Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel büntetnéd azt az "apát", aki évek óta nem fizet gyermektartást? fórum

Mivel büntetnéd azt az "apát", aki évek óta nem fizet gyermektartást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
28. Egnisz
2007. jan. 4. 14:34

Daroki esetében szerintem sokat számít, hogy volt nevelőapja. Talán így nem sérül (annyira) a bizalom a férfiakkal szemben.

Legalábbis én ebben reménykedem. Nálunk a lányomra nem kíváncsi az apja és nem is fizet utána. De 4 éves kora óta van nevelőapja, aki törödik vele és szereti.

27. Tiger (válaszként erre: 26. - Daroki)
2007. jan. 4. 13:28
Amíg nem állt be a változás Apámnál, én is mindig így fejeztem magam ki (aki megcsinált). Teljesen elfogadni sosem fogom, nem vagyok az a mindent megbocsájtok típus. Én bennem viszont igenis törést okozott, hgy "nem volt" apám. Szerintem ez mindenkit megvisel valahogyan. A legkevesebb az ha bizalmatlanabb leszel a férfiakkal szemben.
26. daroki
2007. jan. 1. 19:42

Én lassan 32 éves leszek,van egy apám aki megcsinált.Azért írom ilyen csúnyán,mert amúgy soha semmilyen kapcsolatom nem volt vele.

Anyukámnak lett egy élettársa aki felnevelt engem és a tesóimat.Soha egyetlen fillérrel nem járult hozzá anyagilag a nevelésünkhöz,sajnos szóban annyiban maradtak a válásnál,hogy nem fizet gyerektartást,de a lakásról lemond az anyum javára.A lényeg,hogy ez a lakás amiben most élünk az anyukám és a vérszerinti apám nevén volt.Anyum sajnos meghalt 98-ban,az ő részét a faterom és mi is örököltük.Eltelt pár év amikor is kiderült a fateromról(iszonyat nagy alkoholista),hogy ő a hátunk mögött elajándékozta a részét egy vadidegennek.Sajnos ki kellett fizetnünk azt a szemetet,még 2011-ig nyögjük a jelzálog részleteit,mert nekem van egy olyan mocsadék faterom aki így kicsinálta a gyerekeit.

Úgyhogy én semmi jót nem tudok elmondani egy olyan emberről aki gyereket csinál,de csak csinál,mert a többit már nem érzi felelősségének.Megvetem a fateromat,soha az életben nem volt vele kapcsolatunk,és ha rajtam múlik akkor soha nem is lesz.Jól elvoltunk nélküle,egyáltalán nem sérültem meg lelkileg,de a tesóim sem,inkább örülök,hogy nem egy ilyen rozzant alkoholista mellett kellett felnőnöm!

25. Tiger
2007. jan. 1. 16:01

Nálunk az Édesapám nem akart fizetni, mondván alig van keresete. Persze csak papíron. Amikor rákérdeztek , hogy a BMVje miből van, azt mondta, hogy 1000ft-ért vette. Persze a saját cégétől, aminek csődeljárása volt.....

Most hogy 6-7 éve túl van az újabb válásán, és talált magának egy rendes nőt, felértékelődtek a gyerekei. Már kérni se kell szívesen ad, segít. Az idő sokat javított rajta. Kívánom hogy másnak ne kelljen 30 éves koráig várnia arra, hogy a válás után is saját gyerekként tekintsenek rá.

24. csehe
2007. jan. 1. 13:31

Íme egy kirívó eset. Nálunk anyuka nem fizeti a gyerek tartást a két gyereke után. Közben sorba szüli a gyerekeket újabb apáknak. És nem dolgozik, nem fizet. A gyámhatóságnál, önkormányzatnál kell igényelni a megelőlegezett gyermektartásdíjat. Ki kell tölteni a papírokat, és küldik minden hónapban. Azt hiszem visszamenőleg félévre is. Hogy milyen hosszú ideig azt nem tudom pontosan, de mi kapjuk.

Hiába a bíróság, a letiltás, ha másképp nem megy, ez is egy megoldás. Majd ha elkezd valaha dolgozni őnagysága, levonják tőle... :)))

23. gyöngyi (válaszként erre: 21. - Szimre)
2006. dec. 29. 13:39
igen, de ennk már 15 éve! A fiam már 24 éves és meg van a maga véleménye az apjáról, akit bíróságon kellett kötelezni a fizetésre! Pedig amúgy jó a kapcsolatuk, de a gyerek-szoktam mondani-nem hülye!
22. szimre (válaszként erre: 17. - Zazuka)
2006. dec. 29. 12:12
hozzászólásoddal egyetértek. De előtte a hasznosítható testrészét felhasználnám a herepörkölthöz...
21. szimre (válaszként erre: 20. - Gyöngyi)
2006. dec. 29. 12:08
és bejött a letiltás?
2006. dec. 29. 11:52
Igen sajnos ez csak erkölcsi büntetés.Nekem anno szerencsém volt, mert a volt férjem az OTP-nél dolgozott és a bítóságon letiltattam a gyerektartást, miután nem akart fizetni rendesen.
19. Bettibaba (válaszként erre: 18. - Gyöngyi)
2006. dec. 29. 11:32
Ez így van. De a gyereknek addig is enni kell.
2006. dec. 29. 11:15
Majd megbűnteti az ÉLET! Lesz idő, amikor majd szívesen fizetne a gyerekeinek, de már nem kell...
17. zazuka
2006. dec. 29. 10:52
Karóba húzás...
16. szimre (válaszként erre: 14. - Zitukaa9770)
2006. dec. 29. 10:45

Csatlakozom a véleményedhez. Javaslom a hátralékos "apa" -egyáltalán apa az ilyen??? :(((- lakcíme szerint illetékes bíróságon fizetési meghagyást benyújtani ellene. A további intézkedés már a bíróság feladata.

Üdv.: Szörényi Imre

2006. dec. 16. 23:35
Kérdésre válaszolva: fellógatnám tökénél.
2006. dec. 16. 21:10

Igen,ez úgy van ahogy Shakti mondja,legalábbis nálunk győrben.Nálunk hál istennek nem áll fenn ez a porobléma a gyerektartással.Nekem az exem akar csináltatni a kislánynak útlevelet és utána járt ő nem kell hozzá elég lennék hozzá én is.De én nem akarom,ezért nem is lessz.Ha rajtam múlik akkor nem viszi ki külföldre.Mert akkor amikor együtt voltunk még az állatkertbe sem vitt el bennünket,de k...ját igen.

A gyerektartást meg ne hagyd annyiban,mert ha nem ő akkor az állam előlegezi meg,ha utána sem fizet akkor meg lecsukják.

13. shakti (válaszként erre: 12. - 0b099f6590)
2006. dec. 16. 20:08

Jocoanya!

Ha beadod a bíróságra a kereseted, köteles a bíróság felkutatni az apát!

Ha ez sikerül és átveszi az idézést a tárgyalásra, de nem jön el (többször) akkor elfogatóparancsot bocsátanak ki vele szemben! Ha nem sikerül, akkor körözik!

Nem szőröznek ők sem!

A rendőrök, ha egy igazoltatás során elfogják, beviszik, lecsukják és odacitálják a tárgyalásra!


Nem a te dolgod címmel, telefonszámmal a bíróság elé állni!

12. 0b099f6590 (válaszként erre: 11. - Mókica)
2006. dec. 16. 19:42

Elvileg itt is le lehetne tiltatni, ha lenne miből!

De amig a biróság is ugy áll hozzá, hogy 1. keressem meg én, hogy jelenleg hol lakik /isten tudja/, 2. keressem meg, hogy hol dolgozik.


Na most akkor 400 km távolságból, én hogy keressem meg?


Sajnos még a saját anyja is letagadja.

2006. dec. 16. 19:13

Itt kinnt az USA-ban ez úgy van megoldva, hogy álltalában mindenki csekken kapja a fizetését, amihez hogy kitudják váltani bankszámla is kell.

Igy minden fizetésből amennyi jár a gyermeknek azonnal levonásra és átutalásra kerül a másik számlára...a bankon keresztül azonnal...

Nincs kecemec...:)

2006. dec. 16. 19:09
Ámen!
2006. dec. 16. 18:57

De verjen minden más egyébbel!!!!!

Az a férfi aki csak "megcsinálni" (bocs) tudja a gyermekét, de utánna nem érdekli, annak azt tudom kívánni, hogy ő rá is az az "áldás" szálljon, amikor szüksége lenne egy segítő kézre.

2006. dec. 16. 17:57

Úgy látszik 3 év alatt ennyit változtak a dolgok. Nekem azt mondták, hogy elég az, ha a bírósági vézésen rajta van, hogy nálam vannak elhelyezve a gyerekek. De az is lehet, hogy nem ugyanabban a Magyarországban élünk.

Én is megbüntetném azt aki nem törődik azzal, hogy miből nevelem fel a gyerekét.Az apaság nem csak addig tart amíg jól berúgunk a haverokkal, hogy megünnepeljük a gyerek születését. Remélem Isten nem ver bottal..

7. Egnisz (válaszként erre: 6. - 0b099f6590)
2006. dec. 16. 17:54

Útlevélnél a hosszabbításkor elég a papír, hogy neked ítélte a bíróság a gyereket. Ha újat kell kérni, ahhoz sajnos, kell az apa aláírása is, csak akkor nem, ha megvonták tőle a szülői jogokat.

Még előjöhet ez a probléma vízumkérésnél is, oda is kell az apa aláírása.


Nem értem én sem, hogy miért nem bütetik jobban, ha elmarad a gyerektartás. Valószínűleg, mert annyira nem érdekük. Bezzeg, ha egy bankról van szó...

6. 0b099f6590 (válaszként erre: 4. - Linette68)
2006. dec. 16. 17:38

Megérdeklődtem, és azt mondták, hogy csak abban az esetben lehet egy szülő aláirása, ha a másiktól megvonták a szülői felügyeleti jogot.

Most ezért lesz tárgyalásunk.

A gyermektartásról végülis már lemondtam, de azért nagyon bosszant, hogy vannak emberek, akik csak megcsinálják a gyereket, aztán hipp-hopp egyik napról a másikra elfelejtkeznek róla.

Na meg persze, hogy a törvény szinte semmivel nem szankcionálja ezért.


Ha én elmaradok egy darab csekkel is, már azonnal jön a felszólitás, fenyegetés, stb.


Akkor a gyermektartásdij miért nem lehet ilyen fajsulyu dolog?

2006. dec. 16. 17:19

Szia!


Az én exem sem fizet semmit sem. A válóper után fél évig fizette azt a "hatalmas" összeget, amit a minimálbér után megítéltek (persze a minimálbér kb. 6-szorosát kereste), azóta meg semmit. A gyerekre sem kíváncsi, nekem ez olyan érthetetlen.


Ha meg nincs munkája az apának, akkor is a minimálbér után köteles fizetni, mindegy miből. Ez a törvény.

De ha nem fizet, akkor szerintem számon kellene kérni. Mondjuk úgy, mint ahogy egy bank ezt teszi. Persze ha nem találják, vagy feketén dolgozik és semmi sincs a nevén, akkor nem egyszerű. Én ilyenkor börtönnel büntetnék, talán akkor jobban meggondolná a kedves "apuka", hogy mit fizet és mit nem.


Egyébként az is büntetés neki, ami a lányom véleménye róla. Kb. 1 éve kérdezte meg, hogy mennyit fizet utána az apja és megmondtam neki az igazat. A válaszát nem idézem, mert az itt nem szalonképes, pedig a lányom egy elég illemtudó gyerek.


Szerintem a legjobb, amit tenni lehet, hogyha nem foglalkozol a dologgal. Sajnos, a felsőbb szerveket nem annyira érdekli, hogy megkapják-e a gyerektartást, akiket illet.

4. Linette68 (válaszként erre: 3. - 0b099f6590)
2006. dec. 16. 17:14

Én is hasonló helyzetben vagyok. Az én gyermekeim apja sem hajlandó sem meglátogatni, sem beszélni velük, és persze velem sem. Amikor mi útlevelet kértünk a fiamnak, be kellett vinni a bírósági végzést a válásról és így nem kellett az aláírása. Szerintem érdeklődd meg, hogy ez most is így van-e, mert ez 3 éve volt.

Arra meg hogy mit érdemel az ilyen apa én azt mondom, hogy a gyerekek (legalábbis az enyémek) eljutnak egy idő után oda, hogy őket sem érdekli az apjuk. Ha van az ilyen apákban egy csepp érzés, akkor ez legyen a büntetésük.

3. 0b099f6590 (válaszként erre: 2. - KNM1947)
2006. dec. 16. 17:05

Hát igazság szerint már 5 éve nem is láttam /nem is hiányzik/.

A gyereket 3 hónapos korában látta utoljára.

Csak az a probléma is fellép, hogy semmilyen kommunikációra nem hajlandó, és sajnos vannak olyan dolgok, amik csak kettőnk aláirásával mehetnek /pl. utlevél kérés/.

2006. dec. 16. 17:02
Én még az utcán sem ismerném meg.Ha 10 évig nélkülözted a támogatást,már nem soká a gyermeked is keresni fog.Lépd,túl,nem érdemes foglalkozni az ilyennel...
2006. dec. 16. 16:55

Sziasztok


A szavazásoknál is feltettem ezt a kérdést.

Sajnos érintett vagyok benne én is, ugyanis a fiam apja már lassan 10 éve egy fillér gyermektartást sem fizet.

Persze most jöhetnek a tanácsok, hogy fordulja birósághoz, végrehajtóhoz, stb.

Ezt az utat már végigjártam, eredmény: semmi!


Volt már ebből büntető ügy is, de a birónak még majdhogynem én voltam a rossz, mert hogy merek szegény embertől gyermektartást kérni, mikor már évek óta nem dolgozik, nincs munkahelye, ugyan miből fizetne.

A végén az lett, hogy elitélték és a büntetése 30 nap közmunka lett.

Gyermektartást azóta sem fizet, sőt röhög a markába, hogy ő ezt is megteheti büntetlenül.


Kiváncsi lennék a véleményetekre, ti mivel büntetnétek az ilyen "apákat"?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook