - csak tehetetlen.

2018. márc. 9. 09:33

Őszintén?

Ebben a kapcsolatban te házicseléd vagy, semmi egyéb.


Természetes, hogy a gyerek gyakran lesz nálatok, és anyagi, erkölcsi felelősség alól nem húzhatod ki magad többé. Ezt fel kell vállalnod.


Az nem természetes, hogy te ugrálsz a pasid körül, a gyerekek körül, mint egy rabszolga, hogy nem alhatsz a saját ágyadban, hogy a pasid egy gazszálat nem tesz keresztbe (érzésem szerint nem csak a gyerek körül nem csinál semmit), hogy utasítgat és a többi.


Egészen őszinte leszek: te a leírásod alapján már pontosan tudod, mit kell tenned.

23. 10cc61fb5a (válaszként erre: 17. - Aszparagusz)
2018. márc. 9. 09:31
Nem kell ehhez öregnek lenni. Csak már lehet elég volt a palinak. Ő úgymond már túl van ezen a gyerek-témán. ;)
22. aszparagusz (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2018. márc. 9. 09:04
Most olvastam el figyelmesebben. Nem is a férjed. Ha nagyon akarná a házasságot nem húzná mindenféle indokkal. Így méginkább azt gondolom, hogy kihasznál a saját kényelme érdekében.
21. gabbbicica (válaszként erre: 20. - Gabbbicica)
2018. márc. 9. 08:58

Jah nyilvan szoltam emiatt, megbeszeltuk, de utana is ram szolt, hogy az a szoba a gyereke. (Alberlet volt, mmdtam, hogy akkor 1/3-ot fizetek csak belole, az mar nem tetszett.


Vegul mikor eljottem, mindent megigert, eskuvot stb. de nem mentem vissza.


Nekem azota van gyerekem, o 3 eve vanegyutt egy velem egykoru novel, de se eskuvo, se gyerek.


Beszeltetek mar ezekrol?

20. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Csinszka2)
2018. márc. 9. 08:52

A te életed...


En nem fogadtam el a hasonlo helyzetet.


Nalunk annyival volt masabb, hogy a masfel szobas lakas fel szobaja a gyereke volt, csak takaritani mehettem be. Ha nem volt ott a gyerek, es mast neztem volna a téveben, akkor se nezhettem ott, mert az a gyerek szobaja es tévéje.


En nem akartam orokre ezt, es nem akartam, hogy a leendo kozos gyerekunket is igy pattogtassa; velem egyutt.


Itt orokre masodikak lesztek. Ha megfelel, maradsz, ha nem, akkor most lepj...

19. 31bc25d879 (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2018. márc. 9. 08:45
Na igen, ez is bejátszik, valamiért én is úgy érzem, hogy lóg a levegőben ez a fajta forgatókönyv is.
18. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Csinszka2)
2018. márc. 9. 08:04
Inkább a gyerek ne zavarjon titeket az alvásban. Mi az, hogy a saját lakásodban a te cuccaid vannak bedobozolva? Sürgősen beszélj a férjeddel, hogy ez a helyzet neked nem jó. A leírásodból úgy tűnik, hogy neki kényelmes. Azon se lennék meglepve, ha kész a háza, már nélküled költözik oda.
17. aszparagusz (válaszként erre: 16. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 9. 08:02
Egy 32 éves nő és 38 éves férfi miért lenne öreg a gyerekvállaláshoz? Furcsa elgondolásod van az "öregségről"
16. 10cc61fb5a (válaszként erre: 15. - 31bc25d879)
2018. márc. 9. 07:55

Ja mártirkodni mindenki tud. Ő is. Csak épp épp száját nem nyitja ki. Mert az nem úgy van hogy rendelik tőle a kaját, meg ő cipekedik...ez kamu..már nem konkrétan, egyszerűen nem két segítséget akor nem is kap.

A gyerekhez: sztem aki 32 évesen összeköltözik egy nála 6 évvel idősebb fickóval, az nem gondolhatja komolyan hogy gyereket vállalnak...csak józanész alapján.

15. 31bc25d879 (válaszként erre: 14. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 9. 07:48

Szerintem ez ennyire nem egyszerű. Nem lehet 3-4 évet kialvatlanul, robotolva a "semmiért" kibírni. Vagyis de. Végülis:)


Neki közben mikor és hol lesz gyereke, ugyanis ő akar! Az ő igénye, akarata hogyan teljesül? Én most úgy látom, hogy kiszolgálja a párját és annak fiát (még nem is a férje mert valami mindig közbe jött).


De persze éljen jókedvűen:)

2018. márc. 9. 07:42

Én egy kicsit úgy vélem, felnagyitod a dolgokat. Először is nem hiszem, hogy egy 41 éves pali mégegyszer újra akarja kezdeni. Szerintem örül és büszke hogy nagy, értelmes fia van már.

Másodsorban szeresd azt a fiút. Örülj neki,hogy lehet egy 'fiad' akivel te is tudsz együtt jól ellenni.

A kanapé ügyet meg egyszerűen vedd a kezedbe!

És ami a legfontosabb: ez a fiú már 9 éves...meddig fog a faterral lógni? Csak gondolkodj! 😉 3 max 4 év és már lesz fontosabb az életébe...csajok, bulik..

Nem lenne jó ezt a néhány évet jókedvűen ölteni?

2018. márc. 9. 07:16

Hát tökre megértelek.

Ülj le a pároddal és beszéljetek. Ezt így ahogy nekünk mond el neki is. Nagyon határozottan és komolyan.

Ha nem lesz változás, változtass te. Dehogynem lehetsz anya és feleség, csak nem biztos, hogy ezzel a férfival. Úgy tűnik nekik ez így k.rva kényelmes, mindenkinek jó, csak neked nem. A többi résztvevő az exfeleséget is beszámítva marha jól érzik magukat, csak te érzed magad sz.rul. Hát sokáig biztos nem csinálnám. Igen, a második vagy, ha nem a harmadik.


Másik: miaz, hogy tv-znek meg programok míg te cipekedsz és főzöl?! Cipekedjen a párod IS és főzzetek együtt.

Persze a kanapéról már nem is beszélve.

2018. márc. 9. 07:04

A másik “tábort” képviselem.

Legalábbis részben.

Hasonló a helyzet nálunk is, csak annyi a különbség, hogy én az a bizonyos ex vagyok.

A gyerek random mehet az apjához, stb.

De!

Ne az anyukára és ne a gyerekre haragudj.

Párodnak meg kellene értenie a te érzelmeid, véleményed, és meg kellene beszélni veled is.

Ülj le vele!

Vagy ülj le az anyukával. Azt írtad, kijössz vele. Hátha segít. (Ha az exem párja hozzám fordulna ilyen problémával, biztos találnánk megoldást rá.)

2018. márc. 9. 05:07

Állj ki magadért és mindenképp beszélj a problémákról a pároddal. Utána többet fogsz látni és tudni a kapcsolatokról!

Ne hagyd, hogy ez így maradjon, mert ezek a dolgok megmérgezik a mindennapjaid.

10. f.frezia (válaszként erre: 7. - Csinszka2)
2018. márc. 9. 04:28

Miért magadnak mondtad, hogy ÁLLJ?

Miért nem a párodnak és a fiának, hogy nem, aznap nem alszik itt, mert más 'programotok' van?

Állj ki magadért, ha már más nem teszi.

És igen, egy embernek a gyerekei a legfontosabbak, de ez nem jelenti azt, hogy minden más lényegtelen!

Ülj le a pároddal, beszéljétek meg, mondd el a sérelmeket, problémákat, hisz a megoldása is a kettőtök dolga, teljesen mindegy hogy itt ki mit ír.

Nem kell se megszokni, se megszökni, egyszerűen csak megbeszélni, hogyan lehetne ezen változtatni és ahhoz kell tartani magad.

9. butterfly87 (válaszként erre: 1. - Csinszka2)
2018. márc. 9. 00:32

Ezért sem választanék magam mellé elvált férfit, főleg olyat, akinek már gyereke is van.


Lépj, amíg van időd új életet kezdeni.

És nem, nem kell másodiknak lenned.

8. Csinszka2 (válaszként erre: 5. - Avemar)
2018. márc. 9. 00:20
Avemar, nálatok is Ő volt a legfontosabb és hozzá kellett alkalmazkodni? Hogy zártad le magadban, mi volt az "utolsó csepp?"
7. Csinszka2 (válaszként erre: 3. - Pera0322)
2018. márc. 9. 00:19
Kedves Pera, pont ERRE van szükségem és köszönöm a válaszod! Pont azt érzem, hogy nem látom kívülről a helyzetet, csak sodródom és alkalmazkodom. De már nem jó így! És kezdem a gyereket utálni ezek miatt, holott nem tehet róla! Nem Ő tehet róla, hanem igen, vélhetően a párom...és hát az anyja. Egy rakás fórumot elolvastam a "páromnak gyereke van" témában és sajnos mindig az a vége, hogy "fogadd el, vagy menekülj" -vagy hát beállítják az embert valami gonosz mostohának. Igen, ő szeretne még gyereket és egy ideig nagyon intenzíven (több kivizsgálás, tudatos lépések stb, sőt, 2 inszeminációm is volt, ami sajnos nem sikerült...és kb ott hagytam abba, mert túltengtek már bennem a mesterséges hormonok) - de azt látom, hogy neki valahogy "mégsem annyira fontos", hisz van már gyereke. Mikor a kezeléseket csináltam, akkor brutál precízen volt kiszámítva még a diétám is - enyhén voltam hisztis, hogy egy havi injekció kúra után, mikor pont együtt "kellett" volna lennünk, akkor a gyerek aludt a szomszéd szobában.... kellemes volt a köv. hónapban megint elkezdeni, majd újra és újra, míg nem mondtam magamnak, hogy ÁLLJ!
6. Csinszka2 (válaszként erre: 2. - Michelle.r)
2018. márc. 9. 00:12

A hálószoba (ahol gyakorlatilag csak az ágy fér el) a nappalin keresztül érhető el, így valahogy kiszorultunk, hogy ne zavarjuk a gyereket az alvásban. Még ez sem lenne baj, csak mondjuk hétköznap zavaró, ugyanis mindenkinek fontos, hogy kipihenje magát. Persze az nem merül fel, hogy "vegyünk egy nagyobb kanapét, ha már így alakult"...szóval igen, ez a része gáz :(

Na meg az, hogy szinte már dühöt érzek, amikor itt alszik hétköznap, holott basszus nyilván nem a gyerek tehet erről!!! Nem akarok RÁ haragudni, viszont kivált belőlem egy csomó kérdést az egész ügy, ami miatt Hozzátok fordulok ismeretlenül :((

2018. márc. 9. 00:01
Én voltam második a párom fia mellett, de nem bírtam sokáig. Kiderült, hogy ő már nem akar gyereket, de az jó volt, hogy kiszolgáltam. Ahogyan itt már írták, nem jó másodiknak lenni az életedben. De a Te döntésed.
4. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Csinszka2)
2018. márc. 8. 23:27
Hát úgy tűnik nem ez a te utad de te is tudod...
2018. márc. 8. 23:23

Hát én nem szeretnék bunkó lenni, de abból amit leírsz, nekem úgy tűnik, hogy te csak a második vagy a párod életében. Egyáltalán nem figyel rád, nem fontos neki ami neked az (se a baba, se a házasság). Én a helyedben lépnék. Tudom könnyű kívülről beszélni, de egy életed van és ha babát akarsz, akkor nem toporoghatsz egyhelyben.

Ami nekem nem egyértelmű: próbáltatok erről beszélni? Biztos hogy ő is szeretne még egy gyereket?

2. michelle.r (válaszként erre: 1. - Csinszka2)
2018. márc. 8. 23:21

"valóban nehezen találnék hibát a kapcsolatunkban."


hmmmm. Erre nehéz mit mondani. Talán csak annyit, hogy soha, senki kedvéért ne legyél második a saját életedben. Beszélj vele, mert ha ez nem változik, nem sokáig lesz lamúr.


Már az sem világos, hogy miért nem a gyerek alszik a kanapén.

2018. márc. 8. 22:59

Sziasztok!

Szeretnék beszélgetni azokkal, akik hasonló helyzetben vannak, vagy olyanokkal, akik képesek objektíven átlátni a helyzetemet (és talán egy más megvilágításba helyezni a dolgokat, mert kicsit elveszettnek érzem magam)


HELYZET

Párommal 3 éve alkotunk egy párt. Már az első évben megkérte a kezem, tökéletesen kiegészítjük egymást, valóban nehezen találnék hibát a kapcsolatunkban. Az esküvőig nem jutottunk el: sajnos "mindig közbejön valami", amikor tervezzük (vagy egy utazás, vagy a munka, vagy éppen a ház tatarozása stb). Én 35 éves vagyok, Ő 41 és az első házasságából van egy gyermeke, aki sűrűn van nálunk.

Az ex-feleséggel szuper kapcsolatot ápolnak, sőt, én is kijövök az ex-szel (aki azóta férjhezment újra), a "gyerek-elhelyezés" nincs is szabályokhoz kötve, nincs kikötés, hogy hányszor van nálunk a 9 éves kisfiú, vagy hányszor nincs...tök rugalmas.


ÉS ITT A KÉRDÉS

Ugyanis ez nekem már túl rugalmas! :( Jelenleg ott tartunk, hogy nálam lakunk (egy 35nm-es lakásban), ugyanis a párom eladta az övét, hogy egy nagyobb házat építsünk (ennek lassan 1 éve). A ház építése halad ugyan és tökre várom és élvezem az ezzel járó feladatokat, de majd'1 éve a forgatókönyv az, hogy:

- a gyerek cuccai miatt az összes holmim dobozokban elpakolva, azt sem tudom, hol a "nyári ruhatáram"

- teljesen random módon alszik nálunk, kb a párom hetente közli, hogy akkor Vilmos most itt alszik "kedden, pénteken, szombaton és vasárnap". Ez azzal is jár, hogy mi olyankor átadjuk a nagy ágyat a Vilmosnak, mi meg a kanapén alszunk, azaz én nem alszom, mert a kanapé gáz, szóval tuti, hogy oda a másnapom, mert egy hulla vagyok

- ha nálunk van hétvégén (esetek 99%-a) olyankor én főzök, persze úgy, hogy leadják a rendelést, amit ÉN veszek meg és cipelek haza, majd ÉN főzök meg miközben ők "apa-fia program címén" a TV-t bámulják

Jó a kapcsolatom a gyerekkel, DE:

Mi már egy jóideje tervezünk babát a párommal, s sajnos nem jön össze. Olyankor is nálunk alszik a gyerek, mikor ovulálok (és párom tudja), azaz esélytelen az egész, mégis az a prioritás, hogy együtt legyenek

Minden a gyerek köré van szervezve még akkor is, mikor nem kellene. Hozzá van igazítva az összes nyaralás és utazás MINDEN: amit persze az ex felséggel jól megbeszélnek, majd én megkapom a beosztást, hogy miben is állapodtak meg. Hát óriási!

Sokszor hallottam azt, hogy én ezt nem érthetem, mert "nincs gyerekem". Igaz! Nem tudom, mi a kötődés, mert egyelőre esélyem sincs arra, hogy teherbe essek, folyamatosan mások érdekeit nézem és másokhoz alkalmazkodom...ráadásul a saját lakásomban és olyan életemben, ahol szerintem még elfér az, hogy én is feleség és anya lehessek.

Nem akarok szar fej lenni, de szerintetek ezt felejtsem el? Legyek olyan menyasszony, aki addig van tenyéren hordozva (mert amúgy ha nincs itt a gyerek, akkor minden varázslatos), amíg meg nem jelenik a párom "élete értelme?"

Száljak ki ebből, amíg van idő? Vagy fogadjam el, hogy örökké csak a második lehetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook