Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Páromnak gyereke van és exneje/exférje - Mi ilyenkor a bevált gyakorlat? fórum

Páromnak gyereke van és exneje/exférje - Mi ilyenkor a bevált gyakorlat? (beszélgetős fórum)


6. rinike (válaszként erre: 5. - ?:?:?)
2009. szept. 10. 07:48

Nekem a volt férjem második párja egyszer említette, hogy a fiam apja volt, hogy mondta neki, hogy én, meg az én fiam ilyenek-olyanok vagyunk, őhozzá meg az ő fiához képest. Úgy emlékszem a dolog ránk volt pozitív, így gondolom, hogy nem esett jól a hölgynek. Sajnos nem tudom, hogy hogyan oldották meg. Magamról tudom, hogy ezt nem viselném el, ezért, ha velem tennének ilyent, rögtön a legelső alkalommal tisztáznám, hogy annak aki velem jó kapcsolatban szeretne maradni, tilalmazott az összehasonlítgatás. Most jut eszembe, hogy mikor a fiam apja elment a második párjához, akkor azt mondta, azért választotta őt, mert ő krémezi az arcát. :-D Külföldi a volt párom, (így tudom, hogy) azt akarta ezzel mondani, hogy a választottja igényesebb a női dolgokban, mint én. Már nem emlékszem (régen volt, de gondolom, hogy mondtam, hogy nem szeretném az összehasonlítgatást) de aztán nem volt belőle több problémám.


Ami viszont összehasonlítgatás kapcsán nagyon zavaró volt, hogy a fiam, és a kisebb féltestvére ugyanabba az iskolába jártak, és a tanárok folyton mondták a kicsinek, hogy bezzeg a bátyja az ilyen jól tanult, és olyan jól viselkedett. Mintha soha nem tanultak volna pedagógiát illetve pszicológiát. Nagyon sokat rontottak a testvérek kapcsolatán, próbáltuk mi szülők helyre hozni, amennyit lehetett.

2009. szept. 9. 20:13

Én igazán attól félek, hogy túl tudunk-e jutni majd azon, hogy egymáshoz hasonlítgassuk egymást. Nem szeretnék belefutni egy olyan játszmákba, hogy bezzeg a... (akár pozitív, akár negatív jelzővel) ha érted mire gondolok. Ehhez kell szerintem kellő intelligencia, és erő!

Én sem siettetem a találkozást. :) Jobb kerülni a tűzet, hiszen megégethet! :) Bár előbb-utóbb túl kell majd esni a dolgon ezt tudom.

4. rinike (válaszként erre: 3. - ?:?:?)
2009. szept. 8. 21:00
Örülök, hogy jól összebarátkoztál a kisfiúval. Az új élettársakkal nekem jó, de ezért nem baráti a kapcsolatom, úgy véltem, hogy talán jobban elősegíti a békességes kapcsolatot, ha túlságosan azért nem vonjuk szorosra, bizalmasra a kapcsolatot.
2009. szept. 8. 20:45

Nagyon köszönöm! Irígyellek is ezért egy picit. :)

Időközben megismerkedtem a kisfiúval, és nagyon jól összebarátkoztunk. A volt feleséggel és a családal még nem találkoztam, de már érik nagyon. Aggódom, de mostmár tudom, hogy van akinek sikerült jó kapcsolatban lennie, hát nekem miért ne sikerülhetne? :) Köszönöm!!!

2. rinike (válaszként erre: 1. - ?:?:?)
2009. szept. 8. 08:40

Most nézem, hogy senki nem válaszolt neked erre az izgalmas kérdésfeltevésre. Talán azért, mert túl sokat kérdeztél egyszerre. Megtörtént már időközben az ismerkedés?


Nálam, mikor én gyerek voltam is megtörtént ez a helyzet, a felnőttek nagyon korrekten kezelték, így most, hogy felnőttként vagyok ilyen szituban, simán belefél, hogy olyan családi rendezvényen vegyek részt, ahol a volt férjem, és a második párja a gyerekével, annak szülei, valamint a harmadik párja és a kisgyerekük, és persze én a fiammal (sőt az édesapám is ott volt) egyszerre legyünk jelen. Mivel a volt párom mindhárom gyermeke kisfiú, még azis megtörtént, hogy a három anyuka és egy nagymama egyszerre karaokézta, hogy "...úgy vártalak, édes kisfiam..." :-D Idági nem kell mindenkinek eljutni, a sima normális kapcsolat is dícsérendő.

2009. márc. 13. 19:42

Segítsetek kérlek, ha tudtok!

- Hogyan ismerkedtetek meg párotok előző házasságából született gyermekével?

- Hogyan fogadott?

- Hogy mondtátok el, a gyereknek, hogy új párotok van?

- Milyen a viszony a párod és az exe között?

- Hogyan oldják meg a gyereknevelés kérdését? Hol a te helyed ebben?

- Hogy telnek az ünnepek? Ki hol van és mikor?

- Hogy fogadott titeket az ex?

- És mivel nem tudom, hogy mennyire él a "gonosz mostoha" sztereotípia, kíváncsi lennék arra is, hogy hogyan fogadtak a párod szülei, barátai?

- Párotok mennyire áll ki mellettetek? Mennyire segít lelkileg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook