Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől vagyunk önmagunk?Kutatás.. fórum

Mitől vagyunk önmagunk?Kutatás.. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
700. 40163fd81d (válaszként erre: 699. - 3fa6a2d4ec)
2009. márc. 23. 21:32

Ezek külsőségek,be-megtanult dolgok,emberekhez való viszonyulások,stb...kapaszkodók mindahhoz,hogy fontosnak érezd magad ebben a világban.


Szóval nem az igazi,kicsit még csiszolgasd:))

2009. márc. 23. 21:08

feladod a leckét! :) oké


mitől vagyok önmagam?

-tudásom

-erkölcsi mércém

-elveimhez való hűség

-az önálló gondolataim -nem tudom elfojtani, egy kényszeres ki kell hogy mondjam vezérli e részt!

-a sikeresség ami nem nyeri el a kellő mértéket és nem is akarom hogy elérje, kell a nyugi és jó az hogy más országban jobban tudják hogy ki vagyok mint itthon! (legalább nyugiba tudok sörözni a hasonló barátaimmal)

- utálom ha mások találják ki az életem, és sok más egyéb dolog vált ki ellenszenves viselkedést belőlem, többnyire van egy elsöprő tűz technika - ami egy eszméletlen betalálós le osztás! De ha személyesen megy volt rá példa hogy elcsattant egy két pofon :) - főleg mikor egy csaj miatt egy srác elkezdett fenyegetni hogy szól a barátjának ... és a barátja állítólag én voltam :) elég vicces!!! Azt be mutatkoztam neki! ;)

-ennek ellenére nem tartom magam agresszívnek, csak nem vagyok szívbajos hogy érleljem magamban a történteket vagy eseményeket. Ezért így vagy úgy le rendezem elmondom az én dolgom ha arról van szó! Azt ennyi!


mitől vagyok férfi?

- ennek születtem!

Alapból nem érzem hogy valamivel több vagy kevesebb lennék így mástól... de igazán akkor érzem magam férfinak, mikor az asszony jelöltett meg védhetem, ha otthon hozzábújhatok vagy ő bújik. Fontos az egymás felé való erkölcs, hűség tisztelet! És a sok sok beszélgetés a hétköznapokban! Szerettem a közös döntést függetlenül hogy ő - és én mit szeretnénk mondjuk! Ez kivételesen nagy előny hogy nálam tökéletesen szokott működni, ha példa én billiárd szalonba szeretnék menni, ő mozi v. színház... akkor meg oldjuk egy gyertya fényes vacsival nem rá erőltetve egymásra a 3dik lehetőséget, ami mind kettőnknek jó lenne!

698. 40163fd81d (válaszként erre: 697. - 3fa6a2d4ec)
2009. márc. 23. 20:49

Még nem:)

Csak magadra koncentrálva még nem.

Szerintem nem is tudnál megbirkózni a feladattal,ha azt mondanám,hogy beszélj úgy a kérdésről,hogy ne legyen benne politika,gazdaság,emberek :))

697. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 696. - 40163fd81d)
2009. márc. 23. 20:25

ne sajnáld! :)

Nem éreztem vitának!

:)


na akkor vissza az original témához a külső hatások nélküli részre! :)

Maradjunk a belső értékrendeknél :)


én attól vagyok pasi hogy ...cm a :D

na mire gondolsz??? :D


na :D ott 3 pont van :D te

172 cm a magasságom :) enje enje!

na viccet félre téve!

asszem már kifejtettem...vagy még sem???

2009. márc. 23. 20:18

Én köszönöm szépen az eszmecserét.

Komolyan nagyon izgalmas volt,de azt hiszem én nem tudok ezekre már újra és újra reagálni ,és meggyőzni sem.Sajnálom.


Köszönöm a vitát!:)))

695. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 692. - C4f059c04b)
2009. márc. 23. 20:12

nem hiszek benne! Csak más ki utat nem láttok! És itt nem magamra gondolok! hanem majdani unokáinkra jelenleg 1től - 30 éves korosztályban akiknek lesz majd! "A történelem ismétli önmagát" - és ahogy 56 után egy kicsit szép lassan jobb lett az embereknek, ugyan úgy ha ez bekövetkezne... most is meg lehetne csinálni! És tudod vakon hiszek abban, hogy a magamfajta most már össze kapja magát és nem magunkért! Hanem múltunk, szívünk miatt! Csak azért hogy 150 - 200 év múlva is legyen magyarság! És nem holmi bevándorló drogos pénzéhes usát majmoló politikusok, "ribizli" tenyésztő központ!

És hiába kérnénk szépen e szép pénzéhes patkányokat... nem tesznek értünk semmit! max : megosztanak, elnyomnak, elhallgattatnak vagy így vagy úgy!

és ha már itt tartok 56ban a belügy miniszter szép kérésére a mi hadseregünk, minket lőtt!

ennyit a szép szó értékéről e dologban! :) De azért szerizlek! :)) csak e téren én így vélekedek, te meg máshogy!

694. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 691. - 40163fd81d)
2009. márc. 23. 20:03

a ki semmizés...

munkanélküliség...

esélytelen jövőkép a fiatalokban...

és hogy harcolunk azok ellen akik milliárdokat vágnak zsebbe - és ők sutyiban irtanak embereket, népcsoportokat!...

igen ez egy meg vethető mókuskerék! hisz vannak telhetetlen patkányok, érzelmi zsarnokok, akik szeretik ember társaikat ki semmizni, illetve le nullázni! De ha nyerne ez a "sötét oldal" akkor utána esélyük sem lenne erre! legalábbis itt nálunk ittHUN!

693. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 690. - 40163fd81d)
2009. márc. 23. 19:59

nem tombol a sötét oldal!

Vegyük alapul a dolgokat!

volt ez a dolog hogy felgyulladt az mtv székház... utána való történések. Másik összejövetel március 15.dike alkalmából. Ahol a Morvai Krisztina tett rendet! a békés felvonulókat a rendörök körbe zárták másik helyen meg ment a csete paté!

itt a verk!

[link]

!!!!!!!!

Ha neki megyünk a rend fenntartóknak gumilövedék, ha békésen próbáljuk akkor elszigetelnek és úgy kezelnek ahogy...

Szóval hogyan lehetne rendet tenni???

a szép szó nem fog használni.

vagy feláldozzunk magunk páran és bízunk többiek sikerében v. nyelünk és elnyomnak el foglalják országunk szép csendbe!

Ellent mondás? - nem hanem FURA - miért?

mert nem tudom, hogyan lehetne ezt kompenzálni szép szóval nagymértékben!!!! És a tények igazak! Hogy buzdít párunkat igen! Mert nem szeretnénk rosszat esetleges leszármazottainknak!

és a legjobb rész a végére !!!!!!!



"meg kell védenünk amink van és maradt mindenáron."



Ez így van! csak ezt a védelmet nem szép szó és mosoly foglya meg teremteni! Hanem majd mi a "sötét oldal" remélhetőleg!

692. c4f059c04b (válaszként erre: 689. - 3fa6a2d4ec)
2009. márc. 23. 15:42
Furcsa, hogy ennyire hiszel az erőszakban. Én nem hiszek benne. Parancsra már gyerekkoromban sem akartam csinálni semmit. Viszont ha szépen kértek, akkor nem tudtam nemet mondani.
691. 40163fd81d (válaszként erre: 689. - 3fa6a2d4ec)
2009. márc. 23. 09:54
Szerintem meg csak a szép szónak van hatalma ,bárhová nézel ,mindenhol láthatod mihez vezet a gyűlölködés,a hatalmi harcok,akár területekről,akár gazdaságról van szó.Idáig vezetett a te általad jónak vélt út és még most sem látod...
690. 40163fd81d (válaszként erre: 689. - 3fa6a2d4ec)
2009. márc. 23. 09:46

Amit küldtem egy átfogó tanulmány.

Az én olvasatomban nem buzdít sem háborúra,sem fajgyűlöletre,vagy erőszakra,csupán átfogó képet ad arról,hogy hol élünk,hogy kik vagyunk ,és hogy meg kell védenünk amink van és maradt mindenáron.

Tényeket közöl és nem lázít,ezeket már csak te tetted hozzá érzelmileg,mert benned tombol a "sötét oldal"(:D)

Szóval ,hol érzel ellent mondást ,ezekkel a szavaimmal?

2009. márc. 23. 09:39

Kedves Sdaw!


Azt hiszem felesleges részemről több szó, vagy mondat, mert egész egyszerűen nem akarod érteni, hogy miről beszélek, de az is lehet, hogy valóban nem érted az egészet.


Egyenlőek vagyunk , mi emberek, de nem egyformák. Minden ember jónak születik, de , hogy a sorsa mit hoz ki belőle, az azt hiszem rajta múlik elsősorban. Gonoszság , düh és erőszak mozgatja a világot, és mindaddig így lesz, amíg az emberek nem hódolnak be ennek az erőnek.

Erőszak-erő-erőszak-erő, mint ahogy az a dokinő is írta, és csak egyre növekszik , amíg el nem pusztítja önmagát, vagyis az egész emberiséget.

És Te is ott állsz a sorban, akik erősítik ezt az erőt és még csak észre sem veszed, hogy részed lesz benne.

--------------------

Talán ezért furcsállom privát leveled!

Egyenlőség - nem hinném.. max boncasztalon - és általánosítva (2 kéz 2 láb -fej stb -szív máj erek belek - stb...)

És igen nem vagyunk egyformák (ezért nem is lehetünk egyenlőek) - Az erőszak nem mozgató erő ma már (legalábbis nem annak kellene lenni)! Csak nézzük meg az atom hatalmakat stb... itt is egy félelem van! Volt matek tanárom is arról papolt hogy az egyik 19 a másik egy híján húsz! Amikor kifejtettem neki hogy nem akkor lesett rám! Kifejtettem neki, hogyan lennék én már egyenértékű egy olyannal aki sokad magával kemény v. egy gyilkossal vagy aki épp terrorizál engem vagy mást! (persze ez osztályban való magatartásom miatt ment) mivel elég sokat balhéztam az idiótákkal! És épp ezért igen itt rendet kell tenni a fejekben a szívekben. És sajnos nem használ a szép szó! :(

688. c4f059c04b (válaszként erre: 686. - 3fa6a2d4ec)
2009. márc. 22. 21:35
Átnézem az updéjtset :)
2009. márc. 22. 21:20

Nem értem a "furcsálkozást".:)


Üdv újra!

2009. márc. 22. 20:36

Jöttem és pótlom amit pótolnom kell!

Kimaradásom okát nem itt fogom taglalni, lényeg nincs mostanság sok időm! Ennyi legyen bőven elég!

543.-ra !!! – büntetésnek? –ne vicceljél már! Kedves, ez nem büntetés, hanem siralmas az ami folyik itt! Én és még pár ezren így érzik! Nem hiába! Valószínűleg tartom azért mert látunk, dolgokat, ami felett mások szemet hunynak!

544.Drága Fata!

Sajnálom ha így látod. Legyen benne részem! Legalább meg próbáltam tenni valamit és nem bedugót fejel fognak kinyírni az már tuti! Sajnos, amíg minket magyarokat nem véd meg senki, addig a magamfajtának muszáj valamit tenni! Igen, nem tetszik a cigányterror, nem tetszik, hogy a magyar vállalkozás rosszabbul indulhat, mint egy külföldi, és nem tetszik a privatizáció sem! (bár most kicsit furcsállom így utólag a privát leveled)


- További mendegélve mivel említések vannak rám és a magunkfajtáról!

545. Boszi!

Mellőzni akartam a hozzád való karaktereket!

A miérteket nem fogom taglalni!

Végig olvasván irományod, szerinted hiba, hogy lázadok dolgok ellen! És elfogadhatónak vélek egy pár brutális nézetett és törvényt!

Szerintem, te nem láttál még 14 éves full be drogozott kis csajt akit kitesznek a sarokra! Nem volt benne részed, hogy rendőrök össze rugdostak, sem olyanban amikor cigók tették ezt! Nem is láttál még ilyet, max hallottál hasonlót! Számomra érthetetlen,hogy a drog kereskedő és a gyilkosok szabadlábon rohangálnak, ahelyett hogy fel lennének kötve!

És ezeknek a kiváltó okai? – alkotmány! Ergo ehhez nem lehet jó pofát vágni! Én már álltam jó barátom öccsének a temetésén, a srác 17éves volt! A bátya meg én 22 apuci anyuci meg 47! És a drága jó apuci meg anyuci akkor ébredt fel! A gyereket hogy tudd a drog nyírta ki és az otthonról ellopott autó lett a veszte!

Szerinted ez kell minden szülőnek, hogy felébredjen??? Szerintem nem! Az élet rendje az hogy a gyermek temeti el majd anyut és aput, nem pedig fordítva!

Elég szar úgyis egy koporsó mellé állni ilyen „normális” helyzetbe! De őszintén meg mondom, fordítva lehet nem bírnám. Jó nincs gyermekem, és így ilyenkor e miatt néha áldásnak is érzem! Amikor hallok ilyesmit kifordul a nyomrom és igen tennék valamit! Ezért is vagyok ilyen, amilyen! „Az a helyzet hogy a saját füstjétől nem lát, s minél jobban fog füstölögni, annál jobban elvakult lesz” Akkor legyek elvakult, fogadd el. És ha ezen múlik akkor meg is vakulhatok, és kérnék mellé süketséget is, hogy ne haljak ilyenek!

553. 555.FATA

Ez így van! Csak nem értem, hogy máson miért nem tudsz kibukni??? Miért nem zavar, ily mértékben? Hisz ott már nem csak a magán jogaidról van szó. Hanem érintett a család is!

- Automatikus reakció – csak azért, hogy tegyek értetek valamit! Nem hobbiból „koptatom a lepénylesőmet ”! Ha le tudnám nyelni akkor nem lázadnék! De ez már nagyon büdös nekem! Lehet tényleg rosszul próbálok szemeket felnyitni –de legalább oda vettem. Azt vagy átlép rajta vagy nem! Adva a lehetőség is, hogy elgondolkodjon!

556. Boszi !

Ha ez a szint 16, akkor te nem láttál még 16 évest! „többen is túljutatni” – Engem ? –soha! Ahogy egy jó régi nagy barátom mondta, engem „szokni kell –és lehet szeretni”! Másoknak is nehéz elfogadni, hogy a drogra azt mondom b+a jó ….! És inkább eljárok vért adni 19 éves koromtól! Ja persze, itt a baj! Hogy nem voltak ilyen gondjaim, csak hírekből –és nem volt mit ki nőnöm max: a csípet csapatot és a matchboxokat! :D

Legyen az én szegénységi bizonyítványom! :D

Ámen!

580. Drága Fata

Köszönöm!

581. newjucus!

Nem tudom, milyen könyvre gondoltál! De az a probléma rá kerestem! És ki is adta egy olyan ember irományát, akit alapból el ítélek! A heroin függő írt könyvet a drogokról! Szóval én őt alapból meg vettem. És anno a viasat3mon találkoztam a műsorával is, amely megint csak nem tetszett mint egy idegbeteg állat! Persze ez a kitevés terápia valakinek tetszik és használ – de én nem vallom ezt építőjellegűnek! És itt a legnagyobb probléma a média által diktált, hogy csináld ezt így, mert akkor te nagylány leszel! És hiányolom apuci, anyuci jelenlétét a felnövekedő gyermekek életéből ha ilyesmikkel találkozok! Sajnos ezért vannak értéktelen nők és jellemtelen férfiak. És nem optimalizáltam csak a nőkre a témát!

595. Drága Graywolf

Ez nem egy szindróma vagy megjátszás!

Szerintem a sorok mögé néznél, akkor észrevennéd hová jutunk, ha ezen az úton haladunk tovább!

Én leszarom hogy mi lesz velem, ha kitörne egy polgárháború –de vígan mennék a halálba! Mert legalább abban a tudatban halnék, hogy próbáltam valamit tenni a rendszer ellen! Az más dolog, hogy a harcászati dolgok miatt a „védelmezők” nyernének és nem mi! De ha le folyna utána talán pár dolgon elgondolkodnának hogy miért is került erre sor!

598. 600.606 Boszi

Nem „udvarolok” ha ismernél picit, akkor tudnád, hogy akiket csípek csajokat, nőket, őket is becézgetem! És a biztos forrásod szerintem, nem is biztos, mivel engem kevesen ismernek! A pletyka az meg mehet ezerrel – hisz ha nem tudunk róla semmit találjuk ki az életét!

Ugye!?

Szóba állok olyannal aki alám bólogat? Jó tudni róla! Létszi privátba küld el már a nevüket, hadd ismerjem már meg őket én is?

A mennyire f.gyerekre meg annyit – nem érzem magam annak, mert ehhez túl elfogult vagyok! És nem vagyok olyan aki a telójára veri magát meg a kocsira stbre! Ami tény az tény, azt ennyi! Sokan tudják kivagyok és mit tettem le az asztalra! Nem fogom magam most ön ajnározni magam, mert nem szokásom!

Árva? – jó tudni! Lehet többet tudsz mint én? Vagy mint a szüleim? Vicces arc nélkül! De ezt már leecseteltem. Azt jött a privát fenyegetőzés!

610. Graywolf

Figyelj, én nem attól vagyok szép sem okos. De minek vessem meg azt ami jó? – És ha te ezt így ítéled meg, meg akkor gratulálok! És legyen bibliád a norbiápdét! :D (mert ezzel kapcsolatosan volt ez ha jól rémlik)!!!

613. 645.FATA

Nem vagyok sértődős típus! Csak nincs sok időm mint ahogy írtam!

Szerintem nincs olyan szörnyűség amit csak széppé lehetne tenni önmagunk számára! Mert ha tényleg eszméletlen csalódás vagy elvesztés ér azt soha az életben nem fogod tudni meg emészteni, és 50év múlva ha valaki rá kérdezne akkor is a válaszodba érződne, hogy az irtó gáz volt!

685. Zizisicc (válaszként erre: 684. - C4f059c04b)
2009. márc. 2. 22:49
Igen, tudom, én csak annyit tettem hozzá, hogy szerintem ez a döntő, mert a lelki alkat, a viselkedési minták határozzák meg döntően a fizikai alkatot.
684. c4f059c04b (válaszként erre: 683. - Zizisicc)
2009. márc. 2. 22:35
Én is azt írtam a 680-as hsz-ben, hogy a lelkialkat is öröklődik.
683. Zizisicc (válaszként erre: 682. - C4f059c04b)
2009. márc. 2. 22:19
Persze, ez könnyen lehet! Bár én azt gondolom, hogy a fizikai jelleg öröklése mellett a lelki alkat is öröklődik, sőt, igazából ez az alap, és ez vetül ki a fizikai testre. Az elhízások és gyakorlatilag bármilyen fizikai tünet, elváltozás mögött lelki probléma húzódik meg. És ennek megoldásával a test helyreállítja az ideális állapotát. Ami persze nem biztos, hogy megegyezik az általunk elképzelttel.
682. c4f059c04b (válaszként erre: 681. - Zizisicc)
2009. márc. 2. 22:04
Egyszer valahol olvastam, hogy pl. hízékonyságra való hajlamot akár ükszülőktől is örökölhetünk. Ilyenkor megy a nagy csodálkozás a családban-apja, anyja vékony, a nagyszülei is, sőt még a dédimama is-.Ez persze egyéb tulajdonságoknál is előfordulhat. Most nem az a célom, hogy a génekre kenjek mindent, csak megemlítettem. Ez is fontos tényező.
681. Zizisicc (válaszként erre: 680. - C4f059c04b)
2009. márc. 2. 21:58
Igen, ez elég gyakori, bár nem kizárólagos.
2009. márc. 2. 21:54
A család értékrendje nagyon erősen hat a gyerekek személyiségére, gondolkodásmódjára. Meghatározóak az öröklött adottságok és tulajdonságok is. Néhány szülő csak csodálkozik, hogy a gyereke ilyen vagy olyan, anélkül hogy körülnézne a rokonságban ,kitől örököhetett olyan lelkialkatot vagy testalkatot a gyereke.Vagy kinek a viselkedését utánozza.
679. Zizisicc (válaszként erre: 678. - C4f059c04b)
2009. márc. 2. 21:49
Ilyen szempontból az egész asztrológia lényegtelen, hisz attól még hogy valaki hisz, vagy nem hisz benne, attól még az illető attól önmaga, amitől, csak legfeljebb máshogy fogalmazza meg, vagy vélekedik róla. :o)))))))
678. c4f059c04b (válaszként erre: 677. - Zizisicc)
2009. márc. 2. 21:44
Ha azt vesszük a születés is lehetne jelentéktelen ebből a szempontból, mert a manapság már életben tudnak tartani akár egy 25. héten született gyereket is. Na de nem az asztrológiáról szeretnék írni, csak ezért említettem mert a velünk született adottságok említésénél elég gyakran hozzáveszik az asztrológiát.
677. Zizisicc (válaszként erre: 676. - C4f059c04b)
2009. márc. 2. 17:21
Nem csak a születés pillanatától hatnak ránk a bolygók, talán pontosabb lenne a fogantatás pillanatától számolni, de azt ugye azért elég nehéz lenne belőni. A születés viszont mindenképpen egy kapu, egy mérföldkő, és ezt veszik alapul a számításban. Egy asztrológus biztos pontosabb és kimerítőbb választ tudna erre adni.
676. c4f059c04b (válaszként erre: 675. - 40163fd81d)
2009. márc. 2. 16:42
Na jó, csak a születéstől kezdem. Szerintem az örökölt tulajdonságok, a minket ért érzelmi hatások, fizikai hatások, és ha van igazság az asztrológiában akkor annak a hatásai. Bár elég érdekes, hogy miért csak a születésünk pillanatától hatnának ránk a bolygók, csillagok stb.
675. 40163fd81d (válaszként erre: 674. - C4f059c04b)
2009. márc. 2. 16:32

:DDDDDDDD

Hát igen:)

674. c4f059c04b (válaszként erre: 624. - 40163fd81d)
2009. márc. 2. 16:26
Ezt kezdhetnénk az univerzum keletkezésénél kb. :)
673. Zizisicc (válaszként erre: 672. - 40163fd81d)
2009. márc. 2. 08:21

Nyoma sincs ... :o)))))))))


;oDDD

672. 40163fd81d (válaszként erre: 671. - Zizisicc)
2009. márc. 2. 08:19

:o)


kacsintottam:))

671. Zizisicc (válaszként erre: 670. - 40163fd81d)
2009. márc. 2. 08:13
Meeeee' nem figyeetééééé' :o))))))))))
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook