Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az ex-em munkanélüli lett és közölte, hogy nem tud gyermektartást fizetni. Hová fordulhatok ilyen esetben? fórum

Az ex-em munkanélüli lett és közölte, hogy nem tud gyermektartást fizetni. Hová fordulhatok ilyen esetben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
152. Grácia (válaszként erre: 150. - Bekibaba)
2009. márc. 14. 22:16
sajnálom :(
151. 7130b15964 (válaszként erre: 150. - Bekibaba)
2009. márc. 14. 22:06

Nyilván egy rossz kapcsolatnál jobb a semmilyen. Nem gondoltam, hogy nem volt okod. Igazából azt találom furcsának, hogy ehhez ennyi idő kellett, hogy kiismerd és lépj. Az emberek személyisége 20 éves koruk után már nem változik lényegesen.


Remélem, sikerül minél jobban úgy alakítani a dolgaitokat, hogy a gyerek a legkevésbé érezzék rosszul magukat!

150. bekibaba (válaszként erre: 147. - 7130b15964)
2009. márc. 14. 21:58

Persze,hogy nem véletlenül születtek!Hidd el meg volt rá az okom,hogy kirúgjam...Még akkor is,ha tudom,hogy egyedül maradok 3 gyermekkel!Te sem tűrnéd el,hogy verje a gyerekeidet!

Én megpróbálom úgy nevelni őket,hogy a lehető legkevesebbet érezzenek ebből az egészből!

149. bekibaba (válaszként erre: 144. - 7130b15964)
2009. márc. 14. 21:54
Még te sem tudhatod mit hoz a jövő!
148. 89b99f816e (válaszként erre: 143. - Bekibaba)
2009. márc. 14. 21:16
Szép gyerkőcök!
147. 7130b15964 (válaszként erre: 146. - Toro32)
2009. márc. 14. 21:09

Nem véletlenül és egyszerre születtek azok a gyerekek. Egyébként nagyon szépek!

Szegénykék, ők isszák meg ennek az egésznek a levét.


Rózsaszín szemüveg? Olyan tiniknek van. Családalapítás előtt, azért nem árt levenni...

146. toro32
2009. márc. 14. 21:06

ha nem vettem volna kést a kezembe,nem vágom el!

igaz?!

olyan baromságot mondtok!!!!!!nyílván nem szűlt volna három gyereket neki,ha tudta volna,hogy így jár!!!!!!az emberek változnak idővel!és a rózsaszín napszemüveg is sokat szépít!

145. Grácia (válaszként erre: 144. - 7130b15964)
2009. márc. 14. 20:56

Igaz, ki tudok akadni az ilyenen.

Te választottad, nem más.

144. 7130b15964 (válaszként erre: 143. - Bekibaba)
2009. márc. 14. 20:50
És neki szültél három gyereket...
143. bekibaba (válaszként erre: 142. - Toro32)
2009. márc. 14. 17:12

Igazad van!Csak az számít neki...a kocsi meg az anyja!

Mind egy kaptafára valók!

GYÜÜÜLÖLÖÖÖÖÖM.....

142. toro32 (válaszként erre: 140. - Bekibaba)
2009. márc. 14. 16:48

akkor neked még lehet nagyobb esélyed van arra,hogy az állam megelőlegezze neked 3 évig,mert nincs ingatlan a nevén!!!Csak sajnos akkor is meg kell várni a fél évet:(

De ez milyen....Készűlj,mert egy ideig nem utal pénzt....Akkor vásároljon be a gyerekeknek tavaszra.Cipő,kabát,pulcsik,nadrágok!!ja,hogy nincs miből?:))))ha tud tankolni a kocsijába,akkor vásárolni is tud!!!

mindenkinek mondom,aki hörög a férfigyűlöletemen:nem az asszonynak fizeti a "drága kis ember" a gyt,hanem a gyereknek!!!!!

141. toro32 (válaszként erre: 137. - Agneske61)
2009. márc. 14. 16:43

11 éve?:) Na ezért van meg nekem (többekközt) a véleményem az "elvesztettem az állásom" szegény férfiakról!!

De ezt már csak akkor tudom megtenni,ha már a jelzálogot rátették a házra és nem fizet?Vagy már akkor is,ha fél évig nem fizet és még nem rakták rá a jelzálogot a házra.

Mert,akkor tényleg tud egy olyan csavart csinálni,hogy kifizet egy havi gyt. és akkor megint indul neki a fél év.

Lehet nagyon kesze-kuszán fogalmaztam,remélem azért érted mit szerettem volna kérdezni:)))

140. bekibaba (válaszként erre: 137. - Agneske61)
2009. márc. 14. 16:41

Magamnak kell gondoskodni a gyermekemről!Gondoskodom is róluk!Csak az a bosszantó,hogy idejött ma is és elvitte őket!Ezek mellet kijelentette,hogy készüljek mert nem utal pénzt egy ideig!De nem baj,túlteszem magam rajta!

Majd annyiból élünk,amennyink van!Eddig sem szórtam a pénzt!Mert sajnos nem is tehettem meg!

De megyek a legközelebbi panasznapra és mindent kitálalok!Mert nem csak ez a baj itt!

Ingatlan nincs neki,csak egy autó,ami hitelmentes!

139. toro32 (válaszként erre: 138. - 5464505f6a)
2009. márc. 14. 16:16

Nem most dolgozik boltban az ismerősöm,hanem régen ott dolgozott.Miután bezárták a boltot,munkanélküli lett.Elment egy iskolába takarítónak!

Én is jobban szeretem a vidéki,kisvárosi életet,de sajnos nem tehetem meg pont a munkanélküliség miatt,hogy otthon maradjak.El kellett nekem is költözzek egy nagyvárosba,egyedűl,kisgyerekkel,hogy biztosítani tudjam neki a mindennapokat!!!!Nem tudom a kisváros vagy falu érdekeit nézni(hogy elöregedik,kihal),inkább a gyerekem és a saját érdekeim nézem.

Bekire visszatérve,Ő Nyíregyházán lakik.Az exe is!!Ugyanolyan megyeszékhely,mint Debrecen!!!( a munkanélküli,"dolgozni akaró" férjére gondoltam!

Férfigyűlölő is vagyok,de a hazugság az,amit hihetetlen mód utálok.Én már azt sem hiszem el férfinak,amit látok:))))

Biztos az én életem van kikövezve rossz példákkal!!!Örülök neki nagyon,hogy mindenki más környezetében idilli családok élnek!!!!Egyszer kíváncsiságból regeljetek a love.hu-ra és akkor kinyílik majd sarkig a szemetek!

Társat próbáltam találni és mivel nem tudtam gyerek mellől szórakozni járni,ezt a formáját is megpróbáltam az ismerkedésnek.A regeltek 90%a nős férfi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nekem kicsit már utálatos ez a világ és az emberek házassághoz való viszonya!!!Már semmi sem szent!!!És nagy százalékban (nem azt mondom 100%) a férfiak rontják meg a házasságot!!

138. 5464505f6a (válaszként erre: 131. - Toro32)
2009. márc. 14. 15:08

Lehet költözni, de szted az a megoldás,h a falvakból, községekből mindenki a nagyvárosba költözzön? A kis települések haljanak ki, közben meg mki a nagyváros közelébe költözök a munka lehetősége reményében, de egy nagyváros sem tud adni mkinek állást.Az egy dolog,h van egy olyan ismerősöd aki boltban állást talált, de a kis falvakban jó esetben 1bolt van, oda nem kell 4pultos. Kisvárosban éltél, jártál már faluban?Úgy hogy nem csak átutaztál?

Hogy lehetnek egyesek ennyire férfigyülölőek??Eszméletlen...

2009. márc. 14. 14:07
ha van ingatlan a nevén akkor rá teszik a jelzálogot, és fizetnie kell,ezzel párhuzamosan tehetsz feljelentést a rendőrségen is,be hivják kihalgatásra.ha nem fizet 15 napon belül akkor vádemelési javaslattal át adják az ügyet az ügyészségre .ha addig nem rendezte a hátralékát az ügyész vádat emel.ebben a stádiumban fizetni szoktak,én évek óta csak igy jutok hozzá a tartás dijhoz.időt nyer az ex de fizetnie kell.ha vádemelésre kerül sor 1000 ft per hó a börtön büntetés akár minden hónapban feljelentheted annál nagyobb az esély a vádemelésnek.hidd el inkább fizetnek mint a börtön.igaz hogy hosszadalmas és addig magadnak kell gondoskodni a gyerekről.én 11 éve ezt csinálom
136. toro32
2009. márc. 14. 13:52
nekem most fog áprilisban letelni a fél év!Megyek megint panaszkodni a bíróságra:)Kíváncsi vagyok mi lesz.Vagy megint kifizeti egyben visszamenőleg vagy megint ráterhelik a házára és ki tudja mikor lesz belőle valami.
2009. márc. 14. 13:43
az én exem nek a válásunk óta nincs bejelentett m.helye éppen azért hogy ne tudják tőle le tiltani.ha 6 hónapja nem fizet mindeggy milyen ok miatt,akkor a tartás dij összegét tartalmazó birósági papirokkal el kell menned a gyámügyre.itt kérheted az állam álltali megelőlegezést.hellyette fizetik neked tőle pedig az állam majd adó formájában be vasalja.ez ügyben rengeteg a tapasztalatom sajnos.erről kap majd egy értesitést ö is,de ha utal neked gyt, cimén bármekkora összeget,1 alkalommal is akkor meg szakad a 6 hónap nem fizetési időszak.és az ügyet nem folytatják,meg kell várnod hogy ujra le teljen 6 hónap ami alatt nem fizet.sajnos ez igy van.ha már van tartozása adhatsz be fizetési meghagyást a biróságra.ott kérhetsz nyomtatványt is 4 példányban kitöltve.majd végrehajtóhoz kerül a dolog.ha érdekel a folytatás jelezd.
2009. márc. 14. 13:04
Úgy tudom, hogy az állam megelőlegezi a gyerektartást 3 évig. Tehát az állam fizet helyette. Aztán ha lesz munkahelye azt is vonni fogják tőle. Ha nem tudják akkor leültetik. Én így hallottam.
2009. márc. 14. 12:57
Általánosban már sztem tanítanak számolni...Én legalább fel merek képet tenni magamról :) Na, van még valaki, aki bizonyítva, mennyire "felnőtt", játsza a kis 12 évest?! Gratulálok nektek. Az ilyen emberek almából lesz az a sok kedves ember a világban..
132. lizabella (válaszként erre: 88. - 89b99f816e)
2009. márc. 14. 12:53

Az 5 cm hajlenövésed,nem igényességre vall.

Ha fested a hajad legalább erre figyelj,vagy inkább ne fesd.

131. toro32 (válaszként erre: 126. - 5464505f6a)
2009. márc. 14. 12:43

ja!Kisvárosban éltem,a családom még mindig ott él!!!

Ott is meg lehet találni a számítást!!!Igaz kicsit lentebb kell adni,de aki akar dolgozni,fog is!

Az egyik ismerős éveken át egy boltban dolgozott pult mögött.Ja!Egy ötven éves nőt emlegetek!!!!!

Most egy iskolában dolgozik!Igaz takarít,de nem fogjátok elhinni,90ezret keres!!!!!

Csak sokan ezt nem vállalják el,mert takarítás!!!!

De sorolhatnám még,de semmi értelme úgy gondolom!

130. toro32 (válaszként erre: 126. - 5464505f6a)
2009. márc. 14. 12:39

Miért nem lehet költözni????A nagyvárosba ahol már vissza kell utasítani az álláslehetőségeket?:)Itt is mindenki azt mondja sz.... van!És mégis dolgozok!És kicsi gyerekem van!És egyedűl vagyok rá!!!!!!!!!!Nincsenek szülők akik segítenének vigyázni a gyerekre!A szomszéd vigyáz rá ha beteg,persze fizetés ellenében!!!!

És az összes ismerősöm dolgozik!!!!!!!!!!

Egy család van,akik nem dolgoznak,de ők nem is akarnak!!!!

2009. márc. 14. 12:39
Emiatt tuti pokolra kerülök, mert meg mertem kérdezni, miből fizessen .. :) Ez már vicc. Na jó vitatkozást nektek!
2009. márc. 14. 12:38
Amúgy megnéztem az első hozzáaszólásom, és semmi rosszindulat nem volt benne, basszus, csak egy kérdés...Amúgy sem vagyok rosszindulatú ember, sem kötözködő..De sokan vannak, akik a fehéret is feketének akarják látni, hogy legyen miért beszólni.
127. toro32 (válaszként erre: 125. - E71af41436)
2009. márc. 14. 12:34
Pontosan ezt próbáltuk neki elmagyarázni,csak a sok "okos" beleszövegelt!!!!
126. 5464505f6a (válaszként erre: 116. - Toro32)
2009. márc. 14. 12:33

Nem hinném,h sütött a rosszindulat szegény állandóan emlegetett Snikiből.

Ti komolyan nem tudtok különbséget tenni aközött, ha vkinek más a véleménye és a kötözködés között?

"Aki akar dolgozni,az tud is!" Ez meg erős túlzás. Örülj neki,h te egészséges vagy és nagyvárosban élsz,ahol van munkalehetőség és kaptál is.

"Ne ítélkezzen egy olyan ember..."- te mondtad...

125. e71af41436 (válaszként erre: 124. - Bekibaba)
2009. márc. 14. 12:17
akkor nyilván más a helyzet,ilyenkor valóban a hivatalos oldalát kell megközelíteni.
124. bekibaba (válaszként erre: 123. - E71af41436)
2009. márc. 14. 12:09

Nem írtam le az igaz,de nem is kérdeztétek!

Bocsánat,ha tegnap nem mindenre terjedt ki a figyelmem,de ideges voltam!

Csak olvastalak titeket!Írni már nem láttam!

Ma meg beszéltem az ex-el,és nem változott semmi!

Nem fizet és kész...megmondta...nincs miből...de ez akkor sem így működik!

Majd jövő héten utána járok mindennek...

Mert megmondta,hogy nem is akar egyelőre munkát!

123. e71af41436 (válaszként erre: 119. - Bekibaba)
2009. márc. 14. 11:56

itt sokan kérdezték,hogy mikortól nem fizet és hogy mióta munkanélküli?

nyilván nem tudunk részleteket,de akkor hogyan adjon bárki is olyan tanácsot vagy ötletet,amihez lövése nincs?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook