Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel büntetnéd azt az "apát", aki évek óta nem fizet gyermektartást? fórum

Mivel büntetnéd azt az "apát", aki évek óta nem fizet gyermektartást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
88. KIRA7
2007. márc. 29. 12:59

Én arra tanítom a gyerekeimet,hogy először mindenki tegye a kötelességét aztán élhet a jogaival.De azt is elmondom nekik hogy ha majd érvényesíteni akarod a jogaidat, és eljutsz a bíróságig ,rájössz arra,hogy semmi keresnivalód ott.Az én exem azért nem fizet gyerektartást mert ő nem akart válni.Azt mondta tartsa el a mostani férjem a gyerekeket.Ő nem ad a férjemnek pénzt.Na?!!Azt mondtam neki hogy a gyerekeket sem kell látogatni akkor.De ő erre azt mondta,hogy joga van látni a gyerekeket!!Mert az ő gyerekei is.

De sajnos a bíróságok akkor is őket védi.Mert:

Vagy megelőlegezi az állam,vagy megterhelik a tulajdont.De bármi is a vége a láthatást nem fogják megvonni ha nem tanusított felróható magatartást,amivel veszélyeztette volna a gyermek testi-lelki-erkölcsi fejlődését.Mert ebben az esetben is a gyermek mindenek felett álló érdekét nézik.nem vonják meg a láthatást mert azzal a gyermek lelki fejlődését veszélyeztetnék.

Mivel büntetném őket?Amivel régen büntették.Lekellett ülniük.Hogy mostmár miért nincs ilyen nem tudom.

87. dobos
2007. márc. 2. 12:32
Őszintén együt tudok érezi azokkal az anyukákkal akiket ott hadják a pasiuk,nekem biztosan,hogy nem kellene tovább.Az a legkönnyebb,hogy lelép.Sok hülye pasi van a világon.Tisztelet a kivételnek,mert van olyan is.Semmi féle joga nem lenne .
86. anka2007 (válaszként erre: 85. - Bettibaba)
2007. febr. 1. 22:53
Már belegondolva,mint elszenvedett alany én sem értem.Biztos jó poén volt a szüleim hülyére venni,tuti biztos lehetsz,hogy mennyire imádják.....!
85. Bettibaba (válaszként erre: 83. - Anka2007)
2007. febr. 1. 22:44

Ezt sem értem.:))))

Ma ilyen Értetlen Tódi vagyok.

Tényleg ennyi hülye ember van?

84. Bettibaba (válaszként erre: 80. - Nono80)
2007. febr. 1. 22:42

Ebben igazad van!

Így,hogy kislány,már végképp nem értem,miért nem mond le,hiszen a nevét nem viszi tovább.

Megdőlt a teóriám.

2007. febr. 1. 22:40
Ja,és a poén mielőtt elhagyott a biztonság kedvéért még a kezem is megkérte a szüleimtől!Na,erre varrjatok gombot?
82. Bettibaba (válaszként erre: 77. - Anka2007)
2007. febr. 1. 22:39

Nem rád írtam,csak úgy általánosságban.

Sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél,de jó látni,hogy kimásztál ebből,és hogy boldogok vagytok a csemetéddel!

A lányról pedig:nem tudom,milyen lelkület kell ehhez?!

Meg sem fordulna a fejemben,hogy egy állapotos nő párjára ráhajtsak.És a közeledését sem fogadnám olyan pasinak,aki egy állapotos élettárssal bír.

Nem vagyunk egyformák.

81. anka2007 (válaszként erre: 79. - Bettibaba)
2007. febr. 1. 22:38
Látod,ezért írtam,hogy anya csak egy van,én soha nem tudnék elfordulni a saját véremtől.
80. nono80 (válaszként erre: 79. - Bettibaba)
2007. febr. 1. 22:36
Pontosan!Nem kellett 3 évig,utána már ne is kelljen!Amúgy lány!
79. Bettibaba (válaszként erre: 74. - Nono80)
2007. febr. 1. 22:34

Gondolom fiú a gyermeketek.Van egy csomó pasi,aki arra pörög,hogy a nevét továbbvigyék.

De én sem értem,miért ragaszkodnak foggal-körömmel ahhoz,hogy nem mondanak le.

Nem keresik a gyereküket,nem fizetik a tartásdíjat...

Nem tudom miért nem alkotnak már egy olyan törvényt,hogy az ilyen esetekben semmi,de semmi joguk ne legyen beleszólni pl. a névváltoztatásba!?

78. anka2007 (válaszként erre: 76. - Nono80)
2007. febr. 1. 22:33
Úgy gondolom,megtalálta a zsák a foltját,mert nekem biztos nem kéne egy ilyen pasi!Legyenek boldogok,ez a tett a lányt is minősíti,szerintetek nem?
77. anka2007 (válaszként erre: 66. - Bettibaba)
2007. febr. 1. 22:30
Mi is ketten akartuk és terveztük de a nagy akarásból egyedül maradtam.
76. nono80 (válaszként erre: 75. - Anka2007)
2007. febr. 1. 22:29
Az nagyon durva!Na ilyenkor nem sajnálnám a pénzt egy jó bérgyilkosra!
2007. febr. 1. 22:27
Minket még 7 hónapos terhesen hagyott el egy nem terhesért.A fiát még nem látta de nem is kereste.Mi ezt nem bánjuk annyira a gyerekemmel!!!A doki nénink szerint Bence az egyik legkiegyensúlyozottabb kis védence!
74. nono80 (válaszként erre: 73. - Bettibaba)
2007. febr. 1. 22:26
Jobban,persze,de amikor megkerestük,hogy mondjon le róla,azt mondta,hogy nincs az az isten!miééééért?
73. Bettibaba (válaszként erre: 72. - Nono80)
2007. febr. 1. 22:23

Ez az igazi élet!

Lehet szörnyen hangzik,de talán jobban is jártok így.Érzelmileg legalábbis.

72. nono80 (válaszként erre: 71. - Bettibaba)
2007. febr. 1. 22:22
Megkérdeztem,hogy kigyógyult az amnéziából,és elküldtem a fenébe!Ez több mint fél éve volt,azóta sem jelentkezett!tetü
71. Bettibaba (válaszként erre: 70. - Nono80)
2007. febr. 1. 22:19

Undorítóak az ilyen alakok.

És ilyenkor nem fordul meg a fejedben,hogy rosszban sántikál?

Bocs a kérdésért,de én már megjártam a hadak útját ezzel.

70. nono80
2007. febr. 1. 22:17
Jár a láthatás!Az én exemnek is eszébe jutott másfél év után,és írt is egy smst,hogy a hétvégén elvinné a gyereket,kérdezzem meg tőle,hogy emlékszik még e rá!Komoly ,nem??????
69. Bettibaba (válaszként erre: 67. - Anka2007)
2007. febr. 1. 22:14

Az első gyermekem apja is az.

De attól még a láthatás megjár neki...:(((

68. nono80 (válaszként erre: 67. - Anka2007)
2007. febr. 1. 22:14
Sajna nem vagy egyedül!
2007. febr. 1. 22:11
Az enyém pld-nak okáért az apák szégyene!A részletekebe nem mennék bele de higgyjétek el,hogy meg van az okom,amiért ezt állítom!
66. Bettibaba (válaszként erre: 65. - Bettibaba)
2007. febr. 1. 22:11

Ideális esetben egy nő nem magának szül.

Gondolok itt arra,hogy egy jól működő párkapcsolatban miért magamnak szülnék?

Hiszen a gyermekünket ketten akartuk...

65. Bettibaba (válaszként erre: 63. - Anka2007)
2007. febr. 1. 22:09

Ha nem kérsz gyerektartást,attól még a láthatást biztosítanod kell az apa részére.

És akkor is "rángatja a gyereket" kénye-kedve szerint,illetve a megállapított időben.

64. nono80
2007. febr. 1. 22:08
Azt mondják apának lenni könnyű,Apukának nagyon nehéz!
2007. febr. 1. 22:06
Minden anya magának szűl és csak úgy vállalj,ha egyedül is feltudod nevelni,ha az apuka időközben meggondolná magát.Ismerítek a mondást ANYA csak egy van,apa lehet több.Bocs a jó kivételektől!Nekem nem kéne tartásdíj,csak rángatná a gyerekem kedve szerint,kinek jó a vasárnapi apuka????
62. f772199837 (válaszként erre: 61. - Rózsaszál1)
2007. febr. 1. 20:07

És abba belegondoltál, hogy így a gyereknek börtönviselt apja lenne?!

Nem hiszem, hogy ez a megoldás.

2007. febr. 1. 20:02

Beperelném és sittre vágatnám!

A családban a nővérem épp ebben a cipőben jár, de még eddig ezt csak halogatja, de ami késik nem múlik. Neki két fia van.

2007. jan. 23. 11:34
köszönöm, és megfontotlom.
59. Asra
2007. jan. 23. 11:28

tudod Ági az augusztusi tűzijáték jutott eszembe. ... ha nagy a szárazság, akkor előtte belocsolják a hegyet, h ne gyulladjon meg semmi, mert utólag nehéz a tüzet oltani.

vizsgáld meg Te, h miért éreznéd magad kínosan. (nincs miért. felnőtt vagy, de tévedhetsz és ezt a gyerek elfogadja). rendezd magadban, és ha nem is hozod szóba, de adj lehetőséget, h a fiad szóbahozza... egy ekkora gyereknél a csend nem biztos, h jó... bújjatok össze négyen, merjétek elmondani, h mi fáj. Ti (a családotok) összetartoztok, és ezt a fiad is érzi, tudja. ki előtt mondhatja el a fájdalmát, ha nem azok előtt, akiben bízhat?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook