Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Találkozás önmagunkkal fórum

Találkozás önmagunkkal (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Találkozás önmagunkkal

1 2
2019. szept. 14. 18:16
szép és inspiráló
2019. márc. 22. 12:31
Aki azt mondja 100%-ig ismeri magát szerintem az vagy hazudik, vagy nem gondolta át. Személy szerint úgy gondolom, hogy az ember nem ismerheti teljesen önmagát amíg nem élt meg minden szituációt. Maximum csak feltevéseink lehetnek arról, hogy egy bizonyos szituációban, hogyan viselkednénk és milyen reakciót váltana ki belőlünk. Volt már olyan, hogy meglepődtem a saját reakciómon egy adott szituációban. Ezért pl. Azt sem értem ha valaki azt mondja a másiknak, hogy meguntalak. Hogy lehet megunni valakit? Amikor még saját magunkat sem ismerjük igazán? Egy másik embert pláne nem. Szerintem egy élet nem elég arra, hogy megismerjük önmagunk mert képtelenség minden szituációt megtapasztalni. Ehhez hozzá tartozik az is, hogy a társadalmi létünk nem is igazán teszi lehetővé számunkra azt, hogy megismerjük önmagunk. Egyre többször teszem fel magamnak azt a kérdést, hogy csak ennyi lenne az élet? Megszületünk, megtapasztaljuk,megtanuljuk hogyan éljünk a társadalomban, hogyan dolgozzunk a társadalomban maradásért, hogyan váljunk szerves részévé és"termeljük ki a következő" generációt szintén a társadalom fennmaradásáért..... Ha bele gondolok valójában silány és elkeserítő ez az egész. Nem hiszem hogy egy lélek is ezért született volna. Nem hiszem hogy ez a valódi rendeltetésünk. Szóval egyre gyakrabban motoszkál bennem a gondolat, hogy el kellene hagynom a "komfortzónám" a társadalmat. A filmek meg amik arról szólnak, hogy pár vakmerő elhagyja a társadalmat de aztán mint meghal...Persze, kinek lenne érdeke, hogy egy olyan filmet hozzon létre ahol ennek a létformának jogosultsága van? Szóval azt szoktam mondani nem pesszimista hanem realista vagyok ha muszáj skatulyázni. Köszönöm a figyelmet! :)
36. e8904d6748 (válaszként erre: 18. - Atari)
2019. márc. 11. 20:21
Ebben tökéletesen egyetértek!:)
35. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 32. - Nikletty)
2019. márc. 11. 00:51

Egyetértek.


Ha van annyi élettapasztalatod önmagadról, ami meghaladja a könyvek és az előadások mondanivalóját, akkor akár el is ajándékozhatod ezeket a könyveket és egy előadásra sem kell elmenned.


Így ezek többnyire mankók, de nagyon fontos mankók, azoknak, akik nem tudnak önmaguk által haladni az úton. (lelki-szellemi önállótlanság)


El kell dobni azt, ami nem te vagy... Így van!


Nem szabad belemenni a játszmákba... Így van!


(Hozzáteszem, kőkemény meló, mert ezek pont a világdráma alapját képezik.)


Önazonosság... Érdekes fogalom...


Mivel vagyok ÖN-AZONOS?


A személyiségemmel ami az egóm, vagy az egyéniségemmel, ami a Szellemem?


személyiség > sok éniség > egó

egyéniség > EGY-ÉNISÉG > Szellem

2019. márc. 10. 17:58
Köszönöm. Nagyon jó cikk.
33. Mo-Ma (válaszként erre: 32. - Nikletty)
2019. márc. 8. 23:09

Nagyon korrekt, okos hozzászólás.

Valahogy tök látom ezekben a mondatokban a tisztaságot.

32. nikletty (válaszként erre: 18. - Atari)
2019. márc. 8. 08:27

Szerintem valahol te is ugyanarról beszélsz, csak már más irányból talán..

Magamba nézés nálam, egy példa: én sok mindent azért tettem, nem tettem meg, hogy másoknak megfeleljek, szeressenek... írásodból látom, hogy te ezt rég levetkőzted, vagy sikerült soha nem is így járnia a buksidnak.

Én is egy önismerő folyamatban vagyok, amit egy nagyon rossz élmény indított el nálam... ebből az egyik ez, hogy a megfelelési kényszeremet lerakni, az nem én vagyok!

Aztán a tudatosság, hogy ne játszámázzunk embertársainkkal, nem könnyű...

Az előadások arra jók egyébként, hogy felismerést adnak olyan dolgokra, amit eddig valamiért magamtól nem vettem észre, vagy nem tudtam, s esetleg technikát adhat a kézbe, hogy innentől azt a dolgot, miként kezeljem, hogy erősebb, önazonosabb lehessek úgy, hogy közben mást is tisztelek. Az előadásokból azt kell hazavinni, ami neked jó, nem kell, hogy más mondja meg.

31. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 29. - MenoPause)
2019. márc. 8. 00:43

A művészet akkor az igazi, ha legyen bármilyen egyszerű is, de mögöttes élményanyagot tartalmaz, azaz az alkotó olyan tudatállapotban van, hogy az alkotás ennek függvényében megy végbe. Ily módon a láthatatlan erő átöröklődik a láthatóba. A látható és a láthatatlan megnyilvánulása együttesen jelen van az alkotásban és mindez átsugárzik a befogadóra.


(Imádok fogalmazni...:)

30. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 29. - MenoPause)
2019. márc. 8. 00:33

Lehet hogy nem annyira érthető, de egy magasabb tudatállapotból kábé ilyennek látjuk a világot.


(Ez nagyon spirituális megfogalmazás volt.)

29. MenoPause (válaszként erre: 22. - D7ba7bf7ff)
2019. márc. 6. 09:18
Köszönöm :-) Valamiért ez fogott meg, de akkor már értem :-)
28. Mo-Ma (válaszként erre: 27. - D7ba7bf7ff)
2019. márc. 5. 22:54
Hmmmm... :)
27. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 26. - Mo-Ma)
2019. márc. 5. 22:49
Ki fog vitázni?
26. Mo-Ma (válaszként erre: 1. - MenoPause)
2019. márc. 5. 22:41

Ez nagyon klassz vitaindító cikk.

Szó szerint Értékes. Nekem ez ugrott be.

2019. márc. 5. 22:37
"Mint ahogy a gyöngyhalász, követ erősítve a derekára, alámerül a tengerbe, hogy a tenger fenekén lévő igazgyöngyöt magához vegye, úgy kell az embernek is az elkülönülés segítségével mélyen alámerülnie önmagába, hogy elérhesse az Önvaló igazgyöngyét."
24. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - MenoPause)
2019. márc. 5. 22:36
Az önmagaddal való találkozáshoz (szembesüléshez) BÁTORSÁGRA van szükség, mert a lelkednek mélységei vannak. Ha valami van, amitől ősidőktől félünk, az a mélység. Mert nem tudjuk, mikor érünk a végére. Addig számtalan veszély, félelem keríthet minket hatalmába. Ez olyan, mint a mélytengeri búvár, aki úgy dönt, hogy megkeresi az igazgyöngyöt, de tudja, hogy a tengerben cápák, polipok, ráják is vannak. Ki vállalja ezt a kockázatot? Akinek van olyan értékes az igazgyöngy (önmagad), hogy szembenéz minden félelmével. Hát ezért kell a bátorság.
23. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - MenoPause)
2019. márc. 5. 22:27
Nem is lesz soha időpazarlás az önmagaddal való találkozás (szembesülés), mivel ezért vagy itt a Földön. Egyszerűnek és durvának hangzik, de ezért.
2019. márc. 5. 22:20

Gyönyörű az a kép a cikkben. A fa a dombtetőn. Sok szép képet láttam már, de ennek olyan magas a szellemi rezgése, hogy elképesztő!


Nem muszáj hinni nekem.


Érzékeny vagyok az ilyesmire.

2019. márc. 5. 17:44

Érdekes, ezek a folyamatok bennem nagyobb felismerések nélkül, fokozatosan zajlottak.

Két nagy külső segítséget kaptam, az egyik egy ismerős volt, akinek végre el tudtam mondani az egyik nyomasztó eseményt, ami erősen lefékezett engem. Ezzel a súly el is szállt...


A másik egy véletlen mondat volt, itt kaptam a Hoxán, és hálás is vagyok érte Forrest-nek.

2019. márc. 5. 16:21
Nem mindennapi cikk,érdemes volt elolvasni!
19. Lydian
2019. márc. 5. 16:07
A cikkből: "Tudatosítsd magadban, hogy bármi, amit belül találsz, ha nem is tetszik épp, az is Te vagy, és kezdd el megismerni, és idővel talán meg is tudod szeretni."<- Eddig már eljutottam.Első ízben találkoztam magammal fiatal korom óta.Hát nem tetszett,ami szembejött velem!Arra az álláspontra helyezkedtem saját magammal kapcsolatban, hogy ha nem is tudom még most "ledolgozni" összes nem tetsző (negatív,borzasztó) tulajdonságaimat, de legalább meg fogom próbálni őket mindenképp kordában tartani.A negatívumaim "megszeretésének" stádiumában leledzem.
18. atari
2019. márc. 5. 15:43

Nos... Nekem kicsit más a véleményem minderről. Én nem hiszek ebben a "magamba nézek", "megismerem önmagam", "előadásokra járok" dologban. Hogy miért? Azt gondolom, hogy mindenki el tudja dönteni, hogy mi jó neki és mi nem. Ami nem jó, nem ad semmit az embernek, sőt... talán le is húzza... azt el kell engedni. A miértekre sem érdemes energiát fordítani. Vannak dolgok az életben, amit ha megfeszülsz, akkor sem fosz tudni megérteni. Akkor meg mi a fenének gondolkodni rajta? Olyanokkal kell foglalkozni, ami önmagunknak jó. Ami örömöt okoz. Ha kapsz egy rossz kritikát valakitől, valaki más megdícsér ugyanazért. Van értelme foglalkozni más véleményével? Persze, meghallgatod, beépíted az életedbe, de ennyi. Nem kell agyalni rajta. Előadások. Nehogymár más mondja meg nekem, hogy mi a jó nekem... Fogalma sincs róla, hogy milyen sebek vannak a lelkemben, mi okoz nekem örömöt, milyen a mostani életem. Általános, sablonos dolgokat mindenki tud mondani. ( Én is. :-) )

Legyél nyitott, keress egy igazi őszinte barátot magadnak (lehet ellenkező nemű is), és ne ítélj, ne bírálj ne panaszkodj. Mi, emberek tesszük bonyolulttá a dolgokat, pedig olyan egyszerű minden.

17. 8c6da3d030 (válaszként erre: 16. - Dd9dec5381)
2019. márc. 5. 11:38
Siman. 😉😊😂
16. dd9dec5381 (válaszként erre: 14. - 8c6da3d030)
2019. márc. 5. 11:19
Lekaksi az ilyet 💩
15. syria (válaszként erre: 1. - MenoPause)
2019. márc. 5. 11:17
Elgondolkodtató cikk.
14. 8c6da3d030 (válaszként erre: 13. - Dd9dec5381)
2019. márc. 5. 09:59
Nyilván ezért kaptam azt a "kellemes" jelzőt. :)) Én vagyok a hülye, hogy meg mertem kérdőjelezni az őszinteségét. :))
13. dd9dec5381 (válaszként erre: 12. - 8c6da3d030)
2019. márc. 5. 09:46
A lehülyézésed persze csak az ő őszinte, kendőzetlen véleménye volt, véletlenül sem tirpákság. :)
12. 8c6da3d030 (válaszként erre: 10. - Ikebana3)
2019. márc. 5. 09:23
En is ezt gondolom. Mondtam is neki,hogy o nem oszinte,csak siman egy butus ember, aki azt hiszi o a legokosabb. Erre en lettem lehulyezve.😂
11. MenoPause (válaszként erre: 7. - A9ed661604)
2019. márc. 5. 09:13
Igen.. a kineziológia sokat tudott Nekem is segíteni ebben. Sőt, a legtöbbet, mert magamtól nem voltam képes elindulni. Valószínűleg mindenkinek jót tenne, mindenkiben van mit "oldani". Nekem mondjuk a legdurvább időszakban sem kellett azért hetente mennem, most kb. havonta járok.
10. Ikebana3 (válaszként erre: 8. - 8c6da3d030)
2019. márc. 4. 18:44
Ez a fajta "őszinteség" szerintem tapintatlan és faragatlan, ráadásul önteltséget mutat. De ne tévesszük össze az őszinteséget a mások nyílt leszólásával, miszerint én bárkinek az arcába vághatom mit gondolok róla! Ugyanis az őszinte, az kerüli a hazugságot és önazonos, szavahihető, megbízható is. De aki ilyen, az megfontolt is. Abban is milyen véleményt mond másokról. Akiről írtál, az nem ilyen, csak üres fejű locsogó.
2019. márc. 3. 17:12
Én azt hiszem pont itt tartok az életemben. Magamba kellene néznem, sajnos mindent a barátomon vezetek le. Ő mond rólam dolgokat, hogy milyennek látja a viselkedésemet amit próbálok figyelmen kívül hagyni. Pedig nyílván ő lát engem milyen vagyok, hiszen együtt élünk èvek óta. Mindenben azt gondolom, hogy nekem van igazam. És nehéz megérteni, elfogadni hogy nem csak nekem lehet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook