Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mitől vagyunk önmagunk?Kutatás.. fórum

Mitől vagyunk önmagunk?Kutatás.. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
2009. febr. 26. 10:47

Félelem – Védelem – Megelőzés Tricikli


A legjobb mentális tömeg-manipulációs

technika, amit elterjedten használnak, a Félelem-

Védelem-Megelőzés tricikli. Mindig működik. Minden

kereke egy, és csak is egy cél felé hajt: a mentális

manipuláció felé, amely más akaratának elnyomása

a sajátod ráerőltetésével. Rávenni az embereket,

hogy olyan dolgokat tegyenek meg ellenállás nélkül,

ami ellenükre van, sőt, még a végén ők követelik!

Demokratizálni a diktatúrákat! David Icke ezt

„probléma-reakció-megoldás módszer”-nek hívja.

1. A PROBLÉMÁT a hatóságok teremtik (elejétől a végéig), hogy félelmet

keltsenek. Ez különféle események formáját öltheti az utcaharcoktól a

tömeggyilkosságokig. Lehet egy tömegbaleset, egy gazdasági összeomlás,

egy botrány, egy gyermek megerőszakolása, igazságtalanság, lopás, betörés,

fosztogatás, tömegmészárlás... semmi sem drága. A probléma hatalmas,

rémisztő, egyedülálló, vagy kicsi, de ismétlődő. Megtaláljuk a bűnöst, akit már

előre kiválasztottak, és rákenjük az egészet, és elérjük, hogy elvigye a balhét. A problémát széles

körben publikálják és sulykolják a napilapok, a rádió és a televízió, a folyóiratok...

2. Ezt követi a REAKCIÓ. Az emberek felháborodnak, és védelmet. kérnek.

A hatóságok beavatkoznak, hogy ez ne történhessen meg újra – „Valamit tenni kell.”

Csoportok születnek, kérvényeket írnak alá, pénzt gyűjtenek, hogy „kényszerítsék”

a hatóságokat az általuk ajánlott megoldás meglépésére. A média folytatja

a figyelem összpontosítását a problémára, és támogatja az előre látható megoldást.

A hatóságok vonakodnak. A nyomás fokozódik. Ha a mentális manipuláció nem elég gyors,

a hatóságok megismétlik a problémát nagyobb intenzitással, amennyiben szükséges. A megoldás

ellenzőit a „népakarat” elsöpri és a reakció nő, nő, nő.

3. Végre jön a MEGOLDÁS A hatóságok „engednek” a nép nyomásának,

elvégre a népakaratot, a demokráciát tisztelni kell, és keresztülviszik a törvényt,

amit korábban, a problémát megelőzően, nem tudtak volna keresztülvinni. Vagy

a lakosság beleegyezik egy olyan eljárásba, ami ellen ezt megelőzően fellázadt

volna. Vagy egy teljesen más megoldásba... abba, amit a hatóságok elterveztek

akkor, amikor a problémát megteremtették (amiért a problémát létrehozták!)

A lakosság megelőzést követel, hogy hasonló probléma többé ne fordulhasson

elő. Az emberek készek eladni a lelküket, hogy megvásárolják a békét és a

biztonságot, bármi áron. És nesze neked, most aztán megkapod!

549. 40163fd81d (válaszként erre: 548. - Zizisicc)
2009. febr. 26. 10:44
Bizony:))
548. Zizisicc (válaszként erre: 546. - Vénboszi)
2009. febr. 26. 10:34
Ezzel nem azt akartam mondani, hogy felesleges minden erre irányuló próbálkozás, egyáltalán nem! De nem mindegy, hogy milyen módszerekkel történik, és azt tudomásul kell venni, hogy akik már a tudatosság egy magasabb szintjén vannak, azoknak "kötelességük" felhívni a figyelmet, nyitogatni a szemeket, vagy példát mutatni az életükkel, de el kell fogadni azt, hogy a másik ember életében esetleg még nincs ott az idő, hogy mindezeket befogadja. Pont ez mutatja (részben) a tudatosság egy magasabb szintjét: az elfogadás.
547. vénboszi (válaszként erre: 540. - Mazsi-drazsi)
2009. febr. 26. 10:34

Na igen. A kδrülményeid pedig adottak! :D

Az a büdi helyzet,hogy még az akaratodtól is csak azt hiszed,hogy a tiéd.Persze adott kδrδn belül azt teszel amit akarsz,de próbálj csak meg kikerülni belδle.Azt hiszed a magad ura vagy,pedig egész életedben uralkodtak rajtad,kezdve a szüleiddel.A mai napig is uralkodnak rajtad,korlátok kδzé kényszerítenek, s te kénytelen vagy elfogadni,vagy___δrδmmel elfogadod,és úgy hiszed ez remek dolog,ettδl jobb már nem is lehetne :D

546. vénboszi (válaszként erre: 541. - Zizisicc)
2009. febr. 26. 10:26

Pontosan úgy van ahogy mondod!

Csak mostmár azért próbálnak minket ébresztgetni,mert δk már tisztán látjá sδtét végünket,ha sürgδsen nem változtatunk a dolgok állásán,Mert ahogy most állnak a dolgok: Egyenesen rohanunk a vesztünkbe.S vannak akik ezt kδzvetlenül érzik-tudják,sokakat pedig még most sem érdekel,mert nem érinti δket kδzvetlenül.Pontosan ahogy Ghis írja:el vannak foglalva a saját kis belharcaikkal,s nem veszik észre hogy nyírják a hátukról a gyapjút.Majd akkor kezdenek feleszmélni,amikor már végképp a végletekig el lesznek lehetetlenítve.

545. vénboszi (válaszként erre: 538. - C4f059c04b)
2009. febr. 26. 10:15

Na igen.Láthattad az eredményét a fáradozásodnak.Az a helyzet,hogy elvakult embereknek hiába beszélsz.Az δ valóságuk egészen más.Képtelenek észrevenni a kδrülδttük zajló valódi eseményeket.Ezért az okosabb-tudatosabb emberek másképp kezdik demonstrálni a dolgokat.Egyáltalán nem úgy hogy az emberek azt higyjék,rájuk van erδszakolva valami új.Ezért csendesek.Megírják,és ha valaki olvasni akarja,az elolvassa,ha valaki okulni akar belδle az okul,vagy félreteszi s folytatja ahol abbahagyta.Ezek az emberek inkább példát mutatnak a saját életükkel,nem csak a süket szδveget nyomják bele a nagyvilágba hogy:nekik ilyen és olyan elveik vannak,és hát kδtelezδ lenne mindenkinek azt kδvetni,mert δk a tδkéletesség netovábbjai,az δsszes tδbbi meg egy zombi.Hagyni kell hogy az ember maga ébredjen rá birkaságára,és ebben nem lehet siettetni,hagyni kell míg megérik rá. :D

Nem büszkélkedhetek,mert én is csak így a negyedik x után kezdtem úgy tisztábban ,átfogóbban látni és megérteni hogy mi folyik,s csak kapkodom a fejem hogy atyaistenn!!

Milyen jó hogy vannak emberek akik sokkal távolabb ellátnak mint én,mert δk felráztak ebbδl az alvó állapotból.Pedig mennyire világos!Itt van kδzvetlenül a szemünk elδtt,csak nem vagyunk képesek venni az adást,mert erre igenis meg kell érni.Sokmindent le kell magunkról hántani,az akaratunkon kívül belénksulykolt hazugságokból amelyek elvakítanak minket huuuh de még mennyire!!

Igazából nem tudok haragudni az olyan emberekre se mint sdaw.Sajna δ még csak azt hiszi magáról hogy lát.Látott egy-két dolgot,s aztán azokból kisilabizált magának valamit,amirδl azt hiszi hogy az úgy helyes.De valójában az orráig se nagyon lát,mert ha látná a valóságot,akkor nem így gondolkodna,nem volna ilyen ítélkezδ.Valójában szégyellné magát hogy embertársait ilyen maga eszkábálta mérteékkel méri,s magát hogy felmagasztalja!Nem is gondolja mennyire laikus és mennyire nevetségessé teszi magát az óvodába illδ gondolkodásával.S a csúcs benne az,hogy tényleg el is hiszi,hogy δ mindent lát,és jól lát.Sokat kell még tanulnia.Lehet hogy ha egy pár év múlva visszagondol mostani énjére,δ is csak nevetni fog,de az is lehet hogy rosszabb lesz mint most.Ez attól függ.De én remélem neki is,meg a hozzá hasonlóan gondolkodóknak is a legjobbakkat.Az a helyzet hogy a saját füstjétδl nem lát,s minél jobban fog füstδlδgni,annáj jobban elvakult lesz,de hát ez már az δ gondja.Majd meglátja hogy a híres elvei" csδdδt mondanak vagy nem. :D

544. 40163fd81d (válaszként erre: 542. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 26. 07:43

Kedves Sdaw!


Azt hiszem felesleges részemről több szó,vagy mondat,mert egész egyszerűen nem akarod érteni,hogy miről beszélek,de az is lehet,hogy valóban nem érted az egészet.


Egyenlőek vagyunk ,mi emberek,de nem egyformák.Minden ember jónak születik,de ,hogy a sorsa mit hoz ki belőle,az azt hiszem rajta múlik elsősorban.Gonoszság ,düh és erőszak mozgatja a világot,és mindaddig így lesz,amíg az emberek nem hódolnak be ennek az erőnek.

Erőszak-erő-erőszak-erő,mint ahogy az a dokinő is írta,és csak egyre növekszik ,amíg el nem pusztítja önmagát,vagyis az egész emberiséget.

És Te is ott állsz a sorban,akik erősítik ezt az erőt és még csak észre sem veszed,hogy részed lesz benne.

543. c4f059c04b (válaszként erre: 542. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 26. 05:46
Azt nem te vagy Kölcsey fogjátok eldönteni mikor bűnhődtük meg a múltat. Elég rossz, hogy büntetésnek érzed a magyarországi dolgokat. És mielőtt ezt is letagadnád,akkor is ez jön le minden sorodból.
542. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 528. - 40163fd81d)
2009. febr. 26. 05:36

"Egyik csepp sem különlegesebb a másiknál"

biztos?


ejha akkor ezek szerint ugyan annyit érsz te mint, és a mi fajtánk pont ugyan annyit ér mint, akik kizsákmányolnak, elnyomják az embereket, terror alatt tartják, vagy pont ugyan annyit ér bárki mint egy olyan nő már ha lehet nőnek nevezni azt aki az új szülőt csecsemőjét bedobja kukába! Mert szerintem egyáltalán nem vagyunk sem egyenlőek, és nem is lehet minősíteni magunkat egyes rétegekhez....

És épp elég érvet dobtam fel, hogy ráeszmélj. Hisz te sem tartod magad egyenrangúnak xy rétegekkel. Mert tőlük, jóval több van benned,és náluk különlegesebb vagy!


Manipulálás, nem hiszem. Nézz körül kiket tudnak jobban befolyásolni? A magunkfajtát biztos, hogy nem! De ha az a probléma, hogy vagyunk páran akik hasonlóan vélekedünk és meg vagyunk a körünkben!

Akkor sajnálom. De ez épp olyan mintha elmész, egy Omega v. akár ki más koncertjére. Nem egyedül leszel... mert nem csak te szereted... És nem manipulált rá senki még is ott vagytok és énekeltek élvezitek, és ha a véleményetek kérdem a csapatról nótáikról ...sok eltérő válasz lesz :)


Szerintem a manipulációjuk ellen jól védekezem, nem nézzek tévét. Neten olvasok pár hírt, meg nézzek pár hír adási videót. Végig hallgatok pár ideológiát! Azt ennyi, magam döntöm el merre állok! Hazafias érdek, bocsi de én azok közé tartozom akik nem hajtják le a fejüket mert magyar vagyok! És Bocsi, az én meg győződésem, mások mocskos dolgai miatt nem nekem kellene szégyelnem magam és a magyarságom!!!

És azon az elven vagyok, hogy a felelősöket ha tehetném bitóra lógatnám!


"Megbűnhődte már e nép

A múltat s jövendőt!"

Kölcsey Ferenc : Himnusz

541. Zizisicc (válaszként erre: 539. - C4f059c04b)
2009. febr. 25. 22:37

:o))))))))) Ez tetszik!

Hisz az ébredést sem lehet kierőszakolni, ha nincs ott az ideje. :o))

2009. febr. 25. 22:19

Én attól vagyok önmagam, hogy megteszem azt, amit megakarok.

Nem foglalkozom, azzal, hogy mit szól hozzá a másik. Nem másoknak akarok megfelelni.

Megvan a magam értékrendje és aszerint élek.

2009. febr. 25. 21:58
Az "ébresztés" elleni tiltakozás amúgy érthető. Senkinek sem tetszik, amikor "csucsulna", de fel akarják ébreszteni. Egyébként, ha kipiheni magát úgyis "felkel".
538. c4f059c04b (válaszként erre: 537. - Vénboszi)
2009. febr. 25. 21:42
Ezt teszem én is, próbálok felrázni másokat. Már az iskolában sem tűrtem az igazságtalanságot. Kaptam is érte a .....ra gyakran. Pedig csendben, illedelmesen tettem, igazából csak szóltam 1-2 szót,hogy megvédjek valakit, akit szekáltak a tanárok vagy a diákok.
537. vénboszi (válaszként erre: 536. - C4f059c04b)
2009. febr. 25. 21:36

Hogy érted azt hogy_ha hiszünk az emberi tudatosságban? Ez nem hit kérdése szerintem,ez egy létezδ dolog.A probléma az hogy nagyon kevesen használják,mert kényelmesebb a nyájban maradni.Igen rajtunk áll hogy akarunk e változtatni,csak sokan azt sem tudják,hogy kezdjenek hozzá és hol :D

Valóban úgy járkálnak a világban mint akik meg vannak szugerálva.Tespednek abban ami van,és kényelmesebb másokat majmolni,nincs egy saját gondolat még δnmagukról sem,de hát ez nem az δ hibájuk.Amikor eljδn az ideje mindenki odáig fog jutni hogy feleszmél.Csak nehogy késδ legyen.Ezért jó az hogy már azért vannak egy páran akik próbálják az embereket felrázni" a szendergésbδl,ebbδl a kómás állapotból.

536. c4f059c04b (válaszként erre: 535. - Vénboszi)
2009. febr. 25. 20:51
Igen, elég jól meg van ez csinálva. De ha hiszünk az emberi tudatosságban, akkor azt kell gondolnom, ebben mindenki aktívan benne van. Tudatosan vagy "nem" tudatosan az mindegy. És saját magunknak panaszkodi, mert ezt akarjuk és ez is van, szinte felesleges. Csak rajtunk áll, akarunk-e változtatni.
535. vénboszi (válaszként erre: 534. - C4f059c04b)
2009. febr. 25. 20:26
Csak nagyon kevesen tudják,még kevesebben értik,és még annál is kevesebben látják át,mert ez globális méreteket δltδtt.Nagyon jól meg van ez csinálva.Sajnos az a helyzet,hogy ha valakibe gyermek korától ezt sulykolják,már az δseibe is ezt sulykolták,akkor csak nagyon nehezen tudja átlátni a valóságot.Ha ugyan....!
534. c4f059c04b (válaszként erre: 532. - Vénboszi)
2009. febr. 25. 20:08
De ha ezt mindenki tudja, és mégis ezt csináljuk, akkor ebben van valami közös megegyezés jelleg.
533. vénboszi (válaszként erre: 530. - 40163fd81d)
2009. febr. 25. 20:07
Szivesen,és neked külδn szívesenn!Láttam a hozzászólásaidból,hogy nem keveset konyítassz hozzá :DDD
532. vénboszi (válaszként erre: 531. - C4f059c04b)
2009. febr. 25. 20:04
Sajnos ez igaz,még kevesen érzékelik,de szerencsére egyre tδbben.Az a baj hogy a változást nem δnmagukon kezdik,hanem másokat akarnak megváltoztatni.Azt mondom,ha valaki változást akar,kezdje rδgtδn saját magán,majd szkebb kδrnyezetén belül,és fokozatosan létrejδn.Ajánlanám figyelmetekbe az ezvankiado.hu-t.Ott bδvebben tájékozódhattok.Ja! David Icke_ és az igazság felszabadít c kδnyvét nagyon érdemes elolvasni,a naplómban találhattok részleteket ha érdekel.Ez nem csak gondolat ébresztδ,kemény tudás van benne. :D
531. c4f059c04b (válaszként erre: 521. - Vénboszi)
2009. febr. 25. 18:37
Az az érdekes, hogy ezt mindenki felismeri, mégsem történik gyors változás.
530. 40163fd81d (válaszként erre: 529. - Vénboszi)
2009. febr. 25. 17:46

Minden egyes sorával egyetértek.

Köszönöm:)

529. vénboszi (válaszként erre: 526. - 40163fd81d)
2009. febr. 25. 11:10

Ez nem csak egy kis tδrténet,EZ VAN.

Látom TE megértetted a mondanivalómat. :)

Nem mindenkinek világos ugyanis.

Egyébként akinek ez a tollából ered,δ maga is egy rebellisnek számító fekete bárány".Mert megpróbálja felnyitni az emberek szemeit,s ezért δt is elsδként megfosztották doktori címétδl,majd egyszerüen likvidálták,börtönbe zárták.

Ghislaine Lanctot Kanadai /volt/orvosnδ.


Itt egy levél amit a börtönbδl írt:


Tanguay börtöne, 2008. Árilis 24.

Jó napot!

Fogságom 3 hete elteltével megerősödtem meggyőződésemben: az emberi faj evolúciója

elkerülhetetlen. A mottó itt az ERŐSZAK. A börtönőrök erővel kényszerítik ránk hatalmukat. A foglyok

minden rendelkezésre álló eszközzel ellenállnak a börtönőrök hatalmának. Az erősebb törvénye, az

állati törvény uralkodik mindenhol e börtönfalak között.

A börtönkörnyezetben az erőszak mindenek felett való. Bármikor kirobbanhat, szavakban vagy

fizikailag. Minden oldalról érzelmi bombák robbannak a legkisebb inger hatására: düh, káromkodás,

kiablás, szembeszegülés, fenyegetés, büntetés, stb. Tanui lehetünk emberi tragédiánkra jellemző

minden szerepnek.

Erőszak mindig is létezett. Újra és újra visszavertük, erőből. Az eredmény mindig ugyanaz volt: az

erőszak növekedése.

Erőszak > Erő> Erőszak > Erő> Erőszak

Nem meglepő, hogy az erőszak napjainkra páratlan méreteket öltött. Még e börtönfalakon kívül is, a

szabadnak hitt világban, tombol az erőszak. Az elmúlt néhány napban hallhattunk egy Montreálba

látogató pár barbár megtámadásáról; autókat és üzleteket törtek zúztak egy hoki meccs után. A

javasolt megoldás mindig ugyanaz: izmosabb rendőri erőre van szükségünk.

Továbbra is a hatóságoktól várjuk, hogy megoldják az erőszak örök problémáját. Azonban a

hatóságok feladata nem más, mint hogy fenntartsák a fennálló rendet, az Elit tömegek feletti uralmát

és kizsákmányolását. Ez az Elit vakon engedelmeskedik főnökének a NAGY PÉNZnek. Ez az

igazságszolgáltatás, rendőrség, és börtönrendszer kizárólagos létoka. Fejezzük be az álmodozást arról,

hogy meg fognak javulni.

Az erőszak szótári meghatározása: ráérőltetni valaki akaratát másra, annak beleegyezése nélkül. Ez a

hatalom és engedelmesség viszonyán alapszik. Az egyik egyén ráerőszakolja akaratát egy másikra, aki

vagy beleegyezik vagy visszautasítja az engedelmességet. Az elsőt répákkal jutalmazzák (hatalom,

pénz, elismertség). A másikat botütésekkel büntetik (kizárás, vagyonelkobzás, megsemmisítés).

Minden esetben két állat összeütközésének lehetünk tanui: az erősebb uralkodik, míg a gyengébbet

uralják, és engedemeskedik… a következő összecsapásig. Folyamatos háború áll fenn a két ellenség

között. Ez a félelem világa.

Nem lévén tudatában valódi személyazonosságuknak, az emberi lények állatként viselkednek. Olyan

világban élnek, ahol a hatalom és az engedelmesség ELVÁLASZTOTT; ez konfliktust teremt,

rendetlenséget és háborút. Mint ahogy az állatok, az emberi lények felépítik az uralkodó‐ uralt

hierachiáját, ahol a fölöttes ráerőlteti akaratát az alatta lévőkre… Ez az, ahogy az uralmat és az

irányítást megszervezik föntről lefelé a hatalom piramisában. Az erőszak jelen van minden hierarchia

minden szintjén, mindenhol a társadalomban: család, oktatás, rendek, szakmák, rendőrség, média,

egészségügy stb. Mindenütt erőszak, és ez mindenkire hatással van, az egyik szinttől a következőig. E

hierachia legalsó szintjén találjuk a gyermekeket, a szegényeket, és az összes többi bűnbakot, akiket

arra használnak minden szinten, hogy levezessék a lappangó frusztrációt. Védekezésre képtelenül

engedelmeskednek vagy lázadnak. Megerőszakolva, összeverve, elhagyva, eldobva, elkülönítve… ők

töltik meg pszichiátriai kórtermeinket és börtöneinket.

Gondolkodj el ezen! Az uralkodó hatalom csak akkor marad hatalomban, ha az uralt egyének

elfogadják az engedelmességet. Így, az erőszakot arra használják, hogy kikényszerítsék az

engedelmességet. Minél tovább tart az elllenállás, annál drasztikusabb az erőszak. És mivel manapság

az emberi tudatosság gyorsan növekszik, ezzel arányban növekszik az erőszak is.

Következésképpen, a valódi hatalom, az igaz hatalom minden egyénen belül lakozik, aki eldönti, hogy

IGENt vagy NEMet mond fölöttese parancsainak a hierarchiában. Az állatoktól eltérően van

választása. Csak a jutalom elveszítésétől, vagy a bűntetéstől való FÉLELEM késztetheti őt, hogy feladja

választási szabadságát, és engedelmeskedjék.

Az erőszak terjedése miatt ránézhetünk elkerülhetetlen következményére: saját kipusztulásunkra.

Vagy lehatolunk e métely gyökeréig – a hatalom és engedelmesség közti elválasztásig – és végül

kigyógyulunk belőle, vagy örökre eltűnünk. Ez egyéni döntés, ugyanúgy mint az ezt követő folyamat.

Mivel nem tudjuk megjavítani a rothadást, sem pedig az emberiséget, ami egyszerűen átmeneti

állapot az állatiasság és az Idesszaság (belső isteniség) között. Az emberiség már betöltötte feladatát,

és most végéhez közeledik. Egy új faj fogja helyettesíteni, ami tudatos Idesszai természetére. Ez az

evolúciós folyamat most megy végbe, és semmi sem tudja a Teremtő Erő haladását megállítani. A

földi pokol, mellyel jelenleg kísérletezünk, egy evolúciós szükségszerűség. El kellett, hogy érjük ezt a

végső, abszurd állapotot, hogy rájöjjünk: rossz irányba haladunk, zsákutcában vagyunk, és fel kell

adjuk régi szokásainkat, elavult intézményeinket, divatjamúlt állati viselkedésünket és bénító

félelmünket.

Az emberi faj mutációja meg fog történni velem vagy nélkülem. El kell döntenem, hogy ragaszkodni

fogok‐e a régi világhoz, és meghalok a félelem számára, amint belemerülök az új lény ismeretlen

világába, aki tudatos igazi személyazonosságára. Ez az utolsó lehetőség magában foglalja, hogy

visszahozom valódi hatalmat, ahová tartozik – a lélekhez – és engedelmeskedem vezetésének.

Természeténél fogva Idesszai lévén, a lélek mindig tökéletes tevékenységet tanácsol nekem. Nem tud

hibázni. Túl van az emberi törvényeken, és meghaladja azokat. Csak a minden tudatos emberi

lényben végbenő hatalom és engedelmesség belső, egyéni egyesítése révén, fog abbamaradni az

erőszak, és feltűnni végül a béke, rend és harmónia.

Ez az, amit meg kívántam osztani veletek ma az ERŐSZAKRÓL a börtönfalak között és mindenhol

jelenlegi társadalmunkban. A tapasztalat, amit most éppen megélek itt, minden síkon végtelenül

jelentős. Ajándékként üdvözlöm, és békében élem meg. France folyamatosan tájékoztat a

leveleitekről. Köszönöm nektek, teljes szívemből.

Gyöngéd gondolatokkal:

Ghis

2009. febr. 25. 10:39

"Hidd el tisztában vagyok, azzal, hogy csak egy csepp vagyok én is a tengerbe. . . de mondhatni ez a cseppecske tisztább sokaknál"


Egy frászt!Egyik csepp sem különlegesebb a másiknál,ugyanúgy a tenger része.

Ha ezt nem látod be,akkor maradsz mások által manipulált marionett bábú.

Csak gondolj bele,mi kölönböztet meg téged az általad droidoknak nevezett emberektől?


Szerintem semmi.

Ugyanúgy az orrodnál fogva vezetnek ,mint bárki mást.

Téged ,a hazafias érzelmekkel és mások lealázásával emelnek úgymond magasabb szintre,persze a jó érdekében.

Másokat a hitük által manipulálnak és éreztetik,hogy jobbak ,többek ,és a mennyországba csakis ők kerülhetnek.

Van akit a pénz vezérel és manipulál,csakis azért ,mert többnek,jobbnak mutathatja magát egy új kocsival,vagy hajóval,vagy egy villával.

A lényege ugyanaz.

Végy embereket ,add meg nekik az igényt ,hogy több pénzem,vagy pénzen megvásárolható dolgom legyen,és evvel kiemelkedek a tömegből.

Adj hitet,amivel kiválasztott lehetek,és eljuthatok a nirvánába.

Adj eszmét,vallást ami által felette állok majd mindenkinek és bizonyosságot ,hogy ezáltal különleges leszek.


Vedd már észre,hogy ugyanúgy manipulálnak téged is ,mint bárki mást.

527. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 525. - 40163fd81d)
2009. febr. 25. 08:11

Drága.

vegyünk egy pesti példát, lehet emlékszel erre tévében is volt90évek vége felé. Fiatal baráti társaság csinált egy videót, hogy egyik barátjukat kb 100ember előtt elverik, és be teszik az autó csomagtartójába! A száz "ember" már ha lehet őket annak nevezni egyik sem csinált semmit! Ilyen a világ...és igen más is van olyan mint én. Hogy legalább oda nyúl telefonra, és hív segítséget, csak tudod ez már nagyon nem divat és luxus. Mert a többség elfordul, és inkább magában meg veti a földön fekvő szívinfarktusos, hogy biztos részeg!És vannak egyesek akik ilyenre még oda mennek és bele rugdosnak a szerencsétlenbe!

Hidd el tisztában vagyok, azzal, hogy csak egy csepp vagyok én is a tengerbe... de mondhatni ez a cseppecske tisztább sokaknál,és azzal is tisztában vagyok, hogy vannak még hasonló cseppek, akikre én személy szerint fel tudok nézni és örömmel tölt el, hogy közéjük tartozom!

És a hasonló gondolkodásúakkal nagy eszme cseréket fojtatok. És nem egy fajta bólogatósdi megy,mert eltérünk bizonyos pontokon! És sok esetben más elveket is vallunk párt nézőpont stb...! De minket nem lehet be butítani azzal, hogy mert ők tudják mi a jó nekünk, anélkül hogy valaki is meg kérdezné hogy mi mit is szeretnénk!? És erről a legjobb ellen példa az EU szavazás volt! Amit mára már bánok, mert hittem egy EU álmot, hogy talán öregesebb éveimre ez jól fog elsülni! (mondhatni bevettem a kacsát, meg a mesét) Arról érdekes meg lettünk kérdezve! (hogy akarjuk-e vagy sem)

Másról miért nem kérdeznek meg?

Az hogy sok embert irritál meg piszkál a véleményem, engem hidd el nem zavar.

És ha jól bele gondolunk, akkor mind neked, mint másoknak ugyan az a legfőbb vágya!

Egy normális élet, biztonságban. És ezt szépen össze foglalta vén boszi! Hogy kell egy rendes pásztor!Mind azoknak akiknek ez nem tetszik és mind azoknak akik elfogadják. És tényleg nagyon javaslom meg nézésre e videót :) 80perc...

Nem mond újat az illető, de mégis valahol egy köztes pontot foglal közted, köztem és köztünk! Amúgy nagyon jó, tanult barátom, aki igen csak sok szemet meg piszkált már! Csak ügyesebb és meg fontoltabb mint én :))

526. 40163fd81d (válaszként erre: 521. - Vénboszi)
2009. febr. 25. 07:53
Igen tanulságos kis történet!:))
525. 40163fd81d (válaszként erre: 524. - 40163fd81d)
2009. febr. 25. 07:44

"Nem értem még mindig ,hogy miért gondolod ,hogy rajtad kívül mindenki egy seggfej,egy gusztustalan zombi? "


Kissé szétszórt vagyok,nem fejeztem be amit akartam.

Szóval fura,de Én nem így tapasztalom.Annyi érdekes emberrel hozott már össze a sors és mind mások voltak,mint Én,de pont ezt szeretem bennünk,hogy nem úgy vagy nem teljesen úgy gondolkodnak ,mint én.

Szóval arra jutottam,hogy a hozzáállásoddal van a baj.Tudod a gondolkodó,szabad szellemiségek,akik mindezt tudják,szóba sem állnak egy Önimádó,másokat lenéző,megrögzött fanatista emberrel,mert azt is bölcsen tudják,hogy a beszélgetés abból állna,hogy önmagát piedesztálra emelve fitogtassa különlegességét.

Ez vagy te,szerintem.

Pedig ugyanolyan porszem vagy ,mint bárki más,se több se kevesebb.

Ha erre rájössz,akkor megváltozik az életed,és lesz aki talán rád is figyel majd.

524. 40163fd81d (válaszként erre: 522. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 25. 07:35

Nyugi,más is megtenné,csak túl gyors a reakció időd!:)))))

Nem értem még mindig ,hogy miért gondolod ,hogy rajtad kívül mindenki egy seggfej,egy gusztustalan zombi?

Bocs ha megbántottalak,de tudod abban az egyben hasonlítunk,hogy őszintén kimondjuk ,amit gondolunk,minden szívfájdalom nélkül.

2009. febr. 25. 05:59

80perces videó :)


[link]


érdemes végig nézni!

522. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 520. - C4f059c04b)
2009. febr. 25. 05:17

Engem csak a feltételezés zavar!

mert ilyen esetbe ha még nem is pátyolgatom... De legalább annyira vagyok méltó és emberi hogy hívók egy kurva mentőt!

Míg a többség még erre sem képes!

2009. febr. 24. 22:02

HADD

MUTATKOZZUNK BE...


BELLIS, A FEHÉR BIRKA

Bellis vagyok, és én képviselem a birkák többségét.

Fehér vagyok, göndör fürtökkel, makulátlanul tiszta. Ugyanolyan vagyok, mint a többiek –

ugyanúgy gondolkodom, beszélek és cselekszem, ahogyan a többiek.

A nyáj része vagyok, követem anélkül, hogy megkérdőjeleznék bármit is.

Meg vagyok győződve róla, hogy igazam van, mert „mindenki

így csinálja.” Ragaszkodom az igazamhoz, és megkövetelem, hogy

a többiek is eszerint járjanak el. El vagyok telve magammal,

és nem fogadom el a különbözőséget. Olyan normális vagyok, mint ők.

Az előírt normákon belül teljesítek és tevékenykedem.

Tiszteletben tartom a nagytekintélyű birkák által felállított elvárásokat.

Józan gondolkodású vagyok, és rendes társasághoz tartozom.

Követem a divatot, olvasom az újságokat, nézem a tévét.

Azért dolgozom, hogy gondoskodjam saját és a családom biztonságáról.

Engedelmeskedem a törvénynek, fizetem az adókat,

védem a hazámat. És elvárom, hogy a többiek ugyanezt csinálják

Politikailag korrekt vagyok: vallásilag, családilag, szellemileg, birkailag.

Bellis vagyok, egy az élő halottak halottak közül, egy zombi. Egy életfogytiglan reggelkilenctől-

este-ötig kényszermunkára ítélt rab. Ez életem története. Nem vagyok tudatos magamra.Olyan vagyok mint egy csokor szárazvirág, mindig jól nézek ki, de el vagyok vágva a gyökereimtől.

Azt gondolom, élő vagyok, de el vagyok szakítva a lelkemtől. Robotpilótára vagyok állítva, a

társadalom teremtménye vagyok: egy robot. Saját szinielőadásomon vagyok anélkül, hogy erre

ráébrednék. Jelmezeket viselek, és az általam játszott szerepekké válok. Szülő vagyok, lelkipásztor,

orvos, jogász, politikus, szakszervezeti vezető, tinédzser, nagyszülő, nyugdíjas, értelmiségi,

alkalmazott, művész, köztisztviselő, atléta, guru, aktivista, tanár, bandavezér, szellemi vezető,

humanista. Fáradhatatlanul játszom a szerepeimet. Nem teszek fel kérdéseket. Isten, a hatóságok

vagy az idő majd mindent megold. Tudatlanságom posványában tespedem.

Bellis vagyok. Tétlenségben dagonyázom. Nem kavarok hullámokat. Olyan vagyok, mint

mindenki más, így nem kerülök előtérbe. Félelemmel vagyok átitatva. Bármilyen árat hajlandó

vagyok megfizetni azért, hogy békén hagyjanak. Nem kockáztatok. Befogom a számat – csitt. Tudok

titkot tartani: családi titkokat, szakmai titkokat, titkos társaságokat, titkos iratokat, titkos szégyent...

Utálom a változást. Az biztos, hogy a dolgok nem tökéletesek, de a helyzet lehetne rosszabb is!

Ameddig tető van a fejem fölött, és jut három kiadós étkezés naponta, addig igazán szerencsésnek

tarthatom magam. Csak gondoljunk azokra, akik a Harmadik Világban élnek! Azt akarom, hogy a

dolgok úgy maradjanak, ahogy vannak, teljes mértékben helyeslem az állandóságot: a status

quo-t. Soha nem avatkozom közbe, mert „az idő majd úgyis mindent megold”. A csöndes többség

tagja vagyok.Bellis vagyok, hiszek a hatóságokban. Bízom bennük – ők JÓK hozzám! Gondoskodnak a

jólétemről, és megvédenek engem. Nem mindenki egyenlő. Vannak felsőbbrendűek, és boldog

vagyok, hogy ők kormányoznak engem. Máskülönben káosz és anarchia lenne, aminek még a

puszta gondolata is elborzaszt engem. Az emberek egymás torkának esnének, így mindenképpen

szükségünk van pásztorra, hogy megvédjen minket egymástól. Úgy gondolom, normális a

hierarchia: pásztorok és birkák; az uralkodó és a leigázott, a gazdag és a szegény; az erős és

a gyenge. Engedelmes vagyok. A hatóságok irányítása alá helyezem magam. Hiszem, hogy

szükségünk van juhászkutyákra, hogy rendet tartsanak. Vakon engedelmeskedem a rendeleteknek,

és felkínálom a hatóságoknak munkám gyümölcsét. Szolga vagyok koronával a fejemen:

demokráciának hívnak!

Bellis vagyok, répát kapok jutalomként engedelmességemért és bátorításként, hogy a pásztor

szolgálatában maradjak. Ezzel előnyben vagyok a többi birkával szemben. Előléptetnek, és ilyenkor

egy lépéssel feljebb lépek az érvényesülés lépcsőfokain, a kivételezettek sorába. Egy nap talán

még a pásztor rangjának elérésére is pályázhatom. Az Amerikai Álmot élem. A hatóságok táplálják

álmaimat, ezzel megőrzik engedelmességemet és hűségemet. Háromfajta répát hajszoltatnak

velem: hatalom, gazdagság, presztízs (HGP répák).

1. A HATALOM répa. Végre valahára uralkodhatok más birkák fölött. Tekintélyem

van felettük, rám ruházott hatalmamnál fogva. Felnéznek rám, és félnek tőlem.

Feladataim a fontosság érzésével töltenek el. Most rajtam a sor, hogy parancsokat adjak,

és engedelmességet követeljek. Nem csak köznapi, névtelen birka vagyok: valaki vagyok,

befolyásos vagyok, tekintélyem van!

2. A GAZDAGSÁG répa. Előléptetésem meghozza gazdasági előnyeit:

prémiumok, jobb fizetés, mellékjuttatások, költségszámlák. Betekinthetek

benső információkba, ami nagyon hasznos lehet. Javítom életszínvonalamat:

nagyobb házban élek, cserélgetem az autóimat. Lenyűgözöm a többi birkát.

Követendő példa vagyok.

3. A PRESZTÍZS répa. Előléptetésem további tekintélyt hoz magával:

rangok, fokozatok, diplomák, kitüntetések, megbecsülés. Kiemelkedem a

tömegből. Rólam beszélnek a médiában. Még a névjegyem és a levélpapírom

fejléce is tanúsítja rangomat: CEO (vezérigazgató), M.D. (orvos doktor), Ph.D.

(nagydoktor), igazgató, püspök, számvevő, könyvvizsgáló, adószedő, miniszter...

A többi birka Doktornak, Tanult Kollégának, Kegyelmes Úrnak, Tiszteletes Úrnak,

Őfenségének, Lordnak, Őszentségének, Őrmesternek, Tábornoknak, Méltóságos Úrnak

szólít... A nyáj többi birkája tisztel, csodál és még imád is. Egy nap rájuk is sor kerülhet...

A legfontosabb répa: az örök PARADICSOM. És a végén van még egy répa, a csúcsrépa! Ez a répa

feljogosít arra, hogy belépjek az örökkévaló Paradicsomba, természetesen azzal a feltétellel, hogy

példaértékűen engedelmes és alázatos életet éltem, és belenyugszom abba, hogy meghalok. Ez a

répa oly nagy, hogy amíg élek, nem lehet az enyém, ez posztumusz répa. Annyira különleges, hogy

nagyon megéri a Földön az egész életet rááldozni.


REBELLIS, A FEKETE BIRKA


Rebellis vagyok, és különbözöm a fehér birkák nyájától.

A gyapjam fekete. Elkülönülök a többitől. Erős személyiségem van.

Nem nyelek le mindent, amivel megetetnek.

Magam is gondolkodom, kérdéseket teszek föl, és válaszokat találok.

Ellenállok a nyáj nyomásának, és néha ellenszegülök. Visszautasítom,

hogy „tedd azt, amit a többiek, mert mindenki azt teszi”.

Rebellis vagyok, abnormálisnak tekintenek.

Nem felelek meg az előírt normáknak.

A magam útját járom, különc vagyok.

Amikor a tömeg az egyik irányba megy, én a másikba.

Ferde szemmel néznek rám. Azt csinálom, amihez kedvem van.

Ha újra fehér birkává kellene válnom, belepusztulnék.

Rebellis vagyok,úgy tudok fennmaradni, hogy nyitva tartom a szememet. Figyelem, mi

történik. Társadalom, rendszerek, emberek – tudom, hogyan működik minden. Vannak nyertesek

és vesztesek. Ügyes vagyok, és tudom, hogyan kell kiszállni, amíg jól mennek a dolgok. Színlelem,

hogy egyetértek, álruhát öltök, szerepet játszom, de soha nem engedem, hogy behálózzanak.

Jól fel vagyok vértezve a nehéz helyzetek megoldására. Kidolgoztam néhány kiváló védőeszközt.

Megvannak a sajátságos fegyvereim, és tudok velük harcolni. Az élet egy hosszú ütközet. Ha

abbahagyom a küzdelmet, meghalok.

Rebellis vagyok, s szélsebesen reagálok mindenre. Látom, mi folyik, és ha valami nem tetszik,

akkor szembeszállok, tiltakozom, ellenállok, harcolok, leleplezek, tüntetek, vádolok, elítélek,

bojkottálok, sztrájkolok... Vihart kavarok magam körül: a dolgok nem mehetnek így tovább, a

dolgokat meg kell változtatni. Utat török magamnak ebben az akadályokkal teletűzdelt világban.

Mentem az irhámat, mentem a lelkemet. Kompromisszumokat kötök a túlélés érdekében. Van,

amikor kirobbanok, és megmutatkozik igazi természetem: néha Don Quijote, néha Jeanne d’Arc,

néha Robin Hood... Bajba kerülök, de ez az ára annak, hogy kilógok a sorból.

Rebellis vagyok, bizalmatlan vagyok a külső hatóságokkal szemben. Ők NEM JÓK hozzám.

Azt állítják, hogy megvédenek engem, és ezt használják mentségként, hogy elvegyék jogaimat

és a tulajdonomat. A világot a Nagy Pénz mozgatja. A törvényeket a gazdagoknak csinálták.

Nevezz meg egy politikust, és megneveztél egy hazug embert. Cudarul át vagyok verve. Deee

mi más alternatíva van? A hatóságok rendet tartanak; ők a szükséges rossz. Jóllehet át kell őket

szervezni, nyomást kell gyakorolni rájuk, hogy jobban szolgálják a nép érdekeit. Támogatnunk

kell a szegénység, betegség, társadalmi igazságtalanság, becstelenség, erőszak elleni harcot...

Használni minden rendelkezésünkre álló eszközt: kivizsgálásokat, bizottságokat, bíróságokat,

passzív ellenállást, éhségsztrájkot, polgári engedetlenséget... Jó pásztorokat kell találni, akik majd

gondoskodnak a birkáik jólétéről. Helyre kell állítani az igazi demokráciát. Ne adjuk fel a küzdelmet.Szervezkedjünk. Egységben az erő, sikerülni fog.Rebellis vagyok, egy szakadár, nem engedelmeskedem a hatóságoknak. A hatóság az ellenség

szinonimája, és én háborúban állok! Ha megadnám magam, meghalnék. Mindig is engedetlen

voltam, kezdve a szüleimmel, aztán az iskolában és most is. Néha bajba sodorhat, de ugyanakkor

nagy megelégedéssel is eltölt. Adót csalok, kijátszom a törvényt, saját zsebre dolgozom...

Párhuzamosan még saját szervezetemet is kiépítettem, hogy a fennálló rendszerrel versenyezzen.

Csak arra kell figyelnem, nehogy elkapjanak; ettől nagyon félek.

Rebellis vagyok, megbüntetnek engedetlenségemért. A pásztorok úgy érzik, a szakadárok

fenyegetést jelentenek rájuk nézve, és ütik-verik őket, hogy a többi birkát elbátortalanítsák. Ha

megérem a fáradságot, a pásztor meg akar majd nyerni a HGP répákkal, úgy mint előléptetés és

magas beosztású állások. „Mindenkinek megvan az ára.” Ha mégsem érem meg a fáradtságot, vagy

éppenséggel túl lázadó vagyok, három furkósbot van, ami visszavezet az erényes életbe: kizárás,

megfosztás, eltávolítás (KME furkósbotok).

1. KIZÁRÁS bot. Kizárnak a nyájból, lejáratnak, nevetségessé tesznek, vagy

bemocskolnak. Egyáltalán nem kímélnek. Elvesztettem a barátaimat, kollégáimat,

a családomat. Nem vagyok többé a csoport tagja – nem kapok többé meghívókat,

információt vagy támogatást. Olyan, mintha száj- és körömfájásom lenne. A többi birka

elkerül, és sorsomra hagy. Elveszítem jó híremet. Ezentúl nincs többé répa a

számomra. Az esetek 95 százalékában maga a kizárástól való félelem is elég, s ez

visszakergeti az „elbitangolt birkát” a nyájba, hogy kifehérítsék a fekete birkát, míg

olyan fehér nem lesz, mint a hó.

2. MEGFOSZTÁS bot. Megfosztottak jogaimtól és vagyonomtól. Minden

oldalról rám jár a rúd: adóellenőrzések, bírósági tárgyalások, elkobzás, rossz

hitelminősítés, bírságok, üldözések... Minden energiát bevetnek, hogy elvegyék

a vagyonomat: ház, megtakarítások, fizetés, vagyon, munkahely... Megfosztanak

hivatásom gyakorlásának vagy a kereskedés jogától. Még szülői jogaimtól is

megfoszthatnak, ha nem engedelmeskedem a pásztornak. Mindegyik eszköz nagyon

hatékony.

3. ELTÁVOLÍTÁS bot. Kivonnak a forgalomból a nyáj érdekeinek, mi több, a pásztor

érdekeinek aláásása miatt. A fehér birkák védelmének nevében, a közös jó érdekében a

pásztornak két féle börtön áll rendelkezésére: egy rácsos börtön és egy rács nélküli – azaz

egy pszichiátriai intézmény. Mindkét esetben addig „tartják” ott a fekete birkát, amíg megfelelően

fehérre nem mossák. És ha minden próbálkozás kudarcba fullad, és a pásztor továbbra is

bosszantónak talál, elrendeli eltüntetésemet: repülő- vagy autóbaleset, mérgezés vagy egy golyó a

semmiből...

A legfélelmetesebb furkósbot: az örök POKOL. Az utolsó és legnagyobb bot mindegyik között

az a fenyegetés, hogy örökké a Pokolban fogok égni, ha nem engedelmeskedem az Egyház

parancsolatainak, amelyek tök véletlenül megegyeznek a pásztor törvényeivel. Ez a félelem

bennem él régóta, és legtöbb fekete birka társamat is állandóan gyötri. Ez a félelem vezeti azokat,

akik le akarnák rázni az Egyház szorítását: Nem jobb-e egy egész életen át engedelmeskedni és

szenvedni, mint a Pokol örökös tüzében égni?


AKÁR FEHÉR, AKÁR FEKETE, A BIRKA AZ BIRKA


Mi különböztet meg minket egymástól, Bellist Rebellistől?

– A GYAPJÚNK SZÍNE.

Mind a ketten birkák vagyunk.

Miben hasonlítunk egymásra, mi, Bellis és Rebellis?

– ÁLLATI TERMÉSZETÜNKBEN..

Mind a ketten állatok vagyunk.

Mi a közös tulajdonságunk, Bellisnek és Rebellisnek?

– TUDATTALANSÁGUNK.

Egyikőnk sincs tudatában benső isteniségének.

Tudattalanság

Sem Bellis, sem Rebellis nincs tudatában isteni természetének. Úgy gondolunk magunkra,

mint szegény, gyenge és védtelen állatokra, az erősek könnyű prédájára, és mint akik alá vannak

vetve törvényeiknek. Arra vagyunk ítélve, hogy verejtékes munkával dolgozzunk, és harcoljunk a

túlélésünkért. Magunkra hagyatva elpusztulunk. Semmik vagyunk. Tehetetlenek vagyunk. Félünk.

Szaporodás

Mindketten, Bellis és Rebellis, legfeljebb csak másolhatjuk mások eredetijét. Büszkék vagyunk

arra a képességünkre, hogy életet adunk, amikor valójában csak reprodukálunk a faj túlélésének

érdekében. Mi csak ismételten továbbadjuk ugyanazt az információt, amit kaptunk. Ránk csupán

a klónozás tőpéldányának szerepét osztották! Meggyőztek minket arról, hogy az igazi teremtő

valahol kívül van, és azzal töltjük egész életünket, hogy őt keressük. Mindenhol keressük – kivéve

önmagunkban. Ősi írásokat tanulmányozunk. Megpróbáljuk megfejteni a génjeinket. A Bibliához

és más szent írásokhoz fordulunk. Keressük úgy a mitológiában, mint a csillagokban. Mindent

megteszünk, hogy megtalálhassuk ezt a csalfa teremtőt. Ezt a hírhedt teremtőt, aki végül is felelős

mindenért, ami velünk történik – vagy legalábbis így hisszük.

A Férfi Princípium Felsőbbrendűsége

Mindketten, Bellis és Rebellis, hisszük, hogy az az egyetlen igazság, amit az öt érzékszervünkön

keresztül fizikailag megtapasztalunk. Csak a látható anyagnak van bármilyen fontossága.

A láthatatlan dolgok nem léteznek, vagy ha igen, azok másodlagosak, ha egyáltalán fontosak.

A férfi princípium felsőbbrendűségének elismerését választottuk, és a látható birtoklást részesítjük

előnyben a láthatatlan létezés felett, a túlélést az élet felett. A túlélés-bármi-áron elve mindenek

fölötti.A Nyájösztön

Mindketten, Bellis és Rebellis, sebezhető és tehetetlen birkák vagyunk, akire a nagy gonosz

farkas feni a fogát. Az a dolgunk, hogy része, vagy tagjai legyünk a nyájnak. Ha összeverődünk,

képesek vagyunk szembenézni a farkassal és megvédeni magunkat „Egységben az erő”, ez

Belgium mottója. „Együtt győzelemre jutunk”, jelentik ki a szakszervezetek. „Egyesüljetek, hogy

megmenekülhessetek... elől”, jelentik ki más szervezetek, titkos társaságok, vallások, családok,

közösségek, társaságok, szövetségek és politikai pártok. Ezek a különféle nyájak mind elfogadott

eszközök arra, hogy szembeszálljunk az ellenséggel, és védelmet szerezzünk a dzsungelben, ahol

élünk. És jaj annak, akit megbélyegeznek és kiközösítenek, mert a nyájon kívül nincs menekvés. Ez

a legnagyobb félelmünk. Egyedül mindenféle ragadozó martalékává válunk, és el fogunk pusztulni.

Addig, amíg a nyáj kebelén belül vagyunk, a saját fajtánkkal, megmaradunk. Ez ugyan korlátoz

bennünket, ebben egyetértünk, de nincs más választásunk: a nyáj nélkül halott birkák vagyunk.

A Hatóságok

Mindketten, Bellis és Rebellis, meg vagyunk róla győződve, hogy a nyájnak szüksége van

pásztorra, egy hatóságra, hogy vezesse és táplálja. Én, Bellis, úgy gondolom, hogy a pásztor JÓ,

szolgálja az érdekeinket. Én, Rebellis, úgy gondolom, hogy a pásztor ROSSZ, érdekeink ellen

dolgozik. Bármilyen legyen is, mindketten hisszük, hogy szükségünk van egy pásztorra, aki vezet

minket, s biztosítja védelmünket és biztonságunkat. Nélküle a túlélés lehetetlen, éhen vesznénk.

A farkasok elevenen felfalnának minket. Káosz és anarchia lenne. Hála a pásztornak, a rend

fennmarad. Nem kell félnünk semmitől, mert jogaink „biztosítottak”. Két legfőbb mentsvárunk van,

amire mindig támaszkodhatunk: a Biblia és az Alkotmány.

Szolgaság Láncok Nélkül

Mindketten, Bellis és Rebellis, normálisnak találjuk, hogy a gyapjúnkat a pásztornak adjuk,

cserébe a táplálékért és védelemért. Én, Bellis, zokszó nélkül teszem ezt: önként kínálom fel magam

nyírásra. Én, Rebellis, úgy gondolom, hogy a pásztor túl sok gyapjút vesz el ahhoz képest, amit

cserébe ad: megrúgom és ordítok a tisztességtelenség miatt, és igyekszem ezt megértetni vele,

miközben próbálom elkerülni a gyakori nyírást. A pásztor megvádol, hogy illegálisan dolgozom,

és rám uszítja a juhászkutyát. És így én is megadom magamat, és végül tarra nyírnak. De közben

a pásztor is retteg az olyan szakadároktól, mint én – ha nincs nyírás, nincs gyapjú, nincs pénz – és

ezzel befellegzene a pásztornak is!

Egykor láncon voltunk, aztán egy nap lázadásban törtünk ki. A fenyegetéssel szembesülve a

pásztor átengedte nekünk a kormányzást. Most a birkák parancsolnak. Nincs szükségünk többé

láncokra. Szabadok vagyunk. Mi vagyunk az urak. Mi vagyunk, aki a többség nevében dönt. Éljen

soká a DEMOKRÁCIA!


Hierarchia

Mindketten, Bellis és Rebellis, hisszük, hogy a birkák nem egyenlők: van nagy és kicsi, erős

és gyenge, okos és buta, dolgos és semmittevő, egészséges és beteg, jó és rossz, uralkodó és

leigázott. Ezért vannak társadalmi hierarchiák: politikai, gazdasági, vallási, szellemi, művészeti,

sport, média, intellektuális és így tovább. Mi azt is normálisnak tartjuk, hogy a birkák hatalma és

vagyonuk is egyenlőtlen. Vannak a gazdagok és a szegények, a mesterek és a tanítványok, a jól

tápláltak és az éhesek, a kiváltságosak és a hátrányos helyzetűek. A társadalmi EGYENLŐTLENSÉG és

IGAZSÁGTALANSÁG elkerülhetetlen. Ezek természetünk szerves részei.

A Kisebbség Kormányozza a Többséget

Mindketten, Bellis és Rebellis, elfogadjuk, hogy a kisebbség kormányozza a

többséget. Jellemző adat, hogy a népesség 1%-a (és ez elég óvatos becslés!)

uralja és használja ki a többi 99%-ot, miközben elhitetik velünk, hogy pont az

ellenkezője igaz. Micsoda teljesítmény!

Ez az OSZD MEG ÉS URALKODJ! Amíg a birkák azzal vannak elfoglalva,

hogy bármilyen okból belharcokba bocsátkoznak, nem veszik észre, hogy

uruk, a pásztor, az oltalmazójuk és eltartójuk nyírja a gyapjat a hátukról.

Nagyon ügyesen elrendezi, hogy a birkák mindig haragban legyenek

egymással. Mindenütt az ideológiai, vallási, területi háborúkat, a

természeti erőforrásokért vagy az elnyomottak védelméért indított

küzdelmeket látjuk. A hatóságok mondvacsinált összetűzéseket

gerjesztenek, és mindkét oldalt pénzelik. Az elővigyázatlan birka

pedig beleesik a csapdába. Így megy ez évezredek óta, s a dolog

még mindig működik.

A társadalmi hierarchiában minden egyes birka

URALKODÓ ÉS egyben LEIGÁZOTT is. Az egyik uralja a

másikat, akin viszont felülről uralkodnak. Azzal, hogy

uralkodunk, teremtjük az uralom hierarchiáját, és ezzel

együtt azt is, hogy rajtunk uralkodjanak. Ez egy véget

nem érő harc, függetlenül attól, ki milyen magasan van

a ranglétrán. Mindig lesz valaki még magasabban. Még

a pásztorok is harcolnak egymás közt. Ez ugyanaz a régi nyertes-vesztes kettősség. Soha, senki nem kerül

a csúcsra! Végső soron mindenki, a birkák és a pásztorok is veszítenek, és elpusztulnak.

Ami a birkákat és a pásztorokat is arra készteti, hogy belesodródjanak ebbe a hatalomért folytatott

őrült versenybe, az A FÉLELEM, HOGY URALKODNAK RAJTUK ÉS MEGHALNAK. Az állatoknak van egy

automatikus túlélési reflexük: uralkodj, vagy rajtad uralkodnak. Amint két állat találkozik, megtörténik az

erőpróba. Felmérik egymást, és felvonultatják fegyverarzenáljukat: hízelgés, manipuláció, megfélemlítés,

meggyőzés, agresszió, megvesztegetés, kísértés, elnyomás – hogy uralkodjanak és felülkerekedjenek

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook