Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel büntetnéd azt az "apát", aki évek óta nem fizet gyermektartást? fórum

Mivel büntetnéd azt az "apát", aki évek óta nem fizet gyermektartást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
58. nono80 (válaszként erre: 55. - Asra)
2007. jan. 23. 11:25
Sajnos ez igy kevés,hidd el mindennek utánanéztem!De Te tanulhatnál bírónak,tuti hozzád menne minden hasonló helyzetben lévő szülő!Reálisan látod a dolgokat,bár mindenki így gondolkodna!
2007. jan. 23. 11:21
köszönöm a tanácsokat, még az is lehet hogy megfogadom. de én nem merem a fiammal ezt megbeszélni, olyan kínosan érezném magam és ő is.egyelőre jó ez így, mármint nekünk szülőknek.de ha az apa vagy a fiam szóba hozza lehet hogy átgondoljuk a dolgot és újraértékeljük.
56. nono80
2007. jan. 23. 11:21
Amugy az én lányom mikor utoljára hallott az apjáról,bepisilt éjszaka!Ugyhogy biztos,hogy valahol megviseli őket a dolog,még ha nem is beszélnek róla!Mi különben járunk pszichiáterhez,mert hyperaktiv a csajszi!
55. Asra (válaszként erre: 51. - Nono80)
2007. jan. 23. 11:19
nem kellene semmi ilyet rábizonyítani. nem törődik a gyerek testi-lelki jólétével. a gyerek lelkének szüksége van arra, h az apja valamilyen módon támogassa, hogy legyen apja. ha nem lehet vele, akkor anyagilag (lelki jólét). a testi jóléthez pedig nem árt egy kis pénz...
54. nono80
2007. jan. 23. 11:18
Hihetetlen mennyi joggal ruházza fel őket a magyar jogrendszer csak azért,mert célba talált egy kósza spermájuk!Bocsánat ha egy kicsit közönségesnek hangzik!
53. Asra
2007. jan. 23. 11:17

dehogy voltál hosszú:)

nem baj, ha mondok vmit? szerintem jobb lett volna, h a fiad eleve tudja. ha pedig a mamád elmondta, és a gyerek hallgat, azt valahogy fel kellene oldani. ahogy láttam nem pici (11-12 éves?) benne biztosan rengeteg dolog zajlik az odavetett nagyimondat után. ha a "papa" újra előkerül a televízióban valahogy próbáld meg kinyitni. (pl. emlékszel mit mondott a nagyi?)

lehet, h akkor pillanatnyilag egy időre megzavarja az egész a családi békét, de nem lesznek a gyereknek hosszútávú fájdalmai.

legalábbis én biztosan ezt tenném. esetleg kérdezz meg egy gyerekpszichológust is. és mivel a gyerek tudja az igazat már csak ezért is kérném a gyerektartást. mégha csak jelképes összeg is. de érezze, h az apja sem felejtette el.

bocsánat:)

2007. jan. 23. 11:15
A bíróság engem cseszegetne azért mert pénzt sem akarok elfogadni az apától? Mi köze hozzá?
51. nono80
2007. jan. 23. 11:15
Megnéztem azt az oldalt Asra!Most már csak rá kellene bizonyítanom a kedves apukára,hogy drogos sorozatgyilkos,és ütné vágná a gyereket ha meglátná!:-)Amugy az ügyvéd szrint még igy is nagyon nehéz lenne!
50. nono80
2007. jan. 23. 11:11
Mindenesetre ha jönne a gyerekért láthatási időben,és nem akarod neki odaadni(amit nagyon megértek),akkor mindig valami jó indokot mondjál,hogy pl:beteg,előre megbeszélt programja van pl. szülinapi buli!Mert ha véletlenül feljelent,hogy nem adod oda neki a gyereket,ezzel tudsz védekezni a bíróságon,és ezeket az indokokat el is fogadják!Amúgy meg ezek nem kitartóak,hamar feladják a próbálkozást!
49. hofiagi (válaszként erre: 48. - Asra)
2007. jan. 23. 11:10
igazad van tényleg nem próbáltam ki, csak felületesen megemlítettem, hogy jobb lenne ha nem jönne.tavaly találkoznunk kellett mert a fiam útleveléhez kellett az engedélye. megbeszéltük hogy minden maradjon a régiben, mármint hogy nem látogat és én nem piszkálom. A fiam 1,5 éves korától az új apukájával él, tehát ő az apja. Igaz anyukám elárulta neki 2 éve hogy ki az "első" apukája, aránylag könnyen ment, mert elég volt a tv-re mutatnia.Így a fiú tudja de nem akar róla beszélni, majd talán ha felnő.bocsi ha hosszú voltam.
48. Asra (válaszként erre: 47. - Hofiagi)
2007. jan. 23. 11:01

nem tudom, h ezt már kipróbáltad-e. márminthogy gyerektartásról beszélsz, ő meg láthatásról. ha nem, akkor ne légy benne biztos:) baromi lusták tudnak lenni az ilyen "apák". ha igen, akkor pedig sztem üres fenyegetőzés. ha el is jönne 1-2 alkalommal utána ugyanúgy hanyagolná a láthatást. ld. mint fent (baromi lusták...:))(egyébként a fiad örülne neki?)

ne félj Tőle. csak azt nézd, h a gyereknek mi a jó.

47. hofiagi (válaszként erre: 45. - Asra)
2007. jan. 23. 10:58
apuka sem nagyon ugrándozik láthatás ügyben, de ha megemlíteném a gyerektartást akkor jönne.szinte úgy néz ki ha fizet valamiért akkor látni akarja, különben nem.
46. nono80 (válaszként erre: 43. - Asra)
2007. jan. 23. 10:55
köszi Asra,meg fogom nézni!
45. Asra
2007. jan. 23. 10:55
Hofiagi: ha nem követelsz gyerektartást, a láthatás akkor is jár neki:( - ezt egyébként a gyerek miatt sem ajánlom. nem hiszem, h az a pénz fog nagyon hiányozni, de legalább a gyerek ne úgy nőjjön fel, h "az apámat egyáltalán nem érdeklem". én ezért (is) kértem gyerektartást, h a gyerekeim ne sérüljenek jobban.
44. nono80 (válaszként erre: 41. - Hofiagi)
2007. jan. 23. 10:53
A ilyen jobb ha nem tartja fennt a faját!Ráadásul sikeresen felcsinált egy csajt,akinek ez lesz a 4.gyereke!De persze azt sem akarja,nem is élnek együtt!Botrány!!
43. Asra
2007. jan. 23. 10:52

Nono: találtam vmit. segíthet Nektek.

[link]


itt különösen a felügyeleti jog megszüntetése érdekes, abból is az 1. pont ("a szülő felróható magatartásával a gyeremeke javát (például testi jólétét, értelmi vagy erkölcsi fejlődését) sőlyosan sérti, vagy veszélyezteti")


hajrá, és legyetek Boldog Család:)

42. nono80 (válaszként erre: 40. - Hofiagi)
2007. jan. 23. 10:52
Igazad van,de ha egyszer véletlenül bíróság elé kerül az ügy,még Téged fognak cseszegetni,hogy miért nem követelted semmilyen formában a gyermeked pénzét!Én már megkaptam a magamét a bírótól!Szemét egy rendszer ez!
2007. jan. 23. 10:49
mi is próbáltuk vele megértetni, hogy mondjon le róla, hiszen 8 éve nem látta. de hajthatalan. szerintem az ilyenek félnek hogy esetleg nem lesz más utódjuk,fajfenntartás.
40. hofiagi (válaszként erre: 38. - Nono80)
2007. jan. 23. 10:46
ezért is nem kérek én gyerektartást.ne is követelje a láthatást.
39. Asra
2007. jan. 23. 10:45

bocs, én valahogy nem láttam, csak egy hozzászólást...

Jocóanya: Országos Személyadat- és Lakcímnyilvántartó Hivatalban próbálkozz. persze lehet, h ez sem fog menni (ha megtiltotta, h bárkinek megadják a címét). ez valahol az Orczy tér közelében van (legalábbis 2 éve ott volt).

hasznos helyek: [link]


[link]


[link]

38. nono80
2007. jan. 23. 10:43
Igazából a az a legbosszantóbb,hogy ö bármit megtehet büntetlenül(vagyis pont nem csinál semmit),de engem simán feljelenthetne,ha ezek után nem adnám oda neki a gyereket láthatási idöben!persze ha eszébe jutna,hogy van egy gyereke,ami nem nagyon valószínű!
37. nono80
2007. jan. 23. 10:40

A gyerek 6 éves!3 éves kora óta együtt neveljük az új férjemmel!A párom örökbe szeretné fogadni!Igazából a gyerek kezdte,hogy öt miért nem úgy hívják mint minket!Van egy kisöccse is és ö ugyanazt a vezetéknevet szeretné!

Voltam a gyámügyön,onnan küldtek egy ügyvédhez aki elmondta,hogy igazábol semmit nem tudok csinálni,max. feljelenteni a rendörségen!De ha ott megigéri,hogy fizet,akkor megússza a feljelentést!Kicsit bosszantó!!!!!!!!!!

36. Asra
2007. jan. 23. 09:45

szia.

mekkora a gyerek? miért kellene lemondania? miért nem fordulsz bírósághoz és gyámügyhöz? mi bosszant ebben legjobban?

bocs, h így kérdezgetlek, de azt hiszem a természetes felháborodás mögött valami más (fájdalom) is van.

35. nono80
2007. jan. 23. 09:39

Volt már valaki hasonló helyzetben?

A volt férjem több mint 2 éve nem látogatja a gyereket,és nem is fizet gyerektartást!Lemondani persze nem akar róla!Van megoldás erre a helyzetre?

34. Ancika
2007. jan. 21. 10:52
szavakat nem találok!!!!
33. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 31. - 0b099f6590)
2007. jan. 21. 00:48

En a rendorseggel megprobalkoznek, mivel eltunt szemely, nincs lakcime, nem jelenik meg idezesen, a gyereknek pedig szuksege van ra. Amugy az anyja lakcimere nem lehet kuldetni a birosagi papirokat? Hiszen az anyja az apa utan a hozzatartozo. Vagy meg valami, beideztetni az anyos pajtast, tanuskodjon hamisan, ha mer.

Esetleg utana lehetne nezni a tb-n keresztul az apanak, biztositasa csak van.

32. Egnisz (válaszként erre: 31. - 0b099f6590)
2007. jan. 16. 14:16

Nem tudom, hogy ilyenkor hogyan lehet tovább lépni. Esetleg nem lehetne rendőrséggel kerestetni vagy ott feljelenteni tartásdíj nem fizetésért?


A szülőt felügyeleti jog megvonása mindenképpen menni fog a távollétében is, ne add fel!


(Mondom ezt én, aki feladtam... Bár nekem nem fontos a szülői jog megvonása, mert így sem látjuk.)

31. 0b099f6590 (válaszként erre: 14. - Zitukaa9770)
2007. jan. 9. 14:49

Nos mára volt kitüzve a tárgyalás, gyermektartás dij és szülői felügyeletijog megvonása ügyében.

Leirom, mert tanulságos!

11-kor lett volna a tárgyalás /tegnap könyörögnöm kellett a főnökömnek, hogy engedjen el, ráadásul az idézést is be kellett mutatnom/, ami a biró sajnálatos betegsége miatt elmaradt. Engem elfelejtettek erről értesiteni.

Közben lejött az egyik irodai munkás és közölte, ha itt lenne a biró akkor sem mennénk semmire, mert el kellene halasztani a tárgyalást. Kérdem, miért? Válasz: mert az alperes /jelen esetben apuka/ már nem található meg azon a cimen, amit én beadtam. Mit tehetek én, kérdezem! Felelet, keressem meg.

Könyörgöm, hogyan keressem meg 300 km távolságból, 5 éve semmit sem tudok róla, /na nem mintha szeretnék/, a saját anyja letagadja. Akkor kihez fordulhatok? A volt élettársa nem tudja hova tünt. /egyáltalán eltünt-e, vagy csak letagadtatja magát/

Szóval ugyanott vagyok, ahonnan elindultam.

Tanács? Vélemény?

30. Egnisz (válaszként erre: 29. - Tiger)
2007. jan. 4. 15:48

Sajnálom, nagyon nehéz lehet.


Csak reménykedni tudok benne, ha a nevelőapját elfogadja, szereti a lányom apjaként, akkor nem sérül annyira.

Hallottam egy hasonló példát, de majd később fog kiderülni, hogy mi lesz a következmény.

29. Tiger (válaszként erre: 28. - Egnisz)
2007. jan. 4. 14:44
Nekem is volt, de nem tudtam elfogadni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook