Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mozaik család - a páromnak gyereke van... fórum

Mozaik család - a páromnak gyereke van... (beszélgetős fórum)


148. 31bc25d879 (válaszként erre: 139. - Michelle.r)
2018. márc. 19. 18:03

A saját lakásomból biztos nem költöznék el még csak azért sem, hogy megmutassam hányadikán van elseje.


A végén még azért is nyünyögne a pasi, hogy ott hagyta a fórumindító.


Csinszka2!


Én azt érzékelem, nemhogy kifelé másznátok a kakiból még jobban belesüppedsz. A párodról nem tudjuk ő, hogy éli meg ezt az egészet.


Minden esetre kéne valami jó megoldás.

147. Csinszka2 (válaszként erre: 144. - 31bc25d879)
2018. márc. 19. 18:00

Nem tudom, de a veszekedés óta kb ez megy.

Nem foglalkoztam vele. Vettem magamnak kaját és szépen megettem, mintha mi sem történt volna.

Persze a szívem a gyomromban zakatolt attól, hova is süllyedtünk.

2018. márc. 19. 17:40
Elolvastam a fórumodat, és nem, nagyon nem normális ez a helyzet, amiben vagy. A férjemnek 3 gyereke van az előző házasságából, mégsem voltam soha így alárendelve nekik. Nekem is van egy lányom, így láthatásokkor 4 gyerekkel voltunk egy 2 szobás házban, mégis megoldottunk mindig mindent. Eleve nem voltak a gyerekek kiszolgálva, mindenkinek megvolt a maga feladata a korához mérten, kezdve a reggeli előkészítésétől az elpakolásig, terítés, asztal leszedése, felsöprés, szemét kivitele, ruhák, játékok elpakolása. Hamar megtanulták, hogy minél előbb kész vagyunk a dolgokkal, annál előbb mehetünk játszótérre, kirándulni, programra. És mindig közösen döntöttünk mindenben, pedig nálunk nem is volt túl jó kapcsolat az anyukával, kezdetben megpróbált ugráltatni minket, de nem hagytuk. Mondjuk nekem nem laza, haveri kapcsolatom van a gyerekekkel, hanem "pótszülőként" tekintenek rám, tehát ugyanúgy szót kell fogadniuk nekem, és "jogom" van rájuk szólni vagy megbüntetni őket, ha a helyzet úgy hozza.
145. Smirnoff (válaszként erre: 130. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 17:09
Ez tök gáz. Még ha csak gyorskaját ettek is, a minimum az lett volna, hogy visznek neked.
144. 31bc25d879 (válaszként erre: 127. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 16:45

2 virslit?

És a pasi miért nem főzött?

Miért nem ültetek be együtt egy komolyabb étterembe?

Vagy vett volna egy nagy pizzát vagy rendelt volna neked is valami finomat.


Hát nem tudom.

143. 31bc25d879 (válaszként erre: 121. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 16:43
Húha, ez baj:(
142. Bichi (válaszként erre: 139. - Michelle.r)
2018. márc. 19. 15:38
Hát én sosem költöznék ki a saját lakásomból. Mondjuk lenne bennem annyi, hogy elhajtanám a fenébe :).Sosem lennék kvázi megtűrt házicseléd a saját lakásomban, akármennyire is szeretném azt a bizonyos pasit. Mondjuk a szerelem itt szerintem nagyon egyoldalú...
141. 86d0584f0e (válaszként erre: 135. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 15:36

Azért csinálják ezt, mert hagyod, nekik meg kényelmes.


Majd ha lesz egy lányod, jusson ez eszedbe és ne neveld tűrésre, kiszolgálásra, jókislányságra, hallgatásra, elviselésre, gondoskodásra és házimunkára. Az ő érdekében, hogy ebbe a csapdába már ne essen bele.

140. Mézes-Krémes (válaszként erre: 139. - Michelle.r)
2018. márc. 19. 14:30
Érdekes szitu lenne. :D Mondjuk a saját kecójából ő menjen el, amikor a pasas így is fordítva ül azon a bizonyos lovon? Mondjuk a lényeget így is megértené, talán.
139. michelle.r (válaszként erre: 136. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 14:20
Hogy még drámaibb legyen a helyzet, légy nagyvonalú, költözz te egy barátnődhöz néhány napra. Gondolkodni. Akkor nem vádaskodhat, hogy ki akarod rakni, viszont rájön, hogy nem babra megy a játék - ha eddig azt hitte volna. És hidd el, óriási buli lesz néhány napig felelősség nélkül lógni egy barátnál ;)
138. Mézes-Krémes (válaszként erre: 136. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 13:42
Hová tudna költözni egyébként? Szerintem egy ilyen lépés igen erőteljesen drámai lenne, ha nem viszi a cuccát, akkor is. Bár ha egy cseppnyi becsülete van, akkor vinni fogja magától...
2018. márc. 19. 13:29

Elolvastam az eddig írtakat. Az együtt élést lehet jól csinálni, de lehet rosszul is. Ti a rossz fele mozdultatok el. A baj az, hogy a "párod" nem veszi komolyan, amit mondasz. Bennem az vetődött fel, hogy miért váltak el a feleségével? Őt megbecsülte? Egy kapcsolatban az együtt főzés, közös programok a normálisak. Viszont téged kiszorítottak a saját életedből. Ha ez neki a "normális" és a te igényeidet hisztinek tartja, nem ez a te utad!


Egyik barátnőm egy két gyerekes pasival él együtt, a gyerekek közül az egyik csaknem mindig náluk van, de van külön programjuk, a gyerekeknek is megvan a saját feladatuk. Tehát működhet jól is az ilyesfajta mozaik család.

136. Csinszka2 (válaszként erre: 133. - Aszparagusz)
2018. márc. 19. 13:10
igen, gondoltam erre is. Lehet, hogy bedobom, hogy egy időre (és ne drámai módon, ne az összes cuccával), de költözzön el, hogy átgondolhassuk a dolgokat. Bár szerintem ebből is hiszti meg duzzogás lenne
135. Csinszka2 (válaszként erre: 134. - Gabbbicica)
2018. márc. 19. 13:09
:D :D mindenesetre megnyugtató, hogy nem vagyok ezzel egyedül, bármennyire is tragikomikus :DD De miért csinálják ezt???
134. gabbbicica (válaszként erre: 130. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 12:16
lehet az én exemmel élsz :D :D na jó, nem, neki lánya van, de kísérteties ez a hasonlóság. Jót röhögtem most (tudom, nem vicces) de exem is a kínait részesítette előnyben, főleg olyan helyen, ahol 7 után féláron volt a maradék.... (velem ez volt, ha a gyerekkel mentek vhova, akkor meg csili vili palacsintázó, vagy étterem :D )
133. aszparagusz (válaszként erre: 127. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 11:57
Azért maradt, mert nálad ingyen lakhat, csak rezsit kell fizetnie. Ha elmenne súlyos pénzeket kellene albérletre fizetnie.
132. Mézes-Krémes (válaszként erre: 130. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 11:54
Ha Neked számít, akkor igen, számít! :)
131. Csinszka2 (válaszként erre: 129. - PöttyösPanka)
2018. márc. 19. 11:47
Ájjj, súlyos hasonlat, de jogos. Persze, értem ezt a részét. Teljesen össze vagyok zavarodva most :(
130. Csinszka2 (válaszként erre: 128. - Gabbbicica)
2018. márc. 19. 11:46

Mert eredetileg máshova mentek (nem tudom hova, nem is érdekelt, kicsit örültem, hogy egyedül hagynak) és mellesleg beugrottak valahova enni.


Igen, nekem is mintha most esne le, hogy igazából nem is költ ilyenekre. Néha vett csokit (nem eszem csokit), amit ugyan én kaptam, de a gyerek ette meg. Tény, hogy háztartásba hoz cuccokat, ha már megy vásárolni, akkor nekem is hoz-de tényleg ez lenne a maximum? Mondjuk elgondolkodtam, hogy hányszor mozdultunk ki étterembe úgy, hogy én hívtam meg. Ha ő hívott meg, az valami kínai volt, vagy a gyrosos :DD Egy kezemen össze tudom számolni, hogy évek alatt hány "jobb helyre" mentünk.

Nem tudom, számít-e. Bár valahol számít basszus, nem?

129. PöttyösPanka (válaszként erre: 127. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 11:32
Ha veszel egy kutyát, azzal is kipipálhatod, hogy gondoskodsz valakiről. És tőle sokkal több szeretetet kapnál.
128. gabbbicica (válaszként erre: 127. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 11:29

Te miert nem mentel veluk enni?


Az exem kb ugyanezt a szintet hozta, a szensavmentes vizet csak en ittam, igy ha o ment a boltba, azt egyszeruen nem vett.... mert arra nem kolt felkialtassal

127. Csinszka2 (válaszként erre: 126. - Gabbbicica)
2018. márc. 19. 11:23

Amióta veszekedtünk, azóta minden fura. Sokszor a fejemhez vágja, hogy "bár én azt akartam, hogy menjen, ő mégis maradt", ezzel kb arra utal (??), hogy hát szeret és hogy örüljek.

De nem tudok örülni. Azon gondolkodom, hogy tulajdonképpen mit is ad nekem ez a kapcsolat...azon túl, hogy úgy tehetek, "MINTHA" lenne egy családom, vagy hogy gondoskodhatok valakiről.


Hétvégén nem főztem. Lementek a fiával kajálni, majd hoztak 2 csomag virslit, amiből hagytak nekem 2db-ot. Kedves tőlük :)


Őszintén szólva, mintha leöntötek volna valami hideg zuhannyal pár hete. Nem tudom elhinni, hogy ez történik - fagyosság van és mintha nekem kéne örülnöm, hogy ők vannak nekem, hiszen "kb mire is számíthatok még"..

126. gabbbicica (válaszként erre: 121. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 10:38

hát ha maradsz, akkor az esélye sincs meg, hogy jobb legyen.


Lehet, hogy nem találsz olyat, akinek nincs gyereke, de gyerekkel se mindenki olyan, mint a párod. Ismerek olyat is, akiknél teljesen jól le van szabályozva a láthatás, és az új pároknak is van benne szava, nemcsak a kész helyzetet kapják meg, hogy akármt terveztetek, ma jön mégis a gyerek.


Szóval lehet, hogy alkalmazkodni kell, mint mindig, de nem mindegy, mekkora mértékben.


Hogy alakulnak aztóta a napok, mióta beszéltetek?

125. csgybzs (válaszként erre: 121. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 08:51

Ne butáskodj! Látod? Pont erről beszéltem. Az önbizalmad, önbecsülésed már romokban, már el se hiszed, hogy lehet jobb, sőt, még örüljél, hogy ő van neked.

Az igényeid teljesen normálisak és teljes mértékben kielégíthetők. Annyi pasi van, mint égen a csillag!

124. aszparagusz (válaszként erre: 121. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 08:34

Miért lenne nagy igény az, hogy valakinek te is fontos legyél, ne csak házicselédnek és ingyen lakhatásnak használjon?

35 évesen még fiatal vagy, hogy egy ilyen kapcsolatban maradj.

123. PöttyösPanka (válaszként erre: 121. - Csinszka2)
2018. márc. 19. 06:24
Egy igazi kapcsolatban fel sem merülnek ilyen kérdések.
122. Érdekes73 (válaszként erre: 121. - Csinszka2)
2018. márc. 18. 22:23
Az önbizalmadat lerombolta ezért vannak ilyen kétségeid.
121. Csinszka2 (válaszként erre: 120. - Érdekes73)
2018. márc. 18. 22:07

Lehet, hogy igazad van... és mi van akkor, ha sosem lesz jobb? Mi van abban az esetben, ha ez már az a kor, amikor csak elvált/gyerekes pasik vannak és igazából nincs is más választás, mint az alkalmazkodás....


Jaj, nem tudom. Kívülről látva magam, hasonlóan "egyszerű" döntést hoznék. De félek attól, hogy mi van, ha csak az én elvárásaim magasak? Vagy magas egyáltalán az, ha én szeretnék lenni valakinek az EGYETLEN - vagy LEGFONTOSABB?


Tök kivagyok. Felemészt ez az egész szitu :(

120. Érdekes73 (válaszként erre: 96. - Csinszka2)
2018. márc. 18. 17:11
Biztos hogy van itt "kapcsolat" amiért még neked kéne dolgoznod ? Légy magaddal őszinte hogy mi jó neked ebbe az egészbe. Az idő megy és így a saját esélyedet carod el arra szerintem hogy találj olyat akinek nem csak háziszolga lennél hanem társ meg jövő és a gyerekeinek anyja.
119. 31bc25d879 (válaszként erre: 117. - Csinszka2)
2018. márc. 16. 14:45

Azért majd tudósíts minket mert érdekel.


Sajnálom ha még mindig a veszekedés dominál és nem tudtátok megbeszélni.

Őszintén remélem, hogy a párod képes lesz olyan döntést hozni ami számodra/számotokra megfelelő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook