Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önbizalomhiány fejlesztése avagy hogyan segíthetünk önmagunkon? fórum

Önbizalomhiány fejlesztése avagy hogyan segíthetünk önmagunkon? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
124. 342402de6d (válaszként erre: 123. - Adry1992)
2013. ápr. 21. 21:22
Az érzelmi intelligenciát egyáltalán nem neked válaszoltam,hanem egy hszólásra írtam,meg általánosságban gondoltam.Itt nem csak az számít,főleg nem az,hogy Te mit adsz,hanem pl mit kaptál kisgyermekként,mennyire fogadtak el,és szerettek helyesen,mert ez a legnagyobb önbizalom növelő.....
2013. ápr. 21. 21:11

Nem hinném,hogy érzelmi intelligencia terén nulla lennék. Családom közül én adok elsőnek pénzt egy hajléktalannak vagy én segítek bárkinek is az ismerősök közül. Az egyetemi szaktársaimat is segítem, ahogy tudom.

Kata2103-tól pedig elnézést kérek, de nem emlékszem rá, hogy bárki is írt volna ezen a fórumon, hogy segítség kell nyelvvizsga vagy némettanulás terén. A fórumot pedig olyan nagyon nem olvasgatom, talán napi 5 percre felnézek, sajnos többre nem igazán van időm általában. De ha valakinek segítség kell, írjon nyugodtan, szívesen segítek, levelezhetünk németül, elmagyarázhatom a nyelvtant, vagy amit kell. :)

122. 342402de6d (válaszként erre: 90. - 4f43a2fd4f)
2013. ápr. 21. 13:43

Nem csak tanulással,hány meg hány nagyon "okos" ember van,érzelmi intelligenciája meg nulla!Az nem igazán tanulható,de sokkal többet ér az életben, több magabiztosságot ad,műveltség is nagyon fontos,az aranyközép út mindenben.

Szeretni és szeretve lenni helyesen,na ez az önbizalom növelő...

121. saci101
2013. ápr. 21. 13:20
Hát igen. Beszélgetünk egy lányról, akit valójában nem is ismerünk.
120. Kata2013 (válaszként erre: 107. - Adry1992)
2013. ápr. 21. 12:39

Feltünt nekem valami a korábbi hsz-eid olvasgatva.

Nagyon jó vagy nyelvekböl,több helyen leirtad, és nemrég tetted le a felsöfokút németböl.

Többen kértünk mostanában segítséget német nyelvvizsgához, és te még csak nem is jelentkeztél.

Ebböl azt szürtem le, hogy te csak kapni akarsz, a sok kiirt fórumtémádat látva, mindenki adjon tanácsot neked, mindenki segítsen...

De te nem ugrassz a másiknak segiteni.

Ha nem adok, csak mindig kapni akarok - bizony úgy nehéz egy kapcsolatot fenntartani...

119. Asinel 75 (válaszként erre: 91. - Adry1992)
2013. ápr. 21. 11:42
Én tökéletesen megértelek.
118. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 115. - Puritan)
2013. ápr. 21. 11:23
Gondolod?Lehet,majd átgondolom:)
117. puritan (válaszként erre: 116. - Saci101)
2013. ápr. 21. 10:47

Az eléggé össze lehetsz zavarodva se nem beszólás, se nem leszólás. Az összezavarodás nem bűncselekmény, még csak nem is negatív tulajdonság, hanem egy állapot, a minket érő rengeteg inger hatására, amik jók és rosszak vegyesen.


Azt írod beszólás, aztán leírod ugyanezt, de nem feltételes módban, hogy eléggé össze lehetsz zavarodva, hanem úgy, hogy össze van zavarodva.


Mondd, ennek a hozzászólásnak mi értelme volt, rendre inted a társaságot, aztán rendetlenkedsz, ejjnye :)

116. saci101
2013. ápr. 21. 09:58

"...eléggé össze lehetsz zavarodva..."


Ezek és hasonló le-, ill. beszólások szerintetek mit segitenek a fórumindító lánynak?

Persze, gondja van a családjával, saját magával, össze van zavarodva, pont azért kér segitséget.


1. Nézzetek magatokba: nálatok minden abszolút oké, a legnagyobb rendben funkcionál minden és mindenki körülöttetek?

2. Te így csinálod, ö ugy csinálja, nincs királyi út. Téged ez érdekel, öt más. Ez van.

Persze megtehetné, hogy úgy csináljon, minhta épp azok a dolgok érdekelnék, mint másokat, de egyelöre nem akar szerepet játszani.

Persze, lehet, késöbb pl.a munkahelyen rájön, megéri egy kis szerepjáték, mert megkönnyíti a beilleszkedét.

115. puritan (válaszként erre: 114. - 1fbc7619c9)
2013. ápr. 21. 09:50
A sótlanság sokszor görcs, vagyis önbizalomhiány :)
114. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 111. - Adry1992)
2013. ápr. 21. 09:23
Szóval, tudod mi a te bajod?Lehet ,hogy önbizalom hiányos vagy/kizárt!/.Te durván szelektálsz az emberek ,barátok ,haverok közt.Neked nem jó "akárki".Ezt hamar leveszik az emberek,aztán kikerülnek.Senki sem szeret sótlan emberrel barátkozni.Mert bizony lehetsz te akármilyen szép,meg okos, stb ha sótlan vagy..Néha persze jó komoly dolgokról is dumcsizni.De ,tudni kell felengedni és hülyéskedni is.Attól,hogy valami nem érdekel, még lehet beszélgetni róla.
113. puritan (válaszként erre: 111. - Adry1992)
2013. ápr. 21. 08:00

Azok alapján amit leírtál, eléggé össze lehetsz zavarodva. Az, hogy milyen okos vagy, hány nyelven beszélsz, mennyi dolog érdekel a világból, kevéssé szokta érdekelni a barátnőket. A barátkozás majdnem olyan, mint a szerelem, valamitől van egy cinkosság köztetek, egy hullámhosszra tudtok kerülni akár a napi politika, akár aaaaa, hogy is fogalmaztad, szomszéd ribi kitárgyalása közepette.


Rossz hatással lehet rád az otthoni légkör is, valószínűleg innen az ellentmondásos énképed, hiszen azt írod arrogáns vagy, ugyanakkor visszahúzódó. Amit otthon kap az ember, belevésődnek az agyba, barázdálódnak és ezek a jelek ismétlődnek, ezt adod vissza a megnyilvánulásaidban, nagyon nehéz ettől szabadulni, első körben az újabb jelektől kellene szabadulni, egy ilyen kijelentés például egy anyától: azt hiszed várnak téged ott? ez nagyon káros, hogyan reagálsz ezekre általában, megkérdezhetem?


Szerintem ha társaságban van az ember, nem kell arra törekedni, hogy mindent megcsillogtassunk magunkból, ha a szomszéd kitárgyalása a téma és minket ez kevéssé érdekel, lehet humorral fűszerezve is bekapcsolódni a beszélgetésbe, de inkább azt kellene elérned, hogy ha nem érdekel egy téma, akkor is megtaláld azokat a kapcsolódási pontokat a többi emberrel, amiben jól érzed magad, de még ennél is lényegesebb, hogy olyan embereket találj, akikkel vannak közös pontok.

112. f1e23b97ee (válaszként erre: 111. - Adry1992)
2013. ápr. 20. 23:25

Kicsit vedd lazábban a dolgokat én azt mondom. Ez nem azt jelenti, hogy ki kell beszélned másokat sőt...


De így amit leírsz azt hiszem nagyon sok embernek az jön le belőled, hogy túlzottan fennhordod az orrodat.

111. adry1992 (válaszként erre: 110. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 20. 23:18
Én is odafigyelek, de akkor sem szeretek másokról beszélni. Egyszer egy ismerősöm azt mondta: a kisszerű emberek mindig másokról beszélnek, a középszerű emberek csak magukról, a nagyszerű emberek meg nagy dolgokról. Nos, én igyekszem a 3. csportba tartozni, egyszerűen ilyen a beállítottságom. De ez nem zárja ki, hogy ne tudnék a 3. szomszédról ezt-azt. Max nem fogom 2 óráig azt marcangolni.
110. f1e23b97ee (válaszként erre: 108. - Adry1992)
2013. ápr. 20. 23:13

A társaságot én is megválogattam mindig, mert sosem jártam kocsmába, nem szerencsejátékoztam, szóval az ilyen emberekkel nem éreztem volna jól magam.


Ugyanakkor próbálok mindenre odafigyelni a napi politikától kezdve, a szomszéd ribi életére is, hogy ha szóba hoznak egy ilyen témát a társaságban tudjak hozzá szólni a dolgokhoz.

2013. ápr. 20. 23:09

Na meg a 25-6 éves nőknek pl már soknak férje, gyereke van, ez meg már más tészta. Az sem érdekel, egy nap hányszor böfizett az xy gyereke, mert ők meg erről pletykálnak fél nap. Vannak szaktársaim, akik idősebbek, köztük van 1-2 hozzám hasonló lány, de ők is olyan visszahúzódóak, mint én, úgy meg nehéz barát

kozni.

108. adry1992 (válaszként erre: 106. - 4f43a2fd4f)
2013. ápr. 20. 23:07

Erre én is gondoltam, a barátom 5 évvel idősebb, de az ő haverjai is komolytalanok. Idétlen újgazdag gyerekek, akik szórják apuci pénzét (jó, én is kaptam bőven a szüleimtől, de nem hencegek vele mások előtt), szerencsejáték-függők, kocsmatöltelékek, van mindenféle.

Az érdekesség az, hogy 15-18 éves koromban én is állandóan kocsmáztam, báloztam, és jól éreztem magam. :D Csak az utóbbi 1-2 évben kezdtek lekopni a haverok, barátok és azóta érzem ezt...

107. adry1992 (válaszként erre: 105. - F1e23b97ee)
2013. ápr. 20. 23:04
Nem, az ilyen tudományos dolgok nem az erősségeim. :) Inkább az idegen nyelvek, filozófia, pszichológia, politika, gazdasági témák érdekelnek, mint írtam. Vagy csak úgy elmélkedni valamiről. De az nem érdekel, hogy a szomszéd ribi mit csinált múlt éjjel a falusi bálban meg mit nem, kivel feküdt le meg kivel nem. A korombeliek pedig kb itt tartanak.
106. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 104. - Adry1992)
2013. ápr. 20. 23:03
Ettől inkább több önbizalmadnak kéne lenni. Talán idősebb korosztály társaságát kéne keresned.
105. f1e23b97ee (válaszként erre: 104. - Adry1992)
2013. ápr. 20. 23:01
Remélem azért nem az atomhasadást szeretnéd megvitatni a barátaiddal, ismerőseiddel :-))
104. adry1992 (válaszként erre: 101. - 4f43a2fd4f)
2013. ápr. 20. 22:59
Tanulok, többet is, mint egy átlag 21 éves. :) De mivel a korombeliek nagy része kb 15 éves szinten van még, csak a bulik, pia, pasizás, így ezt a tudást nem igazán kamatoztathatom, emiatt feszélyezve érzem magam társaságban, úgy érzem, én nem vagyok odavaló. Én másról akarnék társalogni, nem a legutóbbi focimeccs eredményeiről vagy a mit tudom én milyen színész magánéletéről. Ezek engem nem érdekelnek, de az én témáim meg csak untatják a korombelieket és okoskodónak tűnök velük.
2013. ápr. 20. 22:57

Az önbizalom szerintem ott kezdődik és ott végződik, hogy az embernek meg kell tanulnia megismerni és elfogadni önmagát. Ennyi. Mindennek fejben kell a helyére kerülnie.

Szerintem,

Persze a fentiek, nagy szavaknak tűnnek, és ezt lehetne még ragozni tovább is, mert volna mit beszélni, akár példákkal is megtűzdelni.

Az viszont biztos, hogy nem megy egyik napról a másikra.

102. adry1992 (válaszként erre: 98. - Bab6ff7bdc)
2013. ápr. 20. 22:55
Az egyetlen tippem azlehet, hogy vagy visszahúzódónak, túl csendesnek találnak, vagy túl komolynak vagy arrogánsnak. Bár ne hidd, hogy másoknak dicsekedem azzal, hogy milyen jó a ruhám vagy hogy hány nyelven beszélek. :D Ilyenekkel sosem dicsekszem személyesen (ennek is megvan a maga oka, apám szerint világ életemben nagyképű voltam, emiatt az utóbbi években már erre is odafigyelek, nehogy más előtt annak tűnjek). Szóval ha megdicsérnek, akkor is csak megköszönöm szerényen és kész.
101. 4f43a2fd4f (válaszként erre: 92. - Adry1992)
2013. ápr. 20. 22:55
Nem ezt kell tanulni, hanem bármit. A Tudás Hatalom, és önbizalmat ad. A világ müködését kell meigsmerni.
2013. ápr. 20. 22:54

[link]


Szóval ez a problémád?

99. bab6ff7bdc (válaszként erre: 97. - Adry1992)
2013. ápr. 20. 22:53
Kezdelek érteni...?
98. bab6ff7bdc (válaszként erre: 95. - Adry1992)
2013. ápr. 20. 22:52

Bocsánat, Adry, még egyszer.

Szerinted miért ilyenek veled.

Van elképzelésed erről?

2013. ápr. 20. 22:52
Pedig tudom, hogy szebb vagyok, mint az átlag, műveltebb vagyok, mint az átlag, céltudatosabb vagyok, mégis... valahogy mégis... szinte már félek emberek közé menni, mert úgy érzem, az emberek nem értékelnek. Nem az, hogy nem eléggé, hanem semennyire, mindenki azonnal a szemétbe dob vagy lébtörlőnek használ. Régen a pasiim is ilyenek voltak, alig volt olyan fiú az életemben, aki egy kicsit is becsült volna.
96. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 91. - Adry1992)
2013. ápr. 20. 22:50
Ahha,most már emlékszem rád!:)
2013. ápr. 20. 22:50
Mert engem nem szeretnek. Még a saját barátaim sem szerettek annyira, hogy megkeressenek, amikor bajban voltam. Valaki úgy tűnt el, hogy nem is tettem semmit, kerestem, kedves voltam, mégis lerázott és inkább más barátnőket keresett. Talán 2-3 barátnőm volt, aki méltatott annyira, hogy felkeressen néha magától, azok közül az egyik csak akkor keres, amikor lelki szemetes kell neki. Vagy pl egy gimis barátnőmmel 8 évig voltunk barátok, aztán gimis ballagás óta nem hallottam róla. Én egyszer felkerestem, 2 szóban válaszolt az sms-emre, azóta sem beszéltünk. Ennyit érek valakinek 8 év után?!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook