Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel büntetnéd azt az "apát", aki évek óta nem fizet gyermektartást? fórum

Mivel büntetnéd azt az "apát", aki évek óta nem fizet gyermektartást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2008. júl. 2. 10:48
Őszintén?Nem engedném a gyerekem közelébe,sajnos a mai léptékek szerit először az állam+behajtó az első és csak utána a gyermek,és ez i kétséges,hogy utána lesz-e eredménye az egésznek.Ebben az országban nem mi kis emberek vagyunk a fontosak csak,ha mi tartozunk,ha nekünk tartoznak mi meg is dögölhetnénk mert őket ez nem érdekli,ha nem szállsz ringbe velük hosszú távon nem kapsz semmit rájuk kell akaszkodnod és nyaggatni kell őket,hogy legyen eredménye rád nézve.Én már gyakorlatból tudom.Sok Sikert
2008. máj. 9. 11:07
Leültetném egy kis gondolkodási időre, bár szerintem azért sok apa megérdemelné...persze, tisztelet a kivételnek...
116. csehe (válaszként erre: 115. - Nóri72)
2008. máj. 7. 23:17
Pedig akiről szó van, 2 apánál is hagyott gyerekeket... És a legnagyobb döbbenet, hogy a 3. apuka, meg a kicsi.
115. nóri72
2008. febr. 8. 12:34
Én pénzzel büntetném, fizessen ha eddig nem tette. A gyerek(ek)-nek abból nem lesz sem ruhája sem kajája, ha bemegy a börtönbe. Anyákra is érvényes. Egyébként nem tudom elképzelni azt a helyzetet, amiért egy nő elhagyja a gyerekeit..., mindig megdöbbent, ha ilyet látok-hallok
114. csehe
2008. jan. 6. 23:03
Mivel büntetnétek azt az anyát, aki nem fizet a gyerekei után gyerektartást???
2007. dec. 19. 19:56

Tegnapelőtt felhivtam a végrehajtót, hogy szeptember óta ment-e már valamire.

Szóval találtak egy számlát a nevén, amire ment pénz ezt le is foglalták.

No de hova ment a pénz?

Nem ám a gyermektartásra! Nem!

Előszöre az államnak és a végrehajtónak járó illetéket vonták le, és mivel nem maradt belőle semmi, igy a gyermektartás elmarad.

Szóval akkor kit véd az állam?

Nos a gyermeket biztosan nem!

112. 0b099f6590 (válaszként erre: 109. - Spinneli)
2007. dec. 19. 19:54

Megbünteti az állam?

Ez vicc!

111. petka
2007. dec. 19. 19:43
Az én ex-em ezért 9 hónap börtönt kapott. Igaz felfüggesztve.
2007. dec. 19. 19:25
Hogyan lehet megtudni egy nagyon régen nem látott apa címét úgy, hogy ne tudja, hogy keresem?
2007. nov. 18. 17:05
Megbünteti őt az állam előbb-utóbb, minek beleavatkozni:)
2007. nov. 18. 16:48
Ez függ attól miért nem fizet !
107. gerna (válaszként erre: 106. - 0b099f6590)
2007. aug. 17. 12:22
Na de ha sehogy se találod? akkor már problemás.
106. 0b099f6590 (válaszként erre: 105. - Gerna)
2007. aug. 17. 12:20
Pedig néha nem ártana! :)))
105. gerna
2007. aug. 17. 12:19

A gyerektartást persze nem lehet rajta behajtani, azt nincs miből. Itt a "büntetés"-re válaszoltam.

(nem muszáj komolyan venni)

104. gerna
2007. aug. 17. 12:18
2 erős ember, aki megmutatja neki a helyes utat! lehet, hogy 1 erős ember is elég.
103. 0b099f6590 (válaszként erre: 96. - Dee7182d35)
2007. aug. 17. 12:10

Általában /természetesen vannak kivételek/ egy nő nem magának szüli a gyermeket, hanem azért, hogy szerelmük kiteljesedjen egy családban. Attól, hogy az "apát" nem hatja meg a dolog, attól még a gyereknek enni, ruházkodni, tanulni kell!

Valószinüsitem, hogy te még nem nevelted egy percig sem egyedül a gyermekedet, ezért irsz ilyen badarságot. Majd ha csak egy gyes-ből, vagy keresetből kellene a gyermeket eltartani, meglátnánk, hogy ragaszkodnál-e a gyerektartáshoz!

2007. aug. 17. 12:07

Utolsó bejegyzésem májusban volt. Nos a biróság most reagált a végrehajtás kérésemre. Küldtek egy végzést, hogy nyilatkozzak nyolc napon belül, hogy fizet-e az apa vagy sem.

Könyörgöm! Több mint három hónap kellett ehhez féloldalas levélhez?

Mi lenne, ha tényleg nagyon rá lennénk szorulva arra a gyermektartásra? Addig éhezne a gyerek?

Bezzeg ha én tartoznék egy banknak, nem kellene 3 hónapot várni, már jönne is a végrehajtó.

Szóval ma visszaküldtem a levelet, hogy a mai napig nem fizet.

Kiváncsi vagyok mennyi időnek kell eltelnie, hogy ujabb lépés legyen. És mennyinek ahhoz, hogy a gyerek ebből pénzt lásson?

101. rexona
2007. aug. 17. 12:01

Ez nagyon összetett dolog. Mi van akkor ha a nő nem szól a párjának, hogy abbahagyta a fogamzásgátló szedését, és terhes lett. Megsem beszéli a fickóval. A férfi kénytelen vállalni.

Az én családomban van ilyen. ritkán kimarad pár hónap, de fizet gyerektartást, vagy vesz valamit a gyereknek.

Na ilyenkor kinek van igaza??

Nyilván kettőjüké a gyermek, de nagy felelőtlenség ez egy nőtől, utána meg követelőzik.

100. bnedora (válaszként erre: 95. - Jolly78)
2007. júl. 9. 13:48
Mi van akkor, ha az apa feketén dolgozik, és nem elérhető? Hogy fogják tőle behajtani a pénzt?
2007. júl. 3. 18:47
Szerintem ez attól függ, hogy kinek az oldaláról nézzük a kérdést...de azért ne verjetek meg:)
98. Teráz
2007. júl. 3. 18:08

Minden pozitív élménytől,érzéstől megfosztanám,

mindaddig amíg rá nem ébred hogy ő édesapa attól, hogy az anyukától elvált.

97. Reszti Ria (válaszként erre: 91. - Bigiboy)
2007. jún. 23. 11:06

Gratulálok, nagyon rendes vagy !!!

Az én gyerekeim nem voltak ilyen szerencsések. Így nem csak a pénztől fosztotta meg Őket a kedves apuka, hanem sok plusz munkát kellett vállalnom, így keveset tudtam Velük együtt lenni. Apukát pedig nem érdekelték, élte a világát. Azért múlt idő, mert már felnöttek, fantasztikus emberek lettek. Apukát még most sem érdekli, hogy sikeresek, bescsületesek, egészségesek, stb.

Elmegy abba a városba, ahol a fiaim élnek és véletlenül futnak össze az utcán......mert apa egy sincs (a mi esetünkben).

2007. jún. 7. 14:50
Én sehogy nem büntetném.Egy nő mindíg magának szüli a gyereket,nem az apának.Mindíg benne van a pakliban,hogy valamilyen oknál fogva az anya egyedül marad.Ha ez az apát nem hatja meg,akkor nem is érdemli meg,hogy gyerekének nevezze a kicsit(vagy nagyot).
2007. máj. 21. 23:43
Az apát nem büntetném hiszen jelenleg az akinél a gyermeket elhelyezték jogosult gyermektartást kérni és kapni. Amennyiben a másik fél nem fizet jelenleg az állam kifizeti helyette és az illető adószámlájára terhelik. Ez ugye adóhátralékként jelentezik. Az APEH meg nem arról híres, hogy veszni hagyja a pénzét! Szóval csak egy okmányt kell beadni a bíróságra.
94. Asra
2007. máj. 11. 07:18

sziasztok!

Jocoanya gratulálok. nem csak azért, amit elértél, hanem mert volt erőd, merszed végigcsinálni. a gyerekedért.

Bigiboy rendes pasas vagy. a gyereked szerintem egyszer méltányolni is fogja... Te kerested őt valamikor?

V. Erika, írod: én ilyen vagyok. milyen? a gyereknek nem a pénzre van szüksége. hanem az illúzióra, h valamilyen módon érdekli az apját. ha máshogy nem, akkor legalább fizessen. és néha bizony ezt ki kell harcolni...

olvasom, majdnem mindannyian úgy vagytok vele, ha nem fizet ne is lássa a gyereket. ez a TI mély sértettségetekből jön. a gyereknek igen is érdeke, h találkozzon mindkét szülőjével, vagy legalább a távollévő szülő is kifejezze kötődését. ne nyomorítsátok a gyerekeket azzal, h eltiltjátok attól, akinek ugyanúgy hordozza a fél génkészletét, mint a tiéteket. a szülőtől való távoltartás szerintem nem jó a gyereknek. ez csak egy esetben elfogadható, ha a gyereket bántalmazó szülőről van szó. szerencsére ilyen extrémitással itt nem találkoztam. ha pedig ilyen mégis lenne, akkor legjobb, ha gyermeketek és saját védelmetek érdekében a gyermekvédelem szakembereihez fordultok.

2007. máj. 10. 23:55
gyerekkel
2007. máj. 5. 15:50

Sziasztok.

Nos a végére jártam a dolgoknak.

Meg volt a tárgyalás, persze a "drágát" nem találták meg, jelöltek ki egy ügyvédet ügygondnoknak, aki helyettesiti őt a biróságon. Nos az ügyvéd ur sem ért rá eljönni, de legalább ő irásban kimentette magát és beleegyezett mindenben.

Szóval itélet szerint megvonták az "apától" a szülői felügyeleti jogot, hivatalosan is nálam helyezték el a gyermeket, és felemelték a gyermektartásdijat 10000 Ft-ra.

Most ott tartunk, hogy elküldtem a biróságra a végrehajtáskérő lapot, mert ugye az előzetesen végrehajtható, és várom hogy a végrehajtótól visszajöjjön az okirat, hogy nem tudott semmit foglalni.

2007. máj. 5. 12:48

kb 5éve fizetek gyerektartást.Válást megelőzően ügyvédelőtt megeggyeztünk mindenben/pedig durva helyzet volt anno/Gyerektartás havi fix összegében is,ezeket magánokiratba foglaltuk.A válóper 20percig tartott.Átutalással renszeresen fizetek.

A gyermekkel most sincs kapcsolat.Elmúlt már 18éves Januárban, tanul még?Egy iskolalátogatási igazolást sem kaptam sose. Fizetek.Van már 3 kisgyerekem de nem próbáltam csökkenteteni a tart.dijat.

Minden férfitársam elgondolkozhatna érdemes kibújni ezelól a kötelezettség alól?

Én is elkondolkodtam rajta anno.

2007. máj. 5. 10:28
sajnos azt nem lehet büntetni, mert az nyilván a gyerekére sem kíváncsi.nem tudsz mit tenni.a jogi út hosszú és költséges.
2007. márc. 29. 13:41

Büntetni??

Az én volt exem sem fizet egy árva fillért sem a gyerek után.Tudom,hogy hülye vagyok,hogy nem perelem,mert már sokan mondták,de nem is tudnák tőle vonni,mert hol dolgozik,hol nem.Azt is tudom,hogy az állam meg előlegezné.Én ilyen vagyok...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook