Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mozaik család - a páromnak gyereke van... fórum

Mozaik család - a páromnak gyereke van... (beszélgetős fórum)


88. aszparagusz (válaszként erre: 85. - Csinszka2)
2018. márc. 14. 06:52

Nemcsak nagyobb teret kell rendben tartanod, hanem ki leszel neki szolgáltatva, mert az ő háza, ahonnan bármikor kitehet. Mivel nem vagy a felesége, semmilyen jogod nem lesz hozzá.

Én nagyon meggondolnám ezt a kapcsolatot. Ha mégis a folytatás mellett döntesz, a lakásodat semmiképp ne add fel.

87. PöttyösPanka (válaszként erre: 85. - Csinszka2)
2018. márc. 14. 06:06
Duzzog. Nagyon érett.
86. gabbbicica (válaszként erre: 85. - Csinszka2)
2018. márc. 13. 23:55
Remelem, ha oda is koltozol a hazba, a sajat lakasod megtartod.... 😑
85. Csinszka2 (válaszként erre: 81. - Hencsi1225)
2018. márc. 13. 20:39

Szia Hancsi, eddig a ház dolgot vártam, azonban mára elbizonytalanodtam teljesen. Gazdaságilag (vagy hogy mondjam) ez az ő háza lesz. Félek, hogy ott annyi fog változni, hogy nagyobb teret kell renben tartsak.


Amióta borult ez a bili, nem is szól hozzám. Duzzog, furán viselkedik. Felhántorgatja az én szavaimat, de a saját tetteit (amibő azért felsoroltam párat) mintha nem is venné tudomásul. Nem tudom, mitévő legyek. Nem tudom, mit vár. Hogy pitizzek és kérjek elnézést? Az a baj, ha ilyen ügyekben nincs egyetértés, akkor hogyan tervezhetem tovább a jövőt? Ha nem érti meg, mi a bajom, akkor valóban valamit nagyon félreértettem az elmúlt években.

Igen, valóban naponta mondta, hogy szeret (vagy legalább sokszor), de hol van a szavak mögötti tett?

Igazából ha nem lenne tragikus, akkor visítva nevetnék azon, ahogy most duzzog és puffog magában :)

84. Csinszka2 (válaszként erre: 82. - Michelle.r)
2018. márc. 13. 20:31
Sajnos minden szavaddal egyet kell értsek. Ez az, ami bánt.
83. Mézes-Krémes (válaszként erre: 79. - Csinszka2)
2018. márc. 13. 12:57

Húúú, hát nagyon megértelek, teljesen jogos dolgokra vágysz! Ő meg most nem érti, hogy ennyi idő után mi a bajod ezzel, ha eddig nem nem volt gondod, no igen. Vagyis valamilyen szinten volt, csak nem mondtad, viszont ez erősödik.

Remélem, hogy jóra fordul, és siker megoldanotok!

82. michelle.r (válaszként erre: 79. - Csinszka2)
2018. márc. 13. 12:08

Ez nem most fojtogató, hanem meg is fog fojtani, ha nem változtattok rajta.

Ezt nem ő tudja megoldani, hanem ketten tudjátok. Én nem tudhatom, hogy ő milyen, de lehet,hogy azért feszkózik ezen, és azért érzi támadásnak, mert ő is tudja, hogy nem kóser a dolog, de nem tud rá megoldást.


Ha én lennék ebben a helyzetben, néha bizony ott hagynám őket kettesben, és elmennék a barátaimmal, vagy egyedül, bárhová, de ne legyél mindig kéznél, legyen önálló életed is. Belecsúsztál egy olyan szerepbe, ahonnan ki kéne másznod, mert pillanatnyilag nem vagytok egyenrangúak.

2018. márc. 13. 10:59

Szia!

Ahogy levettem, nálatok az a probléma, hogy a párod csak tőled vár alkalmazkodást, mondván, neki van gyereke. Ez persze valamennyire természetes, de egy család akkor működik jól, ha mindenki igényeire odafigyelnek a tagok.

Nálunk fordított a helyzet, nekem van 2 gyerekem, a férjemnek nincs. Soha nem volt kérdés, hogy a gyerekek az elsők, de persze nem mindenáron. Ő is nagyon sok mindenről lemond a mi kedvünkért, amit én nagyon méltányolok benne és igyekszem más módon kompenzálni.


A gyerekkel való együttlétbe szerintem kell egy rendszer, ez mindenkinek jó. A gyerek is fogja tudni jó előre, hogy mikor-hol lesz és a felnőttek is tudnak előre tervezni.


Nálunk van egy tök jól bevált rendszer, nem az a tipikus hétvégi apukás, hanem a hónap kb. 1/3-át vannak a gyerekek az apjukkal, ebben van 2 teljes hétvége és hétköznapok is, így neki is jut felelősség és szórakozás is.

A gyerekek is pontosan tudják, hogy mikor mennek az apukájukhoz, hiszen jól megjegyezhető, de a biztonság kedvéért a naptárban is megjelöltük. A szüneteket, ünnepeket jó előre átbeszéljük és alkalmazkodunk egymáshoz.

A férjem véleményét mindig kikérem előtte, megbeszéljük a programokat stb, nem csak kész tényként tálalom, hogy ekkor és ekkor vannak itt a gyerekek, fogadja el és kész, ez nagyon nem családhoz illő viselkedés!


Szerintem nektek is ezt kéne először megoldani, hogy megbeszéljenek egy rendszert, amihez mindenki tud alkalmazkodni és lehet vele tervezni és ebben ne legyen kérdés, hogy neked is van némi beleszólásod!


A ház mikor lesz kész? Belátható időn belül? Ha nem, akkor abban is lehetne gondolkodni, hogy kivennétek egy nagyobb lakást, a tiédet ugyanúgy kiadnátok és még ha nagyobb költséggel is jár, de annyit szerintem megér a nyugalom.


Olyan nincs, hogy egy jó kapcsolatban mindig csak az egyik fél alkalmazkodik....

2018. márc. 12. 17:03
Minél jobban belegondolok, annál jobban nem irigyellek:(
79. Csinszka2 (válaszként erre: 76. - Mézes-Krémes)
2018. márc. 12. 16:53

Jaj dehogy utálom az exet! Senkit nem utálok :)) Magamat maximum és azért, mert hagytam, hogy alárendelt szerepem legyen, mert önfeláldozó voltam, hogy mindenkinek kényelmes legyen, míg hozzá nem szoktattam mindenkit ehhez, s mikor egy kicsit a "jogaimat" akarom visszakapni, vagy több figyelmet, akkor meg kapom az értetlenkedést, hogy "ha eddig jó volt, mi lett hirtelen rossz". Szóval teljesen evidens, hogy én is hibás vagyok.

Baromi jó lecke minden, s bízom abban, hogy hamarosan derülni is tudok rajta, csak most folytogató kicsit.

Nem akarom a páromra sem terhelni a felelősséget, de valahol meg úgy érzem, hogy ezt csakis ő tudja megoldani. Én látok több megoldást és vázoltam is neki, de támadásnak vesz mindent. Azt meg végképp nem szeretném, hogy azt higgye, hogy a gyerekétől akarom elszakítani.

Ha meg nagyon önző vagyok és őszinte magamhoz, akkor meg igenis basszus, nekem is jár egy hétvége vele (párommal) az ágyban és nem tudom elképzelni, hogy ezt olyan baromi nagy lemondások árán lehet csak kivitelezni.

78. c47623800d (válaszként erre: 1. - Csinszka2)
2018. márc. 12. 16:29
Nem jó másodiknak lenni, nyilván valamit tenned kell.
77. 31bc25d879 (válaszként erre: 72. - Csinszka2)
2018. márc. 12. 16:28

Értem:)

Hát látszik, hogy te szívvel-lélekkel odatetted magad.

Hát, kíváncsi leszek mi sül ki belőle. Majd írd meg.

Az anyukának naná, hogy kényelmes, látja, hogy a gyereke kiszolgálva, mégis csak az apja mellett.

Csak te közben frusztrálódsz és belefáradsz.

Ha kész a ház oda te is mész, ugye? Erről beszéltetek?

76. Mézes-Krémes (válaszként erre: 73. - Csinszka2)
2018. márc. 12. 16:22
Figyelj, az exet ne utáld szerintem. Azt mondtad, hogy jó fej. Valószínűleg tökre örül annak, hogy a gyereke szereti az apját, és Veled is jól kijön. Fogalma se lehet arról, hogy Neked milyen gondjaid vannak, és őszintén szólva, köze sincsen hozzá, nem neki kell megoldani, alkalmazkodni. A pároddal kettőtöknek kell úgy kialakítani, hogy jó legyen mindenkinek, és hogy ez nem történik meg, arról nem az ex, és nem a srác tehet.
75. Mézes-Krémes (válaszként erre: 72. - Csinszka2)
2018. márc. 12. 16:20

Ó értem... Akkor az, hogy ő alszik a hálóban, valahol tényleg logikusabb... :S


Mikorra lesz meg az építkezés? Több hely esetében ez a konfliktus azonnal oldódna!

Addig is lehetne viszont kompromisszumos megoldásokat találni. Példul egy kényelmesebb kanapé, és beszabályozni, hogy pontosan mikor alszik ott a srác.

Amikor meg ott van, akkor ketten apával kiveszik ők is a részüket a vásárlásban, stb-ben, hogy utána együtt lehessen nézni a tévét, és társasozni. Ne csak rabszolga legyél...

74. Csinszka2 (válaszként erre: 57. - Sornyul)
2018. márc. 12. 16:18
Elgondolkodtató!!
73. Csinszka2 (válaszként erre: 69. - Mézes-Krémes)
2018. márc. 12. 16:16

Pontosan! Örülnék, ha a párom kiállna értem és úgymond küzdene most értem! Látni és tudni akarom, hogy fontos vagyok-s és ha igen, mennyire!

Az ex bevonása, hát nem tudom. Szerintem meg neki is rohadt kényelmes, hogy a fárasztó hete után a hétévéket az új férjével töltheti.

72. Csinszka2 (válaszként erre: 70. - 31bc25d879)
2018. márc. 12. 16:14

Igen, ez egy kis lakás és nem is arra voltam berendezkedve, hogy majd itt ennyien leszünk :) Kicsi-csajos és ahogy lenni szokott (ha valakinek van egy saját fészke): mindenhol a cuccaim. Hozzáteszem, hogy nem úgy indult, hogy majd ketten jönnek... előbb a párom, s ahogy lenni szokott, csinálsz neki helyet/polcot/szekrényt stb.

Aztán jött a gyerek és hát "nyilvánvaló", hogy még több cuccomat kellett eltenni, hogy legyen hely.

A pasik ráadásul nem tudnak szelektálni, ez amolyan női dolog lehet, hogy átgondolod: mire van szükséged, mit tudsz elzárni, mik a téli-nyári hollmik stb.

Lányok, én ezt esküszöm tök szívesen csináltam az elején, ez a része egyáltalán nem volt degradáló és valahogy örömmel is láttam, hogy 'él a kuckóm'.

A lakás úgy van kialakítva, hogy a nappali/konyhából nyílik a kis háló, amiben igazából csak egy ágy fér el meg 2 komód, oda a konyha/nappaliból lehet bejutni, így az sem volt igazán kérdés, hol aludjon a gyerek, hacsak nem akarunk mi is lefeküdni az esti mese után.

Aztán be is rekedtünk ebben.

71. Mézes-Krémes (válaszként erre: 70. - 31bc25d879)
2018. márc. 12. 15:39

Lehet, hogy az egésznek az elején, a szerelem hevében pont ő ajánálotta fel a dobozolást, mert úgy érezte, hogy ennyi neki belefér? Most meg a párja nem érti, hogy ez hirtelen miért lett baj. Vagy a párja kezdeményezte, ki tudja? A gyerek szerintem biztos nem, mert egy gyereknek többnyire full mindegy ez, sőt, dobozból is vígan elvan, pláne egy fiú.


A kanapén alvásra is kíváncsi lennék...

70. 31bc25d879 (válaszként erre: 69. - Mézes-Krémes)
2018. márc. 12. 15:36

Nem tudom, a dobozt én is kérdeztem, de nem kaptam rá választ:)

Hiszen ha az ő lakása, nyilván az ő motyója volt bent előbb a szekrényekben, polcokon, fiókokban.

El nem tudom képzelni, hogy történhetett.

69. Mézes-Krémes (válaszként erre: 68. - 31bc25d879)
2018. márc. 12. 15:32

Persze, ötletnek nem is rossz, igazad van, nem is állítok mást. Gondolom Ő inkább arra vágyna, hogy ne kerülő úton kelljen megoldania, hanem a párjának legyen fontos az ő boldogsága is, ha már ennyi mindent erején felül megtesz értük.


Egyébként arra azért kíváncsi lennék, hogy hogyan alakult ki az a szokás, hogy a cuccai dobozokba kerültek, meg ő alszik a kanapén? Amikor összeköltöztek, és jött a srác, akkor mondta neki apuka, hogy akkor irány a kanapé, és dobozold a cuccaidat?

68. 31bc25d879 (válaszként erre: 65. - Mézes-Krémes)
2018. márc. 12. 15:29

Egy ötlet volt a részemről, mert írta, hogy jó a kapcsolata az exel. És ha szeretem a pasit és a gyereket is és egy család! akarunk lenni és én erőn felül megteszek mindent, (én alszom a kanapén, az én cuccaim vannak dobozokban a saját lakásomban, cipekedek, mosok, főzök rendelésre, takarítok, tehát én maximálian odateszem magam) egy misét megér(ne).

Természetesen ha a fórumindító ezt nem így gondolja, akkor ne vonják bele az anyut.

Egy kósza gondolat volt részemről:)

67. Mézes-Krémes (válaszként erre: 62. - Csinszka2)
2018. márc. 12. 15:23

A kérdés az, hogy vajon ő mennyire szeret Téged, ha nem az a rekació, hogy próbál jobbítani azon a helyzeten, amiben Te nem érzed jól magad? :) Hmmmm


Egyébként én még mindig azt mondom, hogy ne ásd el a dolgot azonnal, viszont a problémádat ne eresszed el, kapaszkodj mint egy harcikutya abba, hogy igenis, erre legyen megoldás. És a kapott reakciók úgyis mindent elárulnak majd. Sőt, talán nem is olyan sokára...

66. Mézes-Krémes (válaszként erre: 64. - Csgybzs)
2018. márc. 12. 15:21

Csgybzs, egyébként én azt gondolom, hogy soha nem a gyerek a probléma konkrétan. Nem? Igen, a gyerek az adott, az van, és valóban egy csomag, de a körülményeket, a mikénteket azt ellenben felnőtt emberek szabályozzák. Elvileg... És a gyerek aszerint mozog, úgy vagy jelen, ahogy azt neki engedig vagy kialakítják. Tehát itt is, és a Te esetedben is, alapvetően nem a gyerek létezése okozta a gondot, hanem az apuka viselkedése.


Én imádtam az ex kislányát, de az tök más szitu volt meg más tészta is. :)

65. Mézes-Krémes (válaszként erre: 58. - 31bc25d879)
2018. márc. 12. 15:15
Ez is egy jó módszer lehetne, és tételezzük fel, hogy jól megbeszélik a dolgokat, és anyuka segít keretet adni a dolognak, tehát maga a probléma, mint jelenség, megoldódik. Ebben az esetben ez csak látszatmegoldás, mert a kérdés az, ha apuka nem tett lépéseket, nem is érdekelte, sőt, neki áll feljebb, akkor vajon van-e értelme az egésznek? Ha egy kapcsolatban ennyit nem tudnak rendezeni egymás között, az szerintem régen rossz. :S
64. csgybzs (válaszként erre: 62. - Csinszka2)
2018. márc. 12. 15:14
Amúgy az ilyen "ez van ezt kell szeretni" típusú pasik, - én exem is ilyen volt - , első osztályúak az érzelmi manipulációban. Két-három mélyebb beszélgetés és még te fogod szégyellni, hogy egyáltalán fel mertél hozakodni ezzel a témával, és milyen elégedetlen, önző p.csa vagy... Az önbizalom teljes lenullázása felé halad minden ilyen kapcsolat. Úgy át tudja formálni a gondolkodást, hogy egy idő után már tényleg nem tudod, ki vagy. Legyél nagyon észnél!!! Nekem hónapokba telt, mire rájöttem, hogy abban a sztoriban nem én voltam a helikopter...
63. Csinszka2 (válaszként erre: 55. - Gabbbicica)
2018. márc. 12. 14:57
Uhhh, ez komoly???? El sem hiszem, hogy ilyenek vannak, atyaég :((
62. Csinszka2 (válaszként erre: 56. - Sornyul)
2018. márc. 12. 14:55
Sornyul, nagyon köszi a kommentet! Igen, teljesen igazad van, ha 25 lennék, nem is indítottam volna névtelenül fórumot, egy percet sem haboznék. "idősebb", vagy "megfontoltabb korban" azért sok minden más, sok más dolog is prioritást kap, az ember le is nyugszik, s én alapvetően szeretem ezt az embert, hisz ezért vagyok még mindig mellette, s ezért próbálom tisztázni vele a helyztete, vagyis jobbítani a helyzeten. Azonban tök igazad van abban, hogy itt azért ÉN is számítok (én ezt veszem le az amúgy nem zavaros leveledből). Sajnos pont magamat veszettem el ebben az alkalmazkodós időszakban, s mikor most próbálok a sarkamra állni, akkor minden olyan zavaros... (ami nem biztos, hogy rossz)
61. Csinszka2 (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2018. márc. 12. 14:52

KÖSZÖNÖM!!!

Ezt most újra és újra elolvasom! Sokat segít abban, hogy saját magamban tegyek rendet!


KÖSZÖNÖM!!

60. Csinszka2 (válaszként erre: 52. - Csgybzs)
2018. márc. 12. 14:51
Teljesen átérzem ezeket a "fázisokat". És bevallom, el sem tudtam volna képzelni, hogy eljutunk erre a pontra. De ez 2 emberen múlik!!! Szerintem el sem tudja képzelni a férfi, hogy Te mit áldozol be, vagy min mész keresztül ilyenkor - hiszen valahol készen kaptad a dolog, s mindvégig te alkalmazkodtál. Mikor pedig felveted, hogy alkalmazkodhat mindenki hozzád is, vagy legalább érvényesülhessen a te akaratod is, akkor sajnos szinte biztos, hogy te maradsz alul...azzal a szöveggel, hogy "hát nekem ez van, vagy kell vagy nem" :((((
59. 31bc25d879 (válaszként erre: 55. - Gabbbicica)
2018. márc. 12. 14:39
Azt elhiszem, hogy ez borította a bilit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook