Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel büntetnéd gyermeked ha megbukik? fórum

Mivel büntetnéd gyermeked ha megbukik? (beszélgetős fórum)


1 2 3
89. 01c8755c79 (válaszként erre: 88. - Caravell)
2008. okt. 14. 07:43
Köszönöm. Büszke vagyok rá... az intelligenciájára, a kreativitására... a kedvességére... a mosolyára... az érzelmi tisztaságára.... (és a szoba tisztasága is már egész jól alakul. ;DD)
88. caravell (válaszként erre: 86. - 01c8755c79)
2008. okt. 13. 15:41
Gratulálok a kislányodhoz, nagy büszkeség az ilyen :)
87. Cszsuka (válaszként erre: 72. - Ol.ga666)
2008. okt. 13. 15:05
Hát, akkor nem tudom, hol vesztettem el a fonalat annakidején. Ugyanis valóban meg lehet bukni a tanár "hülyesége" miatt is- bocsánat a kifejezésért. Az én nevelt lányom ugyanis pont akkor bukott meg németből (német kéttannyelvű iskola) félévkor, amikor a fizikát és még egy másik tantárgyat németül tanultak- azt hiszem levelezést- s egyikből ötös volt, másikból négyes, s közben febr. 3-án sikeres volt az alapfokú nyelvvizsgája. Erre már a férjem is felkapta a fejét, bement a suliba, s megkérdezte a tanárt, hogy akkor most hányan osztályozták rosszul a gyereket? Talán még a nyelvvizsga sem mérvadó? Hát, az ő óráján nem mérvadó, a gyerek nem tudja azt, amit ő elvár tőle. Ez volt a válasz. Utána meg idegenvezetőnek tanult, mindent németül kellett tudnia, érdekes, nem?
86. 01c8755c79 (válaszként erre: 84. - Raistlin Majere)
2008. okt. 13. 14:15

1. osztályban még (majdnem) minden kislány királylány akar lenni! Láááátod... a nevelés csődje! :oDDDD


Nekem az emlékezetes, amikor 7. osztály év elején még újságírónak készült a lányom, aztán közölte, hogy mégsem, mert őt nagyon nem érdekli, hogy a Molnár Anikónak mekkora pattanás nőtt a fenekén.

8. osztályban megkérdeztem, hogy áll a színészettel (én 8. osztályban még színésznőnek készültem) ... hááát elég lesújtóan nézett rám, hogy CSAK annyit bírok kinézni belőle. Most pedig már egészen nagyratörő terveket dédelget. 16 évesen középfokú angol nyelvvizsgával, 2. éve rohamléptekkel tanulja a franciát, és már elég jól pötyög hindiül is. ... szóval előtte a világ, és ebben meg is erősítem nap mint nap. :o))

85. 11a91585fe (válaszként erre: 72. - Ol.ga666)
2008. okt. 13. 14:10
Olgám..miért nekem címezted a hsz-dat?????
84. Raistlin Majere (válaszként erre: 82. - 01c8755c79)
2008. okt. 13. 14:04
Hát az én lányom azt mondta, hogy vagy tánctanár lesz ha felnő, vagy úszóoktató :D
83. Raistlin Majere (válaszként erre: 81. - 01c8755c79)
2008. okt. 13. 14:03
Ezért mondom, hogy nem egyformák a gyerekek... Látod, ami nálatok bejött az nem mindenkinél működik ugyanúgy. hja, na csak ezt akartam mondani, most egy kicsit dolgoznom is kellene :-)
82. 01c8755c79 (válaszként erre: 80. - Raistlin Majere)
2008. okt. 13. 14:02
Hjaj, dehogyis... te következetes anyuka vagy... nekem az jön le. És az egyáltalán nem rossz... a szigorú és következetes szülők nevelik az ügyvédeket és az orvosokat! ;)
81. 01c8755c79 (válaszként erre: 76. - Raistlin Majere)
2008. okt. 13. 14:00
... ez érdekes, én is hasonló szeretettel csüngtem a gyerekeimen, alsóban talán még a leckét is lediktáltam gyorsan 1-2 alkalommal, ha elmaradt. Rohantam a tornazsákkal, a rajzcuccal ha otthon maradt... anyagot gyűjtöttem természetismeret órára, irodalom órára... stb. mindenre figyeltem. Mit kaptam vissza? Ugyanezt a figyelmes szeretetet. Nem tudok olyant kérni, hogy ne ugorjanak azonnal. Megbízhatóak, kedvesek, figyelmesek... nem csak velem, hanem egymással és a nagyszülőkkel is. .... teljesen elégedettek vagyunk egymással... Egyébként ezt meg is szoktuk beszélni... büszke vagyok rájuk... és ők is büszkék rám! :o))
80. Raistlin Majere (válaszként erre: 77. - 01c8755c79)
2008. okt. 13. 13:56
Azért remélem, hogy nem az jön le belőle nektek, hogy én egy gonosz dög vagyok, aki csak arra vár, hogy elbukjon a gyereke és még egy nagyot bele is rughasson :-(
79. caravell (válaszként erre: 75. - Raistlin Majere)
2008. okt. 13. 13:55

Kis dolgokban így vagyok ezzel: pl. nem vagyok hajlandó a tolltartóját rendben tartani stb.

De az biztos,h a bukáshoz hosszú út vezet, a szülőnek már előbb észbe kell kapnia!

78. caravell (válaszként erre: 73. - Raistlin Majere)
2008. okt. 13. 13:53
Nem ismerem a könyvet,de keresni fogom, köszi,h javasoltad!
77. 01c8755c79 (válaszként erre: 75. - Raistlin Majere)
2008. okt. 13. 13:53
Természetes, hogy bizonyos hibákat hagyni kell, hogy elkövessenek, és tanuljanak belőle...urambocsá irányt váltsanak, de vannak olyan hiba-lehetőségek, amit ki kell védenem, mert én vagyok az anyja, aki felelek érte. (egyszer ilyenbe is belefutottunk a nagyobbikkal)
2008. okt. 13. 13:53
Van egy kolléganőm, majomszeretettel csüngött a két fián, kikérdezte őket még középiskolás korukban is, sőt, majdnem helyettük tanult. Ha valamelyik gyerek elfelejtette megírni a háziját, felkelt ötkor megírta a gyerek helyett, vagy megírta itt a munkahelyünkön, biciklire ült és kikerekezett vele a suliba, nehogy a gyerek rossz jegyet kapjon. Soha semmilyen tettüknek nem volt negatív következménye. Ezt a nőt semmibe sem veszik a fiai, ellopják a mobilját, letelefonálják róla az pénzt, a főiskolás fiának mai napig ő gyűjti az anyagot a dolgozataihoz. Élősködő paraziták lettek a gyerekei, pedig ő "csak" szerette őket.
75. Raistlin Majere (válaszként erre: 72. - Ol.ga666)
2008. okt. 13. 13:49
Én csak arra gondolok, hogy érdemes-e a gyerekeket az általuk elkövetett hibáktól megvédeni, vagy hagyni kell, hogy elkövessék a hibákat, megbűnhődjenek érte és tanuljanak belőle. Én az utóbbira szavazok.
74. 01c8755c79 (válaszként erre: 69. - Caravell)
2008. okt. 13. 13:48

... nah, MI nevelünk hasonlóan gyereket! :o)))

Én se büntetek... nem érdekel soha, hogy ki volt a bűnös, és miben... előre nézek, megoldást, más utat keresek, hogy OK legyen. :o) Nincs stressz, nincs görcs a jegyek miatt... nincs visszamutogatás, hogy azért, mert... és ha bezzeg többet, jobbat... előre nézünk, mit kell másképp csinálni... és ezt közösen.... mert egy a célunk! :o))

73. Raistlin Majere (válaszként erre: 71. - Caravell)
2008. okt. 13. 13:47
Én most olvastam el Dr. Csernustól a Ki nevel a végén? című könyvet. Megdöbbentő, elgondolkodtató és nagyon jó.
72. ol.ga666 (válaszként erre: 66. - 11a91585fe)
2008. okt. 13. 13:46

Egyetértek Bíborkával azért meg lehet előzni a bukást egy kis odafigyeléssel.

Nem 1db jegyből szokták lezárni a gyerekeket általában van lehetőség javítani.

Van szülőértekezlet ahol lehet tájékozódni a jegyekről.

71. caravell (válaszként erre: 70. - Raistlin Majere)
2008. okt. 13. 13:45
Biztosan igazad van, az előbb említett okok miatt rengeteget olvastam gyereknevelés ügyben és sok helyen leírják, hogy a korlát nélküliség semmilyen tekintetben nem jó.
70. Raistlin Majere (válaszként erre: 67. - 01c8755c79)
2008. okt. 13. 13:42

És még szép, hogy tudunk önkritikát gyakorolni :-)

Igen hála az égnek nincs rá garancia, hogy a gyerekek teljesen olyanok lesznek, mint a szülők. Az én kislányom is lelkesen tanul még, de még csak elsős. Én csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy van amikor a szülő abban hibázik, hogy nem büntet.

2008. okt. 13. 13:42

Egy bukás valószínűleg többtényezős: szülő, gyerek, iskola stb.

Büntetni? Nem. okokat keresnék és megoldásokat. Én a szeretet hatalmában hiszek. Pedig higgyétek el, igen nehéz, mert az én fiam is szétszórt, rendetlen, nem írja fel,h mi a lecke v. csak egy részét írja fel, így állandóan hallgatok,h nincs leckéje, nincs felszerelése stb. Néha elgondolkodom, lehet,h rosszul csinálom... de nem olyan könnyű dolog sztem: ugyanúgy neveltem/nevelem mindkét gyerekem és az egyik szinte mindenben kitűnő, kiemelkedő a másik meg ilyen... vannak dolgok, amik mélyebben gyökereznek...

68. Raistlin Majere (válaszként erre: 65. - 12e44458f8)
2008. okt. 13. 13:39
Pedig mint említettem nem mindig a szülő a hunyó. Vannak kevésbé engedelmes, önfejű, konok, lusta gyerekek is :-)
67. 01c8755c79 (válaszként erre: 64. - Raistlin Majere)
2008. okt. 13. 13:39

.... nos, azééé' gyerekként teljesen hasonlóak voltunk. :o)) ... mondjuk annyi, hogy engem rendesen el is kalapáltak az ilyen dolgaimért, mert amikor mentem az iskola mellé az iskola helyett. :o))

Az én gyerekeimnek ez elképzelhetetlen lenne... erkölcsileg magasan a gyerekkori saját magam fölött állnak. Időnként még csodálkozom is, hogy hogyan érdemeltem meg őket! :O))

66. 11a91585fe (válaszként erre: 65. - 12e44458f8)
2008. okt. 13. 13:34
??? S ha nem vagyok indiszkrét,mivel büntetnéd magad??
2008. okt. 13. 13:31
Magamat büntetném, hogy nem figyeltem rá!
64. Raistlin Majere (válaszként erre: 62. - 01c8755c79)
2008. okt. 13. 13:26

Szia :-) Igen nem vagyunk egyformák, de így szép az élet :-) Én a magam példájából tudok kiindulni, és ha a lányom tőlem származik, akkor bizony jutott a génjeimből neki. Tanulás szempontjából remélem az édesapja kötelességtudását örökölte.

Szóval én ritka lusta, trehány, gonosz kis emberke voltam. Simán átvertem a palánkon az édesanyámat, aki, mint írtam már feltétel nélkül szeretett és végtelenül megbízott bennem. És hiába nézegette az ellenőrzőmet, mert csupa ötöst és négyest látott benne. (Az egyeseket remekül ki tudtam javítani 4-re, a ketteseket 5-re, ja és a javítani úgy értettem, hogy átírtam :-) ) És soha nem buktam le, se a tanárok előtt, sem az anyukám előtt, egész addig míg az év végi szülőértekezleten közölték anyuval, hogy meg fogok bukni németből. Szegény csak lesett és elkérte az osztálynaplót, akkor döbbent rá a szomorú igazságra. És még akkor sem lettem megbüntetve, csak megértve és szeretve. És én a saját példámból kiindulva mondom, hogy néha igenis szükség van a drákói szigorra. Például azt is vallom, hogy néha egy kiadós elfenekelés is ráfér a gyerekekre. Legalábbis az enyémre ráfért egyszer-kétszer.

2008. okt. 13. 12:38
Nekem sincs gyerekem, sőt...még valamilyen szinten én is gyereknek számítok...és koptatom az iskolapadot, tehát tudom képviselni a másik oldalt is:). Szerintem fontos, hogy a szülő odafigyeljen a gyermekére.. már az elején meg kell tanítani arra, hogy először a munka és utána jöhet csak a szórakozás. Ha már kicsiként megtanulja, akkor ez benne marad, és a végén mégha kevesebb idő is jut a gyerekre, akkor is tudni fogja hogy mi is a feladata. Ha megbukik, akkor először gondolkozzunk és kérdezzük meg a gyereket, hogy hogy is történhetett ilyen...Nem minden esetben hibás a gyerek, mivel sajnos a tanároknál is van kedvenc diák, meg unszimpatikus diák...abban az esetben ha a gyermek hibázott, azt is nézni kell, azért mert nem tanult, vagy mert szegény nem érti...mert sajnos van ilyen...Akkor már gondolkozhatunk azon, hogy miért nem szólt a gyerek, vagy szidhatjuk magunkat, hogy ennyire nem figyeltünk rá...Persze van amikor inkább szórakozik és bulizik----ebben az esetben kell szankciókat végezni. Minden esetben fontos egy mély elbeszélgetés... ha a gyerek hibázott, akkor nem szabad ordibálni vele, a halk, nyugodt letolásnál nincsen rosszabb. Akkor átgondolja a gyerek a dolgokat, és mélyen magába tud nézni..Kiabálás esetében, csak a düh az, ami fokozódik, azzal semmit sem lehet megoldani...
62. 01c8755c79 (válaszként erre: 59. - Raistlin Majere)
2008. okt. 13. 12:26

Újra és újra elolvasom, amit írtál. Huh, és nekem olyan furi. ... ami nem jelenti azt, hogy nem igaz, és nem jó a gondolkodásod, csak én annyira másképp működöm. Valószínű ezért nem lesz orvos és ügyvéd a gyerekem. :o))

Például a követelményrendszer... nekem pl. ilyen meg se fordult a fejemben. :o) Tudod, én mindig azt mondtam, első osztályos koruk óta, hogy amíg azt látom, hogy beleteszik a munkát, addig nem érdekelnek a jegyeik, mert a folyamatos szorgalmas munkának egyszer meg lesz az eredménye... ha nem iskoláskorban, hát majd felnőttkorban. ... és nem, egyáltalán nem büntetek... volt, hogy muszáj volt, de ilyen a tizenévek alatt mindegyiknél előfordult vagy kétszer. :o) Nem is jutalmazok... egyszerűen velük örülök, ha sikerül valami... és együtt szomorkodunk, ha nem jön össze. ... és olyankor csak bíztatom őket, hogy sikerülni fog, mert szíve mélyén minden gyerek azt akarja, hogy sikerüljön... és jó legyen. :o)

Szóval, én nem a következetes anyuka vagyok... illetve amikor azt kérték rajtam számon, hogy következetes vagyok-e, akkor mindig közöltem, hogy iiiiiiigen, következetesen imádom őket! :o))) Amúgy pedig lehet nálam hibázni, lehet rosszul teljesíteni, lehet morcosnak lenni... mindig lehetőséget adok az újrakezdésre, a tiszta lappal indulásra. :o))


Hja, és nem feltétlenül jó, amit csinálok... csak azért írtam le, mert mi ketten szerintem teljesen eltérően nevelünk gyereket. :o)) ... ettől még mindegyikünké tökéletes és csodás gyerek! :o))

2008. okt. 13. 12:22
Bár nekem még nincs gyerekem, de ha majd lesz és megbukna akkor biztosan elbeszélgetnék vele, és én is jobban oda figyelnék onnantól kezdve, hogy mennyit tanul, mert valamilyen szinten az én hibám is, ha meg bukik. Persze nem minden esetben.
60. 01c8755c79 (válaszként erre: 59. - Raistlin Majere)
2008. okt. 13. 12:05

Biztos igazad van! ... kinek mi vált be.

A középiskolás gyerekem mellett nem ülök ott, mert önállóan, gyönyörűen teszi a dolgát.

A kisebbnek viszont szüksége van rám... és ezt fel kellett, hogy ismerjem. Tökmindegy, hogy azért, mert lusta... vagy azért, mert nehezebben tanul... vagy bármiért.

Egyszer bedurcázott nekem tanulás közben, mondtam, hogy álljon fel, és vonuljon a szobájába. ... Fél óra múlva jött könnyes szemmel, hogy bocsánat... és szeretné, ha folytatnánk. Tisztában van vele, hogy én teszek szívességet neki, hogy tanulok vele nap mint nap... és nem ő nekem. ... egy biztos, amíg szüksége van rám, addig tanulok vele... :o)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook