Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hová fordulhatok, ha nem fizeti az apa a gyermektartást, mert börtönben van? fórum

Hová fordulhatok, ha nem fizeti az apa a gyermektartást, mert börtönben van? (tudásbázis kérdés)


2021. máj. 21. 17:34
Köszönöm szépen a válaszokat! havi 60.000 Ft van megállapítva tartásdíjként,mert tartós beteg önellátásra képtelen kiskorú gyermekről van szó. De úgy tudom,hogy ezt nem kapom meg,csak a minimális összeget,ami meg van szabva az állam által :(
2021. máj. 21. 14:26

Gyámhivatalhoz, ha dolgozik, akkor a benti "fizetéséből" levonják (ennek a pontos arányát nem tudom), ha nem, akkor az állam "megelőlegezi" és majd behajtják rajta.

De a gyámhivatal biztos segít és elmondja a lehetőségeid.

4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Auróra2010)
2021. máj. 21. 14:08

Én is így tudom, csak odabent a kis dobozgyártásért, hasonlóért kapott fizetése, melyből még a napi ellátás címén is vonnak le valamennyit, szóval amit abból kap az anyuka gyerektartás címén, meglehet hogy egy pár zoknit sem vesz a kicsinek.

Ha csak nem úgy szól a határozat, hogy x %, de minimum ennyi-annyi havi gyerektartást kell fizetnie. Ez esetben talán az állam a különbözetet adja, és majd idővel behajtják az apukán. Nehéz dió.

2021. máj. 21. 13:55
Ha dolgozik az apa a börtönben, az ellátmányából tiltják a gyerektartást. Sose felejtem el, a szomszéd házban lakó hölgy is egyidőben bortönből kapta és a postás már messziről kiabált . KATIKA ! Megküldte a csillag börtön tartásdijat !
2. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 21. 13:39
A gyámhivatalhoz kell fordulni, így 3 évig az állam fogja folyósítani neked a tartásdíjat.
2021. máj. 21. 13:20
Ha jogerős ítélet van gyerektartás fizetése ügyében és az apa nem fizet,a gyámhivatalhoz vagy a bírósághoz kell-e fordulni? Börtönben van és ott is marad sokáig,így kell a bíróság vagy mehetek a gyámügyhöz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook