Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mozaik család - a páromnak gyereke van... fórum

Mozaik család - a páromnak gyereke van... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
298. Mezei Virág (válaszként erre: 272. - Csinszka2)
2018. márc. 28. 13:42

:(

Már ne is haragudj, de ha lenne egy csepp vér a pucádban, összecsomagolnád a holmiját és kitennéd!

Most!

Itt a húsvét, most meg fogsz alázkodni?

Ha nincs hova mennie, aludhat a kanapén,talán. De a lakáskulcsot tutira elvenném tőle!

Aztán zárat is cserélnék...

Állj a sarkadra!!!

Sok szerencsét!

297. Csinszka2 (válaszként erre: 296. - Csinszka2)
2018. márc. 28. 13:40
Mármint a gyerek kapott egy rakás mindent és ÉN a testápolót (bocs, az elírást)
296. Csinszka2 (válaszként erre: 286. - 124637ff9b)
2018. márc. 28. 13:39

Lovelyly SOHA, de SOHA nem mondtam ilyneket!! A gyerek nevét a számra sem vettem és SOHA nem róttam fel nekik azt, hogy ilyen szoros a kapcsolatuk.


Igen, sokszor elcsuklott a hangom, mikor pl. egy ünnepen a gyerek kapott egy rakás mindent és meg egy testápolót, de úgy voltam vele, sebaj, a gyerekért minden, nem ezen múlik, minden csak gesztus stb. De ezt SOHA nem tettem szóvá, nem is tartottam lényegesnek, bár tény, hogy gondolkodásra kényszerített...

295. Mézes-Krémes (válaszként erre: 290. - Csgybzs)
2018. márc. 28. 13:38

Egyszerüsítsük le a dolgot szerintem. Egy kapcsolat akkor működik, akkor jó, ha a benne lévők boldogok, jól érzik magukat, megtalálják a helyüket benne. Hozott gyerek ide vagy oda, ettől ez még lehet jó, ha ketten úgy alakítják azt ki, hogy az jó legyen, mindenkinek.


Ebben az esetben Csinszkának nem volt jó, és úgy tűnik nem képesek megtalálni a kompromisszumos megoldásokat. Sajnos.

294. 124637ff9b (válaszként erre: 289. - Mézes-Krémes)
2018. márc. 28. 13:31
Valahol írta Csinszka, hogy 2 éve csinált valami nagy zűrt, akkor a pasi mondta, hogy lépjenek tovább, részleteket nem írt.
293. 124637ff9b (válaszként erre: 290. - Csgybzs)
2018. márc. 28. 13:29
Természetes, hogy a végletek soha semmilyen szempontból nem ideálisak.
292. 124637ff9b (válaszként erre: 288. - Mézes-Krémes)
2018. márc. 28. 13:28

Lehet, hogy én láttam túl sötéten, de nekem felrovó, vádló, panaszkodó szavak voltak csak, nem szeretetteliek.

Miatta vannak még mindig dobozban a ruháim, miatta nem alszom kényelmesen, miatta nem volt nyaralás, csak az övé a kanapé ... stb.

Normális, felnőtt párkapcsolatban ennek így kéne működni? Magamban dúlni fúlni, gyerekre haragudni?

291. csgybzs (válaszként erre: 287. - Mézes-Krémes)
2018. márc. 28. 13:24
Hát igen... legalább nem lett belőle léggömb, azzal már nagyot estél volna, ha kipukkad... :D
290. csgybzs (válaszként erre: 286. - 124637ff9b)
2018. márc. 28. 13:22

Ahogy azt is, hogy a másik gyereke miatt nem mentünk nyaralni, én alszom a kanapén, az én cuccaim vannak dobozban, nekem nem lesz gyerekem, mert nem ér rá megcsinálni se, stb stb... :D

Én nem akarom a mérleget a Csinszka felé billenteni, mert én sem ismerem a másik oldalt, de egy gyerekes kapcsolat eleve nagyon nehéz. A tervezés, kompromisszumok, a beszélgetés sok mindent megoldhat. De az, hogy valaki hozza a gyerekét az új kapcsolatba nem jelenti azt, hogy feltétlen a gyereket kell első helyre rakni. Ahogy gondolom egy sima családban sem úgy működik, hogy oda mennek csak nyáron, ahová a gyerek akar, vagy a gyerek dönti el hol alszik a házban, mikor hova megy és társai.

Nehéz ügy ez így is úgy is.

289. Mézes-Krémes (válaszként erre: 286. - 124637ff9b)
2018. márc. 28. 13:21
Milyen zűr? Erről lemaradtam!
288. Mézes-Krémes (válaszként erre: 285. - 124637ff9b)
2018. márc. 28. 13:20

Nem tudom, hogy mennyire követted a fórumot az elejétől fogva, de pont, hogy azt írta, hogy nagyon szerette a gyereket, mindent megtett érte, még a saját cuccait is dobozba rakta a kedvéért, stb. A probléma ott kezdődött, ha jól szűrtem le, hogy hormonokat szedett, hogy teherbe eshessen, és a pasija rendszeresen akkorra vitte oda a gyereket, amikor az akció kellett volna történjen.


Hát ha a pasi esetleg úgy érezte, hogy szerinte Csinszka nincsen kész esetleg a gyerekvállalásra, vagy ő még nem szeretne, akkor ez se megoldás, hogy engedi hormonokat szedni, orvoshoz futkosni, majd tudatosan a folyamatot lehetetleníteni. Kifordítom. Te ha férfi lennél, tennél ilyet azzal, aki elfogad gyerekestül, átadja az otthona nagy részét, a saját cuccait dobozolja, és ellát kettőtöket? Megteszed azt, hogy szedeted vele a hormonokat, és aztán nem vagy együttműködő?! Hmmmmmm

287. Mézes-Krémes (válaszként erre: 284. - Csgybzs)
2018. márc. 28. 13:16

Igen-igen, ez teljesen így van! Tényleg ez egy ilyen folyamat, és amúgy minél tovább benne vagy az önámításban, annál nehezebb meg fájdalmasabb felébredni. Valahol ez nekem is lufi volt, amit nem akartam kidurrantani, de egyedül fújtam fel, egyedül vittem azt a nyamvadt lufit, nem? :D


Egyébként Csinkát én is csak azzal tudom vígasztalni, hogy semmi visszafordíthatatlan dolgot nem követett el, és ez tényleg nagy mázli!!! Ennek örülni kell. Aztán majd ahogy letisztulnak benne ez a dolgok, idővel visszatekintve látni fogja azt, hogy sokkal sokkal jobban járt hosszú távon. De sajnos ez egy fájdalmas folyamat, meg kell élni.

286. 124637ff9b (válaszként erre: 285. - 124637ff9b)
2018. márc. 28. 13:15

Kb. én is megunnám (feltételezem, mert sose voltam ilyen helyzetben), ha állandóan azt kellene hallgatnom, hogy már megint a gyereked miatt nem mentünk akkor nyaralni, mikor én szerettem volna, már megint a gyereked így meg úgy ... Már megint a gyereked az első és a legfontosabb ... egy idő után csak keserűség maradna bennem, még akkor is, ha a legjobbat szerettem volna időközben.


Afelett meg szépen átsiklottunk, hogy 2 éve is volt már egy nagy zűr, és a pasi megbocsájtott.

285. 124637ff9b (válaszként erre: 284. - Csgybzs)
2018. márc. 28. 13:10

Igen, ez igaz.

Ígérgetés volt csak, nem volt esküvő, nem volt igazi törekvés a közös gyerekre, pedig Csinszka ettől lett volna boldog.

Így csapódott le a már meglévő gyereken a probléma, pedig ahogy írod, nem lett volna szabad.

Azt csak az én fantáziám vitte tovább, hogy lehet, hogy azért nem valósultak meg az álmok, mert a pasi érezte, hogy nincs elfogadva a gyerek teljesen, így Csinszka nincs kész a teljes családi életre, csakis az ő vágyai szerintiekre.

Itt pedig belép a legfőbb probléma: soha nem beszélték meg, kinek mi a vágya, hisz még a válságot is külön élték meg: a pasi a gyerekkel egy külön szobában, nyalogatva a sebeit, Csinszka meg a barátnőivel, meg itt a hoxán.

Nem hibáztatom egyiket sem külön, ketten kellettek elrontani is, olyan nincs, hogy csak az egyik hibás, az másik meg "mindent megtesz".

284. csgybzs (válaszként erre: 283. - 124637ff9b)
2018. márc. 28. 13:01

Amennyire okos, talpraesett nő Csinszka érződik az írásából, hogy a párjáért nagyon sok mindent megtesz, elnéz, igyekszik fenntartani az ideális burkot, amit ő elképzel, amiben ő boldog. De ha valaki mindig többet rak egy kapcsolatba, akkor egy idő után elfárad, előkerülnek a kérdőjelek, a kétségek. Kinél hamarabb, kinél később. Erre simán rájött még a pasi manipulatív természete, az ígérgetés a közös családról. Én azt látom, hogy adott volt egy bazi szerelmes nő, aki ennyi idő jutott el a felismerésig, hogy nem egyformán raknak bele a kapcsolatba és felnyílt a szeme. Ez egy folyamat, nem egyik napról a másikra történt.

A magam példáján tudom, hogy az ember még saját magát is képes hitegetni, győzködni, hogy minden jól van így, szeretem, ő is, jó lesz ez...

Mostanra futott ki a dolog. Még szerencse, hogy gyerek, ház nélkül.

Nyilván a pasi is szerette a maga módján, de a meglévő gyereke nem szabadott volna, hogy akadálya legyen annak, hogy az ő életük haladjon. A részese kellett volna, hogy legyen. Ha a pasi igazán akarta volna.

283. 124637ff9b (válaszként erre: 281. - Csgybzs)
2018. márc. 28. 12:55

Egyre kevésbé érzem úgy.

De mindig abból indulok ki, hogy a másik fél véleményét, érzéseit nem ismerjük, ő is tehet/mondhat indulatból, dühből olyat, amit abban a pillanatban megbán ...

Én csak azt nem hiszem, hogy egy okos, talpraesett, fiatal nő évekig képes lenne házvezetőnősködni, állandó elégedetlenség közepette, szóval kellett lenni ebben a kapcsolatban jónak is, nem kevésnek.

282. Mézes-Krémes (válaszként erre: 281. - Csgybzs)
2018. márc. 28. 12:55
Szerintem nem lehetne ezen dolgozni, de én leginkább emiatt az 5 nap miatt érzem ezt, az eljárás miatt. Bármi baj is van, ilyet nem tesz az, aki még szereti a másikat, és megfelelő intelligenciával rendelkezik egy harmónikus kapcsolat fenntartásához, ápolásához. Lehet veszekedni, meg bármit a másik fejéhez vágni, de ez azon már túl van, szerintem. Nekem ez a véleményem.
281. csgybzs (válaszként erre: 280. - 124637ff9b)
2018. márc. 28. 12:48

Igaz. Csak valami olyasmit írtál, hogy szinte nincs olyan dolog, amit ne lehetne megbeszélni, megbocsátani, ha mindkét fél akarja. Nekem ez a mindkét fél akarja dolog nem maradt meg, bocsi. Nem akartam személyeskedni.


Egyébként a jelen szituban sem akarja mindkét fél. Csak a Csinszka akarta, a pasi meg láthatóan tett rá.

Te egyébként miért érzed úgy, hogy ezen még lehetne dolgozni?

280. 124637ff9b (válaszként erre: 274. - Csgybzs)
2018. márc. 28. 12:29

Soha nem állítanék olyat, hogy egy kapcsolatot mindenáron össze kell tartani.

Soha.

Még gyerekkel, házassággal, közös vagyonnal SEM!

279. gizus58
2018. márc. 28. 11:45
Én elküldeném még ma, a tegnapi viselkedése után meg főleg!Csomagoljon össze!Van panzió ,szálloda, ha nincs hol aludnia,milliom, lehet keresni ,A holmijáért meg menjen megbeszélt időben ,és vigye el. Te meg addig hívd át a barátnődet míg ő elviszi a cuccát!
278. Idhikai
2018. márc. 28. 10:55
Csomagold a holmiját és menjen! Ebből már nem lesz jó kapcsolat.
277. Mézes-Krémes (válaszként erre: 272. - Csinszka2)
2018. márc. 28. 10:34

Arról is lehet szó, hogy most érzelmileg terrorizál, manipulál, és ezt az 5 napot azért találta ki, hogy addigra jó alaposan kikészülj, és mindent folytassál úgy, ahogy régen ment. Később meg, ha megint felvetnéd, hogy nem érzed jól magadat, akkor mondhatja, hogy nem érti mi a problémád, ő el akart menni, te tartottad vissza.


Én, ha a helyedben lennék, biztos, hogy nem tenném ki magam egy ilyen gyötrelmes 5 napnak, se így, se úgy. Mert ezt szörnyű elviselni, átélni, szörnyűbb, mint hirtelen egyedül maradni, plusz a büszkeséged is oda, hogy a Te saját lakásodban ő diktál, ő dönt, hogy meddig marad, miután így bánik veled?

276. Bichi (válaszként erre: 272. - Csinszka2)
2018. márc. 28. 10:01

Egyáltalán mi a fenének akarod marasztalni? Miért mész le lábtörlőbe? Semmi köze ennek a megbántáshoz, vedd már észre!

Nem akar ő téged, csak egyszerű, mert ott vagy...

Ezt eltűrni, hát én (vagyis mi mind) nem értelek.

Megalázkodsz egy olyan embernek, amitől semmi jót nem kapsz. Az, hogy szereted, itt nem jelent semmit, mert egy olyan kapcsolat, ahol csak az egyik szereti a másikat, ahogy nálatok, annak totál semmi értelme. Tudom, hogy fáj elengedni, de mi kell még hozzá, hogy felébredj?

275. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 272. - Csinszka2)
2018. márc. 28. 09:46

Én nem kérdezném, hova megy.

De tudom, hogy innen, idegenként könnyű bármit is mondani, és neked, aki benne vagy ebben a helyzetben, nagyon nehéz úgy cselekedned, hogy ne borulj ki, ne beszélj, ne kérdezz, hiszen értetlenül állsz a dolog előtt, nem tudod, miért kapod a "pofonokat".

Én sem értek azzal egyet, hogy minden áron meg kell menteni egy kapcsolatot.

Legyen önérzeted, ne menj le kutyába ez előtt az ember előtt. Jól mondja csgybzs, el fog telni egy kis idő, fellélegzel, és nem fogod érteni, mit kerestél e mellett az ember mellett.

Próbáld megállni, hogy nem kérdezed, hova megy. Mert játszmázik, és ha belemégy a játszmájába, akkor ő nyer.

Te egy nagyon értelmes nő vagy, nem ezt érdemled.

Sok erőt kívánok!

274. csgybzs (válaszként erre: 272. - Csinszka2)
2018. márc. 28. 09:23

Szerintem meg egyszerűen csak idegesíti már a puszta jelenléted is, és ő is kényszerhelyzetben van, mert lázasan keresi, hogy hova költözzön, ha tőled elment. Érthető, hogy ennyire ingerült, eltűnt a megszokott kis élete, a kényelme, "felmondott a cseléd", nem egyszerű eset.

Mérges rád, mert nem teljesíted azt, amit ő "elvárt". Mert az elején mikor még minden rózsaszín, és az ember tényleg odateszi magát, hogy a párja kedvébe járjon, akkor ezt megszokják és igenis elvárássá válik.


Nem értek egyet Lovely hozzáállásával, miszerint mindenáron össze kell tartani egy kapcsolatot. Gyerekkel, házassággal, közös vagyonnal igen, nagy a felelősség valóban, de egy ilyen tedd ki had hűljön kapcsolatba, ennyire eltérő célokkal és prioritásokkal, nem kell mindenáron küzdeni.

A csalódottságod majd felváltja a harag, aztán majd pár hét múlva a homlokodra csapsz és felkiáltasz, hogy mi a fenét sirattam én ezt a bunkót!?

273. fehérke111 (válaszként erre: 253. - Fehérke111)
2018. márc. 28. 09:12

Bocsánat, tudom nincs jelentősége, de rosszul számoltam - figyelmetlenségből.

Szóval: vasárnap hangzott el az 5 nap, akkor a hétvége - húsvét - már kiesik...

272. Csinszka2 (válaszként erre: 265. - 31bc25d879)
2018. márc. 27. 23:46

Kicsit én is blöffnek érzem a mai nap után. Elképzelésem sincs, hova fog menni, de holnap rákérdezek.

Gyerek nincs itt.


Az az érzésem, hogy azt várja, hogyan megyek le lábtörlőbe és marasztalom. Annyira "fáj neki minden megjegyzés", hogy direkt bánt és érezteti, mennyire megbántottam. Csak könyörgöm, nem 15 évesek vagyunk, tényleg ez a módja? Hogy tudsz úgy marasztalni valakit, ha közben ő csak aláz?


De, hozzám szól, csak üvölt a cinizmustól minden mondata. Ez maga a "felmosás".

271. Csinszka2 (válaszként erre: 269. - Bújvafogyó)
2018. márc. 27. 23:29
Köszi! :/
270. Csinszka2 (válaszként erre: 267. - 31bc25d879)
2018. márc. 27. 23:28

Demediná, hát visszaolvastam én is a fórumot, nagyjából képet kaptam az elmúlt napokról/hetekről, mert egyre gyorsabban forog a centrifuga (hogy némiképp tükrözzem az állapotomat azóta, hogy én ezt a kapcsolatot MENTENI, nem elveszíteni akartam)


Lovelyly - talán a 173-as számú kommentem mutatja, hogy produktív próbáltam lenni. Igen, kinyitottam a számat, igen, jeleztem, hogy nekem így nem annyira oké, igen, az utolsó beszélgetés HEVÉBEN mondtam szar dolgokat (ezt bánom is, de egyszerűen megesik, hogy az ember szájából - pláne, ha hergelik - kicsúszik egy olyan dolog, amit nem gondol komolyan, s ha magamba nézek, akkor ennek ("takarodj") mégis milyen jelét adtam az elmúlt időben? Mi utalt arra, hogy ezt kívánom? Nem menteni akarom magam, csak a bűntetést érzem erősnek...hogy emiatt legyen vége.


Visszaolvastam a 79 / 164 / 165-ös megjegyzéseket, ahol még nagyjából azt írom, hogy bár tudom, hogy én is hibás vagyok, hogy hagytam, hogy ez ennyire eluralkodjon rajtam, de vajon ez olyan téma, amiről hallgatni kell és nem kell jelezni a másiknak, hogy változtassunk rajta EGYÜTT?


Köszönök minden pozitív hozzászólást és energiát Lányok, meg a számtalan bókot, igen, alapesetben én sem tartom egy ostoba nőnek magam - a fórum visszaolvasásból azt látom, hogy süllyedek mélyebbre-és mélyebbre egy olyan dolog miatt, ami (szerintem) nem bűn, hanem pont, hogy megoldás keresése.

Továbbra sem tudom sajnálni, hogy ez belőlem kijött, vagy a kommunikációt a párommal elindítottam - bár kezdetben én próbálkoztam, a sok lepattintás után ő közeledett (pár napig, mikor én már teljesen elbizonytalanodtam), s most pont ezt a pár napot rója fel, hogy 'begubóztam'. Hát bevallom, be. Nem is egyszerű úgy problémát kezelni, hogy éppen a gyerekével tölti a napot, vagy hazaesik a munkából és beleesik az ágyba.


Na de, a mai fejlemények: tudom, hogy emiatt elítélendő leszek, de este igyekezem (ahogy Te is javasoltad Michelle.R) kicsit kedvesen, elegánsan kezelni a dolgot. Érdeklődtem a napjáról, igyekeztem megölelni (nem fogadta): csak cinikus megjegyzéseket tett mindenre pl. "és ez a kedvesség most éppen hány napig tart nálad"? "Mi a következő lépésed, hogy 'elzavartál', leszúrsz?" - Mi lett volna a munkában? Semmi".... majd bement és lefeküdt :)


Nekem meg remeg a kezem és Nektek írok - barátnőm, akinek kisírhatnám magam, már alszik ilyenkor.

Talán azoknak volt/van igaza, akik nem várták volna meg, s kitették volna. De annyira nem az én stílusom! Annyira nem értem, mi történik és miért? Azért rúg belém, mert kértem, hogy működjünk együtt? Azért bűntet, mert nem értem be a szavakkal és ennek hangot adtam?

5/2 nap letelt. És nem, nem kétségbeesett vagyok (általában :) és higgyétek el, nem azért nem tettem ki, mert félek, vagy azt érzem, nem lesz tovább. Egyszerűen én nem tudok ÍGY eldobni valamit (ezek szerint ő igen) és azt hiszem, hogy éjjel az lesz a feladatom, hogy kiálljak a téma valódisága mellett, azaz: NEKEM pontosan mi a jó??!!

2018. márc. 27. 22:15

Én nem látok ellentmondást a kezdeti " egyébként minden szuper " érzés és a mostanra kialakult helyzet között.

Nyilvánvaló, hogy amíg a férfi kedve szerint alakultak a dolgok, ő is kedvesen viselkedett, a jó oldalát mutatta, Csinszka meg több valós érzelmet, ragaszkodást látott bele, mint amennyi valójában volt.


Amikor viszont meg lett kicsit bolygatva ez a felszínes kötődés Csinszka jogos igényei által, előjött a párja agresszívabb, leuraló énje.

Ami sajnos sok férfiben alapból ott van.

És nagyon úgy tűnik, hogy az érzelmei is igencsak illékonyak voltak...



Én azt tanácsolnám, hogy normális stílusban, de egyértelműen meg kellene kérni, hogy ne várjon 1 napot se, fogja a cuccait és távozzon.


Különben csak még több, elhúzódó - és teljesen felesleges!- fájdalom.


Az elmondás

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook