Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 8 hónapja el van maradva a gyermektartás, bírósági tiltó végzésem van, ilyenkor mennyit vonhatnak a fizetésből? fórum

8 hónapja el van maradva a gyermektartás, bírósági tiltó végzésem van, ilyenkor mennyit vonhatnak a fizetésből? (tudásbázis kérdés)


11. Rita 72 (válaszként erre: 8. - Salabakter)
2013. ápr. 7. 11:20

Amíg nincs bírósági végzés, addig van csak ez a 6 hónap visszamenőlegesség.

Bírósági papírral a kezében visszamenőleg akármennyi ideig kérhető a végrehajtás. Ha például 5 éve tartozik az apa, akkor addig.

10. aazsuzs (válaszként erre: 2. - Évike2004)
2013. ápr. 7. 10:45

kérjél végrehajtást...ha nem is tudod hol dolgozik pontosan, majd a végrehajtó felkutatja!

ha apukának van bejelentett munkája vagy valami ingó ingatlan vagyona, nem tudsz állam általi tartásdíj megelőlegezést kérni.

2013. ápr. 7. 10:42
A munkáltató készfizető kezes a dolgozó tartozásáért.Vonni kell,ha elmaradás van akkor a 33% erejéig.Akkor,ha vitte az igazolást,az előző helyről.Régen erre szolgált a "MIL" lap,nélküle szóba se állt addig a munkáltató,hogy lássa az adósságát.Ha nem akar fizetni,akkor ott a soros ügyész,fel kell jelenteni a tartási kötelezettség elmulasztásáért,mert az már büncselekmény.
2013. ápr. 7. 10:07

Úgy tudom,6 hónapra visszamenőleg kérheted.

Az én vőm egyszer-egyszer ad,most már ötödik hónapja nem,és ezzel leállítja az eljárást.

2013. ápr. 7. 09:32

Ha 8 hónapja nem fizetett, nem mondanám megbízhatónak etéren.

Fél év nemfizetés után kérheted, hogy az állam fizessen a 'felelős' apuka helyett.

Sok sikert!

2013. ápr. 7. 09:17
köszönöm a válaszokat,és ezt a 33%nekem kérni kell hogy ennyit vonjanak ?
2013. ápr. 7. 08:52
Maximálisan a fizetés 50%-a vonható, de általában 33%-ot szoktak, mint bármilyen más tartozás esetén.
2013. ápr. 7. 08:49
Már amíg ki nem egyenlíti a tartozást, utána csak a havi gyermektartásdíj összegét.
2013. ápr. 7. 08:49
Gondolom a fizuja 33%át.
2013. ápr. 7. 08:47
és most tudtam meg hogy dolgozik, 1 hónapja.
2013. ápr. 7. 08:45
Gyerektartásal kapcsolatba kérdeznék 8 hónapja el van maradva de bírósági tiltó végzésem van, 80 ezerel van elmaradva ilyenkor menyit vonhat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook